Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

22 minutes ago, LayupFromTheMidget said:


@Uini randle igra kao zver ove sezone jasno se vidi da je to trenera bilo prosle godine.

 

payton & on se i dalje igraju ljubavnog para kada im se pruži prilika. randle i dalje odbija da doda loptu rj barrettu kada je to očigledno jedino ispravno rešenje a payton bi radije predao loptu u ruke protivniku nego igračima koji su mu konkurencija na poziciji.

 

ipak, kao što kažeš, ogromna razlika je što postoji bazični koncept u igri u odnosu na fizdalea mučenog: igra se no bullshit bball, bez previše overthinkinga i tapkanja lopte u mestu. lopta se zapravo kreće (iako često bude izginuće jer smo sa talentom tanki), thibs fura neke iteracije trougla često (al' to nije popularno pisati kada bedna ekipa ima 2:2 skor i pobedu protiv bucksa) plus, daleko daleko bolji šut nego prošle sezone (kao što pisah oko uvoda koji je @gggggggg radio)

 

očigledno su uspeli da ubede randlea da je "sharing is caring" dobar pristup za njega. još će thibs (i development treneri koje randle zna sa koledža a sada su tu) da mu spase karijeru.

 

treba reći i da su neke stvari očigledno neodržive:

randle na 4 tekme ima 70% šut za tri iz 13 pokušaja - više od 3 po meču

burks šutira 67% za 3 (15 na 3 tekme = 5 po meču)

 

bullock se sinoć razbudio ali je streaky. ntilikina je vidljivo isprofilisao svoju formu šuta koja nikada nije bila upitna sa slobodnjaka ali je za tri bila nekonzistentna. on je jasno epizodista ali donosi to što treba. quickley bi trebalo u 15ak min takođe da dobosi šut, on praktično nije ni počeo da igra. knox ima 40% za tri a čak izgleda i održivo da bude na 37% npr. i igra daleko bolju odbranu (od najveće rupe u ligi sada je prosečno loš a povremeno i ok)

 

sve u svemu, vidi se jasan, no bullshit trenerski pečat i obaveza da svi igraju odbranu

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije baš bilo samo do trenera kod Randlea ali jeste u dobrom delu, ne gledam puno ali po onome što sam gledao izgleda mi kao fino iskopirana uloga prošlogodišnjeg Adebaya I njegovih asistencija u poluguznom leđnom bloku sa centralnog pika i povratnim pasovima mada je Tibs to imao sa Žhoakimom bek in d dej, pritom sada imaju i tu neke šutere iako su se prozvali da nisu doveli nikoga a realno su doveli najbolje moguće kratkoročno rešenje koje je bilo u ponudi i realno za dovođenje uz Buloka koji je prošle godine imao dosta problema +jedan šuter na draftu koji je po tim naprednim statistikama bio možda i najbolji na dradtu, tako da ima ko da šibne iz tog povratnog kerića. 

 

Svakako se trenutno pos*ao po glavi navijačima na čelu sa mnom koji su ga apsolutno svi slali dalje mada pisao sam i kačio onaj intervju gde je izgledao kao da će svakog trenutka da se obesi pritom i u predsezoni nije izgledao baš najbolje ne kao prošle godine gde je bio klasičan - igrač tako da su svakako šok ove igre, a i u klubu verujem da nisu bila neka očekivanja čim su Topina draftovali I njih spašava trenutno da se ne priča o ovom malom koji je dosta slabo izgledao. 

 

Videćemo do kada će da potraje ovo kada se timovi prilagode malo a i sigurno neće šutirati ovako za 3 ima neki ludački procenat kao Nemanja Bjelica kada ustane na desnu nogu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Bobby Shurda

kada bi randle i burks uspeli da održe neki nivo makar do početka februara, pa da ih utopimo negde za pikove prve runde i loše expiring ugovore, pa onda imamo naš pik + porzingisov + makar još jedan = a danny ainge karmakoma 

... možda baš hlebu stivensu treba randle na pf i c, sad kad mu je thibs strateški otvorio oči 

 

pik prve runde od celticsa bi me emotivno obradovao 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan81888 said:

Heat bez Butlera -47...wow.

 

clippersi bez leonarda -51

još jednom se potvrdilo da je leonard > butler, mada se razlika smanjuje

 

šalu na stranu, biće šašava sezona. trebaće ekipama vremena da uđu u mid-seazon formu (verovatno i bukvalno do pola sezone) a koliko god navijanje u nba bilo programirano i ne baš strastveno, ipak je to ogromna razlika u odnosu na igranje pred 15k ljudi kod kuće. bubble je ipak malo veliki brat zonfa plus vremenski jasno ograničen i sa jasnim ciljem za najveći broj ekipa. ovde će biti velikih izazova za coaching stuff da drži fokus i motivaciju tokom skraćene ali ipak regularno dugačke sezone.

