Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

43 minutes ago, MetalHead said:

Ma neee, to je bilo na B92. I onda sam ugasio B92 i otvorio Vox.

 😈

 

 

Salim se naravno za gasenje, ali istina je da me banovao na B92. 🙂

 

I to je moja poruka mladima - ako te banuju, ko zna, mozda budes admin na drugom forumu.

 

Evo na primer Bushman, covek se toliko klonira i trosi vreme, mogao je vec 3 nova foruma da digne. Uzaludan mu je posao. 

šteta što nisam mlad sigurno bih postao supermoderator zbog mnogih banovanja😊

 

nema pravog forumaša koji nije barem 3-4 puta banovan!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Jel to ko ono "jebeš muškarca koji nije služio vojsku" 😁

ima i nekih sočnijih izreka ali nisu za forum!

što se učešća na forumu tiče ne mogu svi da budu uvek na liniji, bilo bi dosadno da neko ne iskoči i zatalasa forumsku populaciju, a ban nekad može i da pomogne ... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Sto sad tako, batke? 😞

 

3 minutes ago, Eddard said:

Pa nisam ni ja 😀

 

Znači, ima nas ovde....iha-ha :thumbsup:

18 minutes ago, Perkos2 said:

nema pravog forumaša koji nije barem 3-4 puta banovan!

E sad.....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Jel to ko ono "jebeš muškarca koji nije služio vojsku" 😁

Blah,

mozda i postoji neka korelacija izmedju mog nesluzenja vojnog roka i cinjenice da sam muskarac samo u rodnom listu, zapravo nesposoban da ispunim ijednu biolosku, kao i soc. konstruisanu funkciju nametnute formiranim rodnim ulogama. Cesto sam se to pitao.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, RatzenStadt said:

Blah,

mozda i postoji neka korelacija izmedju mog nesluzenja vojnog roka i cinjenice da sam muskarac samo u rodnom listu, zapravo nesposoban da ispunim ijednu biolosku, kao i soc. konstruisanu funkciju nametnute formiranim rodnim ulogama. Cesto sam se to pitao.

 

Ne postoji.

 

Meni je čak i drago što nisam išao u vojsku i potencijalno trpeo iživljavanja od nekih kretena. Evo imaš cele generacije koje su služile vojni rok i ne znam kakve su benefite imali od toga. Sa svim tim vojnim rokovima ( plus kako vole neki da kažu Brankom Kockicom i Minjom Subotom, a ne Pepa prasetom i rijalitijima, jelte) su nam ostsvili prilično razorenu državu gde ja ne vidim te vrline od vojne discipline kod velikog broja starijih muškaraca. Da, mislim da bi bilo dobro da znam rukovati nekim oružjem ako dođe do rata, ali mislim da to nema neku važnost kao ranije, plus bi uvek država mogla ubaciti neke kurseve/predmete gde bi se učila odbrana ili tako nešto, bez toga da neko "gradi autoritet" nad nama i da na par meseci idem "da se kalim". 

 

Te rodne uloge su, kao što si i napisao, nametnute, tako da to što iskačeš iz nekog šablona kod nekih stvari nije nužno loša stvar ili nešto što je za preveliku brigu. Nekad može biti i pozitivno. 

Ako si zadovoljan svojim životom, nebitno je šta su uloge, ako nisi, pa, uvek možeš pokušati to da promeniš. Ako uspeš super, ako ne, jbg. svako ima neku manu/probleme, moramo pokušati da živimo s njima. 

Ja sam nizak dlakavi muškarac, a u modi je trenutno sve suprotno, pa eto opet imam društveni život. A recimo imam i tinitus godinama za koji nema leka i nije mi prijatno, pa sam se izborio (doduše ne baš lako) da živim s tim. 

 

Skrenuo malo sa teme. Izvinjavam se moderaciji. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, major josip said:

A recimo imam i tinitus godinama za koji nema leka i nije mi prijatno, pa sam se izborio (doduše ne baš lako) da živim s tim. 

 

Kako si to dobio, ja sam dobio u vojsci od pucanja, ali srecom samo jedno uho.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam uspeo da izbegnem vojni rok, ali bar sam otišao posle svih ratova.

