Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Coveku koji hoce normalno da diskutuje nece se morati objasnjavati sta jeste a sta nije uvredljivo. Jednostavno, pazljiv i tolerantan ce paziti sta pise.

 

Ovi ostali ce s vremena na vreme napisati nesto sto je na granici ili potpuno uvredljivo, a onda ce ovde drkati prazan kurac o tome kako oni to nisu tako misliti i iscudjavati se zasto su opomenuti ili banovani.

 

Eto tako. A i "Svrbi" je uvredljivo jer aludira na strokave ljude koje svrbi jer se ne kupaju. Nemoj se pravimo blesavi sad.

Edited by Edward Louis Severson III
Logicka greska
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Ja se pravim blesav, a samo pitam najprostiju stvar. Svi mi znamo na sta se odnosi to, na onaj najprizemniji sloj drustva, na one koji bi da ubijaju zbog druge vere i nacije, na one koji podrzavaju ratne zlocince...

Samo me zanima da li je primereno za one Bošnjake koji kipte od šovinizma i podrzavaju Nasera reći da su bošnjakozupče, a za one Hrvate koji se loze na ustaštvo da su kurvati. Ništa komplikovano, samo da li je primereno ili ne.

 

Ma pitanje je ok, ali mi smo to rešili odavno, još na starom forumu, sa koga smo ovde preneli nultu tolerancju za pogrdne izraze. Prema tome, ne - nije dozvoljeno niti će biti, a svako ko hoće da fura nacošku agendu može da dobije samo trajni pa nek ide gde hoće. Ti znaš, pošto pišeš na Sportu, da se mali milion puta desilo da sami forumaši prijavljuju to smeće, čak i oni koji imaju status "patriota". To znači šta - da je opšteprrihvaćeno pravilo našlo primenu i opravdalo istu 10/10. 

 

Sad, pitam te ponovo, tebi je "sVrBov" isto što i "balija", "kurvat"? Koncepttm je isto što i pogrdan naziv za narod(e)? 

Tipičan primer za koncepttm je geek ili nerd, dok se za nigger ili bougnul (fr., za magrebske Arape) i batine dobijaju na ulici.

Sećaš se da smo kažnjavali za "govno tursko/nemačko/talijansko", a da je "govno od sudije" i još kojekakve gadarije bilo legitimno napisati? I opet imaš ispred sebe primer za pogrdan naziv i razliku od koncepta/karaktera, nazovi kako hoćeš. 

Treba li još neke primere da navodim ili je dovoljno?

 

Ovu istu priču prežvakavamo svakih 6 meseci bre, kako vam više ne dosadi, jebali vas svrbovi više....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aman, srbov ili svrbov jasno asocira da se radi o Srbima, Srbiji. Nemojmo se praviti blesavi, nismo maloumni.

Ako moze svrbov koji je jasna asocijacija da se radi o Srbima, pa makar i najgorim delovima tog naroda, zasto ne moze bosnjakotupca jer se to odnosi na najgore pripadnike bosnjackog naroda.

Jos prostije, da li moze za najgore pripadnike bosnjackog i hrvatskog naroda da se smisli neka kovanica koja ocigledno govori da se odnosi na pripadnike bas tih naroda, kao sto je svrbov jasna asocijacika da je rec o Srbima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Eto tako. A i "Svrbi" je uvredljivo jer aludira na strokave ljude koje svrbi jer se ne kupaju. Nemoj se pravimo blesavi sad.

 

:lol_2: To ako si stranac koji uči srpski. Ne zajebavaj. 

 

Zaboravih da dodam, vezano za prethodno pisanije, imali smo primer skoro sa onim Bušmanom i hordom klonova koju je napravio. Pravi i dalje, slobodno prijavite ako ga ukebate negde. Anticivilizacijske anomalije su iste, sa koje god strane dolazile. Toliko je očigledan bio hejt, nagomilavan nedeljama (ako ne i mesecima), da je na kraju definitivno banovan & bez ikakve šanse da se tu bilo šta popravi. Spada u kategoriju likova koji ni sa najiskenijim izvinjenjem ne bi dobili šansu da opet pišu. Treba zaista biti majstortm da sebe dovedeš u takvu poziciju...

