Jump to content

NATO SAVEZ: Opsta tema


McCarthy

Recommended Posts

24 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ali ovaj termin koji koriste svi mediji osim n1,nove i danasa, Lažna država...😂😂😂😂oplačem svaki put

Leptejebo jel neko isao od njih zadnjih 15god na Kosovo, da vidi da li je lažna ili stvarna država....

 

Realno Kosovo jeste lazna drzava, ali je i Srbija lazna drzava. Odnosno nema tu od prave drzave ni mojega 🙂

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Mislim da je Johny pisao ali nisam siguran. Ulgavnom nisu Talibani pobedili SSSR, oni su osnovani kasnije 90-ih u toku njihovog građanskog rata.

Tako je.SSSRu se protivilo društvo, odnosno pokušaju sekularizacije.

Talibani vuku korene iz islamskog dela NDPA .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mare80 said:

Apropo ove situcije ...

SAD su sastavile neku izjavu o situaciji u Avganistanu...

Izjavu su uglavnom potpisale sve zemlje EU i našeg regiona osim nas,BIH i Madjara ...

Počeli članci u tabloidima : Te,mi smo nezavisna zemlja,te ne može niko da nas prisili da potpišemo sramnu izjavu,te kako seješ tako žanješ, te ceo region je kolonija samo mi odolevamo novom svetskom poretku ...

Par sati kasnije u istim medijima : Srbija potpisala izjavu SAD ... 😄

 

 

 

zna Vucko da je u problemu  pa mora da se shlihta...  ne sme previse da talasa

Edited by Doc Holiday
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Da smo pametni pa da među tim izbeglicama izaberemo pismeno i radno stanovništvo i da im sami ponudimo azil. No, međutim. Veurjem da bi izbili neredi u džavi, za ime boge šta će nam još islamista. Levijatani, "narodna patrola"...

 

Možda prihvatimo ovog Ašoka Murtija iz Kabula ... 😄

 

aMK56M1_700b.jpg

 

4 hours ago, Liska Manjina said:

Sa druge strane nije mi jasna priča kako Talibani prave crne liste, a sa druge strane dozvoljavaju Amerima da čuvaju aerodrom i evakuišu svoje ljude. Valjda je najveći broj ljudi koji se nalaze na toj listi upravo na tom aerodromu i da pokušavaju zbrisati.

 

Njima odgovara da strane trupe i državljani što pre odu ...

Svaki sukob oko aerodruma bi produžio ostanak stranih trupa,tako da verovatno računaju da im je isplatljivije da im par stotina sa spiska pobegne nego da prolongiraju sukob...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Talibani su samo paravan i izgovor za probleme. Pravi problem je Arabija, koju bio trebalo sravniti sa zemljom, poubijati sve te vrhovnike, od kralja, princa, pa do najnizeg cinovnika. Zatim pritisnuti satelite im. I to bi bilo to problem Talibana bi nesta i svet bi bio jedno mirno mesto.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doc Holiday said:

 

 

 

zna Vucko da je u problemu  pa mora da se shlihta...  ne sme previse da talasa

Potpisao je i fasista orban, jedino se jos svinjorad duduk nesto gica i batrga. :kece:

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

Da smo pametni pa da među tim izbeglicama izaberemo pismeno i radno stanovništvo i da im sami ponudimo azil. No, međutim. Veurjem da bi izbili neredi u džavi, za ime boge šta će nam još islamista. Levijatani, "narodna patrola"...

 

Sa druge strane nije mi jasna priča kako Talibani prave crne liste, a sa druge strane dozvoljavaju Amerima da čuvaju aerodrom i evakuišu svoje ljude. Valjda je najveći broj ljudi koji se nalaze na toj listi upravo na tom aerodromu i da pokušavaju zbrisati.

E moj dragi Liska, tako vec odavno rade Kanada,Australija i Novi Zeland koliko ja znam (nek me neko ispravi ako sam porijesio). Za utjehu (veoma glupa utjeha) to radi vecina ovih "pametnih" drzava da odbija izbjelice koliko moze. Mali primjer kod mene ( zamisli jedna od najnaprednijih zapadnih zemalja odbija strance u velikom broju. Ali sta ces moje govno bolje od necije pite.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

Da smo pametni pa da među tim izbeglicama izaberemo pismeno i radno stanovništvo i da im sami ponudimo azil.

