Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Ne znam ko je admin na politici, moderator, šta već, ali već po ko zna koji put mi se briše oneliner bez ikakvog obrazloženja. Pokušavam, što je priznajem glupo, da ukažem na besmisao dobrog dela postova na temama Vox i RT, ali vidim da se preferira i čak potencira blatantno razvodnjavanje priče, uključivanje Burme i Butana, nuklearne energije, debata o vrstama uglja i svim ostalim stvarima koje bilo kome mogu da padnu na pamet. Suštinski postoji nas možda desetak koji ovde o nečemu pokušavamo argumentima da diskutujemo, polazeći od nečega što bi trebalo da budu normalne, zdravorazumske premise, ali se to konstantno i vrlo ciljano uništava i ometa brdom upisa koji apsolutno nemaju veze ni sa temom, niti sa diskusijom. Samo je pitanje da li će u ulozi redara doći lik sa smajlijima ili lik sa uskličnicima, ili pak neko perfidniji.

 

Ne tražim nikakvu reakciju - razumem, ili barem mislim da razumem politiku Vox92 foruma koja je, doduše, takva od samog početka. Tolerancija prema nasilju, tolerancija prema fašizmu, tolerancija prema korupciji (jer ovo sve dobijate u paketu sprovođenjem politike koja podrazumeva da je sns samo još jedna politička opcija) i, pre svega, netolerancija prema zdravom razumu sa jedne strane i prikriveno, pritajeno i prigušeno naprednjačenje koje se provlači kroz svaku intervencijicu moderacije, a mnogo više kroz upise nekoliko klepetala sa ciljem da skrene komunikaciju na određenu temu, čine moj dalji boravak ovde zaista nemogućim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@freethrow ne znam na koji tacno oneliner mislis, ovaj poslednji u vezi Burme stoji i dalje. Onelineri se brisu cesto, ne brisu se samo tebi, brisu se i drugima. Da, neki onelineri imaju vise smisla od mnogih postova ispisanih ovde u poslednje vreme i trebalo bi vise brisati besmislene postove, ipak ako neko napise svoje misljenje (koliko god da je netacno), ako u njemu nema sovinizma, ksenofobije, homofobije, itd, ne moze se tek tako obrisati, jer onda idemo u drugu krajnost totalitarizma. 

Ako vidis da negde ima fasizma, prijavi taj post, ni mi ne stizemo sve da procitamo. 

Sto se tice SNSovanja, svim normalnim ljudima je jasno da je to mafijaska organizacija, ali kao sto si vodio slican razgovor sa Arsenijem, nisu svi lekari, profesori, radnici u PIO-u, Telekomu, i drugim javnim ustanovama SNSovci i da nema resavanja drugih problema dok se oni ne skinu sa vlasti. Botovanje a la Vredni Mrav svakako nije, niti ce biti tolerisano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

.................. vidim da se preferira i čak potencira blatantno razvodnjavanje priče .......................

 

Mislim da si preveliki optimista- tj. imas nerealna ocekivanja.

 

U principu, svaki segment drustva (npr. policajci, profesori, lekari itd.) je odraz tog istog drustva. Ako 35%  (lupam napamet, ne znam stvarni %) drustva sudeluje u korupciji - bilo da daje ili prima mito - nemoguce je ocekivati da da korumpiranih policajaca ne bude. Hoce li ih biti istih 35% ili manje, stvar je odabira pri zaposljavanju, no nemoguce je ocekivati da ih bude 0 %.

 

Forum ne cini moderacija nego forumasi. Rekao bih cak da moderacija radi dobar posao - jer na forumu ima (procentualno) neuporedivo manje budala nego u drustvu/na ulici. Mozda je preterano reci "budala," pa da kazemo "smetala" ili onih koji "razvodnjavaju priču."

 

Nije ih moguce skroz izbeci.

Tu spada i koriscenje izraza "sVrbov." Ja ga nikada ne koristim, ali mi je bezvredno da gubim vreme i raspravljam o izrazu (van konteksta) umesto o sadrzaju posta. To je kao kad igram sah: kad protivniku uzmem figuru, jedan ce reci "dobar potez" a drugi ce ispaliti "mrsupicku, djubre, kako si me zajeb'o!" Ovo drugo je samo odraz licne kulture. Ako dodje od coveka koga dobro znam i inace cenim, necu se uvrediti. Ako dodje od nekog nepoznatog, sa tim vise necu igrati. Ali, dok zavrsimo partiju, koncentrisacu se na tablu i necu izigravati uvredjenu damu.

