Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Just now, Eddard said:

Ovo ti zoveš cipelarenjem 😂? Pa ni to ne znaš kako treba...

 

Eto, ne znam. Isuvise sam fin i pristojan. Mogao bih kod tebe na obuku, ali ti si vest samo kad prvo nekog banujes pa mu se onda iseres po glavi dok taj ne moze da ti odgovori, a ja, vidis, ne mogu i ne zelim da banujem nikoga. Tako da bih slabo sta mogao da naucim. Junacino.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Pa što onda pretiš ako ne znaš?

 

Da te skinem s kurca. Vidis kako si lepo odjebao s topika i prestao da miniras diskusiju licnim patologijama. Naravno, odmah su tenzije pale i pise se normalno. Najbolje je kad uvalis nekom cipelu u bulju a on to i ne primeti.


Imas li jos neko ovako bitno forumsko pitanje da raspravis?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, taliesin said:

 

Da te skinem s kurca. Vidis kako si lepo odjebao s topika i prestao da miniras diskusiju licnim patologijama. Naravno, odmah su tenzije pale i pise se normalno. Najbolje je kad uvalis nekom cipelu u bulju a on to i ne primeti.


Imas li jos neko ovako bitno forumsko pitanje da raspravis?

Onda bratija dodje da se zali kad nekoga nazoves srBov, ili jos rusofil. Malo kulture komunikacije nije na odmet!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok, od mene dosta, demonstracija tvoje bedastoće uspela.

 

@Beonegro

Da, naravno da se svađam jer sam na toj temi ušao u diskusiju kao forumaš, ukazavši gospodinu da je tvrdnja kako je NČ postao “ubica premijera” onog trenutka kad je seo u stolicu prvog čoveka KKCZ smešna, jer se radi o klasičnoj korelaciji bez kauzaliteta, kauzaliteta koji on nije ni pokušao dalje da dokaže, već je prešao na pretnje i vređanje. Što vidim, tebi nije zasmetalo, pa da si bar kliknuo na report, već si i ti rešio da svratiš i nastaviš ono što si započeo na prethodnom forumu. Zato mi ne pada na pamet da zahtev za “odstupanjem” i razmotrim jer dolazi od tebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

@Beonegro

Da, naravno da se svađam jer sam na toj temi ušao u diskusiju kao forumaš, ukazavši gospodinu da je tvrdnja kako je NČ postao “ubica premijera” onog trenutka kad je seo u stolicu prvog čoveka KKCZ smešna, jer se radi o klasičnoj korelaciji bez kauzaliteta, kauzaliteta koji on nije ni pokušao dalje da dokaže, već je prešao na pretnje i vređanje. Što vidim, tebi nije zasmetalo, pa da si bar kliknuo na report, već si i ti rešio da svratiš i nastaviš ono što si započeo na prethodnom forumu. Zato mi ne pada na pamet da zahtev za “odstupanjem” i razmotrim jer dolazi od tebe. 

Nema veze s mozgom ovo što si napisao. Ja sam se oglasio ne zato što se slažem sa Taliesinom (uglavnom se i ne slažem), nego zato što ti zloupotrebljavaš poziciju moderatora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao i na prethodnom forumu, stalkovanje i vredjanje moderacije, jer im se fiksira forum, nothing new.

 

Elem, moderator i treba da diskutuje, to sto je moderator ne znaci da treba si staviti lepak u usta, da bi ga neko skidao sa mikroskopskih aparata.

 

Pogotovu Eddard, koji je bio skroz kul lik na ex forumu, a i ovde je isto tako kul.

Psi laju, karavani prolaze.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro Ok, znam da se ne slažeš, nije to ni bila poenta. Htedoh da ti pokažem da nije u redu meni da učitavaš to što mi učitavaš, a nisam ja taj koji je počeo sukob. Da, nazvao sam njegovu tvrdnju smešnom i stojim iza toga, a onda i nazivom logičke greške koju ta tvrdnja i predstavlja, objasnio svoj stav. Jesam trebao da pišem čaršaf, da bi gospodin bio zadovoljan? Umesto da je odgovorio na to argumentovano, krenuo je u cipelarenje. 

 

Kako je zloupotrebljavam? Neće biti ni opomenut zbog ove rasprave sa mnom, a kamoli banovan, baš zato što sam i moderator, za nas je prag viši. To što sam ušao u raspravu sa njim možda ne ostavlja dobar utisak, sa čim se slažem, jer bih kao mod možda da imam i ja veći lični prag na takve stvari, i sa tim se slažem, ali jbg, i ja sam čovek. Ali tu z od zloupotrebe nema.

