Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

56 minutes ago, CLASH said:

Napisaste obavestenje. 

Nemam zivaca da ga seciram, svasta ste nabacali ali ste bar sklonili faktografiju.

Posto gubimo 3:0 od Dojclanda, ne gleda mi se tekma, a da se ne bi bavio saopstenjem odoh da citam Vasu i Kinika sta pisu o kisnoj kanalizaciji u BG.

 

Sklonjen je politicki pamflet a ne faktografija. Nikakva faktografija nikada nije bila postavljena na tom topiku. Obrazlozenje s kojim je sklonjena pokazuje da moderacija, na zalost, nista nije naucila iz ovog "incidenta", samo se povukla na rezervni polozaj. Ono sto je dobro je da sad znamo kako se moderacija odnosi prema razlikama izmedju cinjenica i stavova pa ce biti manje nesporazuma, jer ce pismeniji ljudi koji pisu radi zabave i komunikacije s drugim ljudima izbegavati da iznose stavove na tom topiku.

Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa

Gde sam kvalifikovao tvoju ličnost? Da si "relativizator" sam ti više puta rekao i na prošlom forumu gde si bio mod btw. Više ljudi ti je ovde reklo da se uvek baviš kritikom onoga što je manje bitno u nekoj priči, a to obično bude kritika nesposobnosti opozicije u momentu kad vlast napravi žešće sranje. A onako usput pomeneš i SNS lika koji je uključen u celu priču, da ne bi bilo previše providno. Meni je ok tvoje pisanje, ali dozvoli da smatram da nije slučajno što na taj način iznosiš stvari. Jednostavno volim da ih nazovem pravim imenom. A ti ako smatraš i imaš argumente da sam Đilasov i Jeremićev bot, izvoli pa iznesi. Nemam problem sa tim.

 

Ja sam mišljenja da je ova vlast toliko banditska i štetočinska, da bilo kakva podrška istoj ili pokušaj umanjivanja štete koju prave može biti isključivo iz interesa. Mislim na ljude koji imaju bar malo zdravog razuma. Na stranu nesposobnost opozicije koju toliko potenciraš, ali dobrim delom je i sama vlast tome kumovala. Da ne širimo priču o tome. Ja kad kritikujem vlast, kritikujem argumentovano, što se i ti trudiš da radiš kad kritikuješ opoziciju. Dok kod pomenutog kinika to nije slučaj. Tu nema A od argumenata. Nisu džabe ljudi reagovali na pokušaje da se od ovog foruma i diskusije ponovo pravi ista priča kao na B92, a kojoj si ti kao mod kumovao. Od moderacije zavisi šta će se tolerisati a šta neće, pa ćemo videti šta i kako dalje...

 

Ne pada mi na pamet da bavim nečijom ličnošću pa sve i da se otvori tema o tome. Niti me to zanima. Zanima me zdrava i argumentovana diskusija uz elementarnu logiku o temama koje me interesuju. 

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Issey said:

@DJ_Vasa

Gde sam kvalifikovao tvoju ličnost? Da si "relativizator" sam ti više puta rekao i na prošlom forumu gde si bio mod btw. Više ljudi ti je ovde reklo da se uvek baviš kritikom onoga što je manje bitno u nekoj priči, a to obično bude kritika nesposobnosti opozicije u momentu kad vlast napravi žešće sranje. A onako usput pomeneš i SNS lika koji je uključen u celu priču, da ne bi bilo previše providno. Meni je ok tvoje pisanje, ali dozvoli da smatram da nije slučajno što na taj način iznosiš stvari. Jednostavno volim da ih nazovem pravim imenom. A ti ako smatraš i imaš argumente da sam Đilasov i Jeremićev bot, izvoli pa iznesi. Nemam problem sa tim.

 

Ja sam mišljenja da je ova vlast toliko banditska i štetočinska, da bilo kakva podrška istoj ili pokušaj umanjivanja štete koju prave može biti isključivo iz interesa. Mislim na ljude koji imaju bar malo zdravog razuma. Na stranu nesposobnost opozicije koju toliko potenciraš, ali dobrim delom je i sama vlast tome kumovala. Da ne širimo priču o tome. Ja kad kritikujem vlast, kritikujem argumentovano, što se i ti trudiš da radiš kad kritikuješ opoziciju. Dok kod pomenutog kinika to nije slučaj. Tu nema A od argumenata. Nisu džabe ljudi reagovali na pokušaje da se od ovog foruma i diskusije ponovo pravi ista priča kao na B92, a kojoj si ti kao mod kumovao. Od moderacije zavisi šta će se tolerisati a šta neće, pa ćemo videti šta i kako dalje...

