Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Quote

Vucic kao najveci srbocetnik je na vlasti vec 10 godina (i bice najverovatnije dok ne crkne), prema tome ne buni se vec uzivaj sto je tvoja srbocetnicka opcija konacno preovladala. 

 

FrediB, upuceno meni.

 

Nek ovo bude moj zvanicni report, posto neki drugar iz moderacije ocigledno pokriva svog drugara.

Edited by Krava kaze mu
  • Like 1
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Promašio je obruč u konkretnom slučaju, ali vređanje se ne može ignorisati. (ne odnosi se na vređanje Vučića)

 

Ma svako poređenje sa tim džukelama je ozbiljna uvreda. 

 

Quote

Najveći problem ovog dela foruma, etiketiranje neistomišljenika!

 

Ima i većih problema. Etiketiranje neistomišljenka je tek prateća pojava. I odvija se u dva smera. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neme said:

 

Ma svako poređenje sa tim džukelama je ozbiljna uvreda. 

 

 

Ima i većih problema. Etiketiranje neistomišljenka je tek prateća pojava. I odvija se u dva smera. 

Verujem da si bolje upoznat sa stvarima oko foruma, pogotovo vezano za pritužbe forumaša. Ovo je bilo iz nekog ličnog ugla! Etiketiranjem se ne dobija ništa, samo se smanjuje kvalitet diskusije i prelazi se na područje ličnih uvreda.

 

Duže si na forumu, barem znaš da navedeni forumaš nije šovinističko-nacionalističko smeće.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2021 at 7:01 PM, Krava kaze mu said:

 

FrediB, upuceno meni.

 

Nek ovo bude moj zvanicni report, posto neki drugar iz moderacije ocigledno pokriva svog drugara.

 

Moze admin @MetalHead da potvrdi, ja sam obrisao taj post, a ako si pratio fabulu i ja sam za Fredija neki pravoslavni srboćetnički staljinista, or whatsoever. 😄 

U tom momentu sam odjednom izbrisao petnaestak postova jer je diskusija bila katastrofa sa mnogo usijanih glava, mislim da sam i tvoj jedan post obrisao, nisam hteo odmah da banujem 10 forumaša, dao sam prilike da se malo spusti lopta. 

Jesam pogrešio verovatno, ali buduća etiketiranja, kvalifikacije i podmetanja biće strožije kažnjavana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svrbe me (hehe,svrb) prsti pa cu da napisem.

Pre neki dan skrenuh paznju forumasu @Isseyda ne naziva forumasa @FrediBbotom i sendvicarem,pa cu sad isto da ucinim i prema Frediju..nije korektno nazivati Eskelejda (Kravicu) "srbocetnickom opcijom" jer on to zasigurno nije..ja ga makar,kao takvog,ne pamtim jos ni sa proslog foruma. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A mogli biste i dr Puzigaću da dovedete malo u red s obzirom da kad replicira forumašima voli da im se obraća u drugom licu množine i govori da su zaostali, da ih treba mamuzati i šta mu već sve spada u opus. Pa onda kao bude ma ne obraća se on to njima nego tim i takvima što žive u Srbiji pa ga malo ponelo. Čak i da jeste tako, to sigurno nije normalan način komunikacije. Neko će ga oterati u pizdu materinu, a ne mogu da kažem da će biti nezasluženo.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Zeleo bih da objavim da podnosim neopozivu ostavku na mesto moderatora PDF Politika

 

Kao sto svi koji prate ovaj podforum znaju, moje ucesce u moderatorskom timu se vise svodilo na davanje saveta nego na donosenje odluka i izricanje kazni. Ta uloga mi jeste odgovarala, ali prosto mislim da to nije nesto sto treba da cini moderatorsku svakodnevnicu. Moderator mora da bude posvecen, da je skoro svaki dan prisutan, da prati sta se desava na podforumu - ja sam to sve radio, ali samo povremeno i mislim da je doslo vreme da se presece i stavi tacka.

 

Ostali moderatori @A sad, @Neme, @AgroLaki, @Eddard i @major josip su svi ugledni clanovi foruma i jako dobri u svom poslu i svakako su zasluzni sto ovo mesto postoji i sto svi mi mozemo ovde da kazemo sta mislimo pazeci na to da nema tolerancije samo za one koji ne tolerisu tudje misljenje. Oni su davali ton ovom mestu ne samo svojim odlukama, izdvojenim vremenom, kaznama i opomenama nego i svojim kvalitetnim postovima.