 

Na moderaciji je da izbacuje nasilne budale (i mislim da to uspesno radi), ali nije njen zadatak da vaspitava odrasle ljude koji vaspitanje nisu stekli u kuci.

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je pomenuta Burma, ciji sam ja primer naveo u jednom od svojih danasnjih postova, onda molim forumasa free throw, umesto zalbi, jasno da kaze zasto misli da je taj post bio nekakvo "razvodnjavanje diskusije" na vox-u? Sustina tog posta nije bilo skretanje sa teme vec povlacenje paralele o "dva slucaja" sa, u nekim segmentima bliskom problematikom. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, freethrow said:

Tolerancija prema nasilju, tolerancija prema fašizmu, tolerancija prema korupciji (jer ovo sve dobijate u paketu sprovođenjem politike koja podrazumeva da je sns samo još jedna politička opcija) i, pre svega, netolerancija prema zdravom razumu sa jedne strane i prikriveno, pritajeno i prigušeno naprednjačenje koje se provlači kroz svaku intervencijicu moderacije, a mnogo više kroz upise nekoliko klepetala sa ciljem da skrene komunikaciju na određenu temu, čine moj dalji boravak ovde zaista nemogućim. 


Ovo je već blatantno podmetanje i zbog toga te ne bih više zadržavao. 
 

Umislio si jedan pravac kojim svaka diskusija na ovom forumu treba da ide i ako svi ne trube u tvoju trubu onda su nasilnici, fašisti, ludi i naprednjaci… e pa neće moći. Ja znam vrlo dobro ko sam i šta sam, kao što vrlo dobro znam i ovu sjajnu ekipu moderacije sa kojom već godinama sarađujem i znam da bukvalno niko od nas nije ništa od ovoga što nam ti prebacuješ, naprotiv. Zato i neću više da dozvolim da nam se svako malo iskenjaš po glavi jer ti se može. E pa ne može ti se više, uradi to još jednom i bićeš na duže odstranjen sa foruma. Ako je mogao jedan Vjekoslav zbog slične stvari, koji je za tebe ikona ovog i prošlog foruma, možeš i ti.

 

Jebote tebi smeta priča o ekologiji i rudarstvu na temi o RT jer si ti zaboga umislio da ta tema treba da bude samo politička i da služi obaranju režima… idi beži.
 

Čuli smo tvoju primedbu već x-ti put, nije usvojena, hvala, doviđenja. Upozorenje ti je izdato. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao što bi bilo poželjno da ima više forumaša iz drugih eksju država (tj onih koji pričaju istim jezikom koji različito zovemo), ne treba bežati od toga da je ovo srpski forum u smislu da je 9x% forumaša iz Srbije ili su potekli iz nje. Mislim, ja bih baš volEo da čitam upise Hrvata ili Bošnjaka ili Crnogoraca ali njih nema pa nema.

 

Mogu se, po cenu banovanja, potencirati dogme (ili nesumnjive istine, kako god) koje se ne smeju dovoditi u pitanje, ali se time sužava broj mišljenja koja se mogu pročitati.

 

Mislim, sve se svodi na to šta se hoće, veći broj forumaša ili nešto drugo.

 

Link to comment
Share on other sites

@stray_cat Nadam se da ćeš se složiti sa ovim predlogom 🙂 

 

Molim moderatore da post @stray_cat i moj post -prebace na temu Izbori 2022. Na Vox-u smo počeli diskusiju o biračkim odborima- strana 84.

 

 

Hvala unapred! 

 

PS. Zašto se odmah vidi edit, a post sam napisala pre minut? Da li tehnički može da se produži vreme na 2-3 min?

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote

Plus, nece nikakvi srbendski silovatelji nikome nametati sta ce shvatati kao svoje. Takve kao prvo treba hemijski kastrirati, pa posle ostalo.

Ukoliko ovo nije za trajno udaljavanje, ja zaista ne znam šta bi dotični trebalo da napiše. Nije dovoljno samo brisanje posta. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Ukoliko ovo nije za trajno udaljavanje, ja zaista ne znam šta bi dotični trebalo da napiše. Nije dovoljno samo brisanje posta. 

