Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

28 minutes ago, Eddard said:

 

Simptomatično je da su apologete mmajstorkih stavova po pravilu funkcionalno nepismeni i ne razumeju pročitano.

Jasno je meni da ti pokušavaš da prodaš priču o uzročno-posledičnoj vezi. Samo to što pokušavaš da prodaš nije baš pokriveno pravilnikom.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je kako ovde neki insistiraju na pravilniku u smislu forme, a ignorišu suštinu. "Kulturno" i "civilizovano" izneti stavovi koji podržavaju ideologiju krvi i tla i stare slobističko/šešeljevske mantre zamotane u oblandu "pristojnog izražavanja" su, po mom mišljenju,  veća povreda svih forumskih i opštih etičkih pravilnika od bilo kakve lične uvrede ili psovke.

 

A kad se doda čisto "kulturno" trolovanje, stalno insistiranje na davno pobijenim "argumentima" maltene na nivou verskog fanatizma slika je još crnja.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Samo to što pokušavaš da prodaš nije baš pokriveno pravilnikom.

 

U pravu si, stavovi koje je iznosio mmajstor predstavljaju najgrublje kršenje pravilnika kažnjivo dugoročnim banom i tu smo se o pravilnik žestoko ogrešili. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

nije baš pokriveno pravilnikom.

 

Zlo koje mi/nam je uzelo 30 godina života (i s tendencijom rasta), jednostavno nema pravo da se skriva iza pravilnika.

 

Možda je u stvarnom životu to i većinsko mišljenje entiteta koji mnogi u patriotskom zanosu definišu kao "naš". 

Možda je u nečijim glavama to zaista jedna od demokratskih opcija kojoj treba dati ista prava kao i drugim, pustiti je da cveta, tretirati je s poštovanjem i u rukavicama 

Ali to ne menja činjenicu da je to jednostavno samo zlo koje je tom mitskom "nama" donelo samo tragediju i pustoš. 

A zlo treba da se tretira samo na jedan način.
 

...kad već nemamo pomoć Mercedesa sa sistemom za rano prepoznavanje opasnosti.

 

Spoiler



 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

U pravu si, stavovi koje je iznosio mmajstor predstavljaju najgrublje kršenje pravilnika kažnjivo dugoročnim banom i tu smo se o pravilnik žestoko ogrešili. 

Pošteno, onda ste ga trebali na vreme sankcionisati. Ovako se to odvuklo i sve je začinjeno sa onim sramotnim vređanjem.

 

@fancy

Uopšte nisam istomišljenik kažnjenog forumaša, samo mi smeta spuštanje na lični nivo i vređanje. 

 

Postavlja se i pitanje kako te, za ime boga, neki random lik sa foruma može toliko izbaciti iz takta da se spustiš vređanje na lični nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Zanimljivo je kako ovde neki insistiraju na pravilniku u smislu forme, a ignorišu suštinu. "Kulturno" i "civilizovano" izneti stavovi koji podržavaju ideologiju krvi i tla i stare slobističko/šešeljevske mantre zamotane u oblandu "pristojnog izražavanja" su, po mom mišljenju,  veća povreda svih forumskih i opštih etičkih pravilnika od bilo kakve lične uvrede ili psovke.

 

A kad se doda čisto "kulturno" trolovanje, stalno insistiranje na davno pobijenim "argumentima" maltene na nivou verskog fanatizma slika je još crnja.

 

Problem je sto dolazimo do svojevrsnog oksimorona - ne moze nesto sto je izreceno kulturno istovremeno da bude i sasvim pogresno. Ne postoji mogucnost da neko bude kulturan i da troluje temu, to su dve nespojive stvari.

 

Pristojno izrazavanje nije izrazavanje u kojima nema uvredljivih reci. Pristojno se izrazavam ako postujem tebe kao sagovornika, umem da se stavim u tvoju poziciju i razumem sta si zeleo da kazes i da objasnim zasto se ne slazem sa tvojim stavom. Ponavljanje istih floskula, propaganda u pisanju, iskazivanje istog misljenja ma sta sagovornik da napise, iskazivanje mrznje prema drugome samo zato sto ima drugaciji stav nije ni pristojno ni kulturno vec susta suprotnost tih pojmova.

