Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

12 minutes ago, Eddard said:

Ovo je prepiska, pa nek svako vidi da li je objašnjenje ponižavajuće. I sa tim bih zaključio ovu besmislenu raspravu.

60283179dad7af630014f8274c081a49.jpg

 

 

A ovo na zahtev i originalni post.

N6mpOLg.jpg

 

I kako razgovarati ozbiljno sa čovjekom ko se na ovakav način uključi u diskusiju ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto objavljujes licne prepiske? 

Zato što se prepiska tiče ove rasprave i optužbe e4 da je odgovor koji je dobio ponižavajući, da je posledica duplih standarda, pa neka svi procene da li je tako. A mogla je komotno da bude i deo ove teme, u njoj nema ništa ni tajno ni neprimereno za objavljivanje, već samo pokazuje da je tema putem pm-a već zaključena, samo bi on da tera mak na konac zbog jednog obrisanog posta, umesto da se za ovo vreme potrudio da zoranu smisleno odgovori. Ili ne ako već ne želi.

 

U svakom slučaju, ja se dalje po ovoj temi neću oglašavati.

 

@e4 nećeš dobiti nikakvu kaznu, jer nije za kažnjavanje više od brisanja posta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

@e4_guy Eddard je već raščlanio sve detalje, ja ću samo dodati:

 

Quote

Slobodno svako može da me "dira" sve dok imam priliku da se branim.

 

Sama postavka "diram - branim" je podignut gard u najavi. Ne vidim razlog za takav stav jer smo ovde da bi razmenjivali razmišljanja i iz razmene pokretali diskusije (čak i polemike), ali i da se na opuštenijim stranama (poput KUL - podforuma) družimo. Predlažem ti da pregledaš, ustvari that's an order, soldier, sve kapacitete foruma i iskoristiš maksimalno one koji te zanimaju. Ovo je ujedno i poziv za sve ostale, kojima bi upoznavanje forumaša kroz "neobavezne" sadržaje moglo biti od istinske pomoći za forumašenje. 

 

Case closed.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam bas za ovakve teme ali sam vise puta pomenut i osecam se duznim da objasnim.

 

e4_guy, ovde ti se izvinjavam, stvarno mi je zao ako sam te povredio.

Moja opaska, oko "dolazenja iz dupeta u glavu" (nisam to napisao ali je bilo jasno), se trebala odnositi na vecinu birackog tela u Srbiji. Za koje mislim, stvarno, da je to na nivou 6-godisnjaka. Nije bilo nista licno, a tvoj post sam citirao zeleci da se nadovezem, bez da te uvredim, na razmisljanje o drzavljanstvu i pravima/obavezama koje iz toga proisticu.

 

Za tvoju reakciju nisam znao dok je nisam procitao ovde. Sve je to OK, ne treba mi moderacija da me "brani" kao sto i oni to znaju. Verujem da nisu "branili" mene nego nisu hteli da se rasprava preusmeri na to ko je vise detinjast umesto da pisemo o stvarnim problemima.

Necu se uvrediti ili onesvestiti ako mi neko napise "ti si idiot" na PM. Ali ako sam pogresio u nekim procenama u postu, javno, ajd' mi, molim te, objasni gde sam pogresio.

Nema smisla da teramo moderaciju da "plese na zici" i procenjuje sta je uvreda, sta nije.

 

Pisacu dalje na temi, komentarisacu i tvoje postove ili se nadovezati, a ti odgovori ako hoces ili neces. A imas i "ignore" opciju, necu se uvrediti ako me tamo stavis. Ja je ne koristim bas zato sto necu da se dopisujem sa istomisljenicima, hocu da vidim i druge perspektive.

 

Ako vec jesam na "ignore" opciji, mozda ti neko prenese barem ovo...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@zoran59  (da nekog forumaša "pozoveš" kucaš "@" i sačekaš malo da browser reaguje, potom kucaš nick i potvrdiš)

 

Ja se nisam uvrijedio, samo sam negodovao zbog intonacije tvog posta, australije/USA itd odnosno banalizacije argumenta o državljanstvu. Valjda razumiješ da su, npr, Perkos i Prištevac rođeni u Srbiji i nikud iz te Srbije nisu išli dok Srbija nije protjerana. Srbija ne može državljanima oduzeti državljanstvo, takvo što ne postoji ni u jednoj državi svijeta (osim za naturalizovane) i shodno tome navođenje huligana iz australije za primjer je djetinjasto.

 

Oslovio si me, piši kratko i jezgrovito - Yoyogi negdje pomenu "TLTR" frazu, meni nemaš potrebe objašnjavati naširoko nijednu temu koja se može naći na politici.

 

Ja se tebi takođe izvinjavam ako sam te uvrijedio, nisam imao namjeru ni da te podbodem a kamoli uvrijedim, prekorim - da. Znam da možeš pisati bolje i razložnije nego u tom postu.

