Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Niko ne zeli da se tapse po ramenu ovde.

Samo neka konverzacija koja ima zrno postovanja prema razlicitom misljenju. I nema floodovanja i nema etiketiranja i nema deljenja dijagnoza itd itd.

necemo "mi" da menjmo nikoga ovde nego da diskutujemo1 - nista vise nista manje

 

 

 

 

1 - koliko toliko normanlo

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Plavi Golub said:

Ja licno nemam problem sa ovim sto Kinik pise, u smislu da bih tacno tako savetovala decu do koje mi je stalo. I uopste nisam sarkasticna. Ovo sto on pise odgovara onima koji sticajem zivotnih okolnosti u toj sredini imaju ono sto se u mom poslu zove safety margin da ih ovakva sr**** ne doticu.  

 

 

 

Ne vidim smisao uopste komunicirati sa njim, bio ili ne bio u pravu. Iz visegodisnjeg iskustva (na starom forumu) sve to nema nikakve veze jer na kraju se sve svede sta njega interesuje i sta ne i time proganja ljude po froumu, fluduje i troluje i obesmisli svaku diskusiju. Na kraju se svi umore i odu. Ja licno ga ne citam, osim sto vidim kada ga neko replicira.

 

A propo ovog sto si napisala, da, lako je savetovati, ali nije lako biti roditelj, jer deca nisu glina pa da ih zapecemo kada nam se svidi oblik... Cek i na tu glinu vreme utice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Eddard said:

A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

'bem i ja tvoje moderisanje.

 

Sigurno me nećete Kinik, Vasa i ti podučavati diskusijama. Možda su oni tebi vrhunac diskusije i promisljanja, ali ja sam srećom imao priliku i imam i dalje da učim od mnogo boljih.

 

Od mene, poslednji post na PDF Politika (ali ne i o politici, pronaći će se kutak već). Jebo vas Kinik da vas jebo. Jasnije obrazloženje od ovog nije ni potrebno. Odavno je sve rečeno.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

...

 

Da li to znaci da onda svaki forumas nema pravo da svaki kurac koji mu se ne svidja naziva AVa i druge likove pogrdnim imenima koja su uvreda za druge forumase?

 

Zasto ne bi poceli da se oni stite, pa onda nastavilo dalje?

 

Vidi li neko koliko je ovo besmisleno?

 

...

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Eddard said:

 

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim. Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom. I Vasom pride? Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje? Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu. 

 

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

 

@bold zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude opljunut? Isto pitanje i za Utisak nedelje? Pa dokažite argumentovano da nisu zaslužili da budu oplljunuti. 

Ne znam Edi, uzeo si neke teske suteva i sve si ih promasio.

Npr. ovo oko opozicije si promasio celu tablu. Jos od Vox populi vol. 1, opozicija je dobijale kritike za sve gluposti isto koliko i Cicvu i co.

Kazes imamo poligon i alobodu i opet nista.

A sta to treba da se uradi na jednom diskusionom forumu da bi bilo nesto? Sta su to botovi 🙂 Kinik i Vasa uradili da se kaze da je to nesto?

Meni ne smetaju ni jedan ni drugi i ne razumem sta znaci da ih “ savladamo “?

Zasto bih ja ili neko drugi uopste savladavao njih ili bilo koga ovde?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kinik said:

...

 

Da li to znaci da onda svaki forumas nema pravo da svaki kurac koji mu se ne svidja naziva AVa i druge likove pogrdnim imenima koja su uvreda za druge forumase?

 

Zasto ne bi poceli da se oni stite, pa onda nastavilo dalje?

 

Vidi li neko koliko je ovo besmisleno?

 

...

Vidi.

Hamilton.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Ajde da pretpostavimo da je tako (a nije), ali rasprave radi.

 

Imate problem sa suprotnim mišljenjem, koliko god da ono loše bilo, ne znate da se izborite sa njim.

 

Hajde redom, pri tome govorim isključivo u svoje ime - nemam utisak da imam problem sa bilo čijim mišljenjem, pa ni suprotnim mišljenjem. Imam, štaviše, baš dosta suprotnih stavova od većine ljudi sa foruma sa kojima se družim ili "generalno slažem" - od pitanja Kosova, pa i do pogleda na delovanje nekih opozicionih organizacija i slično. Po meni, problem nije u tome, kao što nije bio ni na starom Voxu - ukoliko na to aludiraš sa tim Vi. Problem je podmetanje diskursa i usmeravanje diskusije, o zaista bilo čemu, u jednom jalovom smeru koji bi se tinejdžerski mogao opisati rečenicom sve je sranje i svi su isti. Ja priznajem da sam dosta osetljiv kada pomislim da neko vrlo svesno, ciljano i namerno gura određenu agendu i time obesmišljava smislenu raspravu.

