Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Kinik je tu da srusi i ovaj forum.

 

Kako drugacije protumaciti njegovu pojavu ovde kad znamo kako je reagovao na "onom" starom forumu u vezi ovog novog. 😜 

 

edit: naravno zezam se, neka pise sta hoce. dobro dosao, nije bilo isto bez i sa tobom.

Edited by slavisa
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji report, postoji moderacija koja se time bavi.

 

Ako gost dodje da napravi sranje u kafani, ne morate mu omogucavati da to sranje bude jos vece, a onda, kada sranje prodje i krs i lom se pocisti, ostanu dezurni brizni gosti da gazdi pricaju kako su eto oni upozoravali i pricali, ali se ipak desilo i desavace se, a onda u svakom sledecem kafanskom sranju i tuci redovno ucestvuju.

 

Em nije svrsishodno, em je neverovatno dosadno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CLASH said:

Mislim da to nije dobra ideja.

I ovde se moze pisati isto kao i na sportu samo da se ne vrsi zamen teza( Eddard) 

      i da se ne namece sa pozicije sile nista( GG).

Kinkijeve spisanije ko ima volje da se probija kroz njegove smajlije i neke pokusaje duhovitosti neka cita, ko nece ima dijagonalno uvek.

 

Samo toliko.:classic_laugh:

 

Ti si poslednji covek kojem ovo treba da pisem, jer si ocigledno pronicljivo provalio o cemu se radi jos pre skoro mesec dana, ali bojim se da se ovde ne radi o pojedinacnim forumasima, postovima i navikama u pisanju vec o direkciji citavog foruma. Meni je vec posle onog bana od 15 dana bilo sve jasno samo sto sam odlucio da ispostujem Barracudu, iako sam znao da nema smisla, pa sam odmah popio po labrnji cim sam promolio glavu na forum od clana ekipe koja drema u zasedi.

 

Nije se ni onaj forum onako raspao bezveze, niti to ima veze s Kinikovim pisanjem, jaci forumasi od ovdasnjih su odande sistematski uklanjani dok nismo zavrsili s onim jednoumnim besmislom. Ovde se uopste ne radi o manirima u diskusiji vec igri moci. U neku ruku je i zanimljivo kao fenomen ali moras da shvatis da zrele diskusije nema ukoliko se ona praktikuje s pozicija moci. Mogu i da ti obrazlozim zasto ali idem da gledam fudbal, ionako bi svako dalje objasnjenje posle onog Glennovog performansa na topiku o Kosovu bilo suvisno. Ko je to razumeo razumece ovo o cemu govorim i bez obrazlozenja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hamilton said:

@taliesin aha, alternativa je da se ponovo otvara teren za vredjanje i proganjanje na kosarkaskom vox-u bez ikakvih kazni. 

 

Nego ovde cim dodje Kinik, ‘veliki mislioci’ sa kosarkaskog Voxa beze sve zapinju, dok se tamo sve pusi od udaranja u junacke grudi. 

 

Kao sto sam i predvideo medju prvim postovima na ovom forumu - ili ovde nece biti Kinika ili ce u suprotnom opet na kosarci nići ‘stari dobri’ Vox. 

 

Jebiga. 

Nemoj da se ljutis, ne stalkujem te, ali brate ovo ti je identicna prica kao kad Aca srbin hoce da se tuce sa opozicijom al oni beze pa ne moze da ih stigne.

Kakva crna bezanija od Kinika, koji ti je kurac vise sa njim? Kakvo vredjanje i proganjanje,. Koga? Tebe, Kinika, Vase,?

Neznih leptirica koji svojim postovima sire mir u svetu i spasavaju foke?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Miki, poštovanje se zaslužuje. Prenesi to i GG.

 

Ozbiljno?


A cime je doticni clan koji se uz gore pomenutog clana koji dodje da "zasere kafanu" najvise istice po davanju dijagnoza, diskvalifikaciji sagovornika i egoisticnim tiradama, zasluzio da ima takav status na svakom forumu na kom pise, i da ide vojska clanova iza njega i tapse ga po ramenu?

Ne vidis nikakvu slicnost u njihovom ponasanju?

