Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

15 hours ago, Neme said:

 

Naravno da jeste. Problem je u tome što su najglasniji oni koji srpske zločine relativizuju. Ko nije u stanju da vidi i napravi razliku nego moderacija treba da mu crta, za to već nemamo vremena. Dalje, taj navijački pristup i doakavanjetm ostavi za derbi. Ništa ti loše niko nije rekao, nema više teranja na spratove i u podrume, pokaži malo poštovanja.

 

 

Nije dozvoljeno jer moderacija ne funkcioniše tako. Rekao sam ti da ne vršiš pritisak, sada te to uljudno molim. Sve ovo sam već jednom napisao i završavamo priču na tu temu.

 

 

Nema, slažem se. Oni jesu silovatelji i podvodači. Iz plemena bunga-bunga. 

Savršen post, prozivke i pretnje od strane moderatora 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MetalHead said:

Svi mi. I sami moderatori, i Ridji i ja, kao i vi, clanovi foruma. 

 

Kada govorimo o kontroli od strane clanova foruma, sta mislis o tome da se rade peridicne ankete o nacinu i kvalitetu moderisanja?

 

Kako god da se moderise uvek ce biti nekog ko je nezadovoljan, ali je mnogo korisnije to nezadovoljstvo kanalisati kroz neki vid masovnijeg izjasnjavanja koji bi trebalo da sluzi kao korekcija pravca u kome idete. Na taj nacin bi i clanovi imali osecaj da ucestvuju u svemu tome sto bi trebalo da utice na smanjivanje tenzija nego sto je sada slucaj. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

 

Kada govorimo o kontroli od strane clanova foruma, sta mislis o tome da se rade peridicne ankete o nacinu i kvalitetu moderisanja?

 

Kako god da se moderise uvek ce biti nekog ko je nezadovoljan, ali je mnogo korisnije to nezadovoljstvo kanalisati kroz neki vid masovnijeg izjasnjavanja koji bi trebalo da sluzi kao korekcija pravca u kome idete. Na taj nacin bi i clanovi imali osecaj da ucestvuju u svemu tome sto bi trebalo da utice na smanjivanje tenzija nego sto je sada slucaj. 

 

 

Bilo je razmisljanja o tome, stoji nam zapisano, ali tu postoji jedan problem sto vrlo lako neko moze imati vise naloga.

 

Ako ce svako da se registruje sa punim imenom i dokumentom, to bi mozda moglo. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

Bilo je razmisljanja o tome, stoji nam zapisano, ali tu postoji jedan problem sto vrlo lako neko moze imati vise naloga.

 

Ako ce svako da se registruje sa punim imenom i dokumentom, to bi mozda moglo. 🙂

 

Moze se umanjiti rizik tako sto bi mogli da ucestvuju clanovi sa preko npr. 100+ poruka.....ipak je ovo samo forum, nisu izbori od sustinskog znacaja za drustvo 🙂

 

1 hour ago, Neme said:

@mmajstor Što kružiš k'o maca oko kaše i ne kažeš direktno šta te muči? :classic_biggrin:

 

Ne volim kasu, jel si i ti za anketu?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mmajstor said:

Moze se umanjiti rizik tako sto bi mogli da ucestvuju clanovi sa preko npr. 100+ poruka.....ipak je ovo samo forum, nisu izbori od sustinskog znacaja za drustvo 🙂

 

Nije ni to garant, lako je imati 100 postova, a veruj mi, ima takvih ljudi koji imaju po nekoliko naloga.  Uglavnom od ranije trajno banovani. 

Imaju i naloge "spavace", ako ima zatreba opet. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Ne volim kasu, jel si i ti za anketu?

 

Ali to ne menja činjenicu da nešto lukavištm izokola. :classic_sleep:

 

Ako hoćeš da praviš anketu, nemam ništa protiv. Mislim da niko do sada nije, pa ajde i to da vidimo. :classic_smile:

 

 

i opet nova strana i ja prvi. :classic_huh:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Na kraju, da se osvrnem i na svoj prvi "ban". Uz veliko uvažavanje i poštovanje svega što je učinio za forum, te imajući u vidu nezahvalnost uloge moderatora ili administratora, plašim se da Neme ne poseduje sposobnost da čita određene tematike koje uključuju ovakvu precizost i osetljivost, te da rečnik kojim se obrušio na mene, a koji mi pristojnost ovde ne dozvoljava da ponovim i koji je primereniji Farmi ili Parovima, ukazuje na jedno suštinsko odsustvo razumevanja savremene online komunikacije na srpskom jezičkom prostoru.

