Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, Drakaris said:

CJ je tesko precenjen igrac i Lilardu je potreban jedan Dzru Holidej na beku. Nemaju ekipu, jer nemaju ni sekundarnog kreatora, cim mora da ulazi Sajmons sa klupe koji je olicenje igraca kako ne igrati odbranu. DJJ je promasaj. Jedini igrac sa klupe da je iole vredan je Melo sto je u vise navrata i pokazao u plej of seriji. Kanter je igrac zadatka i ocigledno da nije koriscen kako bi trebalo.

 

Ako ne trejduju CJ-a, ja cu smatrati i dalje losom ekipom oko Dejma. Dzaba napad cveta i 10 trojki Dejma sa neverovatnim performansama, kada je odbrana busna. Kad vec pominjes MekMilana, cak i on ima igraca na beku u vidu Bogdana koji ce da rilja u odbrani i pokriva nedostatke Janga, Dejm nema ni to. Za mene je cak i Bogdan dosta korisniji od CJ, a jos i dosta manje para prima. Ne mogu Robert i Jusuf sami sve pokriti, neko dobije vise licnih ili ode na klupu i odbrana nakon toga ne postoji.

Svakako se slažemo da ova ekipa posložena oko Dejma nije šampionska. Sve što urade je isključivo rezultat njegovog ludila, što tokom regularnog dela sezone, što u PO. Ali takođe smatram da si prestrog u oceni ovih igrača.

 

CJ je kao i Lilard ili potcenjen ili precenjen, u zavisnosti od svojih performansi. Po mom mišljenju je potcenjen. Jako brzo smo zaboravili koliko puta je on vadio Dejmu guzicu, pogotovo treba istaću G7 protiv Denvera pre dve godine. No da su kompatibilni - nisu; mnogo je sezona bilo potrebno da se dođe do tog zaključka ali smo došli. Ne sećam se kad su poslednji put obojica imala ludačke brojke na istoj utakmici. 

 

Problem Portlanda nije samo sekundarni organizator, često je i primarni. Lilard nije loš plejmejker, ali nije CP3 ili Rondo, jednostavno više voli da šutne. Više je poenter nego dodavač. Kanter je zahvalan igrač potreban svakoj ekipi, bilo da mu daš 1 ili 20 minuta po utakmici on donosi podjednaki hustle. DJJ i Kovington su jedini razlog što u odsustvu Nurkića zbog povrede nisu primali 150 poena po meču, tako da im ne bih davala niske ocene, naročito jer Kovington ume i da zabode trojke kad treba. Melo je...Melo, kako ga ne voleti? 😁

 

Ali na kraju dana o svemu odlučuje Dejm. Ljudi se prave kao da uprava njemu dovodi neke levate, a on je odobrio Kovingtona i Pauela, doveo Mela, sprečio trejd CJ-a i Kolinsa itd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Au koliko me nervira Bogdanov šut. Imam subjektivni osećaj da ubaci 5 za redom, a onda promaši 5 za redom. Procenti su ok, ali bih više voleo da jednu ubaci, jednu promaši i na nivou tekme dođe na isto nego ovako u serijama

Edited by Milos 3.14
Typo
Link to comment
Share on other sites

Previše Bogdan gleda samo koš, uopšte ne pokušava da razigrava - a najbolji je upravo kao sekundarni kreator. Noćas bez asistencije.

Dobro suđenje imaju Hawksi, Embiid ne dobija tako tipične faulove za njega - otuda šut bijednih 4-20. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ječmendo said:

Previše Bogdan gleda samo koš, uopšte ne pokušava da razigrava - a najbolji je upravo kao sekundarni kreator. Noćas bez asistencije.

Da, a ranije mu je zamerano da treba vise da sutira. Treba naci balans, mada ja nemam problem sa sutevima koje uzima, nisu to lose pozicije, ali ne ulazi. Ocigledno je da ne moze da udje u neku seriju, danas je pogodio prve dve na samom startu, a zavrsio sa 4/14 ili koliko vec.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Embiid definitivno ima problema sa kondicijom, izgledao je istrošeno i umorno u drugom poluvremenu. Jastrebovi imaju šansu, odbrana Siksersa je oslabljena bez Green-a, Embiid ne može da igra 40 minuta - jako i do samog kraja je pobjednički recept. :s_d:

 

Klipani počinju da liče na pravi tim. Niska petorka sa Morrisom djeluje odlično. Batum je baš veliko iznenađenje, čovjek i dalje igra odličnu košarku. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...