 

Naravno, velika zahvalnost i @MetalHead za osnivanje ovog mesta i davanju sanse - bilo je to veliko iskustvo i svakako mogu da kazem da nema posvecenije osobe od njega i da je mozda neko drugi u pitanju digao bi ruke i forum bi se pretvorio u haos.

 

Mislim da je jako dobro da se moderatori mogu menjati (kad vec vlast ne mozemo da promenimo) jer dodje do zasicenja i zamora materijala. Zato je dobro sto PDF Politika ima dva nova moderatora koji su uneli neki svoj pecat i energiju.

 

Dalje cu pisati ovde kao obican forumas.

  • Like 12
  • Thanks 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg u ime organizacije foruma i moje licno ime, zahvaljujem ti se na ulozenom trudu.

 

Biti moderator zaista nije lako. Ne samo sto imas obavezu da uredjujes tudje upise vec sto moras i licne upise da prilagodis kako ne bi bili krivo tumaceni, ili pak izdrzati sve udare koje nekada idu i do licnog nivoa. Svako ko misli da je lako, neka se ne zavarava. Apsolutno nije.

 

Stoga, mogu veoma lako da razumem da neko posle odredjenog vremena ne moze vise, ili kao sto smo imali na Kosarci, da neko koga smo zeleli u moderaciji ne zeli da se prihvati toga. Respekt za to, kao i za sve one koji se angazuju. Ovoliki forum ne moze postojati bez dobrog tima, pojedinci (pre svega mislim na sebe) su tu manje bitni, bitan je tim. 

 

Svakako, @goldberg racunamo na tebe da savetima, predlozima, kritikama, i dalje doprinosis radu Vox92. 

 

Pisemo se, svako dobro! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Zaista si bio odličan moderator, ali pre svega si kvalitetan forumaš.

 

Mislim da si primetio da sam dosta tvojih postova lajkovala iako se nekad nisam slagala sa tobom 100 posto.

 

Nadam se da ćeš i dalje pisati na ovom pdf-u jer su tvoji postovi korektni, argumentovani i nisu ostrašćeni. 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
jedno slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:


Možemo i tako. Ja sam mislio da izdvojimo sve postove od prvog protesta u novu temu. Kako hoćete.

Post je odlicno predstavljanje poslovanja Rio Tinta i slicnih kompanija u ovakvim drustvima i bio bi idealno stivo za sve koji zele da se ukljuce u raspravu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

On 12/10/2021 at 8:44 PM, FrediB said:

U nacelu , podrzavam proteste protiv tirana , narocito onih kao sto je vucler. 

 

Ali opet, sto bi rekli pojedini forumasi, nema svrhe da vuclera zameni neki svrbenda i da nastavi njegovu tiraniju i to sa jos vise elemenata svrbendizma od ovoga sto je sada. 

Obično ne posećujem ovaj deo foruma ali me zanima zašto je dozvoljena ova gnusna analogija sa ustaškim pokličom vezanim za Srbe?

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Perkos2 said:

na danasnji dan 1998 godine ubijeno je šest đečaka srpake i crnogorske nacionalnoati u kaficu Panda u Peći!  pisao sam o tom događaju i saznanju ko su počinioci ali je jedan od moderatora iz samo njemu znanih razloga to brisao. ne zelim da mu ponovo pruzim mogucnost da zbog svojih ideoloskih opredeljenja kalja vest o pobijenim dečacima.

Ako je to zaista istina onda je to stvar za širu diskusiju. Sramotno!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I mene taj termin nervira (kao i generalno sva talibanisanja tipa- Đitler, Vučler, etc... jebote, ko da smo u zabavištu pa nam je vrhunski argument deljenje uvreda i etiketa), ali je paralela sa vrbama u domenu ove misaone egzibicije:

 

photo-2021-12-15-12-57-12.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ivan9 said:

  

Obično ne posećujem ovaj deo foruma ali me zanima zašto je dozvoljena ova gnusna analogija sa ustaškim pokličom vezanim za Srbe?

 

Zato što se ne odnosi na Srbe kao narod, u kontekstu u kom je upotrebljena. A i nema veze sa tim sa čim si ga ti doveo u vezu. 

 

Ali se slažem da joj na forumu, radi negovanja makar minimalne kulture komunikacije nije mesto, promaklo nam je. 

 

@FrediB ovaj put upozorenje, nema potrebe za takvim izrazima, može taj stav i na bolji način da se izrazi.

 

Hvala. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...