Sto je meni na primer jako interesantno, jer se radi o potpuno istom paternu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Eddard said:

 

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

@bold zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude opljunut? Isto pitanje i za Utisak nedelje? Pa dokažite argumentovano da nisu zaslužili da budu oplljunuti. 

 

Ovo boldovano je za minijature. Čuj nemamo snage da se raspravljamo. Sa Vasom i đene-đene, on bar korektno odrađuje svoj "posao" relativizatora, ali ovaj - "što je patio mesec dana zbog propasti starog foruma, apriori popljuvao novi uz obećanje da nikad neće doći na njega, da bi podvio rep i ipak došao da nastavi po starom" - uopšte ne želi "diskusiju". Sam je to govorio i na starom forumu (valjda misleći da mu niko nije ravan da sa njim "diskutuje"). Nikad nije argumentovao nijedno svoje pisanije na temu politika u Srbiji. Zašto toliko zaleže za trenutnu vlast (ili je ne napada za očigledne stvari), zašto su svi koji su protiv idioti, zašto su deca i studenti koji protestvuju protiv AVa zaludnici koji gube vreme umesto da rade na sebi i slilne nebuloze. I na kraju, zašto je ova vlast toliko dobra da joj se ne uputi nijedna kritika. Dok je sa druge stane, apsolutno svako, ali bukvalno svako ko je bar malo kritičan prema njima čašćavan sa najodvratnijim epitetima (iliti uvredama), koji opisuju njihove fizičke nedostatke, uz dodatak standardnih pogrdnih uvreda iz njegovog repertoara. Isto se radi i ovde. Gde su tu argumenti, zdrava diskusija, gde je ono o čemu ste pisali i najavljivali da ćete da sprovodite? Dva dana kinika na forumu, gde je nastavio po starom, gore opisanom pravilu, a nema te (ili vas) nigde da to moderiraš onako kako bi trebalo. Ovamo banujete za "komšinica" a ovde dozvoljavate vređanje Jove Bakića, Olje Bećković, Nikole Koja i drugih. Ne kritiku na rad, nego uvrede. Vidim vas nekoliko je već doživelo extazu kad ste videli da se kinik pojavio, da su neki (na tebe mislim) desetine ostalih forumaša proglasili nesposobnim da izađu na kraj sa njim. Već su ljudi rekli, nema šta mi nekoga da savladamo. Kad bude ponudio argumente zašto je mišljenje Nikole Koja o trenutnoj vlasti pogrešno, a ne da mu lepi epitet "odebljali", onda bi možda i moglo da se "diskutuje"...

 

I ti još cinično postavljaš pitanje zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude "opljunut"? Jbt, ti si mod ovde. Opljunuti znači uvrediti nekoga a ne kritikovati rad ili mišljenje. Mogao bih ja sa hiljadu uvreda da častim mnoge iz ove vlasti, ali to ne radim jer je protiv pravila. Iako mislim da oni to itekako zaslužuju.  Ako ćemo da vređamo ovde svakoga sa kim se ne slažemo, pa super, hajde da vidimo dokle će to da dovede... 

 

Jedino tačno što si napisao je ovo u vezi botova. Ako su stvarno botovi kao što kažeš, tek onda nema smisla voditi bilo kakvu diskusiju, jer mišljenje bota nije njegovo lično mišljenje, nego "mišljenje" koje je plaćeno i ima za cilj propagandu vlasti i obesmišljavanje svake kritike iste... a koliko sam ja razumeo, na ovom forumu to nije dozvoljeno... ako se ispostavi da jeste, kao što je bilo na B92, nema onda o čemu da se "diskutuje"...

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

 

Zamolio bih te samo za malo poštovanja i da ne analiziraš moju ličnost.

 

Nemam razloga ni da te postujem ni da te ne postujem, prosto te ne poznajem. To sto sam ti i tada i sada napisao tice se nacina na koji razmisljas, a za to su mi dovoljni tvoji postovi da procenim. Vrlo je moguce da si najdivniji covek na svetu, sto ti iskreno i zelim, ali nisi za moderatora ovog foruma, bar kakav je meni predstavljen da ce biti. Cini mi se da sam ti to napisao jos na starom forumu i citirao tacno zasto sam ti to napisao. Nije to ni uvreda ni pohvala, mnogi veliki ljudi ne bi uspeli da urade u zivotu ono sto su uradili da su imali vecu toleranciju prema drugacijem misljenju. To nije deficit vec stav i nacin zivota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ozbiljno?