 

 

Najlakše je zaključati, što mogu mrtav ladan da uradim jer imamo 20 reporta u ovom trenutku. Nemoj vršiti pritisak na moderaciju, i to shvati ozbiljno.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

@Eddard

Cekaj druze, tebi srbendski silovatelji, angry sex i ostalo nije za ban, ako sam dobro razumeo? Jel to vazi za sve ili je samo autosovinizam i jednoumlje ok?

 

I taj izraz ''autosovinizam'' je jos jedan radikalski debilizam i otrov, kao i njegov izumitelj cirjakovic. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Cavani said:

@Eddard

Cekaj druze, tebi srbendski silovatelji, angry sex i ostalo nije za ban, ako sam dobro razumeo? Jel to vazi za sve ili je samo autosovinizam i jednoumlje ok?

 

 

Ponoviću: nemojte vršiti pritisak na moderaciju. Tema je usijana i pustite nas da radimo. 

 

edit: Baguje mi i forum, ne znam da li još nekog zeza?

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neme said:

 

 

Ponoviću: nemojte vršiti pritisak na modraciju. Tema je usijana i pustite nas da radimo. 

Hvala na odgovoru, mada ne vidim kako jedan post koji ne zastupa opste stanoviste ovde na forumu moze biti pritisak. Premesteno je ovde, pa moze i ovde da se odgovori.

15 minutes ago, FrediB said:

I taj izraz ''autosovinizam'' je jos jedan radikalski debilizam i otrov, kao i njegov izumitelj cirjakovic. 

Znaci ok bi bilo napisati hrvatski/albanski silovatelj zeljan angry sexa, ili to vazi samo za srpski? Posto meni smeta i jedno i drugo.

Edited by Cavani
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

 

Najlakše je zaključati, što mogu mrtav ladan da uradim jer imamo 20 reporta u ovom trenutku. Nemoj vršiti pritisak na moderaciju, i to shvati ozbiljno.

 

Hvala.

Ukoliko je neko mogao da ga obriše, mogao je odmah i da banuje dotičnog, jer zaista ne vidim šta tu ima da se razmišlja, ili jednostavno recite da ima forumaša koji imaju zaštitu moderacije. 

 

Verujem da je haos, ali zaista mislim da ovo ne sme da prođe, i osetio sam potrebu da reagujem. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Lepo sam rekao, usijana je tema i imamo reporte za izvoz. To se zove "igrati u nesportskim uslovima". :classic_biggrin:

 

Bolje nego da je stavljamo pod ključ da bi raščistili meteež, i to baš kad treba da se piše...

 

1 minute ago, Green23 said:

Verujem da je haos, ali zaista mislim da ovo ne sme da prođe, i osetio sam potrebu da reagujem. 

 

Nije da nismo očekivali, s obzirom na situaciju u Ukrajini. Neka si reagovao, i treba, samo kažem da imate u vidu objektivne okolnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Ukoliko ovo nije za trajno udaljavanje, ja zaista ne znam šta bi dotični trebalo da napiše. Nije dovoljno samo brisanje posta. 

 


 Nije za trajno udaljavanje.

 

Da dodam - ja se sa stavovima MP uglavnom slažem, zato što razumem šta on iza guženja, mamuzanja, mlaćenja govnjivom motkom, kastriranja i svega ostalog govori. To je nepristojna komunikacija, ali ništa više. Što nas opet dovodi do toga da se forma stavlja ispred suštine, pa smeta takvo pisanje MP, ali ne i fašistički, relativistički imrevizionistički stavovi uvijeni u oblande jer su eto “lepo napisani i nikog ne vređaju” (ovo poslednje nije upućeno tebi, nego generalno je takav narativ).

Edited by Eddard
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Neme said:

Lepo sam rekao, usijana je tema i imamo reporte za izvoz. To se zove "igrati u nesportskim uslovima". :classic_biggrin:

 

Bolje nego da je stavljamo pod ključ da bi raščistili meteež, i to baš kad treba da se piše...

 

 

Nije da nismo očekivali, s obzirom na situaciju u Ukrajini. Neka si reagovao, i treba, samo kažem da imate u vidu objektivne okolnosti. 

