Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

14 minutes ago, Luchifer89 said:

NK i Bren su se malo duže gledali, tj čitali i NK je imao neku reakciju prilikom kontakta.
Sve se nadam da će tu biti nešto

mislim da si u pravu, verovatno cemo dobiti jos nesto iz NK storyline-a

tipa odjavna spica mislis kraj je kad ono

ali ne verujem da cemo dobiti ono sto je Martin rekao kada je opisivao white walkere

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DonJuan said:

Opsada? Pa zatvorili su se u zamak i to im ništa nije pomoglo. 

Nije čovek rekao da se zatvore u zamak, već da iskoriste prednost terena. Mogli su iskopati više onih vatrenih jarkova i na taj način barem malo iskontrolisati nadiranje mrtvih. Morali su imati veći broj strelaca. Neka ideja vodilja binim mogao biti film Troja, gdje je pešadija pod zidinama bila kao brana a strelci su sa zidina konstantno zasipali protivinika. Imaš mali milion ratnih komandanata na jednom mestu a ti ispadneš glup kao crna zemlja. Zna se da se konkica koristi za udar sa boka i nikad ne šalješ konjicj prvu.

Takođe nije mi jasno šta će im katapulti i trebušeti? Opalili su jednom iz njih i to je to, to je nepregledna masa mrtvaca šibaj ka njima ne mozes da promašiš. I ona debla sa bodljama od zmajstakla, ocekivao sa da ih spuste sa zidina i da tako počiste veliki broj mrtvaca.

Ima veliki broj filmova iz kojih su mogli izvući pouke oko same bitke i logike bitke - Troja, Lotr, Kraljevstvo nebesko, Hrabro srce

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, orchid said:

Haha, ne znam brt, meni je Arja skroz logična. A taj koncept nije izmislio Tolkin... Meni čak ni ne liči na to, Arja nije uopšte nevino detence koliko je Frodo bio. Ona je zrela žena i nije uopšte naivna.

Ne pricamo o Tolkienu uopste, nego o PJaxovoj ekranizaciji TRoTK-a. Naravno da nema puno paralela izmedju Froda i Arye, osim sto su oboje relativno mladi u svojim respective svetovima, ali je ekipa koja je radila ovu epizodu GoT-a svesno izabrala da prakticno transplantira odsudni trenutak iz filma. Gomila preslikanih motiva i situacija - postavljanje mamca za glavnog negativca, odvlacenje paznje i kupovina vremena, glavni protagonista u unutarnjem konfliktu (Aragorn/Jon) i hrli da pomogne nejakom saborcu (Frodo/Bran), obruc oko dobrih momaka se steze, u najcrnjem casu kada u zaristu bitke deluje da je sve izgubljeno na sasvim drugoj strani taj nejaki saborac uz pomoc vernih bff-ova cini taj kljucni korak i pobedi zlicu (unistenje prstena /ubadanje Night Kinga) sto cini da njegova vojska nestaje takoreci u trenutku i sve se rusi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan81888 said:

Je l ocekujete nesto od Varisa? Meni je bila cool teorija da je on Blackfire i da ima claim to iron throne, te da je celav da mu se ne bi videla boja kose jelte. Ali sve mi se cini, buduci da je ostalo jos dosta likova, da nece znati sta da rade s njim. 

Ma jok. Sad će biti good guys vs bad guys gde će jedan od dobrih momaka da izda ostale i nastaće neki haos gde će pola ekipe umreti a tron nestati u divljoj vatri ali će Džon ili Deneris da prežive i kažu "izgradićemo sve opet" 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Ma jok. Sad će biti good guys vs bad guys gde će jedan od dobrih momaka da izda ostale i nastaće neki haos gde će pola ekipe umreti a tron nestati u divljoj vatri ali će Džon ili Deneris da prežive i kažu "izgradićemo sve opet" 

I meni se tako cini. Javlja mi se opet neko smece u cetvrtoj/petoj epizodi, kO sto je bila prva ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

moram da prenesm ovaj komentar sa ppp

Quote

 Jedino gluplje što mi pada na pamet je da su otišli da se sakriju iza zamka, da puste mrtve da uđu u zamak i da onda oni napadaju zamak, i to prvo puste Dotrake da se konjima zaleću u bedeme.