A cime je doticni clan koji se uz gore pomenutog clana koji dodje da "zasere kafanu" najvise istice po davanju dijagnoza, diskvalifikaciji sagovornika i egoisticnim tiradama, zasluzio da ima takav status na svakom forumu na kom pise, i da ide vojska clanova iza njega i tapse ga po ramenu?

Ne vidis nikakvu slicnost u njihovom ponasanju?

Sto je meni na primer jako interesantno, jer se radi o potpuno istom paternu.

 

 

 

Ah. McLeod to the rescue. How typical.

 

Sto puta sam ti rekao da se ne upetljavas u raspravu normalnih i obrazovanih ljudi. Eddard je, hvala Bogu, sasvim sposoban da raspravlja sa mnom, kao sto sam i ja sposoban da raspravljam s njim. Za tvojom intervencijom zaista nema nikakve potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti sto po ko zna koji put dokazujes moju poentu, ne moram ja tu nista da dodajem.

 

A takodje po obicaju, u oceni motiva zbog kojih sam nesto napisao si ubojit kao Filip Covic u proboju odbrane na perimetru.

 

Obratio sam se Lakiju, ne tebi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Ozbiljno?


A cime je doticni clan koji se uz gore pomenutog clana koji dodje da "zasere kafanu" najvise istice po davanju dijagnoza, diskvalifikaciji sagovornika i egoisticnim tiradama, zasluzio da ima takav status na svakom forumu na kom pise, i da ide vojska clanova iza njega i tapse ga po ramenu?

Ne vidis nikakvu slicnost u njihovom ponasanju?

Sto je meni na primer jako interesantno, jer se radi o potpuno istom paternu.

 

 

 

Hau jes nou. Ajmo malo da zamenjujemo teze. Ljude cenim po integritetu, stavovima i smislenom rasuđivanju, sve troje otprilike jednako raspoređeno. I to nije samo moj princip, već i većine osoba sa "normalnim" načinom rezonovanja. Naravno, tako se (generalno) stvaraju simpatije, prijateljstva, budući da se identifikuješ sa nečim bliskim u drugoj osobi - delite stavove, principe, etičke principe, način razmišljanja, vrednosti...i to bez obzira da li je to RL ili virtuala. Tako da bi ti se sada trebao sam kasti odgovor na pitanje koje si postavio.

 

Edit; nepismenos...

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, taliesin said:

Nemam razloga ni da te postujem ni da te ne postujem, prosto te ne poznajem. 

 

Što ti ne smeta da, jelte, analiziraš moju ličnost. Osnovna ljudska pristojnost.

 

Kad to već potenciraš, a možemo i na pm da nastavimo, da ne bismo ovde trolovali (i da ne bi bilo da te navlačim na ban) koje to “drugačije” mišljenje ja ne tolerišem? Naravno da ima mišljenja koje ni u ludilu neću da tolerišem, ali mislim da ne mislimo na isto, zato me i interesuje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidis Laki, to sto si sad rekao je isto kao kad bih ja rekao znas sta, grobarski huligani su dokazano najveca stoka, ali nase delije su ludaci i najbolji navijaci.

 

Da li ce clan jedan i clan dva da dele iste vrednosti (na papiru), da li je jedan levicar, a drugi desnicar, da li su za ili protiv nezavisnosti Kosova i da li piju duzi sa hladnim ili toplim mlekom je potpuno nebitno za upravo ovo sto si ti postovao, a na sta sam ja reagovao.

 

Jer si se ti u svom obracanju zalio na ponasanje clana jedan, sa cime se mogu sloziti, a istovremeno si slep za ponasanje clana dva, koji se bukvalno isto tako ponasa. I tu sam sam dao zgodan primer jer znam za vas odnos i zato sto je postovao u tom trenutku, ima milion slicnih primera i na forumu i van njega.

 

Ne moze da ti smeta ponasanje nekoga ko ti, da kazemo, nije simpatican, a isto takvo ponasanje da ispoljavas ti ili da plusicaris nekog drugog u slicnim situacijama jer je to, kako da ti kazem, malo licemerno.

