Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Barkley#34 said:

Znači, ''naši ljudi'' treba da se ponašaju kao mice da ne bi slučajno neko generalizovao na celu zajednicu? :smiley33:

 

Post se odnosio na bracu on d sajdlajns, a ne na Nikolu koji jeste ispizdeo, ali sustinski udario po lopti i na kraju se odmah i izvinio Payneu (koji jeste odglumio svoje, onako papanski). Citav taj koncept kao we da mob, pratimo ga svuda i mrstimo se i potezemo giju odma ako nas neko popreko pogleda je vrv poslednja stvar koja treba Nikoli ili bilo kom igracu sa ovih prostora (upravo u kontekstu te percepcije 'domacih' u USA).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gggggggg said:

cirkus u dallasu. doncic i vecina fo likova ne gotive voulgarisa, koji izgleda ima vise moci u mavsima nego sto se mislilo. naravno, cuban sve negirao...

 

 

 

Umesto da stoje mirno pred njim.

 

Lik mozda jeste mutav i osoben pa im smeta ta njegova komunikacija ali je zato za kosarku genije. Ima najbolje alate za tu cuvenu ''analitiku'' i sto je jos bitnije da je tumaci i ubaci u pravi kontekst.

 

Ako je istina da je dosta pomagao u pravljenju rotacija Dalasa jos veci naklon...

 

Inace ti GM i skauti su suvi genijalci pa im smeta njegov uticaj na Kubana i generalno u organizaciji...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Darko said:

Igra Solomon Hill umesto njega, jednostavno preveliki handikep. U suprotnom, imala bi Atlanta šanse, ovako ih ne vidim da prolaze.

Nije igrao noćaske što delom objašnjava pobedu. :classic_biggrin: 

 

Sećam se da sam tokom prvog meča pratio statistiku i uz svu ograničenost tog podatka, on je u nekom trenu 3/4, pri laganom vođstvu Atlante od 20 razlike imao -10 na terenu za 24-25 minuta (posle nije ni ulazio), dok su ostali igrači sa većom minutažom imali +10, 15, 20. Baš mi je zapala za oko ta nesrazmera. 

 

22 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Post se odnosio na bracu on d sajdlajns, a ne na Nikolu koji jeste ispizdeo, ali sustinski udario po lopti i na kraju se odmah i izvinio Payneu (koji jeste odglumio svoje, onako papanski). Citav taj koncept kao we da mob, pratimo ga svuda i mrstimo se i potezemo giju odma ako nas neko popreko pogleda je vrv poslednja stvar koja treba Nikoli ili bilo kom igracu sa ovih prostora (upravo u kontekstu te percepcije 'domacih' u USA).

Jasno mi je na koga se odnosio post, međutim, verovatno nisam bio dovoljno precizan.

 

Braća su takvi kakvi jesu i verovatno i Nidži to ponekad zasmeta, ali da li treba da prihvatimo za normalno da neko ocenjuje celu zajednicu na osnovu njih dvojice? Da li treba cela zajednica da oseća sramotu i da se trudi da bude manja od makovog zrna kako bi popravila sliku o sebi (koja je možda stvorena na osnovu posmatranja par debila) u očima neke famozne javnosti?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde čak nije toliki problem procena zajednice na osnovu Jokićeve braće (realno to svi radimo, gledaš što brže da proceniš, zaključiš). Problem je što u 21. veku ljudi ne znaju da razdvoje njegovo ponašanje od ponašanja njegove porodice. Ne znam da li Nikola treba još i njih da vaspitava?! Ne može niko da obruka njega do njega samog, a ako nešto ne možeš da biraš u životu to je u kakvoj porodici ćeš da se rodiš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

Umesto da stoje mirno pred njim.

 

Lik mozda jeste mutav i osoben pa im smeta ta njegova komunikacija ali je zato za kosarku genije. Ima najbolje alate za tu cuvenu ''analitiku'' i sto je jos bitnije da je tumaci i ubaci u pravi kontekst.

 

Ako je istina da je dosta pomagao u pravljenju rotacija Dalasa jos veci naklon...

 

Inace ti GM i skauti su suvi genijalci pa im smeta njegov uticaj na Kubana i generalno u organizaciji...

 

pa verujem da vrlo brzo moze dokurciti njegov know-it-all i arogantan stav. mislim, ja prvi ne bih voleo da radim s njim i ako je lik bez sumnje vrlo pametan i zna svoj posao.

 

nisam siguran da li jos uvek ima najbolje alate, to je ipak bilo pre 20 godina, sigurno su se i ostali popametili™ po tom pitanju. 