 

Dobijali smo  kritike "zašto ga tolerišete" i sl., reporte, što jeste bilo na mestu. Razlike definitivno postoje i samo zbog njih dajemo šansu više da se forumaš sa drugih prostora uklopi u forum, društvo i pravila. Da ne imenujem sad, znam iz prepiski da je solidnoj većini bilo potrebno malo više vremena da se uklope nego što je slučaj sa "domaćim" forumašima. Možda nisam ni morao da pišem o ovome ali ajde, kad se već vodi debata o koječemu.

 

Quote

Aman, srbov ili svrbov jasno asocira da se radi o Srbima, Srbiji.

 

Aman, svrbov isključivo znači da se radi o degenericima koji legitimišu migrante, crtaju murale zločincima i rade prljave poslove za policiju. U širem smislu, simpatizeri nisu ništa bolji, osim što zagađuju virtualne prostore i uopšte imaju pravo bilo kakvog glasa i odlučivanja.

 

@dude Obrisano je zato što je izraz stavljen van upotrebe pre jedno 2 godine. Iste ove priče su se pričale i tada, isti akteri, ništa promenjeno nego isto verglanje. Jedino što je u međuvremenu postalo još gore napolju: legitimišu se "garavi" i izbacuju iz prevoza, biju se novinari, štite se murali zlikovcima, ali je "svrbov" prekršaj za sablazan. Hau jes nou, a ispred nosa nam vladaju i određuju u kakvoj ćemo zemlji živeti. Ili NE, što se mene tiče. Ima mnogo boljih mesta gde mogu srećno provesti ostatak života, za razliku od ćumeza danas.

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

Pa eto, i sam kazes da se to odnosi na "nacio-sovinisticko smece"\

Cemu onda ovo?

 

 

Inace, poslednji put kad je upotrebljen izraz "svrbov",  admin(mislim edard) je reagovao i izbrisao 

Ja dati izraz ne koristim, zato što je po mom mišljenju neprecizan, i shodno tome može biti zloupotrebljen. Kad se kaže šovinističko smeće, onda nema prostora za interpretaciju, zna se na koga se to odnosi. Sa druge strane, protiv sam preterane političke korektnosti i smatram da stvari treba nazvati pravim imenom, ali po mogućnosti da se isključe nacionalne odrednice. Fašističko-nacionalističko-šovinističko smeće je svuda isto, samo im se razlikuje boja dresa, pa ne vidim kako je to karakteristično samo za Srbiju, ali ne i za druge države.

 

Jasno, ja sam i pohvalio rad moderatora koji je blagovremeno reagovao.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Jebiga burazeru, izgleda da je Svrbov univerzalno prihvaćen naziv za sav šljam sveta. Get used to it! Kako ne kapiraš!

 

Eto, kažeš liku da je izuzetno glup a onda dođe treći i kaže "navikni se brale, sav šljam sveta je srpski". Bzvz.

Link to comment
Share on other sites

Želim da obavestim forumaše da sam odlučio da više ne budem član moderacije ovog foruma. Smatram da moderator ipak treba da bude koliko toliko aktivan na temama koje moderiše, a to više nemam niti toliko mogućnosti niti želje da ispunim, usled nekih promena u mom životu poslednjih meseci. 

 

Želeo bih da se zahvalim svima koji su me predložili, da se izvinim za svaku (nenamernu) grešku kojih je verujem bilo i što neke stvari nisu urađene bolje, kao i da poželim sreću ostatku moderacije u nastavku rada, gde se nadam da će imati što manje posla i da će na forumu u budućnosti vladari korektna atmosfera. 

 

Mi se čitamo i dalje. :classic_smile:

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Neme said:

Ne pravi se blesav, Berti, jer nisi. Teraš mak na konac jer ti tako odgovra, a odgovara ti zato što si među prvina penio da se ukine izraz. Ja sam, recimo, kategorički protiv i, šta sad? Treba li da crtam nešto još jasnije od činjenice da sVrBov podržava i brani murale dokazanim zločincima, a ti mi ovde pričaš o nepristojnosti. Em nema veze s mozgom em sam ekstremno netalentovan za crtanje da bih dalje objašnjavao.

 

Uostalom, pravila ne postoje da bi se kršila nego da bi se videlo ima li nečeg boljeg pa ih menjati. A nekad i ukidati, kad se pokaže kao nebulozno. Tad pogotovo.