Link to comment
Share on other sites

Druže Meklaude, naočare pod hitno, slabo ti ide to izjednačavanje po zvučnosti®. Moraš malo da zagrebeš ispod površine da bi došao do suštine. Nastup može imati sličnosti, ali je poenta u tome šta stoji iza toga. A tu si omašio fudbal. Nisu s jedne strane Grobari a s druge Cigani ludaci (jer je koncept koji se nalazi iza njih jednak). Već se radi o sukobu dva različita koncepta, koji se formiraju na osnovu svega onog što sam napisao u prethodnom postu, da se ne ponavljam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ne vidim smisao uopste komunicirati sa njim, bio ili ne bio u pravu. Iz visegodisnjeg iskustva (na starom forumu) sve to nema nikakve veze jer na kraju se sve svede sta njega interesuje i sta ne i time proganja ljude po froumu, fluduje i troluje i obesmisli svaku diskusiju. Na kraju se svi umore i odu. Ja licno ga ne citam, osim sto vidim kada ga neko replicira.

 

A propo ovog sto si napisala, da, lako je savetovati, ali nije lako biti roditelj, jer deca nisu glina pa da ih zapecemo kada nam se svidi oblik... Cek i na tu glinu vreme utice. 

 

Tvrd sam ja orah i imam iskustva sa takvim nacinom komunikacije, cime ga ne opravdavam ili se podsmevam onima kojima je to too much. Stil mi je poznat  od ranije. 

Dok moze da se odgovori u granicama pravila meni je OK. Problem na bivsem, ono kartko vreme mog boravka, je bila neravnoteza pri moderisanju. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

@bold zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude opljunut? Isto pitanje i za Utisak nedelje? Pa dokažite argumentovano da nisu zaslužili da budu oplljunuti. 

 

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

  Jovo Bakic je jedan od tih tzv "analiticara"  cije misljenje najvise gotivim...  Gledao sam taj utisak gde je on gostovao ( preko yt naknadno jer je TV definitivno iskljucen iz mog doma)  i za to pozivanje na nekakvu revoluciju nije nista pogresio...  na vlasti jeste mafija. Teski organizovani kriminal  koji je , kao i u zemljama u nasem okruzenju  podrzan od strane svetskih mocnika...  Da svetskih mocnika iz demokratskih zemalja  koje cine zarad svojih interesa ne uvek bas demokratske stvari i podrzavaju u tim nekim zemljama ne bas demokrate...  I svojevremeno je Cercil rekao novinarima za Jugoslaviju i Tita kada su mu rekli da je tamo komunizam i diktatura - " pa necete vi novinari da zivite tamo vec oni jugosloveni".  Da... podrzavaju Vucicev kriminalni klan zato sto se nadaju da ce im zavrsiti taj posao oko Kosova... 

 

    Zar zaista mislite da je zapad ostavio AV-a tek tako neosudjenog ?   Vojislav Seselj  odveden u Hag , osudjen   a Vucic - njegov pomocnik svih 90ih da ostane neokrnjen ?  A da tu ne postoji interes ???  

  A taj AVov kriminalni klan je sam po sebi  takav i tako nastao da ce on zaista tesko otici i predati vlast mirnim putem... pogotovo sto se zna ko mu je "otac"  i sto mu taj "otac "  sedi u skupstini i cak mu daje i savete ( pazi se otrova ).  Covek koji je sudski dokazani ratni zlocinac, teski DB-ovac itd...  Jos ako se uzme i sam AV-ov navijacko-huliganski pedigre...

   I zar zaista mislite da ce AV tek tako da preda vlast ? Cak i da zapad na kraju i digne ruke od njega ?  Taj  na miru nece priznati svoj poraz nece nikad...  pa ni kao Milosevic sto je priznao nakon protesta 5 oktobra....  Vucic ce poslati svoje batinase i sitne kriminalce na narod... a ti kriminalci ce ga poslusati jer i oni znaju da ih je on izvadio iz zatvora i da ce ukoliko se drzava normalizuje oni vratiti u zatvor...
   

 

 

ja ti odgovorio o Jovi Bakicu a ti moj post prebacio u "kritike"  

 

vrci ga nazad na vox jer tamo pripada....

 

Kinika nisam spomenuo...