 

mene više brine ova lavina povreda, pejstovao sam otvorenu zabrinutost ljudi unutar nba timova ili u direktnoj vezi sa njima oko ovog ranog početka sezone. i u tom smislu očekujem izvesne kalkulacije jer se ništa ne isplati ekipama dobar regularni plasman ako će da im izgine trećina ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rani pocetak sezone ali samo za ove ekipe koje su bile u bablu.

 

Meni je jos uvek misterija kako je recimo Draymond Green uspeo da bude povredjen za ovaj start sezone nakon sto je: Celu proslu igrao na maksimalnoj postedi, preskocio je pola a ostatak odigrao na bazi qrca, pa je onda ima jedno 7 meseci odmora kad je krenula korona, pa je preskocio sve kampove, veci deo predsezone i na opet je nekako povredjen...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

Rani pocetak sezone ali samo za ove ekipe koje su bile u bablu.

 

 

ne mogu da se pretvaram da se razumem u trenažne procese, pogotovo one koji zahtevaju da cepaš 72 tekme + playin + play off u kraćem vremenu od uobičajenog - tek nisam siguran da je problem samo sa bubble igračima. ti likovi koje pominjem su pričali kako, koliko god bilo berićetno za starije igrače sa puno kilometraže u nogama da odmaraju 9 meseci, toliko je zajebano da iz nekog individualnog treninga i neigranja tekmi uletiš u neki ozbiljan basket

 

mislim, pojma nemam, ne mogu da tvrdim ni jedno ni drugo, samo prenosim izrečeno

uostalom, u tom bubbleu je bilo više od pola lige

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije puno igrao CP3, ali kako se oseti skok u odnosu na prethodnike i toj minutazi. Zavrteo mi je glavu sa nekim svojim dodavanjima, mada zbog prethodnih nekoliko godina imam nize standarde. Proslo je 6 godina od Dragica i 8 od Nesa, zaboravio sam kakav je osecaj kada imas madjionicara na kecu. Znam da Dragic ne moze u istoj recenici sa ovom dvojicom, ali sam i sa njim kao starterom sam se nadao da ekipa dok je on bio tu moze vise i da moze da izadje iz kolotecine u koju je upala. Zbog tog detalja i gledam na igru Sansa sa malo vise optimizma.

 

Mislim da ce generalno i Buker i Ejton malo teze doci do proslosezonskih cifara. Imaju Sansi itekako sirinu, gde moze par igraca da bude suterski raspolozen i da uzme vise suteva nego u prethodnim utakmicama sto bi ovu dvojicu limitiralo. Odlicno je sklopljen roster, a tu su recimo Pelikani malo fejlovali+SvG koji luta. Verujem da Mikal moze da se odrzi na trenutnom nivou, dok ce Cam imati manje ili vece padove posto su ove cifre malo nerealne za njega da ostvari u kontinuitetu, mada mozda gresim. Kada njega ne krene, neko ce drugi da iskoci.  Sinoc se Crowder raspucao. Desice se tekma kada ce Langston ili Payne da podivljaju. Da ne zaboravim da spomenem da je protok lopte odlican. Prvi put posle duzeg vremena, deluje mi da Sansi nemaju igrace sa niskim kosarkaskim IQ, a da bi trebao da ima vecu ulogu. Nema sta, Monti za sada radi odlicno. Bio sam nezadovoljan nakon prve dve tekme, ovo je vec bolje. Poslednji put su imali skor 3:1 u sezoni 2014/15, mada tada su igrali dva puta sa Lejkersima koji nisu bili ni blizu PO ekipe.

 

Edit: Kako sam pre nekoliko nedelja nazvao Josha Jacksona Jar Jar Binksom, lik je proigrao.😄 U subotu protiv Klivlenda je bio vintage Dzekson, mada to mu je bila najslabija partija. Igra tamo ko preporodjen. Nisam znao do pre par dana da je ziveo nekoliko godina u Detroitu, to mu je druga kuca. Kalifornija, Micigen, Kalifornija, Kanzas, Arizona, Tenesi i sada ponovo Micigen ako sam dobro uhvatio hronologiju.

Edited by Ta'veren
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan81888 said:

Heat bez Butlera -47...wow.