 

@Eddard je iskoristio diskreciono pravo da taj moj post protumači onako kako je mislio i obrisao ga, to me je malo iznerviralo i to je to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, taliesin said:

 

Pa, jedan od moderatora je nekoliko puta ponovio da ce se ovde gajiti "duh pocivseg foruma B92", ne znam sta ti tu nije jasno. To je isti onaj duh koji je upropastio pdf politika na starom forumu a doci ce glave i ovom ovdasnjem. Plus, za vas koji ste se nesto kasnije registrovali na pokojni forum, to sto se danas podvaljuje kao "duh starog foruma" nikad nije bila intencija originalnog foruma koji je, upravo suprotno, gajio zestok ali raznovrstan i tolerantan duh diskusije. Danas, recimo, uopste nije moguce imati rasprave kakve su vodili Braja i Kondor, Rajo i Sioran ili Slaven i Vjeko, nema ni tog kvaliteta ni tog duha slobodne diskusije. Ovo sto se danas podvaljuje kao "duh starog foruma" je zapravo antisrpska sovinisticka devijacija, ciji je smisao bio da unisti taj diskusioni duh originalnog foruma i od nekada tolerantnog foruma napravi jednobrazno smece kojim su upravljali ljudi skromne inteligencije i znanja ali zato vrlo razvijenog ega i totalitarnih sklonosti.

 

Za one koji nisu razumeli suštinu mega zajeba, čisto da bude još jednom podvučeno. Tj., evo pravimo nešto novo što će valjati, ali ajmo da to radimo na isti način zbog kojeg je prethodna iteracija otišla u kurac. 

 

lohLQuj.png

 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je ovo prikladno mesto. Politika je:

"Politika u najširem smislu označava aktivnost kroz koju ljudi stvaraju, čuvaju, provode ili mijenjaju pravila po kojima žive. Kao takva označava prvenstveno društvenu aktivnost, koja je s jedne strane bitno vezana uz postojanje različitosti i konflikta, a s druge strane spremnosti na kompromis i konsenzus. Politika u pravilu nikada ne predstavlja ostvarenje, nego nastojanje da se ostvari razrješenje sukoba."

Kao takva ne trpi cmizdrenje, vec komunikaciju i argumentovano pobijanje stavova. 

just 5c

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Laki21 said:

Hoće li se ukloniti ono smeće sa vrha kosovske teme? Politički pamfleti, kome god se sviđaju, neka se čitaju u svoja četiri zida™, a ne da se njima zagađuje javna površina.

 

Hvala.

Ne ulazeci u sadrzaj ovog teksta, na osnovu cega moderator moze da stavi nesto ( bilo sta ), proglasi to za faktografiju i da kaze da to treba da pomogne forumasima  da formiraju misljenje?

Bilo sta, na bilo kojoj temi?

Ako moze @Arsenije Pesic da odgovori.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro CLASH majku mu, kad ćemo da naučimo kako se postavljaju pitanja moderaciji? Znači uz pitanje ako može ili da li može, odmah se postavlja i pitanje zašto ne može? :classic_biggrin:

 

Zamolio bih za malo strpljenja, primedbe su primljene k znanju, za odgovor ili delanje mora ceo mod tim sa Politike da bude na okupu.

 

Dakle, nećete ostati uskraćeni za odgovor, samo nam dajte malo vremena, hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Dobro CLASH majku mu, kad ćemo da naučimo kako se postavljaju pitanja moderaciji? Znači uz pitanje ako može ili da li može, odmah se postavlja i pitanje zašto ne može? :classic_biggrin:

 

Zamolio bih za malo strpljenja, primedbe su primljene k znanju, za odgovor ili delanje mora ceo mod tim sa Politike da bude na okupu.

 

Dakle, nećete ostati uskraćeni za odgovor, samo nam dajte malo vremena, hvala.

Mora tako moj Arsenije, koga su zmajevi ujedali i u jogurt duva;)

Cekamo na odgovor vlade na pitanje poslanicke grupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, CLASH said:

Ne ulazeci u sadrzaj ovog teksta, na osnovu cega moderator moze da stavi nesto ( bilo sta ), proglasi to za faktografiju i da kaze da to treba da pomogne forumasima  da formiraju misljenje?

Bilo sta, na bilo kojoj temi?

Ako moze @Arsenije Pesic da odgovori.

 

 

A ovo je tek posebno pitanje. Ljudi uopšte ne shvataju šta znači pojam moderacije. 

 

Moderatorova uloga je da vodi računa o TOKU diskusije i poštovanju određenih ranije usvojenih pravila. A apsolutno NIJE da nameće svoje mišljenje kao smernicu ni na koji način. A naročito ne na temama gde postoji jasan antagonizam u pogledu mišljenja učesnika, jer se onda naravno svrstava na jednu stranu, kao što je to ovde slučaj.

 

Dakle, moderator treba da bude NEPRISTRASAN što se moderisanja teme tiče, što ovde apsolutno nije slučaj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...