Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Te bitke u kojima je 1 na prema 10000, nikada nisam razumela, a i još kada su na isti kalup... jasno je nema knjiga, pa ne znaju šta će sa dijalozima, ali da se u ove tri epizode samo gledaju, duže ili kraće u prolazu previše je.

Bren je moralo da ima veću ulogu, osim što je bodež da Arji, mada mi se čini da ga je ona dala Sansi u jednom trenutku. 

Link to comment
Share on other sites

Pričalo se o tom uzimanju lica nekog od voker, ali izgleda da to nije moguće obzirom da se raspadnu/rasprše kad ih proburaziš.

Mene samo nervira što nekad vajtsi izgledaju kao čunjevi koji se gotovo sami od sebe prevrću a nekad kao gomila ultra zajebanih likova. Razumem ja da je to fantazi ali nemojte tolike kontraste, dajte bar neku realnost.

Link to comment
Share on other sites

Pa, ima puno stvari koje mogu bolje. Ali tenzija iz prve polovine epizode...bukvalno su mi se znojili dlanovi 😄

Najveca zamerka je Bren. Koja je uopste bila njegova uloga? U sta se vorgovao kada se izgubio? Jel dao neki jebeni doprinos fabuli? Gradili su njegov lik na 100inama stranica u knjizi, da bi samo sedeo u sumi i bio mamac?

Takodje, ocekivao sam mnogo vise smrti nosecih likova. Ono, da se posle epizode osecam sjebano par dana :)

Ipak, kazem, napetost su fenomenalno gradili kroz epizodu. NIje totalni promasaj. Ne mozemo da budemo prestrogi. Jeste, investirali smo puno vremena i emotivno smo ukljuceni u celu pricu. Narocito mi koji smo iscitali knjige i godinama cekali na kulminaciju. Ali NK je morao nekako da skonca. Mislim da, kako god da je to izvedeno, nasa ocekivanja su bila tolika, da ne bi bilo dovoljno spektakulatno. 

Samo sto sam zavrsio sa gledanjem i nemam dovoljnu distancu da dam konacni sud. Nisam do kraja zadovoljan, ali nisam ni potpuno razocaran.

Takodje2, glavna prica knjige je borba sa tudjinima. Ovaj rat koji je preostao mi je, nekako, antiklimaks sada kada je ovaj deo price gotov. Gledam trailer za cetvrtu, i u sebi se mislim, ajde Sersei, ne kenjaj, resili su NK, ti sad nesto trazis 😄 Mislim ok, njena vojska je sada nadmocna (- zmajevi), ali me taj deo price, u ovom trenutku, manje interesuje. Morace bas da se potrude da ponovo dignu tenziju.

 

Ima jos nekih zamerki i, za mene, nelogicnosti u samoc borbi, ali da ne ulazim previse u detalje

 

EDIT: definitvno cu da odgledam jos jednom epizpdu, sto sa prve dve ne bih uradio ni u ludilu, tako da i to nesto govori :)

Edited by dee jay
slovca
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Liska Manjina said:

Pričalo se o tom uzimanju lica nekog od voker, ali izgleda da to nije moguće obzirom da se raspadnu/rasprše kad ih proburaziš.

Mene samo nervira što nekad vajtsi izgledaju kao čunjevi koji se gotovo sami od sebe prevrću a nekad kao gomila ultra zajebanih likova. Razumem ja da je to fantazi ali nemojte tolike kontraste, dajte bar neku realnost.

Ma dobro nisam mislio da je to pravo resenje zato sam rekao ''ili tako nesto'' moglo je mnogo bolje od ovog Konan varvarin skoka svakako 😄

 

Generalno fenomenalna epizoda minus taj kraj koji je jelte najbitniji 😄

Link to comment
Share on other sites

Ajrina obuka kao ubice je isla u tom pravcu. Ljudi sa vise lica nisu neki vitezovi, nego tihe ubice. Njena prva ubistva tamo su, cini mi se, isto na foru. Njen lik je vrlo postepeno gradjen na taj nacin. Tako da meni ovakav nacin egzekucije nije iznenadjujuc. Mogao je bolje da se odradi nacin kako je dosla do NK, to svakako

Edited by dee jay
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

valjda je bitnije da prici oko tudjina daju nekakav smisao posto su je jelte gradili 8 sezona, dati negativcu nekakav purpose/meaning

gde si bio ne znam, sta si radio nista

Ovo je Marvel sa losim osvetljenjem

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Esc said:

valjda je bitnije da prici oko tudjina daju nekakav smisao posto su je jelte gradili 8 sezona, dati negativcu nekakav purpose/meaning

gde si bio ne znam, sta si radio nista

Ovo je Marvel sa losim osvetljenjem

 

 