 

Ne pada mi na pamet da bavim nečijom ličnošću pa sve i da se otvori tema o tome. Niti me to zanima. Zanima me zdrava i argumentovana diskusija uz elementarnu logiku o temama koje me interesuju. 

Spomenuo si je relativno indirektno, i to sledećim rečima: „Sa Vasom i đene-đene, on bar korektno odrađuje svoj "posao" relativizatora...” ili nešto kasnije, kada si relao: „Jedino tačno što si napisao je ovo u vezi botova. Ako su stvarno botovi kao što kažeš...”

 

Ne razumem taj način razmišljanja - ako kritikuješ opoziciju i kažeš da negde zaista nema krivice vlasti, onda si bot??? To šta su drugi pisali na FB92 je prošlost jer taj forum više nije aktivan, a svakako da nemam nameru da se sa nekim preganjam zbog pisanja u prošlosti. Vidim da je isto o maturi pisao i Vjekoslav, koji živi u drugoj državi i nema veze sa ovdašnjom vlašću, Eddard, koji živi u Nemačkoj, Denis iz Kanade, Angelia iz SAD i slični. Oni svoj novac zarađuju u drugom zemljama, a meni državne institucije nisu klijenti bar deset godina jer a) kasne sa plaćanjem, b) malo plaćaju, c) iz oba navedena razloga.

 

Naravno da nije slučajno što iznosim mišljenje na taj način jer tako zaista i mislim. Mislio sam na FB92, mislim i ovde i to je to. Hoćeš li malo kritike vlasti? Na moj posao Šarčević uticaja baš i nema, ali i ranije sam pisao o određivanju poreza za ono što radim - jedan deo sume (40%) određuje službenik na osnovu diskrecione odluke, ali za to nema i nije bilo sluha. Bitno je šta neko zabrlja u trenutku, a ne sistemski problem. Isto tako, u celoj svinjariji je deset puta veći problem što neko traži 'leba preko pogače (nećemo maturu, hajdemo stopama Siniše Malog) nego što je neko fotografisao ispit. Koliko sam gledao po vestima, (priglupi) komentatori tu budalu maltene amnestiraju od odgovornosti. Nešto i ne vidim sistemsku kritiku, tj. kritiku društva, koje se nije promenilo još od doba ustanaka protiv Turske, vladavine obe dinastije ili od doba kada su Arčibald Rajs i Nušić žarili i palili. Veći je problem u tome što Nušićevi likovi nikada nisu ni prestajali da postoje od jednog prolaznog kokošara koga se niko neće ni sećati mesec dana nakon što da ostavku ili bude smenjen. Još veći problem je kad oni što kukaju na nezakonitost u bilo kom aspektu sa zadovoljstvom tutkaju jednu crvenu u džep čika policajcu koji ih je uhvatio u prekršaju ili trče kod učiteljice sa bočicom parfema i čokoladom kako bi osigurali peticu.

 

Još nešto - vlast jeste banditska i štetočinska, ali to važi i za veliki deo populacije, što sam naveo u prethodnom odeljku. Vlast nije došla s neba, već iz te populacije, koja i dalje neće da se upristoji, umije i opere.

 

Za kritiku tzv. opozicije imam i veoma dobar razlog - upravo su oni doveli na vlast SNS, izljubili su se i rukovali sa SPS, čuvali hajduk-Ratka i hajduk-Radovana do poslednjeg trenutka, što se veoma brzo obilo o glavu. Kritikovaću ih i dok ne nestanu sa političke scene, baš kao što sneg nestaje kada temperatura skoči na 10-15 stepeni, a to je samo jedan deo onoga što zaslužuju. Ostatak bi trebalo da obavi pravosuđe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

AV je večan dok su mu forumski botovi verni! :default_coffee:

 

A što se tiče revolucije ubeđivanjem ubeđenih, crtanjem & bojenjem, kao i pokušajima normalne komunikacije sa apologetima, jelte, demokratski izabrane vlasti od Boga i naroda voljene, ona je osuđena na propast, tu si potpuno u pravu.

 

I da, upravo ono što otprilike reče Ljiljana Smajlović "opozicija je veoma loša, a vlast tu i tamo pogreši" je nešto što kupuju budale a prodaje ološ.

