Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Pitam se, da li neko od ljudi iz ostalih "kraljevstava" uopste zna sta se desilo na Severu, i pitam se da li ih je uopste briga.Ova bitka je trebalo da se odigra u Kraljevoj luci.Inace, i ovaj NK kao i svaki prethodni ispade glup. Bolje da sad WW napisu neki manual za sve buduce NK sa jednim pravilom: nikako ne prelaziti zid!

 

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

inace u prirucniku za medieval ratovanje pod tackom 1 pise da treba izaci iz svog zamka i zaleteti se na neprijatelja...nikako se braniti iza zidina koje je neko podigao upravo zbog toga

pise i da ne treba koristiti archere, jer videti tacku broj 1

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Esc said:

inace u prirucniku za medieval ratovanje pod tackom 1 pise da treba izaci iz svog zamka i zaleteti se na neprijatelja...nikako se braniti iza zidina koje je neko podigao upravo zbog toga

pise i da ne treba koristiti archere, jer videti tacku broj 1

 

Razmišljao sam o tome, to sve važi kada se boriš protiv ljudske vojske. Koliko sam shvatio WW ne jedu i mogu da naprave opsadu koja će izgladneti sve u zamku. 

Najbolja scena iz poslednje epizode mi je kada Liana Mormont ubije diva, kamera zumira njeno mrtvo lice da bi se onda kadar proširio, izašao van zamka i preneo se na bitku u vazduhu.

Nisam baš najbolje ispratio, ali koja je bila fora sa onim gavranima (koje kontroliše Bran) koji lete iznad Winterfella?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je epizoda mračna jer je zima konačno stigla u Westeros, a sa njom i sve ono što ona predstavlja. Nije zima samo hladno vreme i sneg. Tu je magla, jaki vetrovi i naravno tama.

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Bata Đorine poslednje reči: "I'm hurt..."
 
Je-bo-te.
 
Cock Merchants at their best!
 
Oslepeo sam dok sam odgledao. Ima li ikoga da mu brightness nije bila odvrnuta na max? 🙂
 
Sapochnik je uradio šta je mogao, i to tradicionalno kvalitetno. Ali slaba vajda kada iza sebe imaš dva kretena kao što su D & D.
 
 
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jurgen said:

 

Razmišljao sam o tome, to sve važi kada se boriš protiv ljudske vojske. Koliko sam shvatio WW ne jedu i mogu da naprave opsadu koja će izgladneti sve u zamku. 

Najbolja scena iz poslednje epizode mi je kada Liana Mormont ubije diva, kamera zumira njeno mrtvo lice da bi se onda kadar proširio, izašao van zamka i preneo se na bitku u vazduhu.

Nisam baš najbolje ispratio, ali koja je bila fora sa onim gavranima (koje kontroliše Bran) koji lete iznad Winterfella?

full charge u mrak i nepoznato je zbogom pameti, ali eto to je kul scena jer se upaljeni dotracki araci gase u daljini

belci nisu stali ni kad su se svi povukli unutra, ali neka bude da je opsada bio game plane NK-a sto bi svakako bila pozitivna promena

in that case moguce je poslati mamac kako bi se pokusalo uvuci deo belaca u borbu blize zamku i dometu archera(npr. remzi bolton i 20 dobrih ljudi), dotraci left flank, right flank

imas nadmoc na nebu, prvo projektili vazduh zemlja pa tek onda konjica i pesadija ako treba...da ne pominjem Brena gospodara zveri koji je mogao biti koristan na 1000 i nacin, sto kao radar sto direktno kontrolom nekog pack-a ptica, zivotinja whatever

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tu su mogli da naprave scenu kako su Dotraki sami krenuli u napad jer su dobili vatreno oružje. Ide uz njihov karakter plus ono što kaže jedini pravi kralj: "Only a fool would meet the Dothraki in an open field" i isti bi se efekat postigao sa gašenjem vatri a juriš bi imao neeeekakvog smisla

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SamoFlacko said:

Je li mogla npr Arja da sjedi u onim kolicima umjesto Brana, sa njegovim licem, skoči iz kolica hop i kaže sisaj ga mrtva drtino i ubije ga. 

Nije, zato što NK uvek zna gde je Bran, to je već objašnjeno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Esc said:

full charge u mrak i nepoznato je zbogom pameti, ali eto to je kul scena jer se upaljeni dotracki araci gase u daljini

belci nisu stali ni kad su se svi povukli unutra, ali neka bude da je opsada bio game plane NK-a sto bi svakako bila pozitivna promena

in that case moguce je poslati mamac kako bi se pokusalo uvuci deo belaca u borbu blize zamku i dometu archera(npr. remzi bolton i 20 dobrih ljudi), dotraci left flank, right flank

imas nadmoc na nebu, prvo projektili vazduh zemlja pa tek onda konjica i pesadija ako treba...da ne pominjem Brena gospodara zveri koji je mogao biti koristan na 1000 i nacin, sto kao radar sto direktno kontrolom nekog pack-a ptica, zivotinja whatever

Opsada? Pa zatvorili su se u zamak i to im ništa nije pomoglo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lekoviti said:

Oduševila me mudra upotreba White Walkera u bici - samo pozirali celu epizodu da bi na kraju eksplodirali.

