Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

22 minutes ago, alcesta said:

Ja ne mislim da je neka zavera da se on spreči za GS, to je dovoljno teško da graniči sa nemogućim i bez ovih dodataka. Mislim da je prosto neko video šansu za klikove i čitanost i ne ide dalje od toga, i mislio je tako s pravom. A tako su s pravom mislili i svi mediji koji su vest preuzeli i dalje prenosili bez dovoljne provere. To su mediji danas, i nije ovo ni prva ni poslednja šteta koju će napraviti. Problem je što je to ona hiljadu puta ponovljena laž koja će doći do svih, a istina slabo koga zanima ako se ne uklapa u njegovu predstavu. Slika i prilika današnjeg post-truth društva.

 

Dovoljno teško ili ne eto njega na jedan korak, mada ja mislim da od toga nema ništa. Zavera, u ovom slučaju i u smislu kako se ta reč koristi na progresivnijim srpskim forumima i portalima, ne postoji. Postoje poslovni interesi, postoji ogroman kapital koji se vrti u tenisu i po mom mišljenju njemu ne odgovara da Novak praktično postane GOAT ili šta je već to mitsko biće. Nikavo guslanje o srpstvu ugroženom (čiji su najveći neprijatelji upravo sami Srbi, imo), pare su u pitanju a ja samo izvlačim zaključke iz onoga što vidim. Možda nisam u pravu, uvek ostavljam tu rezervu i jako su mi hevi ljudi koji nastupaju sa pozicija sveznajućih i nepogrešivih. Videćemo kako će se stvari razvijati dalje...

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, implant said:

 

Dovoljno teško ili ne eto njega na jedan korak, mada ja mislim da od toga nema ništa. Zavera, u ovom slučaju i u smislu kako se ta reč koristi na progresivnijim srpskim forumima i portalima, ne postoji. Postoje poslovni interesi, postoji ogroman kapital koji se vrti u tenisu i po mom mišljenju njemu ne odgovara da Novak praktično postane GOAT ili šta je već to mitsko biće. Nikavo guslanje o srpstvu ugroženom (čiji su najveći neprijatelji upravo sami Srbi, imo), pare su u pitanju a ja samo izvlačim zaključke iz onoga što vidim. Možda nisam u pravu, uvek ostavljam tu rezervu i jako su mi hevi ljudi koji nastupaju sa pozicija sveznajućih i nepogrešivih. Videćemo kako će se stvari razvijati dalje...

ne radi se samo o GOAT-u kao takvom i finansijskim interesima oko toga, vec i oko Novakovog angazovanja oko PTPA, krenuo je u borbu protiv teniskog establishmenta (tu ima prica oko toga npr. koje pare se obrcu oko ATP media - gde cini mi se samo 10% ide u budzer ATP, a ostatak ko zna kome - i Medvedev je tokom RG pominjao netransparentnost oko para dobijenih od medija za prenose meceva ("di su pare")).

 

plus sto je dosta tzv. teniskih novinara u najvecem delu Fed fanovi (sami su to izjavljivali) i tako se ponasaju (pa koriste svaku sitnicu da pljucnu), uz po nekog Rafa fana. Gill je u svom videu bas pomenuo (i dokumentovao) Ann is SF Ch.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

On je bukvalno ponovio isto što priča već godinama i što je rekao i na Vimbldonu. Sad što baš on mora da meri svaku reč da to neko tamo ko ne prati tenis ne bi ovako ili onako protumačio, i to samo on od svih tenisera i teniserki, to već nije njegov problem nego onih koji tumače.

Nije se ni L'Ekip izvinjavao tek tako ni ostali koji su poskidali objave. Da mogu da guraju tu priču i dalje nastavili bi, da imaju iole argumenata da nije govorio o sebi, jer je i odgovarao na pitanje o sebi, a NE o Simon Bajls. Ali šteta je učinjena i to je sad to.

 

19 minutes ago, alcesta said:

Kad smo već počeli o USO, možda bi trebalo ovu temu zaključati pa da se prebacimo dole, olimpijski turnir je završen a verujem da su se ljudi koji ne zalaze na pdf Tenis već dovoljno smorili od ove priče.

ti mi pre neki dan "dole" na pdf tenis rece da pisem ovde o OI, kad sam ja napisala "dole" nesto o OI :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

kad ljudi ekspliatisu svoje bolesti zarad svog dobrobita uvek nahebe neko treci.tako je i u nasim zivotima , (zivotima "malih ljudi") ovi planetarno poznati se nista ne razlikuju od nas "obicnih".

dakle 2 takmicarke od toga 1 ima zvanicnu dijagnozu (bar se tako pise) , drugoj treba da verujemo na rec da je depresivna , anksiozna ... napravise show u kome su se utrkivali novinari , glumice, pevaci, sportisti ..... da im pruze verbalnu podrsku ??? ajd sto ja mislim ( iz ugla lekara ,da ako imaju probleme za koje pricaju ,da im vise znaci strucna psihijatrijska, psiholoska podtrska nego ovo trtljanje po tw , ig, fb.....) a novak, novak im u tom cirkusu lego ko samar budali .

nije novak bezgresan , blamira se i on ali sigurno ne zasluzuje ovoliku hajku i pljuvacinu .