 

12 minutes ago, Eddard said:

Hoćete da menjate vlast, da skidate AV-a i nazadnjake sa upravljačkih poluga vaših života (i treba, slažem se), a ne možete da izađete na kraj, na jednom virtuelnom mestu, gde vam je sloboda mnogo šira nego u stvarnosti, sa jednim Kinikom.

 

Opet dolazimo do suštinskog pitanja postojanja i smisla foruma i male zbrke oko suštine cele priče. Kao prvo, ne smatram da forum treba da bude mesto na kojem će se bilo ko ubeđivati da glasa ili ne glasa za određenu opciju (SNS doduše i ne smatram legitimnom opcijom, ali to je druga priča). Takođe, ne smatram da mi je želja da menjam vlast ili AV preko foruma, postoje drugi načini u RL za tako nešto, a forum, po svojoj suštini, nije nekakva aktivistička online platforma. Forum bi trebal, barem ga tako ja doživljavam, da bude mesto na kojem se razmenjuju mišljenja i vodi diskusija, ali smislena i ona koja polazi od nekih opšteprihvaćenih polaznih tačaka utemeljenih u tom realnom životu. Ukoliko neko sistematski poredi jako teško uporedive stvari i gura jednu uravnilovku, pod devizom da su svi isti i da je sve sranje, onda se dosta obesmišljava diskurs i ljudi koje možda mrzi da pišu, a imaju svoje mišljenje koje bi vredelo saslušati, neće ni uzeti ućešća u diskusiji, te če postepeno istupiti iz priče, ostavljajući par tapšača koji tu glume nekakve circle jersk, da izvineš (inače, odličan bend).

 

12 minutes ago, Eddard said:

Vas desetine ne možete da "savladate" dva, tri bota? Nemate snage da se sa njima raspravljate jer je uzaludno? Kako očekujete onda da ćete da ubedite one istinske botove, sve one glasače koji uredno i vojnički glasaju za sadašnju vlast - da to više ne rade, jer im je život sranje?

 

Ovde si ih ti nazvao botovima, ja nisam. U slučaju da su zaista botovi, smatram da bi trebalo da budu banovani sa foruma zauvek i to bi trebalo da piše i u nekakvom pravilniku. Ja ne smatram da su botovi i ne smatram da ja uopšte treba da se raspravljam sa botovima - niti mi je to želja, niti to planiram ikada da radim, niti vidim sebe kao nekakvog prosvetitelja botova, ni na forumu, niti u realnom životu. Ponavljam, forum doživljavam kao mesto za razgovor, dvosmernu komunikaciju sa normalnim i mislećim ljudima koji će saslušati argumente jedne i druge strane i doprineti nekakvoj smsilenoj diskusiji. 

 

12 minutes ago, Eddard said:

Kako ćete da ubedite onih 45% ljudi koji ne izlaze na izbore iz istih onih razloga koje smo Vasa i ja ovde navodili - da AV jeste veće zlo, odnosno da je alternativa ipak bolja od ovoga što je trenutno na vlasti? A ne možete dalje od jednog Kinika. Jebem ti ja tu vašu revoluciju onda, osuđeno na propast u startu.

 

Opet ista priča - nema ovde nikakve revolucije i nema zaista nikakvog ubeđivanja, ali ponajmanje ima pisanja na temu Kinika i Kinikovih svedoka, Darth Banetovog mahanja statističkim podacima o GDPu. Vrati se na stari Vox i prelistaj malo - to bi trebalo da bude neka vrsta domaćeg zadatka ukoliko si se prihvatio moderisanja podforuma za koji znaš da će sadržati poveču skupinu ljudi koja je več diskutovala jedno duže vreme na određeni način. Meni je žao što ovde ne viđam Taliesina, Dravota, Barklija i još nekoliko ljudi koji su tamo bili aktivniji, ali opet - nikakva revolucija niti ubeđivanje nije cilj. Već ovo moje pisanje od nekoliko kilometara i vreme koje sam uložio u ovaj odgovor je, sa jedne strane bačeno na suštinski suvišnu i nepotrebnu tiradu objašnjavanja i gubljenja vremena, a sa druge strane - vedrije - ovo su neki poslednji atomi snage prstiju koje sam spreman da bacim/uložim u ovaj nametnuti diskurs.

 

12 minutes ago, Eddard said:

Evo, ovo vam je poligon za stvarni život - imate protivnike, ali ovde imate i slobodu da kažete šta hoćete, za razliku od medija u Srbiji. Pa opet - ništa. Ne kažem da treba Kinika i Vasu da ubeđujete u to (uzmimo njih kao oličenje botova ovde), ali vi niste uspeli ovde ništa drugo da uradite osim da pokažete kako je vlast loša. Well, eureka. Ali čim se neko pojavi da kaže kako je i alternativa loša, vi se uvredite. Najlakše bi bilo ukloniti Kinika i Vasu iz vašeg prostora, da se međusobno tapšete po ramenu, ali neće se ni AV eto tek tako ukloniti iz vašeg prostora. 