Koliko znam, nisu učestvovali ni u ranijim bitkama. Verovatno zato što "komanduju" svojim mrtvima, a i videlo se da apsolutno nije bilo potrebe da se mešaju, pošto su mrtvi pregazili najveću vojsku koju je Vesteros ikada video.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ono je bio odgovor Jurgenu na possibility da NK ne ide u juris vec saceka ispred da svi pomru od gladi

a naravno da zatvaranje u zamak nije pomoglo, mogli su preskociti i Zid onako...da je trebalo da lete leteli bi ako bi to bilo potrebno da scenaristi ostvare neku nakaradnu zamisao

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DonJuan said:

Opsada? Pa zatvorili su se u zamak i to im ništa nije pomoglo. 

Možda bi im pomoglo da su na zidovima bili i Dothraki i Unsullied? Just a wild guess.

Zaista mi nije jasno zašto se u ovakvim serijama i grade zamkovi. Čemu zidine kada svi jedva čekaju da se pošibaju na poljančetu...

Edited by lekoviti
nepismen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DonJuan said:

Koliko znam, nisu učestvovali ni u ranijim bitkama. Verovatno zato što "komanduju" svojim mrtvima, a i videlo se da apsolutno nije bilo potrebe da se mešaju, pošto su mrtvi pregazili najveću vojsku koju je Vesteros ikada video.

Pa OK, komanduju mrtvima i ne mešaju se, ostavljaju svojim zombijima da im završe posao. Osim kada treba ubiti Brana, to mora NK lično, because reasons.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lekoviti said:

Pa OK, komanduju mrtvima i ne mešaju se, ostavljaju svojim zombijima da im završe posao. Osim kada treba ubiti Brana, to mora NK lično, because reasons.

Ne Brana, nego trooku vranu. 

Zaboravlja se da je Bran od starta mamac, pošto im je rekao da će NK doći po njega. Zadatak Teona je bio da ga sačuvaju dok ga NK ne locira.

Link to comment
Share on other sites

Kad je bio momenat stani-pani i kad se lomilo, ocekivao da Bran varguje u Vaserisa i preuzme kontrolu od NK te ga njime i usmrti.

Nikako nisam ocekivao da ce Arya da klachuhje kao MJ, a tek nisam ocekivao da palchica Mormotica onako sredi Gulivera.

U pravu su oni koji su onomad pisali ovde da je Rikon trebao da bezi od Ramzijevih strela u cik-cak, tad je sunovrat i krenuo. :D

Link to comment
Share on other sites

Meni se sve svidelo, i tama baš mi jeste dalo dodatnu napetost kao i Arja (msm sve to sa njom). Najbolja epizoda ikada.
A NK je izgleda stvarno Targerijen (msm čim mu vatra ne može ništa beše?), meni je padalo na pamet da je to Regar otkad se on spominje češće, mada nisam čitala knjige, pa ne znam da li to ima ikakvog smisla, a ne znam ni da li ima veze sa knjigama...

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Duh koji lebdi said:

Pitam se, da li neko od ljudi iz ostalih "kraljevstava" uopste zna sta se desilo na Severu, i pitam se da li ih je uopste briga.Ova bitka je trebalo da se odigra u Kraljevoj luci.Inace, i ovaj NK kao i svaki prethodni ispade glup. Bolje da sad WW napisu neki manual za sve buduce NK sa jednim pravilom: nikako ne prelaziti zid!

 

Pa nema vise WW u seriji, svi su nestali kad je NK ubijen, on im je bio glavni, pcela matica. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, orchid said:

Meni se sve svidelo, i tama baš mi jeste dalo dodatnu napetost kao i Arja (msm sve to sa njom). Najbolja epizoda ikada.
A NK je izgleda stvarno Targerijen (msm čim mu vatra ne može ništa beše?), meni je padalo na pamet da je to Regar otkad se on spominje češće, mada nisam čitala knjige, pa ne znam da li to ima ikakvog smisla, a ne znam ni da li ima veze sa knjigama...

Jok, nije Regar, taj lik u seriji je neki covek kog su Deca sume iskoristila da od njega naprave Night Kinga i WW.

Night King ne postoji u knjigama, tj nema ga kao vodje WW, postoji jedan lik iz proslosti sto se zvao Night's King, al on je bio covek, 13 komandant Nocne straze i bio je sa zenom white walkera, zaljubio se u nju i vladali su zajedno Zidom prinoseci zrtve sve dok ih  Kralj iza Zida i Kralj Severa nisu ubili zajedno. Navodno, po prici Old Nan, bio je Stark po imenu Brandon, a ima ASOIF fan teorije koje sugerisu da su od njega potekli svi sadasnji Starkovi, jer je navodno brat od tog Night's Kinga, posto ga je ubio pronasao njegovog sina kog je napravio sa tom zenom WW i odveo ga u Wintefell i odgajio kao svog sina (fazon Ned i Jon) i navodno od njega su kasnije potekli svi Starkovi koji imaju blood of WW 😄 Po toj teoriji, Jon bi imao i krv zmajeva i krv WW, A song of Ice and Fire. 

Edited by Veshtodel
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Veshtodel said:

Pa nema vise WW u seriji, svi su nestali kad je NK ubijen, on im je bio glavni, pcela matica. 

Ko zna, mozda se pojave...Ne odmah, ali i ranije se mislilo da ih vise nema, pa su price o Belim hodacima svima bile smesne...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...