 

Zato sam i pisao ranije da nemam nista da dodje novi clan i pocne da brani Levijatan - mozda misli da su ti "simpaticni" celavi i nabildovani ljudi stvarno zastitnici zivotinja, a to je nesto plemenito. Problem nastaje, kad se toj osobi objasni cime se bave clanovi Levijatana i za sta se oni zalazu, na sta usledi odgovor "to nije tacno" ili "pa sta, zar je greh biti nacionalista". E onda takvi prosto treba da lete sa foruma.

Edited by goldberg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Rasprava je krenula od pitanja ko je odgovarao za zločine nad Srbima ? I to je odgovor koji ni ja nikad nemam kada uđem u raspravu sa drugom stranom i nadao sam se da ću ovde čuti neke konstruktivne odgovore. Ne, odma su žigosani oni koji bi o tome da pričaju, jedan je čak otvoreno pravdao zločine nad srbima zločinima koje su počinili Srbi na šta sam ja u samoj temi reagovao i nije ni usmenu opomenu dobio (doduše vidim da se još veća ko će koje kazne da dobije pa možda i on dobije ono što je zaslužio). I onda je priča skrenula sa teme i dalje je i mmajstor skrenuo na provokacije i za kasnije postove manje više kažnjavan ok (osim onoga gde moderacija tumači šta je on u stvari hteo da kaže, to je posle postova koje smo čitali na ovoj temi klasično "kadija te tuži, kadija ti sudi").

 

Dakle da ste omogućili raspravu po pravilniku tema se nebi skrenula na rasprave sa zadnjih par strana gde su obe strane bile manje više iste po broju  prekršaja. Videćemo na kraju ko će koliko kazni da dobije.

 

Edited by Klotzen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Klotzen said:

Rasprava je krenula od pitanja ko je odgovarao za zločine nad Srbima ? I to je odgovor koji ni ja nikad nemam kada uđem u raspravu sa drugom stranom i nadao sam se da ću ovde čuti neke konstruktivne odgovore.


Vidiš, iskustvo nam govori (a to se ni u kom slučaju ne odnosi na tebe) da oni koji bi da diskutuju o zločinima nad Srbima, što je potpuno legitimna tema i o njoj itekako treba da se priča, nekako uvek izbegavaju i ne žele da pričaju o zločinima koji su počinili Srbi, što je opet legitimno, ali indikativno. S druge strane imaš ekipu (forumaša iz Srbije) koja neće da priča o zločinima nad Srbima dok god se ne počisti sopstveno dvorište jer smatra da srpsko društvo i država, pa i srpska forumska zajednica ovde, nema moralno pravo da traži odgovornost za zločine drugih dok ne prihvati sopstvenu odgovornost, a to se po pravilu ne dešava. Ako se već srpsko društvo u celini nije, a nije, suočilo sa gorkom istinom i sopstvenom odgovornošću (ovde se slažem sa berti-jem, neće se nikada ni desiti, kao ni u bilo kom balkanskom društvu jer jednostavno nema volje za to), ne moramo i mi kao forumska zajednica da negujemo iste principe kao i poremećeno srpsko društvo, bar je to neka ideja nas koji vodimo ovaj forum, a koja iznova i iznova, iako u temelju ispravna, bude torpedovana od strane onih koji bi ipak stalno da izigravaju žrtvu. 

Te dve ekipe su nepomirljive i užasno teške za moderisanje jer imaš jednu koja zastupa, sa našeg stanovišta, anticivilizacijske stavove, ali koja to radi na “pristojan” način u belim rukavicama i drugu koja zastupa (uglavnom) stavove koji su u saglasnosti sa nekom nepisanom ideologijom ovog foruma, ali koja je često poprilično agresivna. I koga onda kazniti?

 

50 minutes ago, Klotzen said:

 

Dakle da ste omogućili raspravu po pravilniku tema se nebi skrenula na rasprave


Slažem se, ne bismo voljom jedne strane skrenuli u hiljadito razglabanje o milosrdnom anđelu…

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Problem je sto dolazimo do svojevrsnog oksimorona - ne moze nesto sto je izreceno kulturno istovremeno da bude i sasvim pogresno. 