 

 oh, pa pismeni i radni i ne samo oni, su vec izabrali ono sto izbeglice uglavnom biraju - nemacke, belgije i ostale normalnije zemlje od srb. Ako vec imaju priliku, iskoristice je pametno cak i da su nepismeni.

 

3 hours ago, Doc Holiday said:

 

zna Vucko da je u problemu  pa mora da se shlihta...  ne sme previse da talasa

 

sigurno je video da je potpisao djibuti, el salvador, haiti, eq.gvineja, fiji...pa zar da izostane srb...

 

...ali ok, skoro svi su potpisali ali to je kao neka formalnost/ pristojnost...jer vidim turska isto potpisala ali kaze da nece da bude skladiste za izbeglice, crna gora potpisala ali ne zeli afgane...i sad zaboravih ko bese - uslovljava prijem samo jedne izbeglice, hrvati rekli primice 12 ili 20 ...srbija se tu ne pita jer izbeglice bi je rado preskocili

 

 

 

 

1 hour ago, Tomiprunet said:

Talibani su samo paravan i izgovor za probleme. Pravi problem je Arabija, koju bio trebalo sravniti sa zemljom, poubijati sve te vrhovnike, od kralja, princa, pa do najnizeg cinovnika. Zatim pritisnuti satelite im. I to bi bilo to problem Talibana bi nesta i svet bi bio jedno mirno mesto.

:lol_2:

Priznaj da si ovo preveo sa farsija. Ako nisi, sasvim slucajno identican stav ima iran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...slicno kao sa izbeglicama iz sirije, uglavnom mladji muskarci pokusavaju da izbegnu...zene ostavili talibanima

 

 

posle se pitaju zasto nisu pruzili otpor i zasto su talibani tako lako preuzeli gradove...pa jasno je zasto - talibani imaju motiv ovi nista

 

 

Link to comment
Share on other sites

lol_2.gif

Priznaj da si ovo preveo sa farsija. Ako nisi, sasvim slucajno identican stav ima iran.

Ne znam sta je farsi. Juce smo o tome pricali ja i komsija doktor politickih nauka. Ovo o sravljivanju i ubijanju sam ja dodao. On je rekao da je za sve probleme na bliskom istoku kriva Arabija . Ozbiljno imam komsiju dr politickih nauka, profesor je na nekoliko univerziteta u Kanadi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

On je rekao da je za sve probleme na bliskom istoku kriva Arabija

 

Arabija,Iran,Turska,Pakistan ...

Sve bolji od boljeg ... Kada ih vidiš zapitaš se : Pa šta tu može da podje po zlu ... 😄

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

 

Arabija,Iran,Turska,Pakistan ...

Sve bolji od boljeg ... Kada ih vidiš zapitaš se : Pa šta tu može da podje po zlu ... 😄

 

Sta vise reci kada je  Gurbanguly Berdimuhamedov najrazumniji lider u regionu... 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

 

Arabija,Iran,Turska,Pakistan ...

Sve bolji od boljeg ... Kada ih vidiš zapitaš se : Pa šta tu može da podje po zlu ... 😄

Da nema Arabije ne bi bilo ni takvog Irana, ni Pakistana. Turska je za mene bas drzava kakva treba da bude. Da drzi do svojih principa, dovoljna je snazna da niko ne sme ruku da digne na nju. Ove sisice drzave pod sapom velikog brata to ne racunam :smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tomiprunet said:

Talibani su samo paravan i izgovor za probleme. Pravi problem je Arabija, koju bio trebalo sravniti sa zemljom, poubijati sve te vrhovnike, od kralja, princa, pa do najnizeg cinovnika. Zatim pritisnuti satelite im. I to bi bilo to problem Talibana bi nesta i svet bi bio jedno mirno mesto.