 

Stvarni život kao poligon za forum.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da shvatim da se @DJ_Vasa buni i kukumavči, nakon one bljuvotine koju je napisao na vox populi temi. Post sam reportovao, moderacija je mudro obrisala i njegov post i moj "digest" quote. Ne znam da li je i zvanično upozoren, ali svakako bi taj isti Vasa udijelio trajni na starom forumu za isti prestup.

I sad čitam nešto se kao buni što ga neko "ocijenio".

U redu - neko je napisao da si ovakav ili onakav, ugl napravio je "profile", to je stvar za report a ne za natezanje.

Ja sam npr napisao jedno, drugi forumaš je to protumačio malo šire, tužio me (ili neko drugi) i kažnjen sam.

Pokušah izganjati "pravdu" ali jadac, nikog to ne zanima.

 

U stvari, mislim da bi ipak trebalo negdje napisati "rječnik zabranjenih pojmova" pa da se unapred zna šta se može a šta ne. Da ne bude posle "jebiga". 

Za moderaciju - daj da malo aktivnije svi pazimo kako se izražavamo, mnogo puta se dešava da zbog samo jedne nespretno sročene fraze ili čak riječi  - krene lavina.  Za mjesec-dva-tri će većina aktivnih pohvatati nova pravila i stvari će izgledati mnogo bolje, a to je čini mi se i bila želja ekipe.

 

Da li treba dozvoliti izraze poput "debeli xxx, vrljavi, kljakavi , ćoravi, ćelavi šta znam kad neko želi uniziti nekog ko eventualno zaslužuje kritiku.

Šta sa ljudima koji imaju neki od nabrojanih hendikepa/medicinskih stanja, i koji pročitaju kako neko njihovo stanje za koje nisu krivi upotrebljava kao uvredu ?

Lično mislim da bi to trebalo izbaciti iz forumskog rječnika.

 

Trebalo bi možda raspraviti i pitanje mimova,  eto baš je Vasa bio "žrtva" jer su neki ljudi osjetljivi i možda ne razumiju u potpunosti taj fenomen i internet trend.

(neko je obrisao moj mim sa yu prozivodi teme, zbog čega ? )

 

Link to comment
Share on other sites

Moderacija, cini mi se uglavnom pro-evropski orijentisani ljudi, ustuknula pred nacionalistickom, rusofilnom strujom, pod velikim pritiskom i napravila prvi veliki ustupak, povukla se. 

 

Pa da iskoristim priliku da cestitam protivnickoj strani :classic_biggrin:……. fer, sportski, sa moje strane. Dobra organizovanost, sabornost :s_d:, izuzetan networking, pale su i virtuelne zrtve za slobodu, hrabro.

 

Podrska moderaciji, nece biti lako, samo pocetak …….. hrabra ceta protiv divizija. Uvazavanje realnosti.

 

Zavrsena konstatacija.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

Moderacija, cini mi se uglavnom pro-evropski orijentisani ljudi, ustuknula pred nacionalistickom, rusofilnom strujom, pod velikim pritiskom i napravila prvi veliki ustupak, povukla se. 

 

 

Ovo se, naravno, nije desilo ali post perfektno opisuje mindset koji je terorisao pokojni forum a sada ima nameru da to ucini i ovom. Denuncijacija, stvaranje vestackih podela na osnovu... pa, nicega, potpuno odsustvo bilo kakvog rezona, kamoli obrazlozenja za ovakvo nazivanje ljudi nacionalistima i rusofilima ili, for that matter, pro-evropljanima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Ovo se, naravno, nije desilo ali post perfektno opisuje mindset koji je terorisao pokojni forum a sada ima nameru da to ucini i ovom. Denuncijacija, stvaranje vestackih podela na osnovu... pa, nicega, potpuno odsustvo bilo kakvog rezona, kamoli obrazlozenja za ovakvo nazivanje ljudi nacionalistima i rusofilima ili, for that matter, pro-evropljanima.

 

Sto implicira da ne postoji nikakva 1. pro-evropska opcija, niti postoji 2. pro-ruska, a ne postoje ni 3. nacionalisti u Srbiji ……. sve je to moj mindset.  :smiley33:

 

Pretpostavljam potpuno isti mindset kao i agencije koje rade svakodnevne ankete po Srbiji ……. 1. jeste li za EU (ma jok bre, kakva EU) …... 2. Rusija ili EU (otkud bre Rusija, neka unija? Koja?) ….. 3. glavni neprijatelj Srbije: Hrvatska, Albanija (a ko bi drugi….) …….. 