 

edit: Kud da zaboravim jebote, pa Kinik je inicijator. Zato vam ponavjiše smeta. Silly me. :lol_2:

 

Iako smatram da si skroz Ok pre svega forumas, imali smo na pocetku rada foruma i privatne prepiske gde smo pokusavali da unapredimo pre svega ovaj podforum "politika", ovde moram da kazem da nisi u pravu. Zaista ne znam zbog cega tezite da totalno sjebete ovaj podforum i da upadnete u isto blato kao pokojni b92?

Ja sam licno na startu foruma bio dosta aktivan i prestao sam da pisem , tj mnogo manje posle prepiske sa pominjanim Kinikom, gde me je Eddard banovao, a njega zastitio, iako sam samo reagovao na Kinikovu relitivizaciju uloge SUS policije u WW2 gde je opusteno tvrdio da su oni bili samo zastitnici muslimasnkog stanovnistva na celu sa "humanistom" Acif Efendijom, video sam da nije ovo mnogo razlicito od B92 pa sam posle duge pauze opet poceo da pisem i opet Eddard ban 😄. Svratio sam slucajno i malo citao, vidim da je Perkos sledeci za uklanjanje, nisam bas upucen zbog cega je banovan, vidim da je reagovao na neko brisanje postova ili sta vec gde se pominju neki srpski mladici pobijeni na Kosovu. Ja zaista nemam nista protiv nikoga niti politiku shvatam kao nesto licno, ja volim da imam sagovornike koji totalno suprotno misle od mene, sve dok je komunikacija u nekom normalno tonu i normalne sadrzine, ali ovde je problem sto lagano klizite, pod uticajem tih starih snaga rekao bih , ka mulju starog B92 foruma gde su fasistoidni likovi rasterali sve zivo dok se nisi pokokali i izmedju sebe jer vise nisu imali neprijatelja.

 

Apsolutno je u pravu Berti, ako je sVrbov kovanica za soviniste na nasoj strani, dajte da vidimo neke kovanice za muslimanske i hrvatske pandane, nije da ih nemaju jelte. Meni zaista nije jasno zasto neko ima potrebu da koristi nesto ovakvo ako ne da perfidno vredja jedan narod kome nije naklonjen, ako neko hoce da etiketira ovakve grupe, lepo kazes srpski sovinista, sta je tu problem, eto lepo si definisao tu grupu sa tim izrazom, naravno isti princip i za ostale narode. Ne umesto toga ajde da pustimo jednu grupu da provocira , pa cemo onda da kukamo kako nema normalne komunikacije, pa cemo onda da krenemo sa masovnim banovanjem sVrbova dok ih ne istrebimo da bi neki moderatori lecili neke svoje frustracije jer eto imaju neku vlast pa makar i u imaginarijumu. 

 

Totalno bespotrebne stvari radite na celu sa Edardom koji je definitivno ogrezao u svoju politicku obojenost koja ne trpi razlicito misljenje, ako ste vec krenuli ovim putem daj ubacite jos par istaknutih moderatora sa starog foruma, predugo su bili bez funkcije i vlasti, a nakotilo se "perkosa" 😄....

Link to comment
Share on other sites

@Helmet Imali smo prepisku. Takođe mislim da si ti ok, kao što mislim za većinu forumaša koji pišu danas ovde. Da li se slažemo ili ne, spada u normalnu pojavu i diskusije koje slede. Rekli smo i jednogalsno prihvatili da idemo dalje, pravimo nov forum, svako je bio i ostao dobrodošao. Čak su višestruko banovani forumaši dobili svoju šansu. Kako su je iskoristili, reći će na nekom drugom forumu. Pametnom dovoljno.

 

Dve i po godine kasnije, bar po tvom pisanju, trudimo se pregalački da sjebemo (pod)forum:

 

16 minutes ago, Helmet said:

Zaista ne znam zbog cega tezite da totalno sjebete ovaj podforum i da upadnete u isto blato kao pokojni b92?

 

Poređenje sa starim ustrojstvom je jedno ogromno retoričko pitanje, za koje bi trebalo otvoriti zaseban topik. Da ja sad bilo kome objašnjavam dalje, prosto ne ide. Samo danas sam se ubio pišući, uz tri paralelne privatne prepiske. I, na kraju, dobijam ovo kvotovano. Za čije babe zdravlje se upinjem i trošim vreme? Ima toga još, polako...