"Poštovani forumski kolege, na bazi mojih istraživanja na inernetu i korišćenjem drugih dostupnih izvora, pre svega Lakana i Fukoa,  došao sam do zaključka da nas već milenijumima varaju neke, meni još uvek nepoznate, organizacije koje su uspele u našu svest da usade potpuno pogrešnu tvrdnju da je 2+2=4, a definitivno je 2+2=4.00000000000001. Ova razlika je mala i u praksi je vrlo često zanemarljiva, ali istinita relacija nam nam može otkriti različite tajne univerzuma tipa kretanje brže od svetlosti i besmrtnosti."

 

Verujem da je ovo gore bilo napisano prilično pristojnim jezikom, čak ni pravopis nije toliko katastrofalan. A siguran sam da je sasvim pogrešno.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo smo sad saznali da jedna grupa ljudi koja učestvuje na ovom forumu a eto iz Srbije su( kao da je to bitno odakle su) smatra da se ne treba pisati o zlocinima nad Srbima( ima svoje razloge za to) i onda im je dozvoljno da svako pominjanje zločina nad Srbima negira, relativizuje, ne retko i odobrava. Nije to što se kaze nelegitimno ali napište to drugovi javno kao pravilo za ovaj forum da svako ko pomene bilo koji zločin nad Srbima ide u banovinu i to trajnu. I nemoj samo neki od tih drugova da mi napiše da nisam pominjao i pisao o zločinima koje su počinili Srbi. Ko je bio na starom forumu zna da sam prvi otvorio temu o Srbrenici i zločinima koje su tamo Srbi počinili, a nije još bilo popularno te 2002 u Srbiji pisati o tome. I bio ono tapšan po ramenu sve dok nisam otvorio temu o zločinima armije BiH nad Srbima u Podrinju. Odmah sam posto ćetnik i nepoželjan. Samo budite iskreni, najpre prema sebi, znam da ovde i puno ljudi piši što mora ali nadam se da je barem veći deo učesnika tu zato što želi diskusiju i razmenu mišljenja a toga sve manje ima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

onda im je dozvoljno da svako pominjanje zločina nad Srbima negira, relativizuje, ne retko i odobrava. Nije to što se kaze nelegitimno ali napište to drugovi javno kao pravilo za ovaj forum da svako ko pomene bilo koji zločin nad Srbima ide u banovinu i to trajnu


Zbog ovog podlog podmetanja zaista i možeš na odmor od foruma. I samo zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Eddard said:


Zbog ovog podlog podmetanja zaista i možeš na odmor od foruma. I samo zbog 

To nije podmetanje vec istina a umesto da nesto promeniš da forum funkcionise ti u svojoj ostrašćenosti pretiš. Ništa nisi naučio ni na starom ni ovde na ovom forumu. Ne mozes silom nametati svoje stavove, lično si ti prepravljao moj komentar koji je obavestavao o ubistvu šest dečaka u Peći 1998 godine. Ima gore na temi "da se ne zaboravi" pa moze svako da proveri. Manje ostrašćenosti ne bi ti škodilo. Sam si napisao da postoji grupa forumaša koja smatra da se ne treba pisati o zločinima nad Srbima dok se.ne ispune neki njihovi( mozda i tvoji) uslovi. Ej ljudi kome normalnom moze da smeta pisanje o počinjenom zločinu pa makar žrtva bila i srpske nacionalnosti. I onda naravno kad se na to ukaze sledi pretnja.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tomas.hokenberi said:

"Poštovani forumski kolege, na bazi mojih istraživanja na inernetu i korišćenjem drugih dostupnih izvora, pre svega Lakana i Fukoa,  došao sam do zaključka da nas već milenijumima varaju neke, meni još uvek nepoznate, organizacije koje su uspele u našu svest da usade potpuno pogrešnu tvrdnju da je 2+2=4, a definitivno je 2+2=4.00000000000001. Ova razlika je mala i u praksi je vrlo često zanemarljiva, ali istinita relacija nam nam može otkriti različite tajne univerzuma tipa kretanje brže od svetlosti i besmrtnosti."

 

Verujem da je ovo gore bilo napisano prilično pristojnim jezikom, čak ni pravopis nije toliko katastrofalan. A siguran sam da je sasvim pogrešno.

 

I sta kad bi te neko pitao da podelis sa nama te Lakane i Fukoe i ostale izvore sa interneta?

 

Naveo si bas banalan primer koji je upravo izmisljen. Takav primer se nece ni pojavljivati u diskusiji jer je neodbranjiv, nema nigde ni Lakane ni Fukoa ni broja 4.000000000000001.