 

Sto se tice Kinika , Vase i ostalih koje bi mozda mogli nazvati botovima...  ne treba da smetaju.. upravo naprotiv ko ima strpljenja treba da im replicira i odgovara na njihova botovanja...   ne zbog njih samih jer njih ne mozete promeniti,  nego sto ovo citaju mnogi koji nisu clanovi foruma  i mozda se moze uticati na misljenje tih posetilaca foruma...

  ko nema zivaca za njih , jednostavno ih ignorise i to je to...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

Druže Meklaude, naočare pod hitno, slabo ti ide to izjednačavanje po zvučnosti®. Moraš malo da zagrebeš ispod površine da bi došao do suštine. Nastup može imati sličnosti, ali je poenta u tome šta stoji iza toga. A tu si omašio fudbal. Nisu s jedne strane Grobari a s druge Cigani ludaci (jer je koncept koji se nalazi iza njih jednak). Već se radi o sukobu dva različita koncepta, koji se formiraju na osnovu svega onog što sam napisao u prethodnom postu, da se ne ponavljam.

 

Uopste nisi u pravu, i ocigledno ne pricamo o istim stvarima.

 

Neka ostane na tome.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

@CLASH Biće obaveštenje u toku dana i o tome.

 

Ali, slobodno piši dalje, zašto ne prokomentarisati.

Ne mogu vise o tome, sve sam ispisao.

Samo se iskreno nadam da ce u obavestenju da stoji:

 Jebiga, pogresili smo, to su decije bolesti foruma, moramo ih prelezati, necemo vise tako, sve ok tebra, baci pet, idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:

 

Što ti ne smeta da, jelte, analiziraš moju ličnost. Osnovna ljudska pristojnost.

 

Kad to već potenciraš, a možemo i na pm da nastavimo, da ne bismo ovde trolovali (i da ne bi bilo da te navlačim na ban) koje to “drugačije” mišljenje ja ne tolerišem? Naravno da ima mišljenja koje ni u ludilu neću da tolerišem, ali mislim da ne mislimo na isto, zato me i interesuje. 

 

 

 

Ne smeta, tim pre sto nije nikakva analiza u pitanju vec samo zakljucak tvojih mnogobrojnih postova.  Izjasnio si se sam nekoliko puta da ovaj forum nastavlja tradiciju prethodnog i da stoga neka misljenja nece biti dobrodosla. Prvi put kad si to uradio odmah sam ti skrenuo paznju da batalis ovaj posao jer nisi sposoban da ga obavljas, posle toga si isto ponovio nekoliko puta. Sad vise uvredjeno neces dalje da moderiras jer si shvatio da si neobjektivan, a od mene ocekujes da ti dokumentujem kako nemas toleranciju za drugacije misljenje. Pri cemu si i u ovom postu ponovio da neka misljenja "ni u ludilu neces da tolerises". Zasto bih ja to radio kad si to i sam zakljucio? Postoje pravila foruma koja iskljucuju neprihvatljiva misljenja, to sta ti tolerises ili ne je samo tvoj problem. A bio je i nas problem dok si moderisao.

 

Necemo da nastavljamo na PM jer ovo nije nikakva privatna prepiska, niti takvu prepisku uopste zelim s tobom. Do ovog galimatijasa ste dosli uz moje odsustvo sa foruma, sto znaci da ti nisam ja problem vec je taj problem mnogo dublji. Ionako sam vec napisao pa da se ne ponavljam, ovde je sustinsko pitanje buduca direkcija foruma. Vi ste navikli na starom forumu da sve dozivljavate licno i gajite simpatije ili animozitete prema forumasima u odnosu na to koliko se njihovo misljenje slaze s vasim. Tako ste razjebali i unistili stari forum. Sad biste novi forum ali da "ostane u duhu tradicije starog foruma". Dakle, da se ponasate isto a da takvo ponasanje vecina tolerise, jer ste ubedili sebe da je vase misljenje superiorno i da to ne treba dokazivati. Pa, evo ti reakcije na to ponasanje, deal with it.

Link to comment
Share on other sites

Napisaste obavestenje. 

Nemam zivaca da ga seciram, svasta ste nabacali ali ste bar sklonili faktografiju.

