Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

37 minutes ago, threepwood said:

Je l' nekome jasno sta je koji kurac Bren kolutao ocima celu epizodu? Nikakvu funkciju nije imao, osim one da dovede NK tamo, a to smo sve vec znali

Meditirao. Ova epizoda kao da su je zajedno pravili Rados Bajic i Lazar Ristovski.:classic_wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

remek delo od epizode ali kraj je toliko sjebao moja ocekivanja...neverovatno, razocaran sam iskreno

ocekivao sam dublju pricu, glavni zlikovac, krljanje sa njim do samog kraja....1000 na 1 i ubije te devojcica, bas bravo (skocila kao spajdermen izmedju 1000 ljudi, i tako je precizno skocila samo sto ga nije poljubila u usta...ma daj)

skoro svi bitni likovi su preziveli, oba zmaja...par sporednih likova poginulo i 2,3 bitna ostalo svi zivi

iskreno, posle ove epizode pogledacu ostale zato sto moram...bez emocija, i sad me iskreno nije briga kako ce da se zavrsi

 

Link to comment
Share on other sites

Epizoda je odlicno odigrana. Glumci su stvarno imali scena gde su izbriljirali. Tenziju pre bitke si mogao da seces nozem. Sapocnik je takodje odradio genijalan posao. Scena u kojoj mrtvi "gase" dotrake je spektakularna. Nesto najepskije sto sam ikada gledao na televiziji i filmu. Generalno cela prva polovina epizode je bez mane, ali ipak se osecam kao da su nam na kraju ostali duzni.

Ocekivao sam neki cheap trick, i dobio sam ga. To je jedini nacin da se smrt pobedi, i to mi nije najveci problem kad se utisci polako slezu. Muci me sto nisu imali dovoljno muda. Nisu ih imali uopste. Svi glavni i voljeni likovi su i dalje tu, cak i neki kojima su propisali smrtnu kaznu u prosloj epizodi kao npr Brijena. Dobro rip za Dzoru i Theona, ali njihovo zaginuce je imalo kvotu 1.01... Epizoda nije imala nijedan twist, nijedan gut punch momenat u poslednjih 45 minuta, nijedno iznenadjenje i onda na kraju zacinis sve onim jeftinim Ivana Spanovic momentom od Arje i utisak o epizodi totalno pada, mada je imala svojih super momenata

Edited by threepwood
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma mogli su jebanog Brena i drvo da zrtvuju i tako sjebu NK, tako smanjis broj Op pozitivica za sledecu bitku . Ili Azora Ahai momenat gde JOn ubija Deneris (Ili vice versa) i dobija mac koji gori. 
Znaci izgubis stvarno glavnog lika i  jos par sporednih . Ono prava epska bitka, de ne ginu samo statisti i par likova sa imenom.
Ovako imas trooku vranu +  deni i zmajeve+ jona + Ariju koja vise nije ubica bez lica vec i ubica najmocnijeg lika+ Jaime, Sansa, Hound, Brijen, GreyWorm, Sansa, Therion, Sam itditd.
A na drugoj strani imas Sersi, pirata jebaca Jurona, Planinu i njegovog doktor Frankenstajna + Golden Company koja nema slonove. 
Ovo je sada   kao GSW protiv KK KOnstantina a GSW kolo pre toga izbacio NBA all star tim.
Mrtvi starkovi su jos beskorisniji nego zivi jedva u podrumu  ubili par deteta i koju zenu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hteli ste spektakularnu sorku(me included) i nismo dobili nista manje od toga. 

NK je mogao biti ubijen samo “na sibicu” i to se i desilo. Sto se mene tice, jedini downside je sto se Great War zavrsio u trecoj epizodi. 

Kapiram da ne mogu da dozivljam sve ovo isto kao neko ko je poceo s knjigama pre 15 godina(prvih 5 sezona sam odgledao u cugu i prakticno sam se od 6. ukljucio), prve dve epizode ove sezone su mi bile manje-vise bezveze, ova je brutalna.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je sto game of thrones nisu dobre sorke, sorke su tu sekundarna stvar, vec dobar storyteling. Gde greske dolaze na naplatu, ovde napravis plan da zmajevi cuvaju Brena(mamac) i umesto toga posaljes 2 glavna lika i zmajeve da jure NK po celom severu i koja je kazna za gresku sto si jurio NK za dz ? Smrt jebanog Jorah MOrmont #rip
Rob Stark dobija sve bitke i napravi jednu  greskicu i to se zavrsi sa red weddingom.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izes zmaja u kojeg je nabudzen plin (lpg), a moglo je i bez partizanska espadrila tetka i tetince momenta.

