Jump to content

Šta čitate?


zoe Bg

Recommended Posts

Čitam "Knjigu izgubljenih prijatelja" potresnu knjigu Lize Vingejt o životu robova i bivših robova posle Građanskog rata u Americi.

 

Prethodno sam čitala knjigu "Dok još nismo bile vaše" koju je takođe napisala Liza Vingejt.

 

Napisana je po istinitim događajima na jugu Amerike. Tema je krađa beba i dece, njihov težak život u sirotištu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Medju prvih 5 na spisku za kupovinu mi je Rani Manika, Majka pirinca.

Procitala sam i Japanskog ljubavnika i Dodir tla iste autorke ali prvi naslov me je bas dotakao, ima nesto tako dirljivo u zenskim likovima Rani Manike. 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja "Mati pirinča" je predivna knjiga. Toplo je preporučujem. 

 

Pošto je ta knjiga objavljena 2010-2011.godine rasprodata je u Laguni. Možda je ima u Delfi knjižarama.

 

Ako je nema u Delfi knjižarama, pogledajte na sajtovima KupujemProdajem i Kupindo.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Karlos Ruis Safon - Marina

 

delfi_marina_karlos_ruis_safon.jpg

 

Roman "Marina" je zaista teško žanrovski klasifikovati. Mešavina avanturističkog romana, drame, fantazije, trilera i horora. Safon piše pitko, radnja često skače u različite vremenske periode karakteristične za Barselonu (između dva svetska rata kao i početak 80ih), uz izuzetne opise ovog živopisnog grada, gde je pisac vrlo slikovito dočarao lokalnu atmosferu i neobične likove ove radnje.

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hogart Shakespeare projekt, Jeanette Winterson, The Gap of Time, The winter s tale retold, kod Lagune prevedeno kao Procep u vremenu.

Sekspirova drama Zimska bajka preneta u moderno doba, zadrzani glavni likovi i radnja, ispricano sa puno duha, bez patosa, sa finim nijansiranjem i nenametljivo mada, ta lakoca ne sluzi na cast nasem vremenu u kojem smo kao zamrznuti u nepodnosljivoj lakoci postojanja M. Kundere.

Poredjenje sa originalom se samo namece ali retold opcija ne gubi u argumentaciji, gubimo svi mi osudjeni na ovu stvarnost. 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hogart Shakespeare projekt, Jeanette Winterson, The Gap of Time, The winter s tale retold, kod Lagune prevedeno kao Procep u vremenu.
Sekspirova drama Zimska bajka preneta u moderno doba, zadrzani glavni likovi i radnja, ispricano sa puno duha, bez patosa, sa finim nijansiranjem i nenametljivo mada, ta lakoca ne sluzi na cast nasem vremenu u kojem smo kao zamrznuti u nepodnosljivoj lakoci postojanja M. Kundere.
Poredjenje sa originalom se samo namece ali retold opcija ne gubi u argumentaciji, gubimo svi mi osudjeni na ovu stvarnost. 
 
 
Preporučujem Macbeth - Jo Nesbø

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čitam "Zavet Heroja" Slaviše Pavlovića. Iako je u osnovi tema romana Prvi svetski rat- Veliki rat, primetno je da pisac odslikava psihološki profil svakog junaka.

 

Takođe, u ponekim delovima romana spominje se organizacija "Crna ruka". 

 

Odličan roman, dopada mi se.

 

@sofija06  Pre neki dan je iz štamparije izašla najnovija knjiga Siniše Kovačevića- Beograd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stjuart Terton - Sedam smrti Ivlin Hardkasl

 

310_1.jpg

 

Prvenac Stjuarta Tertona koji je dobio nagradu Costa za najbolji debitantski roman. Misterija napisana u maniru Agate Kristi, ali je dodatno obogaćena elementima fantastike, tačnije vremenske petlje, gde se isti dan iznova i iznova ponavlja. U središtu ove misterije, nalazi se prijem koji organizuje aristrokratska porodica Hardkasl, a za vreme kojeg, njihova ćerka Ivlin biva ubijena. Ejdan Bišop, osoba nepoznatog identiteta, svako jutro budi se u nekom drugom telu nekog od zvanica i svaki put biva svedokom ubistva Ivlin Harkasl. Problem leži u činjenici, da je to jedan te isti dan koji se ponavlja 8 puta, a iz te začarane situacije (vremenske petlje) može da se izvuče samo ako otkrije identitet ubice.

 

Roman je satkan od gomile sitnih, ali bitnih detalja i mora pažljivo da se čita, kako bi se celina priče na kraju sklopila. Malo Rašomona, malo Agate Kristi, malo Dana mrmota, pa ko voli, nek izvoli. 😀

 

Eh da, da ne zaboravim, u pripremi je i TV serija: 👍

 

https://www.imdb.com/title/tt13802710/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

 

Edited by drgnk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, alberto.ascari said:

L'uomo del labyrinto - Carrisi.

Pročitao za pola dana, nema bolje preporuke.emoji846.png

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk
 

 Iz nekog razloga, film mi se više dopao od romana. Karizi je takođe bio i režiser pomenutog filma a napisao je i scenario za isti.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas nema cele trilogije, a ni cene za ovo što ima mi se ne sviđaju :classic_sad: neću da kupujem dok ne nađem sve tri. Nadala sam se da će biti popusta kod nas na majskom sajmu, ali devojka na štandu Lagune me samo belo pogledala kad sam pitala za njega :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alcesta said:

Kod nas nema cele trilogije, a ni cene za ovo što ima mi se ne sviđaju :classic_sad: neću da kupujem dok ne nađem sve tri. Nadala sam se da će biti popusta kod nas na majskom sajmu, ali devojka na štandu Lagune me samo belo pogledala kad sam pitala za njega :classic_rolleyes:

 

Nadam se da ćeš uspeti da nađeš! 🤞

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Kod nas nema cele trilogije, a ni cene za ovo što ima mi se ne sviđaju :classic_sad: neću da kupujem dok ne nađem sve tri. Nadala sam se da će biti popusta kod nas na majskom sajmu, ali devojka na štandu Lagune me samo belo pogledala kad sam pitala za njega :classic_rolleyes:

 

Hoces epub, mobi, pdf? 

 

@DameTime Sta bih dao da mogu da ponovo dozivim iskustvo prvog citanja celog serijala...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Hoces epub, mobi, pdf? 

 

@DameTime Sta bih dao da mogu da ponovo dozivim iskustvo prvog citanja celog serijala...

 

Ostaviću ja ponovo osvrt, pa ćeš moći još jednom da "proživiš" što se kaže kroz moje utiske. 😇

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...