 

 

Ovo jeste suština, mada ima veze i NĐova (ne)popularnost.

 

Marketinški odlično urađeno: vi, koji ste možda mislili da se Bils nije ponela sportski i odgovorno prema timu (jer je odustala od takmičenja), evo vidite em joj ovaj soli pamet, em pogledajte šta on radi kad mu ne ide.

 

Znači, osim Noksine izjave i naglaska da se radi o njegovom komentaru o Simon Bils, obavezno ide i slika kako lomi reket.

 

E sad, jedino mi je nejasno kako je Naomi Osaka ubačena u priču, jasna mi je završna poenta: nemojte vi muški (koliko sam shvatio negativno je za NĐa i što je belac) da nas učite, jer vi kad vam ne ide, ponašate se ko divljaci.

 

Takođe mislim (najverovatnije nije PC) da je sama Simon trebala da se javi, međutim...

 

Takođe, čitam da je Rafa već dao izjavu u fazonu podržavam Bils + nije dobro što Noksa lomi rekete, gledaju ga deca.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:
ti mi pre neki dan "dole" na pdf tenis rece da pisem ovde o OI, kad sam ja napisala "dole" nesto o OI :classic_biggrin:

Pa zato što to nije imalo veze s tenisom nego s drugim takmičenjima :classic_biggrin:

 

Quote

jedino mi je nejasno kako je Naomi Osaka ubačena u priču

Pa zbog mentalnog zdravlja, ona je tu priču započela ove godine, Bajls se samo sad nadovezala. A Novak je bio jedan od retkih kolega koji ju je apsolutno podržao tada.

 

Inače napisala sam na drugom.mestu odavno šta mislim o potezu Bajlsove. Sasvim je legitimno pravo imala da odustane jer u sportu kao što je gimnastika nedostatak koncentracije, orijentacije, fokusa može u deliću sekunde da znači jako gadnu povredu. Dakle nije nešto što treba osuđivati a priori, ali nije svakako ni razlog da se sad nešto glorifikuje i aplaudira, taj deo mi je neshvatljiv.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

Problem je kada post na twiteru od teškog anonimusa projektujete na sve ostale koji opravdano kritikuju Đokovića. To je pre par godina radio i naš predsednik kada je tvitove nekih anonimusa (možda čak i trolova) pripisivao svojim protivnicima.

 

Evo vam mišljenje nekog ko nije u vašim internim svađama: Đoković je napravio sranje i sa Bajls i sa Ninom. Možda je "džukački" teška reč, razumem da vas pogodilo, ali definitivno su to postupci koji mu nisu trebali i koji su loši. Kao i ono izražavanje sumnje u vakcine, slična situacija. Previše pametuje za jednog tenisera. Neka se bavi svojim poslom, neka ne provocira druge navijače i niko neće "dizati ustanke" protiv njega. Kada se Rafa žalio što su svi navijali za Rodžera dok ga je on skidao sa trona ? Neka Đoković uči malo od drugih.

Ti imas pravo da mislis sta god hoces to naravno ne osporavam, ali evo ja cu da kazem zbog cega se meni Novak svidja kao covek ako o tome pricamo, ko teniser mi je nabolji iz raznih razloga ali to nije tema, tako da cu par argumenata : Novak kao covek a jako me interesuje tvoje misljenje

- vrlo mi se svidja njegova ideja da napravi PTPA sa glavnom idejom da se pomognu malo slabije rangirani teniseri tj sa renkingom preko sto koji jedva zaradjuju dovono da bi nastavili d aigraju za razliku od vrhunskih tenisera ( kao Novak naprimer) koji zaradjuju neverovatno mnogo. Znaci on tu ide na neki nacin i protiv sebe a i protiv onih koji vladaju tenisom - meni je to cool

- on je u Beogradu napravio (o tome sam detaljno citala u knjizi koju je Zil Simon pre godinu dana objavio pa usput napisao i to) teniske terene i na njima omogucava besplatno treniranje takoreci svim kolegama iz srbije uz besplatno dobijanje teniskih loptica itd itd - sve ono sto naprimer Francuska obezbedjuje francuskim teniserima besplatno oducek - znaci terene i loptice za pocetak a sto se u Srbiji do sada placalo cak i za profi tenisere, sada je Novak omogucio da to bude njima besplatno - meni je i to cool

- citam da ga sportisti iz svih zemalja i sportova neverovatno postuju i vole kao coveka i kao sportistu