 

Ljudi, nemojte da podležete pritiscima već razmislite hladne glave šta je prihvatljivo. Dogovorite se šta ne sme da se piše, stavite to javno da svi vide, pa kome se pravila sviđaju neka učestvuje u diskusiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Najlakše je zaključati, što mogu mrtav ladan da uradim jer imamo 20 reporta u ovom trenutku. Nemoj vršiti pritisak na moderaciju, i to shvati ozbiljno.

 

Hvala.

Hahahah, ovo me podseti na okupirani Beograd 1941 pa kada se Gestapo zalio kako ima toliko prijava da nisu u stanju sve da provere hahaha. Idi begaj bre, svw su ovde Srbende, mozes ti da pricas da si Nemac ili Englez do sutra, 99% forumasa su ciste Srbende [emoji1], krv nije voda..

 

Sto se tice Miljenka nesrecnog, ja sam protivnik trajnih banova. Uvek treba da ima ljudi koji razlicito misle. On u principu nije los forumas, ali ga ne treba pustati da se upali, jer kada se zalufa malo skrene "sa puta" . Generalno ga ne treba previse uzimati za ozbiljno...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helmet said:

Hahahah, ovo me podseti na okupirani Beograd 1941 pa kada se Gestapo zalio kako ima toliko prijava da nisu u stanju sve da provere hahaha. Idi begaj bre, svw su ovde Srbende, mozes ti da pricas da si Nemac ili Englez do sutra, 99% forumasa su ciste Srbende emoji1.png, krv nije voda..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Odmorićeš 24h.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helmet said:

Sto se tice Miljenka nesrecnog, ja sam protivnik trajnih banova. Uvek treba da ima ljudi koji razlicito misle. On u principu nije los forumas, ali ga ne treba pustati da se upali, jer kada se zalufa malo skrene "sa puta" . Generalno ga ne treba previse uzimati za ozbiljno...

...a narocito mogu da zaobiđu ovi koji uopste i ne razumeju o cemu se radi u tim upisima, nego sve shvataju bukvalno. Treba da sagledaju i to sto za razliku od foruma gde postoji ignore lista, u paklu na zemlji ta mogucnost ne postoji. I ne, neće niko drugome odredivati šta je za njega pakao na zemlji, zasto je to, i od kada je tako.

 

U stvari je od toga sve i pocelo, tih par postova koji su neke uvredili grdno, sto su ovi jedni hteli drugima da nametnu silom identifikaciju sa necime sto je za njih pakao na zemlji, a ovo je emotivna ucena = nasilnistvo. A nasilnistvo izaziva nasilnistvo, pa?

 

Uostalom, rekao je lepo covek, svaka akcija izaziva reakciju. To sam i poceo tamo da pisem, pa sam se povukao posle opomene. A ovi "principijelni" bi ponekad bas mogli da skoce na vreme, i da reaguju kad pojedinci pocnu da sipaju neke potpuno neprimerene i nenormalne izjave, koje covek nikad ni od koga nece cuti u normalnom svetu makar ziveo hiljadu godina.

 

Sta god bilo ko  mislio, ovo ovde je ipak Evropa, i takvi koji sipaju te izjave tu ne pripadaju, a tolerisati nesto ne znaci aplaudirati mu, nekad i ćutanjem i gledanjem u stranu. Kako to da ovi "iznenađeni i uvređeni" ama bas uvek cekaju da takve koji sipaju te neprimerene i anticivilizacijske izjave neko napusi, pa onda skacu na toga? On im ne valja, znas, a ovi im ne smetaju. Kako da ne. Ma sta su svi oni ocekivali posle 30 godina toga? Eskaliraju oni u neprijateljstvu prema progresivnom svetu, i prema svima koji se sa njima ne slazu, umislili valjda da su ko zna sta zato sto su tu u vecini, eskaliraju i ovi drugi, to je sve.