Slažem se da je Saudijska Arabija ogroman, to jest najveći problem i da najviše finansira ekstremni islam itd itd. Takođe, 15 od 19 otmičara 9/11 su bili Saudijci. Ali kada smo već kod ekstremizma, zar nije ovaj deo u poubijanju i sravnjivanju sa zemljom baš to? Takođe, misliš da Iran i Pakistan ne bi iskoristili situaciju da šire svoj uticaj?  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Slažem se da je Saudijska Arabija ogroman, to jest najveći problem i da najviše finansira ekstremni islam itd itd. Takođe, 15 od 19 otmičara 9/11 su bili Saudijci. Ali kada smo već kod ekstremizma, zar nije ovaj deo u poubijanju i sravnjivanju sa zemljom baš to? Takođe, misliš da Iran i Pakistan ne bi iskoristili situaciju da šire svoj uticaj?  

Cesto se da procitati na forumu ( i onom starom) da se npr Iran trebao sravniti sa zemljom, pa Sirija, Libija,...Srbija. Ne vidim zasto ne bi mogla onda i Saudijska Arabija?

Mislim da Iran nije toliko kancerogen kao S. A.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tomiprunet said:

Cesto se da procitati na forumu ( i onom starom) da se npr Iran trebao sravniti sa zemljom, pa Sirija, Libija,...Srbija. Ne vidim zasto ne bi mogla onda i Saudijska Arabija?

Mislim da Iran nije toliko kancerogen kao S. A.

Zato što "two wrongs don't make a right". Slažem se za Iran, ali nije da nije zajebano i tamo.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tomiprunet said:

Da nema Arabije ne bi bilo ni takvog Irana, ni Pakistana. Turska je za mene bas drzava kakva treba da bude. Da drzi do svojih principa, dovoljna je snazna da niko ne sme ruku da digne na nju. Ove sisice drzave pod sapom velikog brata to ne racunam 

 

Ne slažem se ...

Današnji Iran je posledica dogadjaja koji su se odvijali tamo negde od kraja WW2,svrgavanja Mosadeka itd,verovatno se koreni problema mogu naći i dalje u prošlosti... nema SA tu mnogo direknih veza sa tim,niti je imala neki kapacitet da direktno utiče na tadašnja dešavanja ...

Obe države koriste religiju za širenje svo uticaja u regionu... jedni ekstremne šiite,drugi ekstremne sunite ...

Što se Turske tiče,normalno je da država koja je zadnjih decenija ojačala demografski,ekonomski,vojno, širi svoj uticaj u okolnim državama,ono što je problematično je da počinje da koristi metode gorenavedene dve države ... regrutuje likove sa ozbiljnom ekstremističkom prošlošću ne samo u Siriji,već ih "izvozi" i u Libiju,Nagorno Karabah itd ...A nemam dileme da bi u nekom hiotetičkom sukobu oko Kipra ili sa Grčkom radila isto ...

 

Link to comment
Share on other sites

Pedantni nemci 🙂

 

Quote

Ona je rekla da Nemačka ima „sramotan odnos“ prema lokalnom osoblju, jer je iz Avganistana prvo prebačeno 65.000 litara piva koje nemačka vojska nije popila, a da se „na cedilu ostavljaju ljudi koji su radili za Bundesver i druge nemačke institucije, aktivisti za ljudska prava, borkinje za ženska prava“.

 

https://www.danas.rs/politika/visler-protiv-obustavljanja-pomoci-avganistanu-povukla-paralelu-sa-sr-jugoslavijom/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haos u Kabulu ...

Prvo dva napada ISIL samoubica na aerodromu ....

60 mrtvih civila , 12 US vojnika poginulo i 11 ranjeno ...

Po poslednjim vestima izgleda da grupe ISIL napadaju punktove Talibana na više mesta oko aerodroma u pokušaju da mu se približe ...

Noćas će biti horor tamo ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

Haos u Kabulu ...

Prvo dva napada ISIL samoubica na aerodromu ....

60 mrtvih civila , 12 US vojnika poginulo i 11 ranjeno ...

Po poslednjim vestima izgleda da grupe ISIL napadaju punktove Talibana na više mesta oko aerodroma u pokušaju da mu se približe ...

Noćas će biti horor tamo ...

 

 

Malo ljudi uopste zna kakvih tamo sve grupa ima…a u ovom vakumu, kad talibani u stvari nemaju organizovanu vlast, (i sami su zbunjeni padom vlade i njenih trupa i nemaju kapacitet za stvaranje organizacije) bice svega. 
Ovo je pokusaj uvlacenja SAD ponovo. Bajden se obraca naciji ubrzo, vidjeh na BBC. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...