 

Neverovatno ybt, imam utisak da kako otvorim novine iz Srbije vidim te ankete, imena agencija su brojna, zvuce mi ozbiljno, neke prepoznajem …… I svi oni stvaraju vestacke podele …. na osnovu nicega ?!? Pa to onda treba sve banovati pohapsiti. Zavađu narod, terorisu !!! Ali prvo ih moras denuncirati :classic_biggrin:

 

-------------------------------------------------------

 

Ne interesujes me, samo nesto mizerniji pokusaj pakovanja bana od uobicajenih :yawn2: ……. nisam imao nameru da flejmujem, moje vidjenje stvari …… slobodan si da se ne slozis s njim. Sta bre slobodan? Dobrodosao si da se ne slozis sa mnom. :thumbup:

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mozemo da prekinemo ovu linije rasprave?

 

Mozemo da razgovaramo argumentovano sa bilo kojim razlicitim misljenjem - kulturno k'o ljudi. Nazalost u ovu raspravu su uvuceni neki ljudi koji sluze sve nas kao moderatori, oni to rade koliko ja znam bez neke nadoknade. Nemojte im otezavati posao.

 

Ne slazemo se - fine, ajde da se slozimo da se ne slazemo, i da nikog ne treba proganjati.

 

Ostavite moderaciji da radi svoj posao, i da su cesto obicni ljudi koji imaju misljenje.

 

Dolazimo ovde jer nam se dopada da pricamo. Uglavnom ljude ne znate, nemate pojma ko su u stvarnom RL.

 

Nije forum pozicija za isterivanje licnih frustracija. Barem ne bi trebao da bude.

 

Lepo nam ide na nekim drugim temama da se druzimo, i tako treba da bude.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eto, kad te dočeka 60 i kusur novih poruka u ovoj temi, a ni ceo dan nisi bio odsutan, instinktivno znaš da je Zima već došla, a da joj nisu bile potrrbne silne sezone i besciljna putešestvija likova, samo 2 dana [emoji1]

(kamera, krupni kadar na hod po zgarištu Winterfella... OK, sam ću da se ispratim [emoji12])

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

Za kritiku tzv. opozicije imam i veoma dobar razlog - upravo su oni doveli na vlast SNS, izljubili su se i rukovali sa SPS, čuvali hajduk-Ratka i hajduk-Radovana do poslednjeg trenutka, što se veoma brzo obilo o glavu. Kritikovaću ih i dok ne nestanu sa političke scene, baš kao što sneg nestaje kada temperatura skoči na 10-15 stepeni, a to je samo jedan deo onoga što zaslužuju. Ostatak bi trebalo da obavi pravosuđe.

Boless.

Ajde na stranu sto ja to tako vidim..za tebe verovatno "nije boles' sve sto boli". Ovo je taj zdravorazumskitm rezon kojim pripadnici tzv.gradjanske opcije (obrati paznju na kracenicu) pravdaju zapravo svoj udeo u dovodjenju Tome Diplome&co na vlast. Lazu sebe pa misle da ce im i drugi poverovati.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

Moderacija, cini mi se uglavnom pro-evropski orijentisani ljudi, ustuknula pred nacionalistickom, rusofilnom strujom, pod velikim pritiskom i napravila prvi veliki ustupak, povukla se. 

 

Pa da iskoristim priliku da cestitam protivnickoj strani :classic_biggrin:……. fer, sportski, sa moje strane. Dobra organizovanost, sabornost :s_d:, izuzetan networking, pale su i virtuelne zrtve za slobodu, hrabro.

 

Podrska moderaciji, nece biti lako, samo pocetak …….. hrabra ceta protiv divizija. Uvazavanje realnosti.

 

Zavrsena konstatacija.

U Kanadama se jos uvek furate na ovakav nacin lozenja iz seoskih kafana?

Neka, tako treba, zadrzalo se zavicajnih obicaja.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

Još nešto - vlast jeste banditska i štetočinska, ali to važi i za veliki deo populacije, što sam naveo u prethodnom odeljku. Vlast nije došla s neba, već iz te populacije, koja i dalje neće da se upristoji, umije i opere.