 

Bolji primer bi bio da neko tvrdi da su Srbi najstariji narod - ali i tu vrlo brzo prestaje kultura i pristojnost cim pocne neobaziranje na osporavanja te teze nego se nastavlja verglanje jednog te istog.

 

Znam da je u praksi lakse kad postoje neki tabui i nesto sto se ne dozvoljava i sece u korenu, ali mislim da bi bilo bolje insistirati na sustini, a ne na formi. Takodje, valjda znamo da prepoznamo tezu koja je bukvalno neodbranjiva - kada bih ti ja rekao da se secam svog proslog zivota to bi znacilo ili da posedujem neverovatne tajne univerzuma ili da trolujem. Nema potrebe uopste se obazirati na takve tvrdnje (ili one tipa u Ausvicu nije bilo holokausta - odmah ban).

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tomas.hokenberi said:

"Poštovani forumski kolege, na bazi mojih istraživanja na inernetu i korišćenjem drugih dostupnih izvora, pre svega Lakana i Fukoa,  došao sam do zaključka da nas već milenijumima varaju neke, meni još uvek nepoznate, organizacije koje su uspele u našu svest da usade potpuno pogrešnu tvrdnju da je 2+2=4, a definitivno je 2+2=4.00000000000001. Ova razlika je mala i u praksi je vrlo često zanemarljiva, ali istinita relacija nam nam može otkriti različite tajne univerzuma tipa kretanje brže od svetlosti i besmrtnosti."

 

Verujem da je ovo gore bilo napisano prilično pristojnim jezikom, čak ni pravopis nije toliko katastrofalan. A siguran sam da je sasvim pogrešno.

 

Dobro, izađeš sa takvom teorijom, tvrdnjom, možda bih jednom odgovorio, rekao da postoji hiljade dokaza da nije tako, naveo neki, eventualno, ako nastaviš pričom da su ti dokazi koje pominjem izmišljeni, da ih forsira Vatikan, CIA, pederi, da se još u vreme  Cara Dušana znalo da je 2+2=4.00000000000001, ja bih te pozdravio, otišao na drugu temu, a ako bih stotinu piuta napisao da nisi u pravu, da si zao čovek, glup, da si za šešelja i miloševića jer ne znaš matematiku, onda bih zaslužio ban.

No dobro, neko voli da se ubeđuje i dokazuje makar i nedokazivo, ne mora svako da učestvuje u svakoj raspravi i sa svakim, društvo, mislim u užem smislu,a i globalno, može da utvrdi neka pravila ponašanja, ali nije u redu i da propiše šta smemo da mislimo i šta da kažemo, istine se ne propisuju, neko se otkrivaju raspravama, istraživanjima, dokazivanjima...

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

I sta kad bi te neko pitao da podelis sa nama te Lakane i Fukoe i ostale izvore sa interneta?

Sa pravom bi se, kulturno, začudio da iole obrazovan sagovornik nema pojma ko su Lakan i Fuko.

 

No, poenta nije u apsurdnosti tvrdnje iz primera, poenta je u apsurdnosti tvrdnje da kulturno izneta tvrdnja mora sadržati malo istine, odnosno  da ne može biti sasvim pogrešna.

Da zanemarimo moj apsurdni primer ima sasvim dovoljno primera tvrdnji koje mogu biti izrečene "kulturno" a koje su potpune neistine. Npr. negatori holokausta mogu da iznose svoje tvrdnje koliko hoćeš kulturno to ih ne čini manje pogrešnim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Eddard said:


Vidiš, iskustvo nam govori (a to se ni u kom slučaju ne odnosi na tebe) da oni koji bi da diskutuju o zločinima nad Srbima, što je potpuno legitimna tema i o njoj itekako treba da se priča, nekako uvek izbegavaju i ne žele da pričaju o zločinima koji su počinili Srbi, što je opet legitimno, ali indikativno. S druge strane imaš ekipu (forumaša iz Srbije) koja neće da priča o zločinima nad Srbima dok god se ne počisti sopstveno dvorište jer smatra da srpsko društvo i država, pa i srpska forumska zajednica ovde, nema moralno pravo da traži odgovornost za zločine drugih dok ne prihvati sopstvenu odgovornost, a to se po pravilu ne dešava. Ako se već srpsko društvo u celini nije, a nije, suočilo sa gorkom istinom i sopstvenom odgovornošću (ovde se slažem sa berti-jem, neće se nikada ni desiti, kao ni u bilo kom balkanskom društvu jer jednostavno nema volje za to), ne moramo i mi kao forumska zajednica da negujemo iste principe kao i poremećeno srpsko društvo, bar je to neka ideja nas koji vodimo ovaj forum, a koja iznova i iznova, iako u temelju ispravna, bude torpedovana od strane onih koji bi ipak stalno da izigravaju žrtvu. 