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbt nek radi blok... ponovo se ponavlja 388ti x da se "klanje" odvija na oglasnoj tabli, umesto ne PM. Ako se jebeno ne podnosite blokirajte se i cao.

I stvarno, ti qrci, odjebavanje i sl... bas nepotrebno, ruzno i dziberski...

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Eddard said:

@Beonegro Ok, znam da se ne slažeš, nije to ni bila poenta. Htedoh da ti pokažem da nije u redu meni da učitavaš to što mi učitavaš, a nisam ja taj koji je počeo sukob. Da, nazvao sam njegovu tvrdnju smešnom i stojim iza toga, a onda i nazivom logičke greške koju ta tvrdnja i predstavlja, objasnio svoj stav. Jesam trebao da pišem čaršaf, da bi gospodin bio zadovoljan? Umesto da je odgovorio na to argumentovano, krenuo je u cipelarenje. 

 

Kako je zloupotrebljavam? Neće biti ni opomenut zbog ove rasprave sa mnom, a kamoli banovan, baš zato što sam i moderator, za nas je prag viši. To što sam ušao u raspravu sa njim možda ne ostavlja dobar utisak, sa čim se slažem, jer bih kao mod možda da imam i ja veći lični prag na takve stvari, i sa tim se slažem, ali jbg, i ja sam čovek. Ali tu z od zloupotrebe nema.

 

Klap-klap. Nisam ja poceo taj sukob, samo sam ja poceo taj sukob. A kako si "objasnio" svoj stav citirao sam, eno ih citati na vrhu strane.

 

Odacu ti jednu veliku tajnu. Kad nesto napises javno ostaje pisani trag toga sto si napisao. Dakle, svi mogu da vide sta sam ja napisao na tu temu a sta si ti napisao na tu temu. To je malo zajebano posle, kad se vadis da si nesto uradio sto nisi i nesto hteo sto nisi uradio.

 

Za ljude koji nisu citali prepisku, naravno da nigde nisam napisao da je Covic postao "ubica premijera" kad je seo u predsednicku fotelju u Zvezdi vec da je postao prvooptuzeni zbog toga. Tacnije da je zaseo u "prvi red potencijalnih inspiratora" tog ubistva, da budem precizan. Ko ista zna o ubistvu Djindjica i celom tom uzasnom procesu cover up-a koji se dogadjao posle toga takodje odlicno zna da je u javnosti kao prvooptuzeni figurirao Kostunica dr Vojislav i bagra oko njega. Pise li se o tome, kako na sportu tako i na politici? Ne pise se. Zasto? Jasno je zasto. Kostunica dr Vojislav vise nije aktivan ni u sportu ni u politici pa niko i nema motiva vise da se bavi njegovom potencijalnom ulogom u atentatu na Djindjica. I to jeste Srbija in a nutshell, ne samo u ovom konkretnom slucaju abolicije Kostunice i ekipe vec generalno, koktel kratke pameti i jos kraceg pamcenja.

 

Dakle, lazes. Iako svako moze jednim klikom da utvrdi da lazes. I nije ti prvi put. Stvar je u tome da tebe ne zanima ono sto je napisano vec kako si shvatio ono sto si procitao. Forumski moderator koji se ne bavi sadrzajem vec interpretacijama i motivima. Los ti je posao, Eddarde, ne radi se to tako.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, slavisa said:

Najgore je to kad neko ne zna da prestane u jednom trenutku, vec pokusava da istera svoje po svaku cenu, da dokazuje da je on i samo on u pravu. Nema samokontrolu. Ovo se ne odnosni striktno ni na jednog clana, vec generalno. 

Mesi, bre, onaj leb, posle treba da te branimo od Badgera kad ti zazdi jednu pekarsku po potiljku. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Mesi, bre, onaj leb, posle treba da te branimo od Badgera kad ti zazdi jednu pekarsku po potiljku. :classic_biggrin:

 Mesio bih ja al cekam njega za dalje upute 🙂 nije se jos naspavao, a ja celu noc sanjam kako se starter razvija 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pristevac said:

Ni po babu ni po stričevima???

 

Ovo je mesto gde se komentarišu odluke moderacije.

 

Da je 'ni po babu ni po stričevima' Vjekoslav bi dobio ban, međutim smatrao sam da će u ovom slučaju i warn postići željeni efekat, jer se radi o razumnom forumašu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ovo je mesto gde se komentarišu odluke moderacije.

