Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

I svaki 2 momenat sa Sansom, Brijanom, Deneris  i Arijom.
Pa 2 epizoda ove sezone kao sto sam pisao na pokojnom forumu, je definicija girl power i nekog rasizma na severu (svaka scena sa Misande je bas to, svi na severu su rasisti od dece do matorih). Od 1 zene viteza do onog drzanja za ruke Deneris i Sanse gde su one zene i ne trebaju da budu tu, naravno suknula joj sansa pa je ova pomerila ruku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

I svaki 2 momenat sa Sansom, Brijanom, Deneris  i Arijom.
Pa 2 epizoda ove sezone kao sto sam pisao na pokojnom forumu, je definicija girl power i nekog rasizma na severu (svaka scena sa Misande je bas to, svi na severu su rasisti od dece do matorih). Od 1 zene viteza do onog drzanja za ruke Deneris i Sanse gde su one zene i ne trebaju da budu tu, naravno suknula joj sansa pa je ova pomerila ruku.

 

Sve da covjek proguta, ali ona scena sa Crvom i Missandei i djecom rasistima mi je jedna od komicnijih stvari u seriji. Razumijem namjeru da prikazu kako se ne osjecaju prijatno, kako se ne uklapaju na stranoj teritoriji, ali sama izvedba je jednostavno komicna i nakaradna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrhunac feminisma i girl powera je ipak Dorna. Gde su hteli da izgrade jake zene ali te jake zene su ispale blago retardirane,  hoce da osvete smrt  2 clana porodice (iako je jedan umro legitimno i uskladu sa pravom) tako sto ce da ubiju jos 2 clana porodice. Tako D&D pisu jake zenske karaktere ni tu nisu  do kolena RR Martinu. 
Bad Pussies boys

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Vrhunac feminisma i girl powera je ipak Dorna. Gde su hteli da izgrade jake zene ali te jake zene su ispale blago retardirane,  hoce da osvete smrt  2 clana porodice (iako je jedan umreo legitimno i uskladu sa pravom) tako sto ce da ubiju jos 2 clana porodice. Tako D&D pisu jake zenske karaktere ni tu nisu  do kolena RR Martinu. 
Bad Pussies boys

Ne skrnavi Sand Snakes.:furious:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

Kad se razmotri to da su mrtvi legli preko vatre kako bi napravili prolaz za druge, te da su se peli jedni drugima na ledja kako bi presli zidine, ispadne da su imali bolju taktiku od zivih. 

Jesu imali su vrhunsku taktiku dok nije morao da se odradi plot. Cuvali su WW i NK i pustili pesadiju da se zrtvuje pa pred kraj povecali broj pesadije..

Kako da je NK veoma pametno stvorenje dok rediteljima to ne smeta za plot...
@Gazda Sand Snakes su nesto najgluplje gore od ovih 5 holivud verzija iste bitke. Na kraju umesto da ti Sersi bude cudoviste na koji nacin ih ubija dobijas kontra efekat i drago ti je sto ih roka na onaj nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ne sam Safete said:

nope

 

  Reveal hidden contents

Animated GIF

 

Izabrao je da je navata za gusu umesto da zavrsi sa izvlacenjem maca i ubadanjem. Nista vise vremena mu nije trebalo za to. Dalje, kako je uopste Arya prezivela choke bica koje baca koplja nekoliko stotina metara u visinu i ubija zmajeve?

Link to comment
Share on other sites

Citam po raznim internetima kritiku koriscenja WW-a tokom bitke. To mi je cak jedna od pametnije uradjenih stvari u epizodi. Vec je utvrdjeno da ubijanjem njih padaju i njihovi wightsi (nisam fan toga, ali vec je tako postavljeno). Stoga su mrtvi napravili odlican plan da ih sakriju i da ne dopuste tu mogucnost. Na stranu potpuna beskorisnost kod Jordanovog skoka.

 

Night King je zaista odradio vrhunski skauting, sve dok ga plot nije zaustavio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Izabrao je da je navata za gusu umesto da zavrsi sa izvlacenjem maca i ubadanjem. Nista vise vremena mu nije trebalo za to. Dalje, kako je uopste Arya prezivela choke bica koje baca koplja nekoliko stotina metara u visinu i ubija zmajeve?

Razradio je Sekula kovac vece pre toga.:s_d:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Izabrao je da je navata za gusu umesto da zavrsi sa izvlacenjem maca i ubadanjem. Nista vise vremena mu nije trebalo za to. Dalje, kako je uopste Arya prezivela choke bica koje baca koplja nekoliko stotina metara u visinu i ubija zmajeve?

 NK je  kroz citavu seriju bio teatralan, ne vidim zasto  bi ovo sa Aryom bilo izuzetak

 

 

 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stefan81888 said:

 

Znaci, cita se samo do 2 dana posle epizode.  😄

Zato se i zove Freefolk. Mada prošao mu je prime, između 6. i 7. sezone je to mesto bilo ludilo, kada je izašao scenario za celu sezonu 😄 Kada su treš Bobby B mimovi bili bog i batina i svaki post bio samo citiranje njega. Mislim da znam svaku rečenicu koju je izgovorio u prvoj sezoni jedini pravi kralj Bobby B.

Nije spoiler za seriju nego da ne zatrpam slikama temu 😄 

 

 


9QyxvD.gif

08hnw4xx6bn01.jpg?width=640&crop=smart&a

sk5o6dof5ik21.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=2dae9271ccc49f036d9bdc04649a81cba7ae329c

 

 

 
 

 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ta'veren said:

 

Sah-mat

 

Nemas pojma koliko sam srecan sto si poklopio alfa hejtera. Ja bih ga nakon ovoga pustio da trazi dlaku u jajetu.

Pa gif je dovoljan da shvatis koliko je to glupa scena pa ona istovremeno obara rekord Ivane Spanovic  a bogami malo joj fali i  Dragutinov (Topic) da obori tu je na 2.20cm u vis, samo da ispostuje formu i podigne noge.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nicklord said:

Zato se i zove Freefolk. Mada prošao mu je prime, između 6. i 7. sezone je to mesto bilo ludilo, kada je izašao scenario za celu sezonu 😄 Kada su treš Bobby B mimovi bili bog i batina i svaki post bio samo citiranje njega. Mislim da znam svaku rečenicu koju je izgovorio u prvoj sezoni jedini pravi kralj Bobby B.

Nije spoiler za seriju nego da ne zatrpam slikama temu 😄 

  Reveal hidden contents

 


9QyxvD.gif

08hnw4xx6bn01.jpg?width=640&crop=smart&a

sk5o6dof5ik21.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=2dae9271ccc49f036d9bdc04649a81cba7ae329c

 

 

 
 

 

 Carski.  😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Esc said:

ovo sto radi StevaF je knjiski primer nitpickinga 😄

 

 

Neka bude. Samo je ovo sve toliko naivno, detinjasto i half-baked, narocito za seriju koja je ime i reputaciju izgradila na agresivno realistickom i naturalistickom pristupu i obradi high fantasy zanra. Dobili smo neku bracu AndersenTM pod temperaturom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...