 

21 minutes ago, Helmet said:

Ja sam licno na startu foruma bio dosta aktivan i prestao sam da pisem , tj mnogo manje posle prepiske sa pominjanim Kinikom, gde me je Eddard banovao, a njega zastitio, iako sam samo reagovao na Kinikovu relitivizaciju uloge SUS policije u WW2 gde je opusteno tvrdio da su oni bili samo zastitnici muslimasnkog stanovnistva na celu sa "humanistom" Acif Efendijom, video sam da nije ovo mnogo razlicito od B92 pa sam posle duge pauze opet poceo da pisem i opet Eddard ban 😄.

 

Sećam se toga, a imam i u porodici događaje koji se podudaraju sa tvojim pisanjem. Tada smo ušli u otvorenu prepisku koja uopšte nije bila small talk i imam je sačuvanu.

 

Moram ipak da skratim; da bih napravio reviziju, trebalo bi da prekopam po postovima, reportima ako ih je bilo, samoj kazni i komunikaciji između moderatora, na osnovu koje je doneta odluka za ban. Od tada, do danas smo imali na stotine slučajeva... I ako se desila greška, previd, rešićemo kao normalan svet. Sve što treba je reći normalno.

 

Imali smo mi za to vreme i dve godine (otprilike, prošlo od tada) da napravimo unutrašnju reorganizaciju. Stigla su i pojačanja u mod - timu, njih 7 ili 8. Imali smo 4 ili 5 odlazaka sa funkcije, na kraju i Arsenija. Dalje, u međuvremenu je ovaj "svrbov" stavljen van forumskog zakona. Nije pao nijedan jedini trajni ban za viđenijeg forumaša do danas. I pre događaja o kojima si pisao, uspostavljen je slobodan forumski saobraćaj, bez jebenih spratova. Komunikacija sa moderatorima je generalno dobra, ako sudim po porukama koje dobijam. Mogao bih da nastavim niz ali neka bude za sada ovoliko. A ti mi prijavljuješ jednu istu mantru "b92 blato".

 

Neću više, bre, da se bavim površnim pisanjima. Loše navike koje fakat nosimo odande postoje i dalje, ali se od mene očekuje da ih kod vas promenim? Ne može tako, to se radi ili zajednički ili se ne radi uopšte. To bi vam čak dalo za pravo da lansirate prozivku sa temeljem ali, pitam se opet, šta koj' qratz ja radim sve vreme? Moderacija, deset ludaka zbog kojih uopšte imate gde da pišete? Admin koji bi da bude drugar, što i jeste? Inače ćao, nema nas. Pa da vidimo kako se snalazimo po drugim forumima, na kojima nas sigurno dočekuju sa pilavom & baklavom. Axa, sečam se. 

 

38 minutes ago, Helmet said:

Apsolutno je u pravu Berti, ako je sVrbov kovanica za soviniste na nasoj strani, dajte da vidimo neke kovanice za muslimanske i hrvatske pandane, nije da ih nemaju jelte.

 

Uopšte nije u pravu Berti. Prvo, zašto da tražimo kovanice za druge? Drugo, forumaši koji nisu "domaći" imaju stotine očiju na leđima čim se registruju. Zato i imaju malo blaži tretman, o čemu sam danas već pisao te se ne bih ponavljao. Treće, traženjem ekvivalenta za ološ i degenerike samo pospešujemo loše odnose i mržnju, a to nećemo. Svaka budala koja ovde hoće da ispaljuje smeće, može samo da se okrene i ode. Ili da ga nogama u bulju isprate sami forumaši.

 

Kad sam već tu, zanimljiva je trivija da su najbolji lovci na takve budaletine na ovom pdfu najglasniji protiv upotrebe "svrbova". Kao Š(ć)***ar, sebe nazivati je ok ali kad to uradi neko drugi a posebno neko sa srpskim korenom, krv će da padne. Eto ti primera, Srbin ga neće tako nazvati ali sVrBov sigurno hoće.

 

Raskrstite već jednom sa lokal-patriotizmom. Ovo uopšteno obraćanje se odnosi na sve i u isto vreme ni na koga lično... Da ne bih bio krivo shvaćen ispred mnogo važnije poente, pošto se ubismo piskarajući.

 

46 minutes ago, Helmet said:

Totalno bespotrebne stvari radite na celu sa Edardom koji je definitivno ogrezao u svoju politicku obojenost koja ne trpi razlicito misljenje, ako ste vec krenuli ovim putem daj ubacite jos par istaknutih moderatora sa starog foruma, predugo su bili bez funkcije i vlasti, a nakotilo se "perkosa" 😄....