 

Nemaš ti pristojnost, još manje uvažavanje. To je sve šarena laža, samo da bi kao izgledalo pristojno. Znam te već dobro. 

 

Trebalo bi da povadim postove u kojima sarkastično prevrćeš očima na političkim temama, dižeš pasivnu tenziju, kvariš atmosferu u pokušaju da neku situaciju (ili još bolje celu temu) učiniš lošom u očima drugih forumaša. Na svakoj političkoj temi si to radio, bez preterivanja. Uspevalo ti je u početku, zatim ti je puštano preko dve godine, ali neće više moći. Anyway, umoran sam i mrzi me da kopam po temama večeras ali hoću, drži me za reč. Ili bolje ne? Ti odaberi. Postaćeš i džentlmen pored toga što si pristojantm.

 

Tvoje delovanje izgleda ovako: Začudo ili ne, svaki put se pojaviš da istovariš onelinere (najčešće) i zbrišeš nazad na Košarku. To je konačno bilo sankcionisano poslednji put, posle ko zna kog takvog posta upućenog moderaciji. Biće sankcionisano i sledeći put samo duplo, sve od tebe dalje zavisi. Neko mora sve to da čita i trpi. Loša vest po tebe što si sve bonuse istrošio i svaki sledeći faul će boleti više.

 

Više modova (čak Metalni i Ridji čini mi se) te je s uvažavanjem (pa i ja) zamolilo da se pridružiš moderaciji, što si odbio. Na tome se nije zvršilo nego si vremenom postajao sve bezobrazniji. Kad se setim onog "dvorišta gluvih" pa kupusanje Vox 2.0 sa svojim ortacima, pa ono "ne bih te zadržavao" na postčinu koju ti čovek napiše, pa gomile sarkastičnih onelinera po političkim temama, po moderaciji... Ni to nije sve - nisi čak ni post smeo ovde da napišeš, nego na Košarci. "Spomenut si", big deal 24h, ali odmah ide čaršaf za ortake. Infantilno, kao da si još u onom dvorištu? Mrzi me dalje. Počinje Zadruga. :classic_biggrin:

Edited by Neme
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

 

Ako hoćeš da praviš anketu, nemam ništa protiv. Mislim da niko do sada nije, pa ajde i to da vidimo. :classic_smile:

 

 

 

Ceka, bato, ne mos to bas takoj. Pre anketiranja, prvo treba da se oformi Tim za samovrednovanje, koji ce ciniti predstavnici vlasnika foruma, moderacije i Ujedinjenog granskog sindikata forumasa (a.k.a. nas, obicnog plebstva). Onda to telo treba zajednicki da radi na kreiranju relevantne ankete, pa TEK ONDA ide anketiranje. Procedura mora da se ispostuje.

Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2022 at 7:58 PM, Milenko Puzigaca said:

Mada ne znam kakvim to recnikom posle 35 godina takvog tretmana prilicne manjine onih koji su samo hteli da zive kao i svi ostali u Evropi treba da se "razgovara" sa nekima koji se u vreme tih događaja verovatno nisu ni bili rodili, ali zato "oni znaju", i to fanatično znaju, i nasilnicki pokusavaju da to svoje "znanje" nameću unaokolo.

 

Mislim da ovde treba da se napravi jedna razlika izmedju misljenja i nametanja istog.

 

Svako ima pravo na svoj sentiment koji je posledica nekih informacija i svega sto je vidjeno u zivotu. Konkretno, kada se radi o misljenju o opravdanosti NATO intervencije protiv SRJ ili o opravdanosti napada Rusije na Ukrajinu tu se uglavnom radi o osecanjima, a ne o cinjenicama.

 

Veliki broj ljudi u Srbiji ne moze da smisli USA, NATO ili zapad i sad tu postoje dva razlicita misljenja - jedni su protiv ruske intervencije jer ih to podseca na intervenciju jedne velike sile protiv male drzave (takvi su takodje protiv ratova koje je USA vodila u Iraku ili Avganistanu), a drugi svoju mrznju prema zapadu ispoljavaju tako sto su u svakoj situaciji protiv istog. 