 

Za kritiku tzv. opozicije imam i veoma dobar razlog - upravo su oni doveli na vlast SNS, izljubili su se i rukovali sa SPS, čuvali hajduk-Ratka i hajduk-Radovana do poslednjeg trenutka, što se veoma brzo obilo o glavu. Kritikovaću ih i dok ne nestanu sa političke scene, baš kao što sneg nestaje kada temperatura skoči na 10-15 stepeni, a to je samo jedan deo onoga što zaslužuju. Ostatak bi trebalo da obavi pravosuđe.

 

Bold 1: Čuveno ali... vlast jeste banditska ali je uvek još neko kriv što su takvi... narod, Tadić, vanzemaljci… hoćeš da mi kažeš da SNS ne bi došao na vlast u svakom slučaju? Pa godinama su i kao radikali imali ogromnu podršku, kucali na vrata vlasti na skoro svim izborima, uvek im je malo falilo. Tadić šta god da je radio bi izgubio vlast kad tad, čak i da je radio najbolje moguće, a naravno da nije. Glupo je više i pričati o Tadiću posle 7 godina SNS pakla... a i o neumivenom narodu...

 

Kritikuj ti opoziciju koliko hoćeš. Ali generalno, sva tvoja pisanija se svode na sledeće, karikiram - dođu 3 SNS batinaša i prebiju nekoga iz opozicije samo zato što je protiv AV, a ti dođeš i napišeš kako oni jesu batinaši i da to nije dobro, ali da je sam kriv jer se do juče rukovao sa SPSom, a usput i nema program niti političke ideje... 

 

Bold 2: Evo o ovome ja i pišem. Znači više te žuljaju ovi što su navodno doveli bandite na vlast, nego sami banditi? I nisi spomenuo da to pravosuđe koje treba da se bavi žutima (pitaj Vučića što se ne bavi), bi takođe trebalo da se bavi i ovima za koje smo se obojica složili da su banditi? Daj bre Vaso...

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:

 

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu.  

 


Reality check:

SNS je klasično udruženje gradnjana koji su tu iz pukog interesa i zbog deljenja budžetskih sredstava, tj presipanje budžetskih sredstava u privatne džepove, tako da nemaš ti tu nekog manevarskog prostora da se ubejduješ sa članom kartela koji je tu jer su mu sin i ćerka preko stranke zaposleni na "bazenima" preko ugovora o delu/privremenim i povremenim poslovima...  takodje se nećemo ubedjivati sa Majama Gojković, Rističevićima, Martinovićima i ostalim Atlagićima jer je sa takvim likovima bilo kakva diskusija nemoguća.

E a ti bi da to potenciraš, ti bi malo slupštine i pralamentarizma da se igraš... a nije da nemaš na drugom programu RTS-a uvid u to kako to izgleda...

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2019 at 1:46 PM, Barracuda said:

Treći prekršaj u nizu, prethodna dva nisu bila sankcionisana čak ni warnom. Da podsetimo, kačenje GTR materijala i posle upozorenja, zatim i ispad oko pekare u Borči. Za dalje, svaki prekršaj će odmah biti adekvatno kažnjen ako do toga bude dolazilo.

ovako,

ovo za gtr, necu sad ovde da komentarisem to je za drugi podforum

banovinu sam dobio oko polemike u vezi kim "daj da priznamo i id ako priznajemo kosovo" - ne vidim sta je sporno u ovome, mozda malo sarkazma no nije da ga nema na forumu

no

ovo za pekaru mi tek nije jasno, koji ispad ?!

daj molim te mi izvuci taj moj post koji je zasluzio kaznu, ali najozbiljnije te molim, radi se o temi utisak nedelje 2/3 strane

izneo sam samo svoje misljenje tj slozio se sa sapicem, nema uvrede ili psovke ili ruznih reci ili ne znam sta

mozda je ovo moglo na pp, ne znam, moze odgovor na pp svejedno samo da ga bude sto konkretniji ako moze

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Sto implicira da ne postoji nikakva 1. pro-evropska opcija, niti postoji 2. pro-ruska, a ne postoje ni 3. nacionalisti u Srbiji ……. sve je to moj mindset.  :smiley33:

 

 

U Srbiji postoji, tako da pretpostavljam da postoji i na ovom forumu. Poenta je da se ta vrsta diskursa nije nijednom pojavila tokom rasprave o onom pamfletu kojim je Glenn pokusao da indoktrinira topik. Bilo bi lepo da navedes te nacionalisticke i rusofilne argumente i forumase koji su ih iznosili ili makar da objasnis kako si tacno dosao do zakljucka koji si izneo. Ovako nema smisla i bezobrazno je, svrstao si nekoliko forumasa u neku grupu koja postoji samo u tvojoj glavi da bi ih oznacio i to je sve.