 

evo to je par stvari o Novaku kojih sam se sada setila, koje se meni svidjaju (van samog tenisa) pa me interesuje sta ti o njima mislis - da li si to znao a to ti nije vazno, ili to ne odobravas, mozda nisi ni znao, priznajem da ja ne znam mnogo ni sta se pise ni sta se ne pise u srpskim medijima, vise citam sta se pise u francuskim, a u srpskim samo par medija pogledam mislim da se oni smatraju za mainstream a mislim i da ne smem da pominjem u svakom slucaju ne znam mnogo sta se pise a sta se ne pise.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Do danas se Nina Stojanović nije oglašavala tim povodom, tek je sada prvi put kazala koju rečenicu putem instagrama.

„Samo ja mogu da znam osećanja sa kojima sam se suočila kada sam saznala da neću imati priliku da odigram najvažniji meč u dosadašnjoj karijeri, za olimpijsku medalju. Takođe, prepoznajem koliko me je događaj Olimpijskih igara ispunio najdubljim emocijama i doneo mi mnogo sreće“, pisala je Nina.

Ona je dodala da joj mnogo znači sve vreme provedeno u Tokiju.

„Želim da kažem da sam zahvalna pre svega što sam tu među svim najboljim sportistima u svetu. I bila mi je čast i privilegija da igram sa najboljim u istoriji našeg sporta, za svoju zemlju. Hvala svima na porukama podrške i ljubavi koje ste mi uputili u ovom periodu. Hvala vam! Godina se nastavlja, novi izazovi čekaju. Cenim svaki minut proveden u Tokiju“, poručila je Nina Stojanović.

Valjda Novaka bude malo sramota kad ovo pročita.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, alcesta said:

Tu je zabrljao kolosalno, nema se šta reći.

 

Kako nema? Ti nisi citala prethodnih 10+ strana? 😄

 

26 minutes ago, Boxy said:

Po ovome, Nina je samo dovedena pred svrsen cin i definitivno joj nije pravo.

 

Sta tu njoj ima da bude pravo ili krivo, da nije bilo Nokse ona ne bi ni imala sansu da se bori za medalju.

Nezahvalno deriste... a kad je trenirala za dzabe u decembru, tad joj je bilo pravo :ranting:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

sunce ti zarko, pa u srb je sve politika :classic_laugh:

(na tw nalogu s.ozmo , pitanje )

 

Quote

Jel tacno da je ona neka Sns cerka? Mozda sy naterali Novaka da igra sa njom? Ne bi me iznenadilo. Troicki je naglasio da je bio protiv. Ja se bas ne opterecujem politikom u Srbiji, ali vidim da je moj muz odlepio kad je saznao...

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Ti imas pravo da mislis sta god hoces to naravno ne osporavam, ali evo ja cu da kazem zbog cega se meni Novak svidja kao covek ako o tome pricamo, ko teniser mi je nabolji iz raznih razloga ali to nije tema, tako da cu par argumenata : Novak kao covek a jako me interesuje tvoje misljenje

- vrlo mi se svidja njegova ideja da napravi PTPA sa glavnom idejom da se pomognu malo slabije rangirani teniseri tj sa renkingom preko sto koji jedva zaradjuju dovono da bi nastavili d aigraju za razliku od vrhunskih tenisera ( kao Novak naprimer) koji zaradjuju neverovatno mnogo. Znaci on tu ide na neki nacin i protiv sebe a i protiv onih koji vladaju tenisom - meni je to cool

- on je u Beogradu napravio (o tome sam detaljno citala u knjizi koju je Zil Simon pre godinu dana objavio pa usput napisao i to) teniske terene i na njima omogucava besplatno treniranje takoreci svim kolegama iz srbije uz besplatno dobijanje teniskih loptica itd itd - sve ono sto naprimer Francuska obezbedjuje francuskim teniserima besplatno oducek - znaci terene i loptice za pocetak a sto se u Srbiji do sada placalo cak i za profi tenisere, sada je Novak omogucio da to bude njima besplatno - meni je i to cool

- citam da ga sportisti iz svih zemalja i sportova neverovatno postuju i vole kao coveka i kao sportistu

 

evo to je par stvari o Novaku kojih sam se sada setila, koje se meni svidjaju (van samog tenisa) pa me interesuje sta ti o njima mislis - da li si to znao a to ti nije vazno, ili to ne odobravas, mozda nisi ni znao, priznajem da ja ne znam mnogo ni sta se pise ni sta se ne pise u srpskim medijima, vise citam sta se pise u francuskim, a u srpskim samo par medija pogledam mislim da se oni smatraju za mainstream a mislim i da ne smem da pominjem u svakom slucaju ne znam mnogo sta se pise a sta se ne pise.