Te dve ekipe su nepomirljive i užasno teške za moderisanje jer imaš jednu koja zastupa, sa našeg stanovišta, anticivilizacijske stavove, ali koja to radi na “pristojan” način u belim rukavicama i drugu koja zastupa (uglavnom) stavove koji su u saglasnosti sa nekom nepisanom ideologijom ovog foruma, ali koja je često poprilično agresivna. I koga onda kazniti?

 


Slažem se, ne bismo voljom jedne strane skrenuli u hiljadito razglabanje o milosrdnom anđelu…

Sa napisanim se apsolutno slažem, nema tu šta dodati. Problem je druže što se vaše delovanje ne uklapa u ono što pišete i promovišete. Vi ne sankcionišete ljude koji relativiziju zločine nad Srbima, imaš primera mali milion.

 

To što neko neće da priča o zločinima, to je apsolutno njihovo pravo i njihov izbor. Zaista ne znam šta vas sputava da radite svoj posao, da li se bojite da će neko od tih forumaša napustiti forum nakon bana. I stalno spominjete stari forum, i taj  stari forum je imao milion problema, ljudi su vređani na pdf-u politika bez ikakve sankcije. Sada su se neke stvari promenile, možda i ima veći broj "neistomišljenika", ali ne vidim tu neki problem osim više posla za moderaciju kad se rasprava rasplamsa i ode u neželjenom smeru.

 

edit: Na kraju krajeva imate dovoljno prostora po pravilniku da sankcionišete neadekvatno ponašanje i na vreme uklonite nekog ko štrči.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Perkos2 said:

lično si ti prepravljao moj komentar koji je obavestavao o ubistvu šest dečaka u Peći 1998 godine. Ima gore na temi "da se ne zaboravi" pa moze svako da proveri.
 

 

Opet podmećeš. Jesam brisao, samo zato što ta tema nije tema na kojoj se vode rasprave, već na kojoj se ostavljaju obaveštenja o nekoj godišnjici ili pomenu. Da si isto napisao na temi o Kosovu, ne bi ostatak tvog posta bio obrisan. I nije obrisano obaveštenje o ubistvu, to i dalje stoji, kao što svako pismen može da vidi, već tvoj komentar o tome ko je zločin i učinio, ni na čemu utemeljen, osim na insinuacijama koje imaju za cilj samo širenje dalje netrpeljivosti, pogotovo što je taj zločin dovoljno kontroverzan i dan danas, a ti si samo jednu od nedokazanih teorija predstavio kao apsolutnu istinu.

 

A lepo što pominješ tu temu, samim pogledom na nju može lepo da se vidi da većinu pomena tamo čine zločini nad Srbima i niko nikad nije kažnjen zbog pominjanja istih, kao što nikad i neće.

 

Dakle još jednom - lažeš!

 

13 hours ago, Perkos2 said:

Ej ljudi kome normalnom moze da smeta pisanje o počinjenom zločinu pa makar žrtva bila i srpske nacionalnosti. I onda naravno kad se na to ukaze sledi pretnja.


Izvoli citiraj kada je moderacija nekome zbog toga pretila. Jel iko pretio sad Klotzenu i Liskoj manjini što ukazuju na relativizaciju srpskih zločina od strane nekih članova foruma sa druge strane?

 

Lažeš, perkose, znamo se dobro. Lažeš i još se buniš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Opet podmećeš. Jesam brisao, samo zato što ta tema nije tema na kojoj se vode rasprave, već na kojoj se ostavljaju obaveštenja o nekoj godišnjici ili pomenu. Da si isto napisao na temi o Kosovu, ne bi ostatak tvog posta bio obrisan. I nije obrisano obaveštenje o ubistvu, to i dalje stoji, kao što svako pismen može da vidi, već tvoj komentar o tome ko je zločin i učinio, ni na čemu utemeljen, osim na insinuacijama koje imaju za cilj samo širenje dalje netrpeljivosti, pogotovo što je taj zločin dovoljno kontroverzan i dan danas, a ti si samo jednu od nedokazanih teorija predstavio kao apsolutnu istinu.