Posto gubimo 3:0 od Dojclanda, ne gleda mi se tekma, a da se ne bi bavio saopstenjem odoh da citam Vasu i Kinika sta pisu o kisnoj kanalizaciji u BG.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

 

Ovo boldovano je za minijature. Čuj nemamo snage da se raspravljamo. Sa Vasom i đene-đene, on bar korektno odrađuje svoj "posao" relativizatora, ali ovaj - "što je patio mesec dana zbog propasti starog foruma, apriori popljuvao novi uz obećanje da nikad neće doći na njega, da bi podvio rep i ipak došao da nastavi po starom" - uopšte ne želi "diskusiju". Sam je to govorio i na starom forumu (valjda misleći da mu niko nije ravan da sa njim "diskutuje"). ...

 

I ti još cinično postavljaš pitanje zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude "opljunut"? Jbt, ti si mod ovde. Opljunuti znači uvrediti nekoga a ne kritikovati rad ili mišljenje. Mogao bih ja sa hiljadu uvreda da častim mnoge iz ove vlasti, ali to ne radim jer je protiv pravila. Iako mislim da oni to itekako zaslužuju.  Ako ćemo da vređamo ovde svakoga sa kim se ne slažemo, pa super, hajde da vidimo dokle će to da dovede... 

...

 

A da li bismo mogli da prestanemo da se gađamo ličnim kvalifikacijama? To što neko smatra da opozicija ne ume ništa da uradi ga ne svrstava automatski uz vlast, a svet se ne zasniva na crno-beloj slici o tome šta valja, a šta ne valja. Ako se već spominje Jovo Bakić, nisam primetio da me je iko kritikovao što sam danas ministra prosvete nazvao balvanom, što niko nije ni primetio da je imao mnogo veće brljotine od ove mature (takođe spomenuo, niko nije reagovao slaganjem ili neslaganjem), mogu da ponovim da je zbog mnogih gluposti trebalo da podnese ostavku još i ranije, ali slaba vajda. Na šta bi ličilo da kažem da je forumaš XY plaćenik Đilasa, Jeremića ili Obradovića, čak i kada kaže da je crno zapravo belo ili da je 2+2=5?

 

Ako imaš argumente protiv bilo kog posta koji sam napisao ja (ili Kinik, kada ga već spominješ), samo izvoli i napiši, nisam primetio da bi moderacija to sprečila.

 

Ako može, daću i jednu crticu iz života, tj. iz razgovora sa koleginicom koja je ostala u prosveti, ali u privatnom sektoru. Elem, pošto predaje engleski i radi nastavu pisanja, više puta se žalila da jedva uspeva da polaznicima kursa objasni šta je argumentative essay, gde se traži da polaznik da argumente zbog čega treba postupiti ovako ili onako, zbog čega je neki izbor dobar ili loš i slično. Nedavno je zadala temu o gay brakovima, a nogi polaznici su trabunjali o tome kako to ugrožava porodicu, tradicionalne vrednosti i slične gluposti, a mnoga pisanija su ocenjena negativno. Razlog: niko nije imao validne argumente, osim nekih emotivnih. Kada je zatražila da stave na papir validne argumente za i protiv (npr. nasleđivanje, uticaj na tradicionalnu porodicu i slično), gotovo da i nije dobila odgovore. Kada je rekla da za bilo kakvu pozitivnu ocenu moraju da daju argumentovane razloge, dobila je samo teleće poglede i nekoliko konstatacija da 'pederski lobi drži ceo svet', iako se u ovom slučaju ocenjuju argumenti za/protiv bilo čega. U pitanju su kursevi za polaganje Kembridžovih ispita. Koliko sam primetio, ona ume da ispredaje jezik, ali ne i da promeni zaparloženi način razmišljanja. Za ovo drugo zaista nije kriva, jer to potiče od porodice i društva, a sa prvim uspešno izlazi na kraj.

 

Konačno, biću slobodan da konstatujem da ovde ne treba da se bavimo tuđim ličnostima, privatnim životom i slično, jer tema je sasvim jasna. Ukoliko neko od forumaša prekrši neko pravilo, uvredi učesnika diskusije i tome slično, neka odmah ide na odmor, ali ako se na forumu pojavi tema gde se bavimo drugim forumašima kao ličnostima, ja protiv toga nemam ništa, a o tome neka odluči vlasnik foruma.

Edited by DJ_Vasa
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...