 

Hajde boldovano prvo: Blago vama kako zamišljate organizaciju foruma i ljude koji se trude oko njega. Moram priznati, i ja sam davno tako razmišljao. Posle sam shvatio da pojma nemam. Posle u moderaciju, tek onda sam shatio koliko stvarno ništa nisam znao. Ignorance is bliss.

 

Što se Perkosa tiče, ne sumnjam da će imati prostor da nam opiše lepote novogodišnjih, prazničnh ferija. Ko zna, možda odradimo amnestiju koju ne zaslužujete. Uglavnom. :classic_smile:

 

 

Dosta za večeras, što se mene tiče. Ljubi brat, postoje samo svi.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Accuphase said:

Svrbov nije uvredljivo jer se ne odnosi samo na naci kretene i sličan šljam već općenito ako tako više volite "naše" ljude nazadnih ubeđenja.

Jeste uvredljivo i kažnjivo Srbočetnici kao i nazivanje Hrvata ustašama.

 

Jedino da nacrtam pa da bude jasnije...

 

Naziv srbocetnici za mene ima vise smisla od naziva svrbov. Prosto - radi se o delu stanovnistva koje ima sklonost ka cetnistvu, ekstremnom konzervativizmu, mrznji prema komunizmu, velikosrpskim fantazijama i slicno.

 

Imaju i Hrvati izraz "katoliban" za ekstremne nacionaliste i konzervativce i svojih redova. Cak im ovi i vise smetaju od srpskih nacionalista (smetaju im i "za-branitelji" jer ih smatraju za "uhljebe", sto nije daleko od istine).

 

Verujem da je izraz Svrbov nastao prvenstveno od ljudi kojima je muka od srbovanja. I to je prosto cinjenica, tim ljudima su najvise smetali srpski nacionalisti, njima su bili okruzeni - cak i da se slazu sa izrazima ujka, balija i slicnim izrazima to nas vraca na pocetak jer su takve izraze patentirali srpski nacionalisti, a nekim ljudima je prosto muka od srpskog nacionalizma i ne zele da imaju nista sa njima, pa ni da koriste termine ujka ili balija.

 

Eto, za mene su svi ti "Albanija je tamo gde zive Albanci", "velika Srbija", "Hrvatska do Drine", "Bosna je bosnjacka" stavovi i ljudi koji ih uzvikuju podjednako daleki, a opet mi je u kosarci daleko gadniji Covicev recnik prepun sovinizma, mrznje i huskanja nego ispoljavanje nacionalizma u Zadru, Buducnost kao ponos CG ili Igokea kao simbol SNSD vlasti.

 

Kao sto mi je i SNS vlast ubedljivo najodvratnija (realno i siju sve u regionu u tom pogledu) u konkurenciji SNSD, DPS, HDZ ili SDA.

 

6 hours ago, major josip said:

Želim da obavestim forumaše da sam odlučio da više ne budem član moderacije ovog foruma. Smatram da moderator ipak treba da bude koliko toliko aktivan na temama koje moderiše, a to više nemam niti toliko mogućnosti niti želje da ispunim, usled nekih promena u mom životu poslednjih meseci. 

 

Želeo bih da se zahvalim svima koji su me predložili, da se izvinim za svaku (nenamernu) grešku kojih je verujem bilo i što neke stvari nisu urađene bolje, kao i da poželim sreću ostatku moderacije u nastavku rada, gde se nadam da će imati što manje posla i da će na forumu u budućnosti vladari korektna atmosfera. 

 

Mi se čitamo i dalje. :classic_smile:

 

Bio si dobar moderator i odlican si forumas.

 

Nadam se da ces imati vise vremena za pisanje sad kad vise nemas obaveza oko moderisanja.

 

Svakako se citamo i dalje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, major josip said:

Želim da obavestim forumaše da sam odlučio da više ne budem član moderacije ovog foruma. Smatram da moderator ipak treba da bude koliko toliko aktivan na temama koje moderiše, a to više nemam niti toliko mogućnosti niti želje da ispunim, usled nekih promena u mom životu poslednjih meseci. 

 

Želeo bih da se zahvalim svima koji su me predložili, da se izvinim za svaku (nenamernu) grešku kojih je verujem bilo i što neke stvari nisu urađene bolje, kao i da poželim sreću ostatku moderacije u nastavku rada, gde se nadam da će imati što manje posla i da će na forumu u budućnosti vladari korektna atmosfera. 