 

A lepo što pominješ tu temu, samim pogledom na nju može lepo da se vidi da većinu pomena tamo čine zločini nad Srbima i niko nikad nije kažnjen zbog pominjanja istih, kao što nikad i neće.

 

Dakle još jednom - lažeš!

 


Izvoli citiraj kada je moderacija nekome zbog toga pretila. Jel iko pretio sad Klotzenu i Liskoj manjini što ukazuju na relativizaciju srpskih zločina od strane nekih članova foruma sa druge strane?

 

Lažeš, perkose, znamo se dobro. Lažeš i još se buniš.

Ne treba ovo da pises brate, za svaki zločin u regiji se u bespucima interneta moze naci da je kontroverzan. Ne doprinosi nikakvoj smislenoj raspravi, samo raspiruje sukob koristeci nesrecne zrtve i tugu njihovih najbližih.

 

Stari forum je pukao i pre tehničkog gašenje. Napravljeno je privatno igralište sa internim pravilima gde si bio privilegovan ako si mejnstrim.

Zato je i napravljen originalni Vox populi od strane dresadžija, grejlija, svrbova itd.

Porodjajne muke ovog foruma su odradjene ali se sa prljavom vodom izgleda izbacilo i dete.

Dosta forumaša koji su pisali na starom Voxu i u početku i ovde na politici su prestali da pišu, čak i da čitaju politiku. 

Forumaša koji su imali i ja mislim da još uvek imaju šta da kažu. I znaju kako da to kažu i napišu.

Po meni je bolje da ih je ovde sto više sa različitim stavovima nego da se deset forumaša vrti na svim političkim temama.

Nemojmo da se ponovi istorija sa B92, nadam se da moderacija (a i forumaši) mogu da prevazidju mod uvredjene mlade. 

Pošto je mač kod moderacije na njima je veća odgovrnost. 

Inače će forum postati kao viber grupe bumera istomišljenika gde razmenjujemo mimove i klipove koji su samo našoj grupi smešni.

 

 

Edited by Clash
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cyrus Smith said:

Mislim da većina obrazovanih osoba, ako kao kriterijum uzmemo minimalno fakultet, ne zna ko su ta dvojica.

Zavisi od kriterijuma obrazovanosti. Po mojim kriterijumima završen fakultet nije dovoljan da bi nekog smatrao istinski obrazovanim, posebno ako se radi o Megablejama i Singiduducima. Sa druge strane neko ko je završio fakultet je sigurno u srednjoj školi/gimnaziji slušao sociologiju i filozofiju gde je morao čuti barem za Fukoa,ako nije za Lakana, koji je sa Deridom maltene otac postmodernističke (idiotske) filozofije i povezanih ideologija.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Opet podmećeš. Jesam brisao, samo zato što ta tema nije tema na kojoj se vode rasprave, već na kojoj se ostavljaju obaveštenja o nekoj godišnjici ili pomenu. Da si isto napisao na temi o Kosovu, ne bi ostatak tvog posta bio obrisan. I nije obrisano obaveštenje o ubistvu, to i dalje stoji, kao što svako pismen može da vidi, već tvoj komentar o tome ko je zločin i učinio, ni na čemu utemeljen, osim na insinuacijama koje imaju za cilj samo širenje dalje netrpeljivosti, pogotovo što je taj zločin dovoljno kontroverzan i dan danas, a ti si samo jednu od nedokazanih teorija predstavio kao apsolutnu istinu.

 

A lepo što pominješ tu temu, samim pogledom na nju može lepo da se vidi da većinu pomena tamo čine zločini nad Srbima i niko nikad nije kažnjen zbog pominjanja istih, kao što nikad i neće.

 

Dakle još jednom - lažeš!

 


Izvoli citiraj kada je moderacija nekome zbog toga pretila. Jel iko pretio sad Klotzenu i Liskoj manjini što ukazuju na relativizaciju srpskih zločina od strane nekih članova foruma sa druge strane?