 

6 meseci je OK, sve preko toga je gubljenje života, osim ako nema konkretnih dešavanja.

 

Inače, jadnici u Severnoj Koreji imaju vojni rok trajanja 10 godina (bar tako kaže internet).

Link to comment
Share on other sites

U životu,  u većini slučajeva,  sami biramo i stvaramo odredjeni krug ljudi sa kojima se družimo i koji su nam bliski... Najčešće su to osobe sličnih/istih intelektualnih kapaciteta,  stavova, interesovanja,  "pogleda na svet" ...itd

 

U vojsci to nije slučaj, upoznaš i vidis "svašta. I posle nekih 20ak godina  sam zapanjen i u čudu. ... postoji ona izreka koja nije za 4um... jednostavno,  nisam verovao da takvi slucajevi postoje na kugli zemaljskoj. 

 

Jednostavno,  treba otići ( cca 15 do 30 dana ), da se nauče neke osnove, na prvom mestu oko civilne zaštite,  prve pomoći,  postupanje za vreme elementarnih nepogoda, i osnovna obuka vatrenim naoružanjem ( sve ostalo postoje profesionalni vojnici )... I naravno da vidite sta sve hoda kuglom zemaljskom. Sve ostalo je gubljenje vremena. 

 

O samom vojnom roku :classic_biggrin: neki drugi put (osim uspomene da sam prepesacio Fruška Goru uzduž i popreko  🙂

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

 

Kako si to dobio, ja sam dobio u vojsci od pucanja, ali srecom samo jedno uho.

 

Ne znam, čitao sam knjigu u krevetu tokom srednje škole. I to se sećam da je bila Na Drini ćuprija, Andrić je kriv 😄 ( kažu da hoće od slušalica, tj. glasne muzike ali ih ja zaista nisam mnogo koristio, niti posećivao često klubove, tako da pojma nemam). 

 

Ali isto na jedno uvo, godinama, bez sekunde da je prestalo. Obišao razne lekare, bez uspeha, nekad kažem samo ginekolog ostao xd. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, major josip said:

 

Ne znam, čitao sam knjigu u krevetu tokom srednje škole. I to se sećam da je bila Na Drini ćuprija, Andrić je kriv 😄 ( kažu da hoće od slušalica, tj. glasne muzike ali ih ja zaista nisam mnogo koristio, niti posećivao često klubove, tako da pojma nemam). 

 

Ali isto na jedno uvo, godinama, bez sekunde da je prestalo. Obišao razne lekare, bez uspeha, nekad kažem samo ginekolog ostao xd. 

 

 

Pa da, i ja sam maltretirao usi slusalicama i onda u JNA smo ispaljivali neke tromblone, nisam otvorio usta, sve zbog onog glupog sljema koji je stalno padao na oci, jer se pucalo iz lezeceg polozaja, pa me ometao, i samo cujem odjednom neki pisak, koji nije vise nikada prestao.

BIlo je strasno ispocetka, kada legnes da spavas, sve se utisa i samo cujes taj neprekidni sum. Poslije sam se navikao, a lijeka nema.

Interesantno puska je bila sa desne strane, a sjebala mi lijevo uho? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 5:04 PM, RatzenStadt said:

Blah,

mozda i postoji neka korelacija izmedju mog nesluzenja vojnog roka i cinjenice da sam muskarac samo u rodnom listu, zapravo nesposoban da ispunim ijednu biolosku, kao i soc. konstruisanu funkciju nametnute formiranim rodnim ulogama. Cesto sam se to pitao.

Pa ti nemoj da ispunjavas unapred zadate funkcije, ko ih .... i njih i onoga ko ih je smislio, nego smisli sta se tebi radi, pa to radi, a sve ostale ko.... Nemoj samo da krades i slicno :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Sramota je da se toleriše sociopatija ovog Devila.
Lik komentariše ljudsko stradanje kao padanje plastičnih tenkića sa stola tokom "Riziko" partije.

Bolesno je pre svega zbog samih Ukrajinaca, jer se raduje i navija dok neko drugi vodi ratove za njegove ideje. Masovim stradanjima i katastrofom, mlati tudjim kurcem koprive...
Boli tog kurac i za Ukrajince i za Ruse, same ljude.

Edited by BattleBender
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...