Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

44 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sad idemo na Tibet...

Aludiraš na nadmorsku visinu ili nešto drugo. Iako je b2b itekako imamo šanse. Vidim da im je Murray upitan ( lakat). Najnovije i Porter Jr

LINE  DEN -178

SPREAD  DEN -4.0 

ali bio je i Utah favorit jučer. Bilo bi lijepo otvorit novu godinu još jednim vrijednim skalpom

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AgroLaki said:

Nikad mi nisu bili jasni likovi koji su se ložili na Vestbrukovu igru.

Sećam se kad sam prvi put gledao mladi trio i pitam brata, ko je bre ovaj 0? Ma neki Vestbruk, zapinje ko sivonja... i eto prodje 10+ godina isto...

 

Na igru, svrsishodnost takvog pristupa košarci i pogotovo na efikasnost se malo ko ložio. Ali su se ljudi ložili na bezbroj poteza i highlightsa koji su dolazili zbog fenomenalnih fizikalija. Taj kompletan atleticizam, nakon povrede Rosea, nije imao nijedan drugi bek dugi niz godina. Uvek ligi dobro dođu takvi elite athlete likovi, ma kako da se većina ispuva kad dođe u zrele igračke godine ili imaju upitan iq na i van terena. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AgroLaki said:

Nikad mi nisu bili jasni likovi koji su se ložili na Vestbrukovu igru.

Sećam se kad sam prvi put gledao mladi trio i pitam brata, ko je bre ovaj 0? Ma neki Vestbruk, zapinje ko sivonja... i eto prodje 10+ godina isto...

Uvukao je Rasel poprilicno bednu ekipu na Zapadu u Plejoff. Samo problem je sto od tada glavni prioritet je cesto da se uzme taj TD nego da se pobedi, prilagodi ekipi i slicno. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ayton nije ništa više od jednog prosječnog centra. On još nije na nivou jednog Vučevića. Da ne pričamo koliko je tek daleko od najboljih centara lige(Jokić, Embid, KAT).

 

ayton bi trebalo da bude agresivniji u napadu, naravno ali nam to trenutno nije ni neophodno posto na svakoj tekmi do sada iskoce po 3 igraca u napadackom delu.. zato kida u odbrani, patrolira reketom i nadje se ispred svakog ko probije odbranu sunsa, a to je ono sto je bitno i za sta je najvise osporavan i o cemu vucevic moze da masta... za napad ne brinem toliko, doci ce to na svoje... izgleda ljudi najvise brinu koliko ce poena postici i generalno su laki na okidacu kad je bahamac u pitanju, iako su mu svi advanced metricsi skocili poprilicno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marko said:

 

Na igru, svrsishodnost takvog pristupa košarci i pogotovo na efikasnost se malo ko ložio. Ali su se ljudi ložili na bezbroj poteza i highlightsa koji su dolazili zbog fenomenalnih fizikalija. Taj kompletan atleticizam, nakon povrede Rosea, nije imao nijedan drugi bek dugi niz godina. Uvek ligi dobro dođu takvi elite athlete likovi, ma kako da se većina ispuva kad dođe u zrele igračke godine ili imaju upitan iq na i van terena. 

 

Ovde se malo podvukao, verujem nenamerno, jedan stereotip vezan za IQ na terenu i nečemu što zovemo iq van terena. Dok recimo D Rose jeste primer igrača neverovatnog odraza i eksplozivnosti (pre povreda) i čiji off the court kurilulum nije baš obilovao preterano bistrim događajima, za Rasela se to ne bi moglo reći, barem koliko ja konzumiram NBA. On deluje kao vrlo bistar čovek (ne više momak) koji fura svoj fazon na terenu, ima svoj način na koji tretira protivnike, kako se bavi frustracijama i ne povređuje nikoga, a van terena je, opet koliko znam, prilično primernog ponašanja, bez gluposti, napijanja, zlostavljanja, polusilovanja, kockanja itd.

 

Hvatam i sam sebe u zamku da poistovećujem IQ košarkaški sa nekom životnom (intelektualnom ili emocionalnom) inteligencijom, ali kapiram da to jednostavno ima prevelike fluktuacije čim se izađe iz nekih razumnih okvira (dakle da iksljučimo teške droge i ozbiljan kriminal). 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

tako nekako. 