 

Lažeš, perkose, znamo se dobro. Lažeš i još se buniš.

Dakle dovoljno je videti kako reagujes na moj upis o zločinu nad Srbima i na primer na komentar forumasa Budha koji je pisao o zločinu u Borovu selu. Naši su komentari skoro pa isti i nema tu nikakve rasprave, napisali smo kako je bilo a ti se našao "pametan" da obrišeš deo mog komentara pritom me nisi kontaktirao pa si tako mogao da izvrneš komentar totalno. To pravilo o korigovanju komentara je nešto najgluplje što ste mogli da ubacite. Pritom ne obavestite onog ko je komentar postavio. Dakle za zločin u Peći da je kontraverzan mozete samo ti i Aleksandar Vučić da pišete,za njega znam i zašto je to odradio( da poništi slučaj bitiqi) ali mi tvoji motivi nisu jasni. Sem ako slepo ne veruješ u priču AV. Tačno je da na toj temi ima puno obavestenje o stradanju Srba, ali postavljaš li pitanje zašto ih samo tamo ima? Pa zato što nije dozvoljena rasprava o tome a da jeste puzigaca, vladimir, budha, tomas h, Vladimir i još par njih bi sve to razbucali za par sati. Ja i kad se desi da pogrešim znam da priznam grešku, izvinem se i nastavim dalje, a kako ti pišeš i uz to koristiš funkciju moderatora da vređaš i pretiš može svako da vidi,ne mora ja nikom da otvaram oči.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Perkos2 said:

Dakle dovoljno je videti kako reagujes na moj upis o zločinu nad Srbima i na primer na komentar forumasa Budha koji je pisao o zločinu u Borovu selu. Naši su komentari skoro pa isti i nema tu nikakve rasprave, napisali smo kako je bilo a ti se našao "pametan" da obrišeš deo mog komentara pritom me nisi kontaktirao pa si tako mogao da izvrneš komentar totalno. To pravilo o korigovanju komentara je nešto najgluplje što ste mogli da ubacite. Pritom ne obavestite onog ko je komentar postavio. Dakle za zločin u Peći da je kontraverzan mozete samo ti i Aleksandar Vučić da pišete,za njega znam i zašto je to odradio( da poništi slučaj bitiqi) ali mi tvoji motivi nisu jasni. Sem ako slepo ne veruješ u priču AV. Tačno je da na toj temi ima puno obavestenje o stradanju Srba, ali postavljaš li pitanje zašto ih samo tamo ima? Pa zato što nije dozvoljena rasprava o tome a da jeste puzigaca, vladimir, budha, tomas h, Vladimir i još par njih bi sve to razbucali za par sati. Ja i kad se desi da pogrešim znam da priznam grešku, izvinem se i nastavim dalje, a kako ti pišeš i uz to koristiš funkciju moderatora da vređaš i pretiš može svako da vidi,ne mora ja nikom da otvaram oči.

Lažeš, izvrćeš, prevrćeš, podmećeš i na kraju glumiš žrtvu.

 

Prodaješ tu neku priču toleratnog i racionalnog lika a skačeš na bilo kakvo spominjanje srpskih nedjela u zadnjih 30 godina.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Budha said:

Lažeš, izvrćeš, prevrćeš, podmećeš i na kraju glumiš žrtvu.

 

Prodaješ tu neku priču toleratnog i racionalnog lika a skačeš na bilo kakvo spominjanje srpskih nedjela u zadnjih 30 godina.

 

 

 

Apsolutno netačno, naprotiv prvi sam koji je pisao i piše o svemu što su Srbi radili ili i danas rade na ovim prostorima. Samo imao ono jedno što bode oči pojedinima a to je da pišem i o zločinima nad Srbima i o tome šta se i danas događa na primer jednoj jedinoj ženi srpske nacionalnosti u Đakovici. Pa na toj diskusiji probali su da je povezu sa AV, da je kritikuju zasto bas sad da vrati kući i slične bljuvotine. No nisam ja tema ove rasprave nego kako poboljšati kvalitet diskusije na temama o politici. Ja sam moje primedbe i predloge kako da se to prevaziđe izneo, na sve to dobio sam par uvreda i pretnju od strane jednog moderatora. Valjda je ta forumska "pobeda" toliko bitna da neće ni da razmisli o svom (ne)činjenju.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...