 

Ako uzmemo dva pitanja - da li je Kosovo sastavni deo Srbije/da li je Krim sastavni deo Ukrajine, mi mozemo razgovarati o cinjenicama, hladne glave i bez vredjanja, ali su vecini ova pitanja previse vazna i bitna, kao da licno oni poseduju Kosovo ili Krim. Zato postoje sledece opcije:

 

da/da - ovako uglavnom odgovaraju ljudi koji osecaju mrznju prema velikim silama i misle da veliki rade sta god pozele i da tako ne bi smelo da bude.

da/ne - vecina srpskih nacionalista odgovara ovako na postavljena pitanja.

ne/ne - ima i takvih razmisljanja, "sta imaju mali i nebitni narodi da se pitaju", mada dobar deo onih koji ovako odgovaraju imaju zelju da vide rusenje trenutnog poretka koji pociva na nepromenljivosti granica

ne/da - isto to samo sa druge strane, dakle postoji licna istorija u kojoj je srpski nacionalizam igrao negativnu ulogu i zato se uvek i u svakom pitanju podrzava zapad.

 

Sta je cilj ovog poduzeg posta - da ne bi trebalo suditi ljudima samo zato sto imaju neko misljenje, dok god to svoje misljenje agresivno ne namecu drugima. Sad, takvo nametanje se cesto desava jer postoji jaka negativna emocija prema nekom entitetu (srpski nacionalizam/liberalni zapad/ruska imperija) i onda se desava da se u svakom pitanju podrzava ona druga strana.

 

Tako da, ljude stvarno ne bi trebalo banovati dok god su spremni da saslusaju tudje misljenje, razumeju ga i prihvate da postoji (iako je razlicito). Nametanje bilo kakvog stava ne moze nikad doneti nista dobro, pa tako nece doneti ni sada.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

Tako da, ljude stvarno ne bi trebalo banovati dok god su spremni da saslusaju tudje misljenje, razumeju ga i prihvate da postoji (iako je razlicito). Nametanje bilo kakvog stava ne moze nikad doneti nista dobro, pa tako nece doneti ni sada.

 

Iako sam mislio da se ne oglašavam, povukao me je ovaj tvoj post. 

 

Elem, banovi nisu bili nikakvo nametanje mog mišljenja kao što je to ovde predstavljeno. Svako ima pravo na ovom forumu da misli da je Kosovo deo Srbije ili nije, može i da misli da ga treba vratiti pod okrilje iste. Takođe, nemam ništa protiv i da bilo ko misli da je NATO intervencija bili opravdana ili nepotrebna, takođe je i legitiman stav reći da je tadašnja politika Srbije zaslužila još jače bombardovanje. Nemam ništa protiv toga, sve dok se ta rasprava vodi argumentima, a ne uzavrelim patriotskim emocijama. 

 

Zato su banovani samo oni koji su iskoristili ovu situaciju da se prisete i sramno i beskrupulozno izjednače ovu situaciju sada sa "ničim izazvanim bombardovanjem Srbije od strane  zločinačkog NATO pakta". Namerno koristim opet ovu konstrukciju. Jer je to klasični relativizatorski narativ koji slušamo već 30 godina - o nevinoj Srbiji koja je samo štitila svoja vekovna ognjišta koja drugi hoće da joj otmu, a koja ništa loše nije uradila, a i ako jeste onda su i drugi i niko nije čist i svi su podjednako krivi.... I sve u tom stilu.

 

To je odvratna relativizacija svega lošeg što je država Srbija uradila na prostoru bivše SFRJ i to ovde nikad nije bilo dozvoljeno. Pogotovo u svetlu sadašnje situacije, takvi pokušaji izjednačavanja i izbegavanja odgovornosti dobijaju na težini svoje odvratnosti. Da, ovo je forum na kojem takva mišljenja nemaju mesta. I ne radi se o cenzuri ili nametanju mišljenja, već o zdravom razumu. 

 

I evo sad imamo temu koja danas funkcioniše sasvim lepo, sa suprotstavljenim mišljenjima, ali bez vriskanja o NATO bombardovanju. 

 

Jedino je to bio cilj, a to što većina doživljava bilo šta oko te teme emocionalno, njihov problem. I ja se naježim i stresem kad čujem sirenu za opasnost prve subote u mesecu u 12h, pa ne krećem da vrištim. 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine je jedna kretencina u Nisu bahatom voznjom usmrtio dvanaestogodisnje dete i jos jednog coveka. Taj tatin sin se celog dana izivljavao na niskim ulicama, jurcao i u jednom momentu izgubio kontrolu, izleteo na trotoar i pokosio dva zivota. Ljudi izlazili na ulice, trazili drasticnu kaznu. Mamlaza osudili na valjda sedam, pa mu zbog olaksavajucih okolnosti smanjili na sest. Izaci ce za 4 sigurno. Da li je taj monstrum zasluzio da ga masa pokupi i obesi. Apsolutno da. Ali, to je vec zakon rulje i krsenje zakona. Da li je zakon loš? Jeste, ali takav je. Nato intervencija na Srbiju ma koliko mi zasluzili bambusanje, je bilo krsenje zakona, tj medjunarodnog prava.To je bila primena zakona rulje. Dakle, rec je o zakonu, ne o onome sta su bahati vozac i sumanuta Srbija uradili.