Dali su im smisao. WW je oružje Dece koje se otelo kontroli. Meni je čak i to okej kao background. Uvek je bila priča kako će WW pobediti ako se svi ljudi ne ujedine i meni je to okej, malko kliše ali okej. Ali ovako sve to pada u vodu i na kraju krajeva su nebitni skroz i ništa nisu uradili

Link to comment
Share on other sites

ocigledno da je Martin zamislio takav kraj NKa. Celokupan razvoj Arje je isao u tom pravcu. od obuka sa macevanjem, prijateljstva sa Psetom, fejslesa... Bog svetlosti koji ozivljava Berika sto puta da bi na kraju pruzio Arji odstupnicu. Crvena zena koja joj daje podstrek da je ona ta. Bren koji joj daje bodez. 

 

Prica nije improvizovana, vec je gradjena od prve knjige. da li  je neko zadovoljan time je otvoreno za diskusiju. ali u tom slucaju kritike treba da idu ka Martinu, a ne ka tvorcima serije

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svrha im je  i bila da ujedine sve, i da se oproste razni gresi. Ujedno je i opravdavanje sudbine, to jeste ubistvo NK je sled događaja koji su se odigrali baš tim redom.

Od prve epizode: da nije Džejmi gurnuo Brena, pa da nije Džofri poslao ubicu sa bodežom.....do prihvatanja Deneris kao kraljice, i Džejmija.... 

Samo režija, a i gluma glavnih likova, nisu uspeli da naprave upečatljive scene pomirenja i praštanja.  

Link to comment
Share on other sites

Pa da, Arjin lik je građen za ovo, a ovo je bio jedini način da se ubije NK. 

Biće zanimljivo sa Juronom, on ima i rog za kontrolu zmajeva, barem bi trebalo. I mislim da će tu Bren da ima glavnu ulogu. 

Mišljenja sam da će Bren sve da ih izjebe i sedne na presto. 

Link to comment
Share on other sites

Znate kako, jeste nekako prebrzo razrešeno ali ja moram da priznam da meni ceo plot oko NK i nije bila najzanimljivija stvar u seriji tako da mi i nije previše žao. GoT mi je više putovanje i likovi nego ceo taj ultimativni kraj, borba živi vs mrtvi, kako vidim da neki doživaljavaju. Moguće da je tako onima koji su pre svega čitali knjige, mene kroz seriju to uopšte nije toliko privuklo. Hoću da kažem da razumem zašto vas pogađa ali mene lično i ne toliko :classic_biggrin:

 

10 minutes ago, Mai Val said:

Svrha im je  i bila da ujedine sve, i da se oproste razni gresi. Ujedno je i opravdavanje sudbine, to jeste ubistvo NK je sled događaja koji su se odigrali baš tim redom.

Od prve epizode: da nije Džejmi gurnuo Brena, pa da nije Džofri poslao ubicu sa bodežom.....do prihvatanja Deneris kao kraljice, i Džejmija.... 

Samo režija, a i gluma glavnih likova, nisu uspeli da naprave upečatljive scene pomirenja i praštanja.  

Zar nije Littlefinger poslao ubicu sa bodežom?

 

@LayupFromTheMidget

Ja se ne bih toliko iznenadio da ne pobede Dany i ekipa. Najavljivan je mixed feelings kraj tako da neki twist u kome Cersei pobeđuje me ne bi previše iznenadio. Kako i da li bi to imalo dodira sa realnošću je druga priča.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

 

Meni nije problem Arija kao ubica Nka posto su je buildovali da bude badass, mislim lagano je prezivela 5/6 uboda u stomak pa je  hodala miljama. Vec kako ga je roknula, pravio mucenik plan jedno par milenijuma, cekao zmaja da ode preko zida,  da bi mogao da srusi isti taj zid, stavio oznaku na brena i na kraj izduvao posto jbt nije racunao da Arija ima 2 ruke, kakav sok za njega.

imaju jos 3 epizode da spasu sta moze da se spase. Inace su bas zasrali motku kada ne smeju, ako je kraj i poslednja sezona sranje to utice na celu seriju

@djole meni Sansa izgleda sumnjivo, i u trejleru cudno gleda zmaja, ali opet deneris imala onaj govor pa mi izgleda da je kupila severnjake

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, djole said:

Znate kako, jeste nekako prebrzo razrešeno ali ja moram da priznam da meni ceo plot oko NK i nije bila najzanimljivija stvar u seriji tako da mi i nije previše žao. GoT mi je više putovanje i likovi nego ceo taj ultimativni kraj, borba živi vs mrtvi, kako vidim da neki doživaljavaju. Moguće da je tako onima koji su pre svega čitali knjige, mene kroz seriju to uopšte nije toliko privuklo. Hoću da kažem da razumem zašto vas pogađa ali mene lično i ne toliko :classic_biggrin:

 

 

Nije to čak ni ultimativni kraj živi vs mrtvi. Više da su kroz 5 (plus par istorije) knjiga i 7 i po sezona serije WW građeni kao neko ko će upropastiti čovečanstvo ako se ne ujedine i na kraju se nisu ujedinili i WW su izgubili u prvoj pravoj bitki i na kraju ispade Cersei pametna 😄 Recimo ja bih bio zadovoljan da su uspeli ovde da rane NKa i da on ode na svom zmaju, da preživeli pobegnu na jug i da imamo veliki 3 way battle za 2 epizode i onda u njoj da Arja ubije NKa. Ne mora tako, može na 100 različitih načina ali kontaš me valjda. Ovako su ostavili previše čistu tablu za epilog i svaki plot twist sada će biti isforsiran. Realno i da Cersei pobedi na kraju, pa šta? Neka kuća će dići bunu za 10 godina i ajmo jovo nanovo

Edited by Nicklord
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

 

i na kraj izduvao posto jbt nije racunao da Arija ima 2 ruke, kakav sok za njega.

A brate i ti ga banalizuješ. Ne znam, meni je sam čin ubijanja, tj probadanja NK vrhunski odrađen. Imamo onu scenu gde isti trik primeni kada se bori protiv Brienne. E sad jest možda malo glupavo kako je do njega došla i taj skok ali dobro. 

 

12 minutes ago, Nicklord said:

Nije to čak ni ultimativni kraj živi vs mrtvi. Više da su kroz 5 (plus par istorije) knjiga i 7 i po sezona serije WW građeni kao neko ko će upropastiti čovečanstvo ako se ne ujedine i na kraju se nisu ujedinili i WW su izgubili u prvoj pravoj bitki i na kraju ispade Cersei pametna 😄 Recimo ja bih bio zadovoljan da su uspeli ovde da rane NKa i da on ode na svoj zmaju, da preživeli pobegnu na jug i da imamo veliki 3 way battle za 2 epizode i onda u njoj da Arja ubije NKa. Ne mora tako, može na 100 različitih načina ali kontaš me valjda. Ovako su ostavili previše čistu tablu za epilog i svaki plot twist sada će biti isforsiran. Realno i da Cersei pobedi na kraju, pa šta? Neka kuća će dići bunu za 10 godina i ajmo jovo nanovo

Dobro jbga, ja ne znam, knjige nisam čitao tako da nisam upućen. A ovo što si napisao na kraju mi je upravo neki mixed ending, gde kao živi su pobedili ali stvari ostaju iste, nastaviće se ubijanje između ljudi, nema nikakvog pravog jedinstva.

Još ako bi Littlefinger nekako zaseo, još se nadam :classic_biggrin: To bi bio pravi GoT kraj.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

notorne gluposti

sam martin je opisivao walkere kao hladno lepa inteligentna bica koju imaju svoj jezik sto se nikako ne uklapa u ovu jednodimenzionalnu pricu koju su servirali

cisto sumnjam da ce svoja hladno lepa itd bica iskoristiti kao katalizator za neki marvel redemption squad

a sta je martin zamislio videcemo kad izadju knjige, ne pre

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Steva said:

Posle druge epizode smo se pitali kako li ce sve da spakuju u samo 4 epizode a posle trece epizode mi nije jasno sta li ce jos da rade 3 epizode. 🤔

 

Valjda ce Bran na kraju da postane novi NK cisto da ima i on neku ulogu.

Bas to. Sersi nije finalni boss nema sile da ona izdrzi 3 epizode protiv Avengera  na severu. Mora da je neko Juda: bren ili deneris imaju potencijal za jakog bossa. Ili da ovo nije bio pravi kraj NK.

@Mile1 i to je minus da je on izdrzao celu epizodu i da se borio protiv 5/6 wightsa istovremeno. Doduse mora da prezivi mozda ce on nekome da cita knjigu “game of thrones” ili  oko jona da potvrdi da je Aegon

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

Epizoda kao epizoda je spektakl, mozda i najbolja u poslednjih par sezona. Svi smo znali da ce glavna tema biti bitka za winterfell i ona je vrhunski odradjena od pocetka do (skoro) samog kraja. Ali to kada bismo epizodu posmatrali u vakuumu.

Ono sto je meni mnogo bitnije je da kroz naredne epizode odgovore na :

1) ko su whitewalkeri i night king

2) sta zele, koji im je cilj

3) zasto su krenuli na ljude

4) objasnjenje onih znakova

5) pojasnjenje znacaja children of the foresta

6) gde je bran bio celu epizodu

7) ko je branu dao bodez da on da  ariji

kako bi prica bila kompletna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...