Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

31 minutes ago, LordOfTerror said:

Ma daaaj druze o cemu pricas?

 

Rondo,Green,Howard.

 

Svako iznadprosecan defanizivac, mogu da zatvaraju utamice zajedno.

 

Kako je od jednom Sruder sam podigao defanzivni kvalitet ekipe? Da ne prica sto je Lebron stariji godinu dana...

 

Pa kako onda ekipa ove sezone ima bolju odbranu nego prosle? KCP, Caruso, DS svi redom igrali elitne defanzivne sezone. Cak je i Kuzma bio itekako koristan u odbrani. Petorka koju sam naveo u prethodnom postu je fenomenalno zatvrala i lomila protivnike. Uz zdrave i spremne LeBrona i Davisa apsolutno nijedna ekipa sem Netsa ne bi mogla dobiti Lakerse. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Kao sto rekoh, problem ovogodisnje ekipe nije kvalitet nego neuigranost sa dva glavna igraca. Do povrede ADa petorka DS-AC-KCP-Bron-AD je unistavala protivnike u zavrsnicama il kad treba prelomit utakmicu.

Kako su neuigrani ako su već igrali zajedno i uništavali protivnike a četiri značajna igrača rotacije su uzeli titulu prošle godine zajedno sa LBJ i AD. Problemi postoje ali su druge vrste.

 

S druge strane, kako je Jokić uigran kad su cele sezone pokretna bolnica a glavni partner je sad samo navijač? Jedan starter pre PO odigrao 15 a drugi 25 utakmica za Denver. Uigrani do bola.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa imao si sve te igrace i prosle sezone? 

 

Ne znam sta si uzeo kao parametar regularnu sezonu? 

 

Fakat je da od ovogodisnjih pojacanja osim Srudera koji je skandalozan od pocetka PO, niko ne moze da zatvara utakmice a da pri tom ne pravi vise stete nego koristi.

 

Drummond,Harrell, Gasol...

Link to comment
Share on other sites

Promjenom rotacije i ubacivanjem Drummonda i THTa prije svih se dosta poremetila igra. Prvi problem je svakako nedovoljna spremnost ADa i Brona (iako AD ni na startu sezone nije bio skroz spreman, otuda i losija izdanja). 

 

Gasol itekako moze. U obje pobjede u seriji je odigrao odlicne minute. Harrell ocekivano nema sta traziti na parketu, doveden je da se izgura RS u slucaju povreda dvojca. Proslogodisnja ekipa bez Brona i ADa ne bi ostvarila 5 pobjeda, ova je ipak dosta bolja. DS je odigrao prilicno fino prve 3 utakmice, cini mi da je bio na 20ak poena po mecu uz 50+ % iz igre. Raspao se u cetvrtoj i petoj. Veceras cemo vidjeti na sta ce licit. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par trivija kojekude pokupljenih:

 

Lilardu fali jedna trojka da izjednači broj datih u jednoj PO seriji. Prvi je Mičel sa 33 ubačene isto Denveru, ali prošle sezone.

 

Jedna za uinija - Treja je jedini uz MJ dao 30 i više koševa u tri uzastopne utakmice u MSG kao gost.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Potcjenjivanje Danny Green-a je nevjerovatno, da ne kažem besmisleno. Možda njegova igra nije oku prijatna, ali u lanjskom plej-ofu njegov box plus-minus je bio na nivou AD-ovog i Lebronovog, svi ostali Jezeraši su bili daleko ispod. Ne prate Danny boy-a titule tek tako slučajno. Bubble Lejkersi su bili mnogo bolje ukomponovana ekipa od ovogodišnje - moguće da su Drumma i Gasola doveli zbog Jokića, a ispostaviće se da nijesu ni trebali. :s_d: 

 

Onda ovo kukanje za Bartonom, nemoj da vam (nam) prisjedne. :s_d: Lik je po naprednoj statistici u 4% najgorih defanzivaca lige!!! Njegova atletika u tom smislu je zavaravajuća. Napadački zna da uđe u dobre serije, ali češće u one loše kad niti vidi, niti zna šta se dešava oko njega i srlja ko govedo u koridi - njegov BBIQ je poražavajući. :ajme: U regularnoj sezoni ponešto od njegovog skilla i atletike može da prođe, ali u plej-of očekujem hodajuću katastrofu. Naravno da bih volio da se varam.