 

Meni je Novak u globalu pozitivna osoba. Ovo prvo nisam znao iz prostog razloga što ne pratim tenis do te mere. O druge dve stavke se ovde naširoko piše tako da su to opšte poznate činjenice ko prati naše medije. Nažalost ovo sa terenima je ovih dana dobilu negativnu konotaciju ali pošto je tema politička neću u detalje.

 

Ja sam ovde napisao 3 stvari koje mi se ne sviđaju kod Novaka postoje još dve ali su čista politika pa ih namerno nisam spominjao. I to je to. Sve ostalo kod Novaka je ok. Svaka mu čast, po meni će on ove i sledeće godine uzeti još 2-3 GS i posle toga će sve zavisiti od povreda jer kako godine idu oporavak od istih će ići sve teže. Meni je apsolutno nebitno da li neko navija protiv njega. Evo ja sam sada spreman odma da izjavim da ću uvek navijati protiv onoga ko skine Novaka sa prvog mesta. To je jednostavno tako i sa Rodžerovim i Rafinim fanovima danas sutra će biti sa nama koji navijamo za Novaka. A ta osoba ako bude kukala na navijače kao Novak biće meta moje sprdnje a ako bude ćutao kao što je to Rafa radio imaće neki respekt s moje strane ali nikad neću navijati za njega. To vam je cela mudrost oko toga zašto je Novak nepopularan ali mi volimo svuda da pravimo teorije zavere.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Darth Steva said:

Kako nema? Ti nisi citala prethodnih 10+ strana? 😄

Dobro, ja nemam :classic_biggrin:

 

30 minutes ago, Klotzen said:

ako bude ćutao kao što je to Rafa radio

Nije ni Rafa istini za volju uvek stoički ćutao, ali imidž je čudo. Kroz godine ima pozamašnu istoriju kuknjave na sve što njemu lično ne odgovara, počev od broja turnira na betonu, sistema godišnjeg rankinga, zašto se završni turnir nikad ne održava na šljaci, a u Sidneju prošle godine se žalio kako navijači iz nekih zemalja ne razumeju tenis pošto je u finalu počašćen istim tretmanom kakav Novak uglavnom doživljava na slemovima i kakav svi strani teniseri imaju u njegovom Madridu. Nije niko od njih cvećka, koliki god šampion bio. Samo Novak ima ubedljivo najgori PR.

 

Edit: verovatno sam promašila godinu za Sidnej, ova kovid godina mi ispada iz proračuna stalno.

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nek se Nina sad lepo potrudi pa svojim licnim kvalitetima obezbedi sebi borbu za medalju u singlu a ne da se uzda u nepouzdanog Novaka. Mada ne znam kako da protumacim to sto ceni svaki trenutak u Tokiju, mozda i nije toliko razocarana ? :smiley24:

 

Spoiler

Jok nego je Novak trebao da definitivno zezne svoje rame da bi nju usrecio pola sata a bez ikakve sanse da osvoje medalju

 

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Simon i Nina su potpuno različite ravni ovde. Jedna se desila, druga nije. A pitanje je da li je Simon i konstatovala šta se događa, ne pratim društvene mreže ali rekla bih da je za nju sada najbolje da se izoluje od sve medijske halabuke i neta. Kao i za Novaka, uostalom.

Lepo bi bilo da na USO Osaka ponovi kako ju je Novak podržao, ako uopšte bude pričala za medije. U Tokiju je bilo na kašičicu, otprilike dozvoljena tri pitanja i doviđenja.

 

Link to comment
Share on other sites

jos kad bi depresivci pod terapijom bili u stanju da postizu vrhunske - svetske rezultate pa i da poverujem u te pricice ....

(emocionalni piremecaj dovodi do gubitka radne sposobnosti uz porodicnu disfunkcionalnost .... )

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja shvatila da je Bajls depresivna i da uzima za to neku terapiju, ali nisam se ni udubljivala previše. Koliko sam shvatila imala je problema s orijentacijom i osećajem pred takmičenje i kad je pala u prvom delu, telo je nije slušalo ili tako nešto, kažu da se dešava gimnastičarkama. Možda ima i neku dodatnu terapiju osim te za ADHD, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vanjabarsa said:

jos kad bi depresivci pod terapijom bili u stanju da postizu vrhunske - svetske rezultate pa i da poverujem u te pricice ....

(emocionalni piremecaj dovodi do gubitka radne sposobnosti uz porodicnu disfunkcionalnost .... )

 

Mislim da se generalno pojam depresija olako i široko koristi a često umesto anksioznosti. Stvarno nisam ni stručnjak niti upoznat sa pravim stanjem dve konkretne sportistkinje ali depresija je veoma ozbiljno stanje, odnosno poremećaj i kao sto kažeš ne ide bas to tako depresija i terapija za istu a sa druge strane takmičenje na najvišem nivou i vrhunski rezultati 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...