 

Freethrow, Barkley, Clash i drugi ce se vec sami izjasniti ako budu zeleli, moja kritika postavljenog pamfleta je bila izrazito formalne prirode i tice se profesionalnih sposobnosti i morala moderacije a ne ideoloskog sadrzaja pamfleta. Da ponovim ako si propustio, smatram da je veoma vazno da moderator poznaje razliku izmedju cinjenice i misljenja/stava jer samo covek koji poznaje tu razliku sposoban je da razume i vrednuje ono sto cita i cemu presudjuje. Ko to ne razume bojim se da je isuvise hendikepiran da upravlja tudjim diskusijama jer mu osnovni pojmovi bitni za diskusiju nisu jasni. Da se posluzim tvojim recnikom, neko ko sebe smatra Evropljaninom trebalo bi da poznaje makar glavne magistralne pravce evropske kulture i civilizacije. Na primer, trebalo bi da zna ko su i po cemu su znacajni Aristotel, Abelar, Albert Veliki, Frensis Bejkon, Spinoza, Barkli, Hjum, Kant, Hegel, Vitgenstajn, Lakan, De Sosir, Rasel (ne mora vise, dovoljno je i ovo), a zatim i kakve veze oni imaju sa diferencijacijom pojmova, zakljucivanjem i logikom uopste. Svi ti ljudi koje sam naveo su u nekom teritorijalnom smislu Evropljani, svi osim Aristotela su ziveli i stvarali u njenom zapadnom delu, znacajan su deo evropske civilizacije i njenog intelektualnog nasledja.

 

Svako od nas sebe moze nazivati i svrstavati u sta god hoce, to je individualno pravo. Ono sto ne moze je da naziva i svrstava druge u sta god hoce, jer kad za sebe uzima to pravo onda ga osporava tom drugom a sebe stavlja, nicim izazvano, u superiornu poziciju pseudoideoloskim pozicioniranjem. Ti si za sebe uzeo pravo da svrstas jednu grupu ljudi u nesto sto niti si objasnio, niti si obrazlozio, niti si pokazao kako si utvrdio, a to, da izvinis, moze biti uvredljivo za te ljude. Meni licno je neprihvatljivo da me denuncira kao nacionalistu i rusofila samozvani Evropljanin (ne ti, ti si nebitan, govorim o moderaciji) i da mi kroz tu denuncijaciju vrednuje postove koje pisem. To je bila uobicajena praksa na starom forumu i dovela je do cega je dovela, pokazalo se da nije u stanju da odrzi forum na pristojan nacin. Opet neka logika kaze da ako nesto nije bilo dovoljno dobro onda ga ne treba ponavljati, vec ili menjati ili unapredjivati. Svi smo ovde s nekim licnim razlogom cim istrajavamo da budemo ovde, samim tim je i nasa obaveza da pomognemo da nam svima bude udobnije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

 

U Srbiji postoji, tako da pretpostavljam da postoji i na ovom forumu. Poenta je da se ta vrsta diskursa nije nijednom pojavila tokom rasprave o onom pamfletu kojim je Glenn pokusao da indoktrinira topik. Bilo bi lepo da navedes te nacionalisticke i rusofilne argumente i forumase koji su ih iznosili ili makar da objasnis kako si tacno dosao do zakljucka koji si izneo. Ovako nema smisla i bezobrazno je, svrstao si nekoliko forumasa u neku grupu koja postoji samo u tvojoj glavi da bi ih oznacio i to je sve.

 