 

Što se tiče povreda, nešto je do genetike, nešto i do nesrećnog spleta okolnosti. Ali, generalno stoji - kad je sportista fizički i kondiciono spremniji povrede su mnogo rjeđe. Današnji NBA igrači su ekstremno dobro plaćene zvijezde i to ne samo superstarovi, već i ''pomoćno osoblje''. Utiče to malo na psihu, a treba nekako i potrošiti silnu lovu. Nijesu svi posvećeni kultu tijela i stalnom treningu. Pada mi na pamet Jokara na svjetskom sa salcem i sisicama koje se tresu k'o kod napredne dojilje. Tri mjeseca te sezone mu je trebalo da se vrati u normalno stanje. K'o fol trenirao i prevrtao gume, a zapravo uživao u vojvođanskim kulinarskim specijalitetima - jedini koji su trenirali bjehu ''u karuce pregnuti čilaši''. AD je u ovu sezonu ušao sa 10-15 kg viška, eto koliko je posvećeno trenirao u off sezoni. Slično se govori o Embiidu i mnogim drugim. Kad se bez ozbiljnog trenažnog procesa uđe u takmičarske utakmice full intenziteta, povrede su nažalost normalan i očekivan nus efekat. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Neki utisci iz sinocne tekme izmedju Dalasa i KLipana.

 

Svaki napad LAC-a pocetkom  4/4 je bio faul, premekano.

Nesvatjivo je sto T Man nije isao na polaganje u tom napadu na 9s. Mogao je uz pomoc tela kreirati dodatnu separaciju u odnosu na Doncica ukoliko se uplasio blokade, ako je uopste bilo potrebe za tim.

Dobra prilagodjavanje Karlajla na nisku petorku Klipersa sa dva visoka u startnih 5, igranjem zone, te udvajanjem Kavaja, ako puca zona neka to bude na otovrenim sutevima za pomocno osoblje u redovima Klipana. Ofanzivno je Luki bilo dosta lakse da dodje do switcha ili praznog prostora posle bloka Bobija. 

DFS je mozda bio kljucan igrac u zavrsnici. Kvalitena haslerska odbrana u poslednjih nekoliko minuta gde su i jedni i drugi poradjali koseve.

I dalje mi je utisak da su Mavsi iscupali pobedu. Dobijes tekmu sa jednim i po poenterski raspolozenim igracima. THJ ta polovina, pogodio je bitne suteve.

 

 

U sledecu tekmu ili dve ceno da vidmo od cega Leonard Kliperski satkan. Za vreme svog bistvovanja u LAC podabcuje u kljucnim tekmama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gggggggg said:

 

kako sam uspio pročitati cilja na neki trogodišnji ugovor u rasponu od 100M. kako pišu Pho mu je čak i spreman ponuditi to. Aytona za koga pišu da je vrijedan max. ugovor i Bridges koji bi mogao biti negdje u rasponu 20M

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bodo said:

kako sam uspio pročitati cilja na neki trogodišnji ugovor u rasponu od 100M. kako pišu Pho mu je čak i spreman ponuditi to. Aytona za koga pišu da je vrijedan max. ugovor i Bridges koji bi mogao biti negdje u rasponu 20M

 

ne bi odbijao da se nisu dogovorili sa phx za duzu saradnju.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne znam ja sve imam utisak da Finiks ima istorijsku sansu da napadne finale Zapada, ko zna mozda i osvoji prsten.

 

Ako ne uspeju bas mislim da mogu da se strmopeezde brzo, pogotovu sam ovim mahanjem dolara...

 

cekaj, osvajaju titulu ili ce da se strmopizde?

 

kontam da su se vec dogovorili cp3 i sunsi, sto je super, njegova igra nikada nije zavisila od suvih fizikalija tako da moze da igra na vrhunskom nivou jos 2-3 sezone.

 

ayton zasluzeno postaje max-cat, a s bridgesom bi valjali ispregovarati korektan ugovor, sto bodo rece oko 20 miliona deluje u redu.

 

ti igraci zasluzuju da budu placeni jer ce ova ekipa biti u vrhu zapada narednih godina.

Edited by stoudemire
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stoudemire said:

 

cekaj, osvajaju titulu ili ce da se strmopizde?

 

kontam da su se vec dogovorili cp3 i sunsi, sto je super, njegova igra nikada nije zavisila od suvih fizikalija tako da moze da igra na vrhunskom nivou jos 2-3 sezone.

 

ayton zasluzeno postaje max-cat, a s bridgesom bi valjali ispregovarati korektan ugovor, sto bodo rece oko 20 miliona deluje u redu.

 

Mislim da je prozor samo ova godina. 

 

Uopste ne vidim neki upside ako daju toliko novce Cp3-u i pogotovu Bridges me nije uverio da je igrac za iznad 16 miliona godisnje, kamoli 20+...

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...