 

skauti su inace i ljuti sto je gotovo pa on birao proslogodisnje igrace sa drafta: josh green i tyrell terry...

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

 

pa verujem da vrlo brzo moze dokurciti njegov know-it-all i arogantan stav. mislim, ja prvi ne bih voleo da radim s njim i ako je lik bez sumnje vrlo pametan i zna svoj posao.

 

nisam siguran da li jos uvek ima najbolje alate, to je ipak bilo pre 20 godina, sigurno su se i ostali popametili™ po tom pitanju. 

 

skauti su inace i ljuti sto je gotovo pa on birao proslogodisnje igrace sa drafta: josh green i tyrell terry...

 

 

Imao je pre par godina najbolje alate i ceo svoj tim programera kakvih 20 godina unazad.

 

Inace su ti skauti svi skolovani za taj posao i bezgresni, samo cekaju da neko vikne "Stauskas''! , gomila tatinih sinova koji ne znaju gde se nalaze. Izgleda se on zauzeo da se Curry-u da ugovor, po svemu sudeci je Nelson insistirao na trejdu, verovatno su mislili da je no brainer...

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LordOfTerror said:

Izgleda se on zauzeo da se Curry-u da ugovor, po svemu sudeci je Nelson insistirao na trejdu, verovatno su mislili da je no brainer...

 

Gde si nasao ovu info?

 

Ne kazem da nije tacno, cak i mislim da je vrlo moguce, samo me zanima.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Imao je pre par godina najbolje alate i ceo svoj tim programera kakvih 20 godina unazad.

 

Inace su ti skauti svi skolovani za taj posao i bezgresni, samo cekaju da neko vikne "Stauskas''! , gomila tatinih sinova koji ne znaju gde se nalaze. Izgleda se on zauzeo da se Curry-u da ugovor, po svemu sudeci je Nelson insistirao na trejdu, verovatno su mislili da je no brainer...

 

 

pa znam za to, ali to ne znaci da druge ekipe nemaju bolje ili jednake alate. sve te ekipe su mnogo bolje analiticki nego sto mi mozemo i da pretpostavimo. ono sto mi smrtnici imamo na raspolaganju je nista u odnosu na sta oni imaju. problem je sto neki znaju to da koriste a neki ne.

 

valjda je problem bio sto je imao vise moci nego ostali...

 

Quote

Multiple league and team sources point to the 2020 draft as a particularly egregious example of Voulgaris’ power, an evening one source described as “embarrassing.” Most members of the scouting department joined the team’s war room remotely through Zoom and were surprised when Voulgaris, attending in person, didn’t consult them for either of the team’s first two selections (Josh Green and Tyrell Terry) despite disagreements they held with at least one of the players he picked.

 

 

inace, ne bi me cudilo da je ovo sve preuvelicavano i da su neki iz fo dallasa narucili ovaj tekst, bacivsi voulgarisa pod voz i kao njega okriviti za sve...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Manu said:

 

Gde si nasao ovu info?

 

Ne kazem da nije tacno, cak i mislim da je vrlo moguce, samo me zanima.

 

Procitao sam na nekom forumu Dallasa, jer me bas zanimala geneza tog trejd kad je sve ovako otislo u boziju m sa Richardsonom gde je maltene ispao iz rotacije.

 

Sad koliko je tacno pitaj boga, iskreno bih se razocarao u Haralaboba da je to njegovo maslo.

Edited by LordOfTerror
slovo
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Meni je prilicno nesmesno, ne zbog toga sto je Armani u pitanju, nego sto je ovo bas nepotreban i kompromitujuci bagaz za Nikolu, da ne pricam o percepciji zemlje iz koje dolazi. A stalno kukamo zbog predrasuda i tretmana 'nasih' ljudi u juesofej...


Ta dva kretena su dva teska idiota. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

Braća su takvi kakvi jesu i verovatno i Nidži to ponekad zasmeta, ali da li treba da prihvatimo za normalno da neko ocenjuje celu zajednicu na osnovu njih dvojice? Da li treba cela zajednica da oseća sramotu i da se trudi da bude manja od makovog zrna kako bi popravila sliku o sebi (koja je možda stvorena na osnovu posmatranja par debila) u očima neke famozne javnosti?

 

Da ne pravimo sad astrofiziku od price - poenta je da su njih dvojica 'ambasadori' nase zemlje i regiona u USA i kao takvi im najblaze receno ne cine uslugu. Naravno da su generalizacije bezveze, ali to je druga strana price - nije rec o tvojim ili mojim dozivljajima, vec o stanju na terenu, a ono je takvo kakvo je i ovakve epizode samo dodatno produbljuju jaz i osnazuju te predrasude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...