Freethrow, Barkley, Clash i drugi ce se vec sami izjasniti ako budu zeleli, moja kritika postavljenog pamfleta je bila izrazito formalne prirode i tice se profesionalnih sposobnosti i morala moderacije a ne ideoloskog sadrzaja pamfleta. Da ponovim ako si propustio, smatram da je veoma vazno da moderator poznaje razliku izmedju cinjenice i misljenja/stava jer samo covek koji poznaje tu razliku sposoban je da razume i vrednuje ono sto cita i cemu presudjuje. Ko to ne razume bojim se da je isuvise hendikepiran da upravlja tudjim diskusijama jer mu osnovni pojmovi bitni za diskusiju nisu jasni. Da se posluzim tvojim recnikom, neko ko sebe smatra Evropljaninom trebalo bi da poznaje makar glavne magistralne pravce evropske kulture i civilizacije. Na primer, trebalo bi da zna ko su i po cemu su znacajni Aristotel, Abelar, Albert Veliki, Frensis Bejkon, Spinoza, Barkli, Hjum, Kant, Hegel, Vitgenstajn, Lakan, De Sosir, Rasel (ne mora vise, dovoljno je i ovo), a zatim i kakve veze oni imaju sa diferencijacijom pojmova, zakljucivanjem i logikom uopste. Svi ti ljudi koje sam naveo su u nekom teritorijalnom smislu Evropljani, svi osim Aristotela su ziveli i stvarali u njenom zapadnom delu, znacajan su deo evropske civilizacije i njenog intelektualnog nasledja.

 

Svako od nas sebe moze nazivati i svrstavati u sta god hoce, to je individualno pravo. Ono sto ne moze je da naziva i svrstava druge u sta god hoce, jer kad za sebe uzima to pravo onda ga osporava tom drugom a sebe stavlja, nicim izazvano, u superiornu poziciju pseudoideoloskim pozicioniranjem. Ti si za sebe uzeo pravo da svrstas jednu grupu ljudi u nesto sto niti si objasnio, niti si obrazlozio, niti si pokazao kako si utvrdio, a to, da izvinis, moze biti uvredljivo za te ljude. Meni licno je neprihvatljivo da me denuncira kao nacionalistu i rusofila samozvani Evropljanin (ne ti, ti si nebitan, govorim o moderaciji) i da mi kroz tu denuncijaciju vrednuje postove koje pisem. To je bila uobicajena praksa na starom forumu i dovela je do cega je dovela, pokazalo se da nije u stanju da odrzi forum na pristojan nacin. Opet neka logika kaze da ako nesto nije bilo dovoljno dobro onda ga ne treba ponavljati, vec ili menjati ili unapredjivati. Svi smo ovde s nekim licnim razlogom cim istrajavamo da budemo ovde, samim tim je i nasa obaveza da pomognemo da nam svima bude udobnije.

 

Ako je ovo meni bilo upućeno, znaj da ponavljane jednog relativizatorskog obrasca, uvijenog u jedan racionalan i slikovit rečnik koji te karakteriše, ne predstavlja nikakav problem da slobodno nastaviš da pišeš. 

Tvoje kritike, kada budu procenjene kao validne od strane moderatorskog tima i ako budu u skladu sa uređivačkom politikom ove nove kuće (koja se, kako to možeš i sam primetiti, formira u koracima) biće uvažene. Neke, već i jesu. 

 

Sa druge strane, ad hominem napadi, etiketiranje/kvalifikacije sagovornika neće biti tolerisani nikome. 

 

Svima, apsolutno svima, je ovde ponuđeno da učestvuju na način na koji budu želeli, neopterećeni bremenom prošlih (re)inkarnacija. 

I da, u pravu si, nabijanje na nos pamfleta bila je uređivačka prečica koja je odrađena na nedovoljno profesionalan način: Mea culpa.

 

Predlažem da ovim stavimo tačku na dalje širenje ove rasprave koja je završena. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum je neuporediv sa starim, gdje nije bilo moguce uopste da se razvije bilo kakva rasprava, kao i da su na tom forumu banovani skoro svi forumasi iz Bosne sa etiketom ijekavicara.

I sada pojedini forumasi koji su bili privilegovani na starom forumu i mogli su bez ikakvih problema da vredjaju druge, kao i da miniraju teme, jos uvijek ne mogu da se otarase starih navika, te umjesto argumenta potezu podmetanja tipa ti su obozavaoc Sadama, komunista je svako ko nije right wing itd, ali se nadam da ce da se naviknu na jednu normalnu konverzaciju 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da verujem da je potpuno neminovan ulazak Srbije u Evropsku Uniju ili nekakav njen budući oblik i format koji ne bi getoizirao ono što se danas posprdno naziva Zapadnim Balkanom, što pre i pod što normalnijim uslovima, kao i u cilju izbegavanja opasnosti od eventualnih spoljašnjih, pa i ruskih uticaja, te pokušaja destabilizacije situacije u državi i u regionu sa te strane, imajući u vidu da su Srbiji, na žalost, često najveći neprijatelji zakonima i normama nesputani mentalitet, uvrežene prakse i slaba sposobnost institucija da sprovode zakon i implementiraju neophodne reforme - posebno u današnjem trenutku koji traje, evo, već sedam godina, u trenucima jako bledih granica između onoga što percipiramo kao nekakav arhetispki Zapad i Istok... drago mi je ukoliko se ovde na forumu, barem, dozvoli iskrena i otvorena debata o svim ovim problemima, te načinima da se ovo posustalo i ugaženo društvo postepeno transformiše, koristeći one resurse koji su mogući i raspoloživi u ovome svetu (uključujući i ocvalu, neslobodnu  i kritici svakako podložnu političku scenu Srbije), za koji se svakako slažemo da nije najbolji od svih svetova.