 

Da je 'ni po babu ni po stričevima' Vjekoslav bi dobio ban, međutim smatrao sam da će u ovom slučaju i warn postići željeni efekat, jer se radi o razumnom forumašu.

Nemam nameru da se mešam u rad moderacije, ali mi se čini da je bilo sličnih problematičnih (po moderaciji) postova...

No vi znate svoj posao, i nadam se da će te biti neutralni i nepristrasni.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne slažem sa nekim stavovima koje imaju moderatori i admini kada je politika u pitanju.

 

Ali, neću da kukam i da se žalim. Admin-mod ekipu čine LJUDI a ne mašine i normalno je da i oni imaju svoje stavove.

 

Ovaj deo foruma je najteže moderisati. Znam iz iskustva.

 

Nemam nameru da veličam admine i modove, niti da se šlihtam i laskam..pišem samo činjenice...

 

Pitam se, da ovde moderator bude neki stranac koga apsolutno ne zanima Srbija a ni region, i da bude najobjektivniji...pa opet će neko naći manu.

 

Takav smo narod...smeta svaka vlast, pa i ova virtualna... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod moderatora se sve moze tolerisati osim loše namere. Ljudski je i da se pogreši ali nikako ne valja ako učestvuju u likvidaciji odredjenih forumaša. Njihovo pisanje na forumu je pod posebnom lupom i moraju biti obazrivi a ni slucajno ne smeju biti bahati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2019 at 7:28 PM, Eddard said:

 

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

@bold zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude opljunut? Isto pitanje i za Utisak nedelje? Pa dokažite argumentovano da nisu zaslužili da budu oplljunuti. 

 

Pomesao si dve sasvim razlicite stvari. Jedna se odnosi na ponasanje forumasa, a druga na kritiku vlasti.

 

Zamisli da se stvarno pojavio bot koji bi ponavljao samo da je Vucic i SNS dobio ogromnu vecinu glasaca i da opozicija i njeni glasaci na forumu mogu samo da se pokriju usima i mole se da predju cenzus? I tako iz posta u post? Da li bi onda rekao forumasima koji misle drugacije da ako ne mogu da se izbore sa forumasem botom DoleOpozicioneSiledzije, kako misle da ubede gomilu drugih botova? Svi znamo da ne bi, nego bi DoleOpozicioneSiledzije bio udaljen iz dalje diskusije. Vidis, ovde si napravio dve greske u odbrani neodbranjivog:

 

1. Potpuno je nebitno da li forumasi ne mogu ili mogu da se izbore sa drugacijim misljenjem, jedino sto je bitno jeste da li je forumas DJVasa ili DoleOpozicioneSiledzije ili Kinik prekrsio pravila foruma ili ne.

2. Sa botovima se ne moze razgovarati, oni se ne ubedjuju, zato se i nazivaju botovi. Zato je nejasno zasto si forumase koji su nezadovoljni nacinom na koji se moderise diskusija uputio na bot sluzbu SNS.

 

Vrlo je verovatno da nisi mislio na botove u uzem smislu, nego u sirem, odnosno sve one koji brane rezim jer za to imaju koristi. Tu ima i ljudi koji nisu botovi jer dobijaju pare za to, to je tacno. Jedan deo je onaj neobrazovaniji deo stanovnistva koji takodje ponavlja ono sto je video na Pinku ili procitao u Telegrafu. Drugi deo cine oni ljudi koji biraju ovakav privid demokratije i podrzavaju ga zbog neceg drugog.

 

Ako se bira izmedju demokratije u kojoj stranke kojima su prve reci odbrana Kosova, nacionalni interesi, saradnja sa Rusijom imaju mogucnost da na izborima dobiju 15, 20 ili 25% i privida demokratije na kojima takve stranke skoro i da ne postoje, situacije da je samo jedan glas vazan i da se svi drugi suzbijaju, guse, satanizuju, takvi ljudi biraju drugu varijantu. Red je vec jednom i to da se napise. To je ono sto je Prokic rekao u "Utisku nedelje", parafraziram: "Ljudi, mi prvi put u istoriji imamo predsednika koji moze da prizna Kosovo i da ne padne sa vlasti".

 

Ne mozete ljude da optuzujete da emotivno ne mogu da smisle Vucica, a da sami emotivno ne mozete da smislite frazu "Kosovo je Srbija" ili "Ne u EU". To su legitimni politicki pravci i legitimne politicke parole i mesto im je u politickoj areni gde ce se diskutovati o njima i obrazlagati sta je u njima lose i sta su posledice takve politike.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...