Jump to content

NATO SAVEZ: Opsta tema


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Perkos2 said:

Nije ni pristup svetske javnosti isti prema njima. Svi pomalo uče iz prrthodnog perioda!

 

Nisu se oni ponašali ni prošli put kao,ne znam kako da definišem,kao psihopate zbog stava svetske javnosti nego zbog njihove rigidne ideologije ...

Dakle, globalni negativan stav prema njima je posledica njihovih postupaka,ne obrnuto ...

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mare80 said:

 

Nisu se oni ponašali ni prošli pu kao,ne znam kako da definišem,kao psihopate zbog stava svetske javnosti nego zbog njihove rigidne ideologije ...

Dakle, globalni negativan stav prema njima je posledica njihovih postupaka,ne obrnuto ...

vuk dlaku menja aki ćud nikada

Link to comment
Share on other sites

Talibanima je rečeno da daju izjave kao da su borci za ljudska prava da bi Rusiji i Kini i videćemo kome još bilo lakše da ih priznaju i legalizuju što pre. Da su došli pa krenuli po starom odma to bi onda i za njih bio priličan autogol da priznaju jednu takvu vlast.

 

Mislim da se za početak radi na tome da ih priznaju okolne zemlje da bi granice mogle da funkcinošu kako tako a dalje ćemo videti jer dosta će zavisiti od situacije u Avganistanu. Ako im Kina i Rusija na daju lovu i ne budu mogli da finansiraju državu oni će vrlo brzo da krenu po starom i da sprovode šerijatske zakone.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ako im Kina i Rusija na daju lovu i ne budu mogli da finansiraju državu oni će vrlo brzo da krenu po starom i da sprovode šerijatske zakone.

 

Oni će da sprovode šerijatske zakone i ovako i onako ...

Odnos prema njima će odredjivati to mogu li se uzdržati od širenja svojih ideja u komšiluk...

A Rusija i Kina im sigurno neće davati pare jer su im simpatični,već samo ako budu imali neki ekonomski interes tamo ...

Mada,lično cenim da će tamo brzo opet buknuti full scale gradjanski rat ...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

 

Oni će da sprovode šerijatske zakone i ovako i onako ...

Odnos prema njima će odredjivati to mogu li se uzdržati od širenja svojih ideja u komšiluk...

A Rusija i Kina im sigurno neće davati pare jer su im simpatični,već samo ako budu imali neki ekonomski interes tamo ...

Mada,lično cenim da će tamo brzo opet buknuti full scale gradjanski rat ...

 

nekako se i meni cini...  eno ima izvestaja da su bili protesti  i da su talibani pucali u protestante.. ima i mrtvih... 

 

   i mislim, iako je avganistanska armija , zbog korupcije , dozivela debakl,  ovi u Kabulu i blize sto su bili sisama sa novcem su osetili drugacije od tog serijata...    doci ce do pobuna...  takodje ima i ona jedna provincija sto se nije predala...  Pogotovo ako budu Talibani previse pritiskali i ubijali...  jednostavno se mora roditi otpor kod ovih drugih....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Tek tad će biti pokolj, a nema šerifa sa strane ili se mozda i pojavi. 

 

verovatno...  Mada sve zavisi i od toga kolko se ova novonastala imigracija bude zalagala i lobirala , kao i to kako su se Ameri dogovorili sa talibanima , i kolko ce se to postovati...  naravno, postoji mogucnost da u ovaj prazan prostor utrci Kina- ekonomski i svakako drugacije..   a nju bas i zabole za ljudska prava...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

 

Oni će da sprovode šerijatske zakone i ovako i onako ...

Odnos prema njima će odredjivati to mogu li se uzdržati od širenja svojih ideja u komšiluk...

A Rusija i Kina im sigurno neće davati pare jer su im simpatični,već samo ako budu imali neki ekonomski interes tamo ...

Mada,lično cenim da će tamo brzo opet buknuti full scale gradjanski rat ...

Tesko je tamo naci neki ekonomski interes, osim drzanja sukoba dalje od kuce.

Povratak talibana moze da bude losa vest za male zemlje u regionu kao sto su Tadzikistan ili Kirgistan gde je ranije bilo sukoba.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Tesko je tamo naci neki ekonomski interes, osim drzanja sukoba dalje od kuce.

 

Šta znam,na prvu,samo Afganistan deli Iran i Kinu,mogao bi tu neki naftovod da padne,sa Talibanima koji ga uz malu finansijsku nadoknadu "čuvaju" ...

Trgovačke rute i za Iran i za Pakistan koji je neka vrsta saveznika Kini ...