Dakle, sa aspekta krsenja medjunarodnog prava situacije u Srbiji i Ukrajini su iste. Po pitanju svega drugog su apsolutno razlicite.

Ako u tim okvirima iderasprava, onda je banovanje besmisleno. Jer bi onda  odavde bili banovani i najveci strucnjaci medjunarodnog prava na svetu ukoliko bi poredili iz svog ugla ova dva slučaja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Dakle, sa aspekta krsenja medjunarodnog prava situacije u Srbiji i Ukrajini su iste. Po pitanju svega drugog su apsolutno razlicite.


Ako pogledaš ovaj moj post, primetićeš da sam isto to i ja rekao:

 

Dakle, nije to osnov banovanja. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Da li je taj monstrum zasluzio da ga masa pokupi i obesi. Apsolutno da. Ali, to je vec zakon rulje i krsenje zakona. Da li je zakon loš? Jeste, ali takav je.

 

Ovo je bez premca najdevijantnija nebuloza koju sam pročitao poslednjih godina. Toliko pogrešna i anticivilizacijska, da čovek ostane bez teksta.

Link to comment
Share on other sites

Jedini ispravan ban u rapravi koja sadrzi komparaciju 99. i oviga danas bio bi ako bi neko pisao da Rusi i trebaju da tamane tamo jer su ovi tamanili ovde i da je svet bolelo uvo. To je za trajno banovanje. Sve ostalo, pa i otvoreno navijanje za neku stranu, jeste deo rasprave. Ne secam se do detalja, ali mi se cini da je i na ex forumu bilo otvorenog navijanja za stranu koja je krseci medjunarodno pravo rokala po Iraku, Libiji... Price o civilizovanom svetu, humanitarnim razlozima i ljudskima pravima su poodavno svrsena stvar.

Stavr oko procene sta je neko mislio, sta je zaista hteo da kaze, nezavisno od toga sta je stvarno napisao... Ok, moguce je i to, znaju se neciji stavovi. Ali, onda se ostavlja mogucnost da je neko banovan jer se jedva ceka na zicer, jer je razlicita dioptrija koju moderator koristi u zavisnosti od toga ko pise, a ne primarno sta piše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Neme said:

 

Ovo je bez premca najdevijantnija nebuloza koju sam pročitao poslednjih godina. Toliko pogrešna i anticivilizacijska, da čovek ostane bez teksta.

U kom smislu? Skot je pobio ljude i izaci ce iz zatvora za par godina umesto da robija do kraja zivota. Bes i ocaj ljudi koji su izgubili svoje, a znaju da ce zbog nakaradnog sistema i zakona ubica ostati nekaznjen... Stavi se u njihovu kozu pa reci da njihov primarni osecaj besa i zelje za osvetom nije logican. 

To naravno ne sme da se desi jer nastupa bezakonje, ali ako se ne promeni zakon, sutra ce ponovo to da se desi. A desavalo se i ranije, kao sto svake noci tatini sinovi jurcaju i samo je pitanje dana kada ce opet sa se desi nesto.

Dakle, protiv sam zakona rulje, ali neke stvari hitno mora da se promene u zakonu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Neme said:

 

Nemaš ti pristojnost, još manje uvažavanje. To je sve šarena laža, samo da bi kao izgledalo pristojno. Znam te već dobro. 

 

Trebalo bi da povadim postove u kojima sarkastično prevrćeš očima na političkim temama, dižeš pasivnu tenziju, kvariš atmosferu u pokušaju da neku situaciju (ili još bolje celu temu) učiniš lošom u očima drugih forumaša. Na svakoj političkoj temi si to radio, bez preterivanja. Uspevalo ti je u početku, zatim ti je puštano preko dve godine, ali neće više moći. Anyway, umoran sam i mrzi me da kopam po temama večeras ali hoću, drži me za reč. Ili bolje ne? Ti odaberi. Postaćeš i džentlmen pored toga što si pristojantm.