 

Ne bi se tu nešto promenilo i sa Butlerom (  samo malo manja razlika :D )

 

Jrue fenomenalan, Portis- konačnom imaju koliko toliko "normalno" rešenje za 2 petorku...Jos da je došao Bogdan 😴

Edited by John Dies at the End
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Ali zato Kingsi 3-1 fino otvorili i to sve protiv "plej off ekipa".
@Uini randle igra kao zver ove sezone jasno se vidi da je to trenera bilo prosle godine.
Toronto 0-3 mozda ipak treba da imas neku cepanku pod kosem a ne Baynesa i Bouchera

 

Mogu da pazare Horforda:s_d:

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ta'veren said:

Nije puno igrao CP3, ali kako se oseti skok u odnosu na prethodnike i toj minutazi. Zavrteo mi je glavu sa nekim svojim dodavanjima, mada zbog prethodnih nekoliko godina imam nize standarde. Proslo je 6 godina od Dragica i 8 od Nesa, zaboravio sam kakav je osecaj kada imas madjionicara na kecu. Znam da Dragic ne moze u istoj recenici sa ovom dvojicom, ali sam i sa njim kao starterom sam se nadao da ekipa dok je on bio tu moze vise i da moze da izadje iz kolotecine u koju je upala. Zbog tog detalja i gledam na igru Sansa sa malo vise optimizma.

 

Mislim da ce generalno i Buker i Ejton malo teze doci do proslosezonskih cifara. Imaju Sansi itekako sirinu, gde moze par igraca da bude suterski raspolozen i da uzme vise suteva nego u prethodnim utakmicama sto bi ovu dvojicu limitiralo. Odlicno je sklopljen roster, a tu su recimo Pelikani malo fejlovali+SvG koji luta. Verujem da Mikal moze da se odrzi na trenutnom nivou, dok ce Cam imati manje ili vece padove posto su ove cifre malo nerealne za njega da ostvari u kontinuitetu, mada mozda gresim. Kada njega ne krene, neko ce drugi da iskoci.  Sinoc se Crowder raspucao. Desice se tekma kada ce Langston ili Payne da podivljaju. Da ne zaboravim da spomenem da je protok lopte odlican. Prvi put posle duzeg vremena, deluje mi da Sansi nemaju igrace sa niskim kosarkaskim IQ, a da bi trebao da ima vecu ulogu. Nema sta, Monti za sada radi odlicno. Bio sam nezadovoljan nakon prve dve tekme, ovo je vec bolje. Poslednji put su imali skor 3:1 u sezoni 2014/15, mada tada su igrali dva puta sa Lejkersima koji nisu bili ni blizu PO ekipe.

 

Edit: Kako sam pre nekoliko nedelja nazvao Josha Jacksona Jar Jar Binksom, lik je proigrao.😄 U subotu protiv Klivlenda je bio vintage Dzekson, mada to mu je bila najslabija partija. Igra tamo ko preporodjen. Nisam znao do pre par dana da je ziveo par godina u Detroitu, to mu je druga kuca. Kalifornija, Micigen, Kalifornija, Kanzas, Arizona, Tenesi i sada ponovo Micigen ako sam dobro uhvatio hronologiju.

Cp3 nije još ušao u šutersku formu to je evidentno ali zato Sunsi napokon imaju respektabilnog pleja za kojim vape još kao što si i sam rekao od Nasha. Meni tad Dragić nije bio ni blizu na nivou na kojem je u zadnje dve,tri godine što je i razumljivo. Tada je tek bio igrač u nastajanju. Sa kojom lakoćom sad igraju Sunsi , protok lopte izvrstan To se vidi i po broju pokušaja za tri. Mislim da su u top tri u tom segmentu i sve su to manje više otvoreni šutevi iz izrađenih akcija. Milina ih je gledat. Imali su nočas u jednom trenutku i +40 protiv ekipe koje sam se iskreno pribojavao. Na kraju da nije Monty uveo rezerve rezervi išlo bi to možda i prema 50. Odlično zapažanje da napokon ovaj roster ima dubinu i da svaku večer možde biti streaky bilo koji od njih. Ipak ovom timu nedostaje kvalitetni back up centar. Damian to definitivno nije. Koristit će se izgleda dosta Šarić na toj poziciji. Payne ne prestaje da me oduševljava. Uopće se ne primjećuje velika razlika  kad CP3 nije na terenu po pitanju organizacije igre. To je stvarno veliki plus . Booker nije još fokusiran čini mi se. Kako god napokon je ova ekipa "fun" za gledanje 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...