 

Spoiler

😉

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, GlennGould said:

 

Ako je ovo meni bilo upućeno, znaj da ponavljane jednog relativizatorskog obrasca, uvijenog u jedan racionalan i slikovit rečnik koji te karakteriše, ne predstavlja nikakav problem da slobodno nastaviš da pišeš. 

Tvoje kritike, kada budu procenjene kao validne od strane moderatorskog tima i ako budu u skladu sa uređivačkom politikom ove nove kuće (koja se, kako to možeš i sam primetiti, formira u koracima) biće uvažene. Neke, već i jesu. 

 

Sa druge strane, ad hominem napadi, etiketiranje/kvalifikacije sagovornika neće biti tolerisani nikome. 

 

Svima, apsolutno svima, je ovde ponuđeno da učestvuju na način na koji budu želeli, neopterećeni bremenom prošlih (re)inkarnacija. 

I da, u pravu si, nabijanje na nos pamfleta bila je uređivačka prečica koja je odrađena na nedovoljno profesionalan način: Mea culpa.

 

Predlažem da ovim stavimo tačku na dalje širenje ove rasprave koja je završena. 

 

Havala na pohvalama mom recniku, hvala ali ne treba na davanju slobode da pisem. Sloboda izrazavanja je unutrasnja stvar, nimalo ne zavisi od toga sta moderacija ili bilo ko drugi misli o tome. Ogranicenja slobode su vec opisana u pravilima, vase je samo da ih se dosledno i posteno pridrzavate. Sto ne radite, ali to je vas problem. Kad vidim ovu listu "most popular contributors" nakon skoro mesec dana odsustva (pet dana konferencije i 22 dana bana) meni je jasno sta forum zeli od mog pisanja. A to je, realno, jedino relevantno za diskusioni forum.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, taliesin said:

 

Nove tendencije, moderator stalkuje forumasa. Koga si zaduzio da me banuje kad te iscipelarim?

 

Da, to je taj klasičan harperovski modus operandi izigravanja večitog mučenika. Na stranu boldovani visokoumni aristotelovski rečnik, ali izvali glupost, a onda kada mu se ukaže da je glupost glupost, prvo napravi odstupnicu kao buduća žrtva moderacije, a onda ispali metak.

 

Slobodan si da pokušaš boldovano, mene tvoje budalaštine samo zasmejavaju. A za posledice ćeš biti odgovoran sam, ne moderacija.

Edited by Eddard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Zapitah se u momentu da li sam dobro video... za Bisere!

 

43 minutes ago, Eddard said:

 

Post hoc ergo propter hoc - smehotresno

 

8 minutes ago, Eddard said:

 

Da, to je taj klasičan harperovski modus operandi izigravanja večitog mučenika. Na stranu boldovani visokoumni aristotelovski rečnik, ali izvali glupost, a onda kada mu ukaže da je glupost glupost, prvo napravi odstupnicu kao buduća žrtva moderacije, a onda ispali metak.

 

Slobodan si da pokušaš boldovano, mene tvoje budalaštine samo zasmejavaju. A za posledice ćeš biti odgovoran sam, ne moderacija.

 

Nesto ti mozda nije jasno? Ili ti je ovo maksimalan domet u diskusiji a meni se ucinilo da je stalkovanje? Je li ovo nacin na koji moderator ucestvuje i ohrabruje diskusiju?

 

Toliko pitanja a samo jedan odgovor. A taj odgovor si vec dobio.

 

Bolje ti ide nakon sto me banujes, sadrzaj je manje-vise istog nivoa gluposti i nitkovluka ali se nekako raspises, raspistoljis, kao da ti naglo porastu narativne sposobnosti. Hrabrice mamina.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...