 

Mi se čitamo i dalje. :classic_smile:

 

Iako si me jednom banovao 🙂 -pamtim jer to vidim kad uđem u svoj profil, mislim da si bio korektan moderator.

 

Želim ti sve najbolje.  Čitamo se. :classic_smile:  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helmet said:

Ja sam licno na startu foruma bio dosta aktivan i prestao sam da pisem , tj mnogo manje posle prepiske sa pominjanim Kinikom, gde me je Eddard banovao, a njega zastitio, iako sam samo reagovao na Kinikovu relitivizaciju uloge SUS policije u WW2 gde je opusteno tvrdio da su oni bili samo zastitnici muslimasnkog stanovnistva na celu sa "humanistom" Acif Efendijom, video sam da nije ovo mnogo razlicito od B92 pa sam posle duge pauze opet poceo da pisem i opet Eddard ban 😄. Svratio sam slucajno i malo citao, vidim da je Perkos sledeci za uklanjanje, nisam bas upucen zbog cega je banovan, vidim da je reagovao na neko brisanje postova ili sta vec gde se pominju neki srpski mladici pobijeni na Kosovu. Ja zaista nemam nista protiv nikoga niti politiku shvatam kao nesto licno, ja volim da imam sagovornike koji totalno suprotno misle od mene, sve dok je komunikacija u nekom normalno tonu i normalne sadrzine, ali ovde je problem sto lagano klizite, pod uticajem tih starih snaga rekao bih , ka mulju starog B92 foruma gde su fasistoidni likovi rasterali sve zivo dok se nisi pokokali i izmedju sebe jer vise nisu imali neprijatelja.

 

 

Totalno bespotrebne stvari radite na celu sa Edardom koji je definitivno ogrezao u svoju politicku obojenost koja ne trpi razlicito misljenje, ako ste vec krenuli ovim putem daj ubacite jos par istaknutih moderatora sa starog foruma, predugo su bili bez funkcije i vlasti, a nakotilo se "perkosa" 😄....

 

 


Vidi, nije me mrzelo da kopam po warn logovima i mogu da ti potpuno čiste savesti kažem da lažeš kao pas. Da krenemo i završimo priču zauvek:

 

prvi ban je bio ovde:

 

drugi zbog ovog:

 

Dakle, nikakav Kinik, nikakva “netrpljenja različitog mišljenja” i ostali bakrači… jer - ovo mišljenje koje si ti izneo, a zbog kojeg si dva puta banovan, nikad, ali nikad neće biti tolerisano na ovom forumu. Ne postoji pravo na takvo mišljenje ovde. A oko poređenja sa B92, za prvi post bi bio trajno banovan, ovde si dobio 7 dana. Posle drugog, ne bi bilo šanse da pišeš više, ovde - još si tu. Eto malo kontradikcije sa prvom rečenicom ovog pasusa. Toliko o ogrezlom i obojenom Eddardu.

 

E u tom kontekstu se i vodi rasprava o s(v)rbov - to je samo pokušaj, istovetan ovome:

 

Quote

Dobro, bio je gradjanski rat, nije ni federacija stvorena na Mahatma Gandi taktici, etnicko ciscenje je vidjeno na sve tri strane naravno svakog svoje najvise boli, ali realno gledano sva tri naroda imaju putera na glavi nazalost.


pokušaj tih istih srbova da i na forumu uvedu mantru koju već 30 godina ponavljaju u svom stvarnom životu - kako smo svi isti, svi podjednako krivi za događanja 90ih, u svakom od naroda ima podjednako mnogo tih srbova i ni po čemu Srbi nisu gori od ostalih, pa ako možemo da koristimo pogrdan naziv za srpsku nazadnu stoku, daj da imamo iste takve i za hrvatsku/albansku/bošnjačku - jer svi smo isti. 
 

E pa jesmo kurac. I zato će svako ko i pokuša da iskoristi makar nešto što liči na pogrdan naziv za pripadnike drugih naroda biti trajno izmarširan odavde. Takvu stoku ne trpimo. A oni koji takvu stoku (bilo forumsku ili neforumsku) nazivaju pravim imenom - će imati određeni kredit, dok u tome ne preteraju. Da, s(v)rbov smo zabranili prevashodno jer ipak ima neku konotaciju “na vrbe”, što je neprimereno, iako svi znaju na koji deo populacije Srbije se taj naziv odnosi, a ne na Srbe, pa i oni koji se po stoti put na ovoj temi prave Englezi, ali ajde, zarad pristojnije komunikacije ( 🙄 ).