što se tiče pristupa igri th iq-a na terenu, ja nešto mislim da wbrook i nema neki poseban izbor, pošto je lik bez šuta, čija je baza igre gaženje punim gasom bez obzira na vreme i mesto

 

nisam gledao čarobnjake, osim malo sinoć, opet, meni su ti njihovi bitniji igrači osim beala - nakamura, bryant, ish smith, prilično diskutabilni. hoću da kažem, ne verujem da je sve do wbrooka

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bodo said:

Aludiraš na nadmorsku visinu ili nešto drugo. Iako je b2b itekako imamo šanse. Vidim da im je Murray upitan ( lakat). Najnovije i Porter Jr

LINE  DEN -178

SPREAD  DEN -4.0 

ali bio je i Utah favorit jučer. Bilo bi lijepo otvorit novu godinu još jednim vrijednim skalpom

 

Nema od toga nista. Uslovi za igru su tamo standardno ilegalni + ponajgori mecap u liZi su nam. Lagan poraz oko 15 razlike, koji poen gore-dole

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Westbrooka svi tvrde da je vrh lik, dobar i ljubazan, filantrop, saigrači ga uglavnom vole, primeren je muž i otac troje dece bez nekih ekscesa van parketa. Meni jednostavno deluje da on ima neki switch kad izađe na parket (npr za mene važi utisak da sam užasno uzdržana i racionalna, pomalo hladna osoba privatno, introvert svakako, a kad igram basket ponekad ne mogu da se kontrolišem i jako sam temperamentan, ili recimo za volanom) kao i da se isuviše uživeo u tu predstavu o sebi kao nekoj legendi i mvp-u, čak mu titraju jaja i za (očajan) stajling jer je poznat i to. Takođe, stil igre i izjave su mu takvi da zaista ne verujem da je neka intelektualna gromada, deluje mi kao jako dobar ali pritup lik. Ne znam zašto problematični likovi van terena moraju da budu low iq, svakako ima i takvih ali ima i drugačijih. 

 

Kao igrač lagano postaje pravi kancer, on nema načina da igra osim da je lopta konstantno kod njega, a odluke sa loptom su mu bile problematične i u prajmu kad je mogao neverovatne stvari da izvede fizički, kamo li sad kad više nije specijalan atleta. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisu šišali travu, jbg. :classic_biggrin:

 

malone kopira mourinha

 

ne znam zbog cega je sada opet westbrook na tapetu. da nema td na svakoj utakmici, niko ga ne bi ni spomnjao sada ;D

brooks je najveci krivac za ovu situaciju u wizardsima. covek je jedan od najgorih trenera u ligi i to godinama. samo sada odjednom su porastli apetiti i ima ambicija za razliku od prethodnih sezona kada se moglo vaditi na odsustvo drugog all-stara. a citam da ni izjave mu nisu nesto najpametnije.

odbrana im je i prosle sezone bila mozda i najgora a nista se nije promenilo ni ove sezone. naravno, jasno je da tu nema nikakvog kvalitetnog igraca koji bi to mogao promeniti ali bar nesto da se pokusava. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Westbrook je zapravo jedan lik koji je uvijek igrao košarku na instiktivni način. Nije tu nikada bilo nekog plana B, nikad se nije adaptirao na timsku igru, a sama igra se dosta promijenila od njegovog ulaska u ligu. Nijesam nikad bio njegov fan, ali bilo je nešto časno u onoj sezoni nakon odlaska Duranta. Tu se on pokazao kao neki lojalan lik, lokalni heroj. Povukao je pošteno ekipu te sezone do PO. Zaslužuje on poštovanje kao igrač, imao je nekih baš jakih sezona, ali poslednjih godina skoro da nanosi više štete nego koristi svojim ekipama. Može da se povuče neka paralela između njega i Iversona. Ne u smislu nekog skilla, više u samom pogledu na košarku. Idem sam protiv svih i ne plašim se onoga ko je sa druge strane.  Del Boy bi rekao: He who dares, wins. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AgroLaki said:

Nikad mi nisu bili jasni likovi koji su se ložili na Vestbrukovu igru.

Sećam se kad sam prvi put gledao mladi trio i pitam brata, ko je bre ovaj 0? Ma neki Vestbruk, zapinje ko sivonja... i eto prodje 10+ godina isto...

Po meni, najveća greška OKC je sto nisu zadržali Hardena umesto njega. Videlo se i tada da je Harden playmaker dok Westbrook to nikada nije bio. Pretpostavljam da su Hardenove partije u finalu imale uticaja na tu odluku api opet ...

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, đubrivo. said:

bila je dilema ibaka ili harden, wbrook je uvek bio u planu da ostane 

Moglo bi se reći da nisu dali ugovor obojici jer je Westbrook bio nedodirljiv. O tome pričam. 

13 minutes ago, MrTripleDouble said:

Au al' se Luka usvinjio, ne znam dal' gledan njega ili Kino Koloma.

Ko Jokić prošle sezone. Nisam ovo očekivao od Luke

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...