@bold zašto Jovo Bakić ne bi smeo da bude opljunut? Isto pitanje i za Utisak nedelje? Pa dokažite argumentovano da nisu zaslužili da budu oplljunuti. 

 

Opet mašiš fudbal, barem u mom slučaju. Naravno da je celokupna politička scena, politički učesnici, društvo, građani, zaslužilo da bude opljunuto i to nije nikakva posebna mudrost. Naravno da je taj Jovo Bakič, televizijski jebač prezrivog pogleda i upeglane kosice, podložan kritici i da je već nakupio političkih grešakja u koracima više nego što može da se pobroji. Naravno da je jedan Marko Vidojković šaban iz Pravno-Birotehničke koji se probio treš knjigama i udaranjem u prave žice, naravno da je nesposobnost, inertnost i samozaljubljenost jednog Tadića dovela do ove situacije, pored ostalog, ali jednostavno i, meni barem, logički, suludo je fokusirati svoju kritiku na kamen o koji si se spotakao kada si upao u rupu od 3 metra, ukoliko možeš, na neki način, možda taj kamen da iskoristiš na neki način, slaganjem jednog na drugog, da se izvučeš iz rupe, jer ako se ne izvučeš iz rupe umrećeš od gladi i žeđi, a kamenje više neče biti bitno...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Necete se tako lako Kinika rijesiti- oko njega bi moderacija imala mnogo posla. Lakse je kamili proci kroz iglene usi, odnosno, lakse je napraviti drugi forum.

 

Da se njegovi postovi ociste od verbalnog otrova ostalo bi “nemusto grgoljenje” i “beslovesno kurobecanje”.

 

Sta ima neko da izlazi na kraj sa nekim, pa niko na forum nije dosao da se bapski prepire, nego da procita nesto novo i dobro i da provjeri svoie stavove against others.

 

Koliko vokabular moze. (lose) uticati na diskusiju vrlo dobro se vidjelo na starom forumu. 

 

Jer, nije isto reci “guzio sam” i “spavao sam” . Vi koji bi da se “guzite” sa Kinikom, samo napred, ja bih radije forum upraznjavao na malo ugladjeniji nacin a ne rjecnikom sa taxi standova.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Squabbit said:

I nema floodovanja i nema etiketiranja i nema deljenja dijagnoza itd itd.

 

Gde si video to u prethodnih par dana? Ovde pričam o odnosu forumaša prema forumašima. To što neko etiketira Olju Bećković i dr. - javna je ličnost. 

 

7 minutes ago, Beonegro said:

Nije da ne mogu, nego neće ljudi u taj vaš glib. Napisao je to Freethrow u svom postu.

 

Neće ljudi ni u AV-ov glib, ali bojim se da drugačije neće otići.

 

6 minutes ago, medobrundo said:

Možda su oni tebi vrhunac diskusije i promisljanja, ali ja sam srećom imao priliku i imam i dalje da učim od mnogo boljih.

 

Pa nisi baš naučio kako treba izgleda. 

 

6 minutes ago, medobrundo said:

'bem i ja tvoje moderisanje.

 

Evo ovako - ja se povlačim iz moderisanja svih tema koje se tiču trenutne situacije, tj. vlasti/opozicije u Srbiji. Ostavljam kolegama tu dužnost jer je moguće da ne sagledavam objektivno situaciju. Neću po tim pitanjima davati ni mišljene kada dođe do toga. Ostala tri moderatora su nova, bez tereta sa prošlog foruma, možda će pronaći bolja rešenja. Ovo nije nikakva afektivna reakcija, niti sam se našao uvređen na tvoj post (da ne bude da sam kao uvređena mlada :)), jednostavno moj korak ka normalizaciji, pošto vidim da ima dosta neslaganja i otpora prema načinu na koji to sagledavam - hoću ja da vidim kuda će to mene da odvede. A i ovu raspravu. 

 

@freethrow tek sad videh tvoj post, hvala ti, odgovoriću kasnije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Gde si video to u prethodnih par dana? Ovde pričam o odnosu forumaša prema forumašima. To što neko etiketira Olju Bećković i dr. - javna je ličnost.

 

 

 

Istorijski flooding i istorijsko etiketiranje.  Mada je def bilo generalizacije sve one dece, no to mi uopste nije toliko bitno..
Znas na sta mislim, nisam navodio za prethodne postove, jer fakticki tu i nema toga (sem malo prenatrpavanja teme)

Ispashce ovo na kraju hajka "nas" na je l' te koga i to mi se nikako ne dopada jer se opet zmirka i skilji..