 

Ali, odgovor za sve Helmete ovog topika - zato što ovaj forum na zlodela sprovodene od strane i u ime srpskog naroda gleda drugačijim (u smislu izraženije kritike i osude) očima, u želji da makar korisnicima ovog foruma pruži sredinu u kojoj nije sramota pogledati se u oči i reci - usrali smo motku debelo - bez da se odmah meri smrad tuđih motki. Takvo nešto je u stvarnom društvenom životu Srbije, zahvaljujući ogromnom prisustvu “srbova” (da se oprostim od tog naziva) još uvek, nažalost, tabu. I umesto ovde da se pravi otklon od toga, traži se jednakost. Kako da ne.

 

S obzirom da sam ovo, onako po osećaju, već 21 put pokušao da objasnim, više neću, niti ću da odgovaram na odgovore, na odmoru sam, zabole me za ovo vrtenje iste priče na svakih par meseci.

 

Dakle, sporni izraz je i zvanično zabranjen za upotrebu, za ostale narode nemoj ni da vam pada na pamet da smišljate neki prigodan

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Eddard said:

Dakle, sporni izraz je i zvanično zabranjen za upotrebu, za ostale narode nemoj ni da vam pada na pamet da smišljate neki prigodan

 

Znači li ovaj iskaz da se ti pogrdni nazivi, pa i taj zabranjeni, ipak odnose na narode?

Nisam za neke zabrane, ali mi korišćenje bilo kakvih pogrdnih naziva za neku nedefinisanu, u smislu pripadnosti, grupu predstavlja nepristojnost i nesposobnost onog koji govori ili piše da svoj stav izrazi jasno i argumentovano, a najčešće i ima za cilj da nekog uvredi. Po čemu se razlikuje neko ko ne može da ne naglasi da je narod stoka u svakoj drugoj rečenici od tog naroda, da li je pristojniji, kulturniji, da li će nekome pomoći da preispita svoje mišljenje, promeni ga, ne cilj je drugi, no to već ulazi u oblast patologije.

Pogledam ponekad sednicu Skupštine, neko gostovanje članova SNS ili njima bliskih na televizijama, pomislim, ovakvima bi trebalo zabraniti da govore, da se pojavljuju, onda, ipak ne, dobro je da se pokažu u pravom svetlu, ne govore oni o Mariniki, o Goranu Markoviću, posebno ne o Hrvatima, Crnogorcima, Albancima, oni govore o sebi.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darth Bane said:

Svrbov je izraz koji je izmislio genije za pisanje- Kinik! Meni licno je taj naziv cak pomalo I simpatican. Asocira me vise na neke zvrkove I zblanute likove nego na srbocetnike (mada se odnosi I na njih). 

Izraz kao izraz jeste uvredljiv, mada bi bolji izraz bio "Srbovanje" - po forumu na kojem su se  te stvari zigosale u slici i reci.

No, to, nikako ne trazi paralelu istom stanju svesti i poimanja iste u drugim narodima - mi, Srbovi koji Srbuju, moramo da se pozabavimo dobro svojom i da se dobro potrudimo da to izmenimo,

Link to comment
Share on other sites

Sigurno je da ljudi mogu da se promene. Da od Srbendi postanu uzorni gradjani. Poneko cak i liberal!

Da prihvati nasu, srpsku krivicu za sva sranja koja su se desila 90-tih.

Tacno, bilo je zlocina na svim stranama. Ali da Srbi nisu prvi poceli, ne bi bilo ni hrvatskih, ni muslimanskih ni albanskih zlocina! To Srbende treba da shvate! I u tome prosvecivanju je bivsi forum b92, na celu sa Kinikom, odigrao kljucnu ulogu! 

Link to comment
Share on other sites

 

problem je što izraz svrbov ne postoji izvan ovog foruma. on je izmišljen da bi nervirao tačno određene članove foruma jer većina moderacije i Kinik preziru te ljude. ono što je najtužnije je da se insistira na tom uvredljivom izrazu iz prostog razloga što vide da se ta ekipa vređa i reaguje na to. A poseban je bezobrazluk što se isto pravo osporava za druge narode.

 

Tužna odluka moderacije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...