😂

  • Like 8
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Ma jok. Sad će biti good guys vs bad guys gde će jedan od dobrih momaka da izda ostale i nastaće neki haos gde će pola ekipe umreti a tron nestati u divljoj vatri ali će Džon ili Deneris da prežive i kažu "izgradićemo sve opet" 

Hoće li Imp overiti Sansu?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da kazem, ja sam mnogo vise ocekivao od NK i nekog njihovog uticaja na sve. Nekako su mnogo lako i brzo zavrsili. Da sad ne ponavljanam al su mogli bar malo ratne taktike koristiti. E sad jedna mala neligocnist. NK podize mrtve pred kraj bitke ali ovi oko Brana su i dalje mrtvi, e da i sta je sa zmajevima na kraju, jel si zivi.

I da mogl su bar jos nekog od ovih nazovi sporednih da ubiju, velika bitka i niko od ovih u prvim redovima ne gine.

Edited by djurava
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SamoFlacko said:

Pa jebem ti sunce, ovo je kao onaj jebeni lost, gledas seriju godinama i nikome nista nije jasno, otvorena 44 poglavlja kao za Evropsku uniju, nijedno ne možeš da zatvoriš.

Je li mogla npr Arja da sjedi u onim kolicima umjesto Brana, sa njegovim licem, skoči iz kolica hop i kaže sisaj ga mrtva drtino i ubije ga. To bi bilo makar nešto.

Reditelj je izvukao maksimum iz onoga što su mu dali, ne pamtim veću napetost u prvih pola sata.

Ne sviđa mi se ovaj mrak u epizodi, dobar dio serije mora da se gleda sa baterijskom lampom.

Poenta čitave serije treba da bude sledeća - ko god da si, koliko god da si uspješan, moćan, lijep, okružen najboljima, smrt na kraju dođe za tebe.

I to se osjetilo kad je Džon išao da Brana, i onako fino usputno osmotrio kako su svi u govnima, sa sve dobrom muzikom u tom trenutku.

I čitava serija je trebalao da bude metafora na tu temu.

Ovako, žali bože onih statista što izginuše.

sjajna 'tema'

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 D&D nastavljaju da zalivaju ovo kofama govana.

Promasaj za promasajem u ratnoj taktici. WW nemaju sieage weapons, ajde da mi njih napadnemo, slanjem komplet konjice u mrak. 

Baliste/katapulti postavljeni van svojih zidina?! Pa ko koga napada?

Wun Wun probijao vrata pesnicama, jedva rupu otvorio na istim, ovde dzin sastavljen od trulih kostiju raznosi ista ko da su od stiropora.

Kad je Zid napadnut od strane Mansa, Nocna straza ga branila sa 100ak ljudi celu noc, strele, burad sa zapaljivim materijalom, sidro na lancu... Ovde nista, umesto da su ih zalivali uljem ili bilo cime sto se moze upaliti prvom strelom.

Iskopali jedan šanac. Eeeeee moji vi, vidim da niko tamo Boj na Misaru procitao nije... 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni je zapravo savrseno logicno da su glavni akteri preziveli posto je u duhu serije da se zapravo medjusobno poubijaju. 
U borbi za Gvozdeni tron.

Nisam dobro video (ne zbog nedostatka svetla) jesu li mrtvi ubili onu Semovu zenu? Ci ni mi se da su je dohvatili dole u kripti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dobar je Dzontra... said:

 D&D nastavljaju da zalivaju ovo kofama govana.

Promasaj za promasajem u ratnoj taktici. WW nemaju sieage weapons, ajde da mi njih napadnemo, slanjem komplet konjice u mrak. 

Baliste/katapulti postavljeni van svojih zidina?! Pa ko koga napada?

Wun Wun probijao vrata pesnicama, jedva rupu otvorio na istim, ovde dzin sastavljen od trulih kostiju raznosi ista ko da su od stiropora.

Kad je Zid napadnut od strane Mansa, Nocna straza ga branila sa 100ak ljudi celu noc, strele, burad sa zapaljivim materijalom, sidro na lancu... Ovde nista, umesto da su ih zalivali uljem ili bilo cime sto se moze upaliti prvom strelom.

Iskopali jedan šanac. Eeeeee moji vi, vidim da niko tamo Boj na Misaru procitao nije... 

 

spacer.png

Eh.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...