 

Tvoje delovanje izgleda ovako: Začudo ili ne, svaki put se pojaviš da istovariš onelinere (najčešće) i zbrišeš nazad na Košarku. To je konačno bilo sankcionisano poslednji put, posle ko zna kog takvog posta upućenog moderaciji. Biće sankcionisano i sledeći put samo duplo, sve od tebe dalje zavisi. Neko mora sve to da čita i trpi. Loša vest po tebe što si sve bonuse istrošio i svaki sledeći faul će boleti više.

 

Više modova (čak Metalni i Ridji čini mi se) te je s uvažavanjem (pa i ja) zamolilo da se pridružiš moderaciji, što si odbio. Na tome se nije zvršilo nego si vremenom postajao sve bezobrazniji. Kad se setim onog "dvorišta gluvih" pa kupusanje Vox 2.0 sa svojim ortacima, pa ono "ne bih te zadržavao" na postčinu koju ti čovek napiše, pa gomile sarkastičnih onelinera po političkim temama, po moderaciji... Ni to nije sve - nisi čak ni post smeo ovde da napišeš, nego na Košarci. "Spomenut si", big deal 24h, ali odmah ide čaršaf za ortake. Infantilno, kao da si još u onom dvorištu? Mrzi me dalje. Počinje Zadruga. :classic_biggrin:

 

 

vucic-vucko.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su obe intervencije protivne medjunarodnom pravu to znaci da su obe ratni zlocini.

 

Ako sam dobro razumeo objasnjenje, ukoliko forumasi u toku diskusije stave paralelu izmedju ta dva dogadjaja npr. iz motivacije sto u obe situacije je glavni uzrok tih dogadjaja bilo ispunjenje interesa onih koji su izvrsili ratni zlocin, tj. primena zakona jacega u kome stradaju neduzni ljudi - to onda cini forumasa 'prosecnom srbendom' a njemu nije mesto na forumu, tj ne sme se dovoditi u pitanje da je ratni zlocin u YU bio u neku ruku opravdan, tj. zasluzan, za razliku od ovog u Ukrajini?

 

Jel mogu i ostali da potvrde da je ovo politika foruma, ili ja nesto nisam dobro razumeo? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:

 

Iako sam mislio da se ne oglašavam, povukao me je ovaj tvoj post. 

 

Elem, banovi nisu bili nikakvo nametanje mog mišljenja kao što je to ovde predstavljeno. Svako ima pravo na ovom forumu da misli da je Kosovo deo Srbije ili nije, može i da misli da ga treba vratiti pod okrilje iste. Takođe, nemam ništa protiv i da bilo ko misli da je NATO intervencija bili opravdana ili nepotrebna, takođe je i legitiman stav reći da je tadašnja politika Srbije zaslužila još jače bombardovanje. Nemam ništa protiv toga, sve dok se ta rasprava vodi argumentima, a ne uzavrelim patriotskim emocijama. 

 

Zato su banovani samo oni koji su iskoristili ovu situaciju da se prisete i sramno i beskrupulozno izjednače ovu situaciju sada sa "ničim izazvanim bombardovanjem Srbije od strane  zločinačkog NATO pakta". Namerno koristim opet ovu konstrukciju. Jer je to klasični relativizatorski narativ koji slušamo već 30 godina - o nevinoj Srbiji koja je samo štitila svoja vekovna ognjišta koja drugi hoće da joj otmu, a koja ništa loše nije uradila, a i ako jeste onda su i drugi i niko nije čist i svi su podjednako krivi.... I sve u tom stilu.

 

To je odvratna relativizacija svega lošeg što je država Srbija uradila na prostoru bivše SFRJ i to ovde nikad nije bilo dozvoljeno. Pogotovo u svetlu sadašnje situacije, takvi pokušaji izjednačavanja i izbegavanja odgovornosti dobijaju na težini svoje odvratnosti. Da, ovo je forum na kojem takva mišljenja nemaju mesta. I ne radi se o cenzuri ili nametanju mišljenja, već o zdravom razumu. 

 

I evo sad imamo temu koja danas funkcioniše sasvim lepo, sa suprotstavljenim mišljenjima, ali bez vriskanja o NATO bombardovanju. 

 

Jedino je to bio cilj, a to što većina doživljava bilo šta oko te teme emocionalno, njihov problem. I ja se naježim i stresem kad čujem sirenu za opasnost prve subote u mesecu u 12h, pa ne krećem da vrištim. 

 

 

 

Slazem se, pogotovo zato sto je kod "a sta je nama NATO radio" stava ukljuceno previse emocija, a to nije bas klima za ozbiljniju raspravu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...