Raskol je izgleda ce biti neminovan..

Link to comment
Share on other sites

Opa, nije mnogo trebalo da krene lov na Kinika. 

Vec vidim, Kinik ako opstane ovde - otvara se Vox na kosarci. 

 

Edard je u jednoj recenici sublimirao celu ovu ujdurmu - pojedinci imaju opasan problem sa suprotnim misljenjem. 

 

Izdrzi Kiniche!

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Evo ovako - ja se povlačim iz moderisanja svih tema...

 

Konacno jedan potez koji govori o odredjenom nivou uvida. Odmah sam ti rekao da nemas kapacitet da prihvatis bilo kakvo drugacije misljenje, to nema veze sa neobjektivnoscu vec sa odredjenom strukturom licnosti. Trebalo bi da povedes i Glenn Goulda sa sobom, nakon sto se epski izblamirao s onim pamfletom na topiku o Kosovu, a jos epskije s obrazlozenjem zasto je njime pokusao da minira anketu na tom topiku.

 

Alternativa je da se dole na kosarci ponovo otvori vox populi, pa da se kohabitira - dole na sportu ljudi koji pisu o politici razumno, nepristrasno i radoznalo, gore na politici ljudi s razlicitim provenijencijama ali unisonom antisrpskom politickom agendom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Clan je dobio warn zbog tog posta.

 

Sto se tice "sranja" koja se dopustaju, bilo bi okej da oni koji zameraju sranja drugima ne zaseravaju isti prostor na vrlo slican nacin.

 

Jer sranje je sranje, nebitno od koga dolazi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

 

 

Evo ovako - ja se povlačim iz moderisanja svih tema koje se tiču trenutne situacije, tj. vlasti/opozicije u Srbiji.

 

 

 

 

Ja uopste ne smatram da si ti los moderator, naprotiv. Samo sto radis ovo sto si pre stranu prebacio drugima "izlazenje na kraj"... ili ti je jasnije zasto se ljudi razbeze kada naidju na zid i ne nastavljaju da lupaju glavom u njega... 

 

Necu vise ofovati, glupo je, nije ni tema, ali dve godine me neko progranja na svaki post koji napisem, pa ne, ne mili mi se da budem u tom drustvu... ne mogu se pridruziti, mogu samo otici i ne terorisati sebe. Formirani ljudi se ne uce ponasanju, pa ili znaju ili ne... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, taliesin said:

 

Alternativa je da se dole na kosarci ponovo otvori vox populi, pa da se kohabitira - dole na sportu ljudi koji pisu o politici razumno, nepristrasno i radoznalo, gore na politici ljudi s razlicitim provenijencijama ali unisonom antisrpskom politickom agendom.

Mislim da to nije dobra ideja.

I ovde se moze pisati isto kao i na sportu samo da se ne vrsi zamen teza( Eddard) 

      i da se ne namece sa pozicije sile nista( GG).

Kinkijeve spisanije ko ima volje da se probija kroz njegove smajlije i neke pokusaje duhovitosti neka cita, ko nece ima dijagonalno uvek.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@taliesin aha, alternativa je da se ponovo otvara teren za vredjanje i proganjanje na kosarkaskom vox-u bez ikakvih kazni. 

 

Nego ovde cim dodje Kinik, ‘veliki mislioci’ sa kosarkaskog Voxa beze sve zapinju, dok se tamo sve pusi od udaranja u junacke grudi. 

 

Kao sto sam i predvideo medju prvim postovima na ovom forumu - ili ovde nece biti Kinika ili ce u suprotnom opet na kosarci nići ‘stari dobri’ Vox. 

 

Jebiga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Clan je dobio warn zbog tog posta.

 

Sto se tice "sranja" koja se dopustaju, bilo bi okej da oni koji zameraju sranja drugima ne zaseravaju isti prostor na vrlo slican nacin.

 

Jer sranje je sranje, nebitno od koga dolazi.

 

Super. A sada razmisli o gostu kafane koji rokne nogom na vrata, radere se "Đe ste piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiičkeeeeeeeeeeeeee", posere se na sto, obrazloži zabezeknutim gostima koliko su glupi i neuki jer im to nedajbože™ smeta, usput se popiša na barmena i onda tako usran zasedne za centralni sto bez ideje da obriše dupe ili da jednom ode kući.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, taliesin said:

 

Odmah sam ti rekao da nemas kapacitet da prihvatis bilo kakvo drugacije misljenje, to nema veze sa neobjektivnoscu vec sa odredjenom strukturom licnosti.

 

Zamolio bih te samo za malo poštovanja i da ne analiziraš moju ličnost.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...