 

Nedavno je jedan od perjanica patrijotske misli prof dr Antonic pisao u vezi ovoga sa Ukrajinom kako ako se zakuva po svetu, mali su "mi" da se u to mesaju, ali ce iskoristiti priliku da uhvate zubima za grlo "autosoviniste" i slicne. Gde su ovi uvređeni da pisu peticije i zalbe protiv takvih, koji godinama prete, vređaju i proganjaju sve koji nisu oni? Takvi godinama direktno huskaju ove iz nizih ešalona koji onda po forumima i fejsbucima i tviterima ponavljaju slicne stvari. Gde su prijave protiv takvih? Ovima ne smeta to što takvi rade? Zašto? Ne koriste psovke i primitivizam? I onda je u redu to što rade? Da, da.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Eddard said:


 Nije za trajno udaljavanje.

 

Da dodam - ja se sa stavovima MP uglavnom slažem, zato što razumem šta on iza guženja, mamuzanja, mlaćenja govnjivom motkom, kastriranja i svega ostalog govori. To je nepristojna komunikacija, ali ništa više. Što nas opet dovodi do toga da se forma stavlja ispred suštine, pa smeta takvo pisanje MP, ali ne i fašistički, relativistički imrevizionistički stavovi uvijeni u oblande jer su eto “lepo napisani i nikog ne vređaju” (ovo poslednje nije upućeno tebi, nego generalno je takav narativ).

Kolektivno deljenje dijagnoze po sistemu posipanja, ali izgleda da ni to nije dovoljno za ban. Što bi rekao Žeks Pantić - Trpaj Terzo Mađijo! Polivaj! Čemu pravilnik? Razumem da je bilo pokušaja opravdanja agresije i to treba sankcionisati, ali nije kokrektno da onakva bljuvotina ostane nekažnjena! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Puzigaći isuviše dozvoljava. Dozvoljavajući mu da agresivno iznosi svoje stavove dozvoljavate mu da provocira drugu stranu. I onda reagujete tek kada neko nasedne na njegove provokacije. Iza njegovih postova nema uopšte prostora za neku smislenu raspravu nego isključivo odgovori u istom maniru a to uvek vodi u konflikt. Isti problem kao i sa Jašarevićem 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:


 Nije za trajno udaljavanje.

 

Da dodam - ja se sa stavovima MP uglavnom slažem, zato što razumem šta on iza guženja, mamuzanja, mlaćenja govnjivom motkom, kastriranja i svega ostalog govori. To je nepristojna komunikacija, ali ništa više. Što nas opet dovodi do toga da se forma stavlja ispred suštine, pa smeta takvo pisanje MP, ali ne i fašistički, relativistički imrevizionistički stavovi uvijeni u oblande jer su eto “lepo napisani i nikog ne vređaju” (ovo poslednje nije upućeno tebi, nego generalno je takav narativ).

Ako već on neće da objasni, objasni nam ti šta se krije iza srbendski silovatelji, jer ja ne razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:


 Nije za trajno udaljavanje.

 

Da dodam - ja se sa stavovima MP uglavnom slažem, zato što razumem šta on iza guženja, mamuzanja, mlaćenja govnjivom motkom, kastriranja i svega ostalog govori. To je nepristojna komunikacija, ali ništa više. Što nas opet dovodi do toga da se forma stavlja ispred suštine, pa smeta takvo pisanje MP, ali ne i fašistički, relativistički imrevizionistički stavovi uvijeni u oblande jer su eto “lepo napisani i nikog ne vređaju” (ovo poslednje nije upućeno tebi, nego generalno je takav narativ).

 

Kolko god verovatno delimo vecinu stavova, ovo je pocelo da se svodi na to da su tvoji stavovi pravilnik, i ko se ne slaze sa istima, ide na hladjenje. Sustina foruma je diskusija, i nebitno je dal Milenko ima neku poentu u svojim upisima sa kojima ce se neko sloziti, uzasan je sagovornik za bilo kog neistomisljenika.

Edited by fillam
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

 

Kolko god verovatno delimo vecinu stavova, ovo je pocelo da se svodi na to da su tvoji stavovi pravilnik, i ko se ne slaze sa istima, ide na hladjenje. Sustina foruma je diskusija, i nebitno je dal Milenko ima neku poentu u svojim upisima sa kojima ce se neko sloziti, uzasan je sagovornik za bilo kog neistomisljenika.

Ili, mozda i gore, ko se slaze sa istima moze da se ponasa kao u nagoroj birtiji. Neverovatno mi je da nista dali ban za par jucerasnjih izleta.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...