Oni bi mogli da za račun ovih prvih drže na uzdi Talibane...

Opet kažem to sve pod uslovom da Talibani uspostave svoju kontrolu na celoj teritoriji i stabilizuju se kao definitivna vlast u zemlji,što je po meni u domenu teorije ...

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni tu nece nikad biti mira. Tu se nalazi mnogo razlicitih naroda. Svaki od tih naroda ce naci nekog (ili vec ima) saveznika. A ne moze se reci da ih nema dovoljno samo u okruzenju, a da ne spominjemo i sire. Terorizam i gerilski rat moze da vodi bilo koji narod, narocito ako je u skripcu. A po meni tamo su svi u skripcu. Jest da je velika zemlja ali je i veliki broj naroda uvucen u konflikt sto u samoj drzavi tako ovi sa strane. Da navedem samo neke: Iran,Turska,Pakistan,Kina,Rusija..... A tek susjedne drzave koje sve do jedne imaju neki interes. A da zaboravio sam glavne igrace USA i V,Britanija.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, koca popovic said:

Po meni tu nece nikad biti mira. Tu se nalazi mnogo razlicitih naroda. Svaki od tih naroda ce naci nekog (ili vec ima) saveznika. A ne moze se reci da ih nema dovoljno samo u okruzenju, a da ne spominjemo i sire. Terorizam i gerilski rat moze da vodi bilo koji narod, narocito ako je u skripcu. A po meni tamo su svi u skripcu. Jest da je velika zemlja ali je i veliki broj naroda uvucen u konflikt sto u samoj drzavi tako ovi sa strane. Da navedem samo neke: Iran,Turska,Pakistan,Kina,Rusija..... A tek susjedne drzave koje sve do jedne imaju neki interes. A da zaboravio sam glavne igrace USA i V,Britanija.

Samo još Srbi da se uključe i igranka moze da počne

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, koca popovic said:

Jest da je velika zemlja ali je i veliki broj naroda uvucen u konflikt sto u samoj drzavi tako ovi sa strane. Da navedem samo neke: Iran,Turska,Pakistan,Kina,Rusija..... A tek susjedne drzave koje sve do jedne imaju neki interes. A da zaboravio sam glavne igrace USA i V,Britanija.

 

Što bi se reklo,stanje redovno,kao i u poslednjih 150 godina ...

Mora čovek da bude posebna vrsta baksuza pa da se rodi tamo ....

Edited by mare80
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Apropo ove situcije ...

SAD su sastavile neku izjavu o situaciji u Avganistanu...

Izjavu su uglavnom potpisale sve zemlje EU i našeg regiona osim nas,BIH i Madjara ...

Počeli članci u tabloidima : Te,mi smo nezavisna zemlja,te ne može niko da nas prisili da potpišemo sramnu izjavu,te kako seješ tako žanješ, te ceo region je kolonija samo mi odolevamo novom svetskom poretku ...

Par sati kasnije u istim medijima : Srbija potpisala izjavu SAD ... 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

U principu su poceli operaciju jos od nas, da probaju da pripitome divljake,pre nego da se bore sa njima. Za neki normalan narod i njihovu vekovnu kulturu ih zabole uvo. Ispostovace njih Talibani dok god budu mogli jer je njih bas tesko kontrolisati. Svakako novi eksperiment je krenuo pa cak i sa Asadom i njima u principu nece vise smetati tiranini dok god su pod nekom kontrolom koju ce probati vise nego pre da sacuvaju.

Link to comment
Share on other sites

Da smo pametni pa da među tim izbeglicama izaberemo pismeno i radno stanovništvo i da im sami ponudimo azil. No, međutim. Veurjem da bi izbili neredi u džavi, za ime boge šta će nam još islamista. Levijatani, "narodna patrola"...

 

Sa druge strane nije mi jasna priča kako Talibani prave crne liste, a sa druge strane dozvoljavaju Amerima da čuvaju aerodrom i evakuišu svoje ljude. Valjda je najveći broj ljudi koji se nalaze na toj listi upravo na tom aerodromu i da pokušavaju zbrisati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Da smo pametni pa da među tim izbeglicama izaberemo pismeno i radno stanovništvo i da im sami ponudimo azil. No, međutim. Veurjem da bi izbili neredi u džavi, za ime boge šta će nam još islamista. Levijatani, "narodna patrola"...

👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJORDJE said:

Ali ovaj termin koji koriste svi mediji osim n1,nove i danasa, Lažna država...😂😂😂😂oplačem svaki put

Leptejebo jel neko isao od njih zadnjih 15god na Kosovo, da vidi da li je lažna ili stvarna država....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...