Mali Stanoje je mogao da varguje i u neku azdaju - ovo kao kad na parkingu imas Ferari, a sedas u Yugo 45.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Nisam čitao knjige, niti ću, tako da razumem razočarane, ali me ne dotiče, velika očekivanja uvek dovode do velikih razočarenja.

Znalo se unapred da mora da se ubije NK da bi se dobila bitka.

Vatra mu ne može ništa, kad god ga neko napadne on digne mrtve oko sebe. Jedino na foru može da se savlada što se i desilo.

 

Odlična epizoda.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Generalno odlicno uradjena epizoda prvih 65-70 minuta ali kao sto neko rece u ranijim komentarima, ne moze build up od 8000 godina da za zavrsi ovako 😒

Jeftin trik kada je sve delovalo izgubljeno i skoro pa nijedna zrtva... klasicna holivudska limunadica (da ne kazem govno)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Steva said:

Generalno odlicno uradjena epizoda prvih 65-70 minuta ali kao sto neko rece u ranijim komentarima, ne moze build up od 8000 godina da za zavrsi ovako 😒

Jeftin trik kada je sve delovalo izgubljeno i skoro pa nijedna zrtva... klasicna holivudska limunadica (da ne kazem govno)

 

Za seriju koja je imala battle of bastards, battle for Kingslanding, red wedding... - prilicno jeftini borbuljak na kraju.

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da a fora je da oko sebe ima oko 1000 vojnika   i to ne samo ove beskorisne wightsa vec 50-tak white walkera. I onda arija koja se  inace do malopre sunjala od ovih beskorisnih wightsa,  postaje mesavina Ivane Spanovic i Lebrona , ubija  metu. To nije fora to je los scenario. Ovo je gore od one misije prosle sezone tu mozes da prodas pricu da je NK jurio zmaja zbog zida,  ovde nista. Ali postala je jasna ciljna grupa, daj im zombije i zmajeve i bice zadovoljni. 

Ostaje pitanje da li ovo gore ili Dorna

@Darth Steva Sto je najgore to prodaju vec 5 put. Tu pricu kako je sve gotovo i u poslednji cas  cudo. Prva velika bitka Blackwater gde je sve gotovo ali stize Tywin. Drugi put je prodaju napad divljaka na zid, kada dolazi Stanis da spase Jona i zid.

3 put bitka Bastardsa kada vale dolazi da spase Jona. I naravno severna misija prosle sezone kada idu po zombija.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Krv ti jebem kompletnu konjicu od 10 000 ljudi sa plamtećim oružijem sjebu za 20 sekundi, ali zato 10 likova koji se bore unutar Vinterfela nikako da ubiju.

Mogli su ovo bolje odraditi, setite se šta je Bendženov konj radio andedovima, a ovamo konjica kao da udara u zid. Morala je bitka biti mnogo neizvesnija, sa blagom prednosti u korist Vokera, pa da se na kraju nekim madafaka naporima ili dobrim planom dodje do prilike da se ubije NK. Jurišom konjice se probiju do vokera, par glavnih likova se bori sa vokerima i Dzon stigne do NKa i taman kad nk treba da ga proburazi Arija obavi svoj troskok sa motkom. Čak bi i ovo bilo manje bljak od ovog sranja.

I odakle je koji kurac ona iskočila? Slušam ona dva debila koji pričaju kao niko nije očekivao da ga ona rokne, pa majku vam jebem ko ce drugi kad su svi ostali likovi "zauzeti" a i ona u sred epizode nestane uz zvuk bubnjeva. Pa ko nije skontao neka se ubije.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

''Not today'' 

😄

 

Masterpiece od epizode sve do samog kraja cak i one poslednje scene Dzore i Deneris, Dzona i ostalih su odlicne ali kraj NK-a razocaravajuc. Sto kaze Threep scene pre pocetka bitke genijalne bukvalno i mene uhvatila napetost to mi je ubedljivo i najveci highlight epizode. 

Sto se tice Arje ok mi je da ona ubije NK-a ali moglo je to mnogo bolje da se izvede lupam mogla je tipa i da uzme lice ili tako neki kurac nekog od WW-a a ne ovaj superhero shit. Plus ko sto ste svi ovde rekli mogo je i neko bitniji da izgine bio bi zadovoljan i sa Brijanom 😄 ... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...