Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

1 hour ago, Wingwalker said:

Ne razumem zašto Deda nije ganjan u prenosu. Bez bloka je prenosio loptu u zadnjoj četvrtini...

Ne samo DeDa nego nijednom tokom utakmice nisu pokušali presing na loptu tokom prevođenja što me je baš začudilo s obzirom da Partizan ume da odigra ozbiljan presing a Zvezda je bila bez trojice igrača koji to najbolje rade u timu. Pa Lazić, koji je na Vi sa vođenjem lopte, je 3 ili 4 puta preveo loptu preko pola.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno gresile su sudije ko i vazda, ako bi uuporedili sa proslogodisnjim sudjenjem, ovo sinoc je bilo odlicno. Partizan je ovo morao da dobije zbog vece klupe i zbog rane eliminacije iz aba, oni do kls imaju samo jos par ozbiljnih utakmica. Mislim da je Radonja ta prevaga, i da ce svi preostali derbiji biti revijalnog karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Pratm Partizan 35 godina bar, ali ne pamitim goru ekipu, bar ne po tome sta se izvuklo iz odredjene selekcije. Nije EL ekipa, ali je po imence 2x bolja od obe Dzletove koje je vodio, ali ovo sto oni daju ove godine je najveca sramota koju pamtim. Ovaj Filipovski da ima iole obraza, pokupio bi se od sramote i sam otisao, ovako ce samo da se doda na listu poverilaca koja ce da blokira cim pre

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alex_Serbia said:

 

U teoriji, da. Ali ne znam koji trener bi pristao na to. Uostalom, pregovori sa njim su se solidno otegli, pre konacnog dogovora. Sumnjam da ima ta klauzula u Sasinom ugovoru.

Ma da, u pravu si. Smetnuo sam s uma da je u pitanju trener, mislio sam na igrače - znam da ponekad sa njima potpisuju takve ugovore.

 

Naša celokupna sezona staje u poslednji napad: Sebe je glupim faulom eliminisao onaj koji je prinudno glumio pleja celu utakmicu, a usput je verovatno najbolji igrač ekipe. Ostali smo sa plejom koga smo doveli pre par nedelja, a u koga baš i nemamo poverenja u vezi onoga što plej radi. Ima dovoljno vremena da se nešto odigra ali mi biramo da uvalimo loptu fizički najslabijem igraču koji je najbolji šuter - pa zato vodi loptu kroz gužvu umesto da se napravi nešto da on šutne ili uđe pod koš.

 

U vezi Radonje u terenu, svi znaju da on to stalno radi, ne iz loše namere nego se čovek jednostavno unese. Smišljeno bih išao na to da iskamčim tehničku/izbacivanje namernim naletanjem na njega, naravno, ne u poslednjim sekundama meča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Ni ovi drugi nisu imali vise, dapache.

 

Mozda nisu imali, ali uzalud to kad nema ko da izvrsi presing osim Jaramaza.

 

Stvarno ne znam sta je hteo Filipovski sa ovim dovodjenjem Perkinsa. CMM i Gordic su dobri igraci koji mogu da igraju u oba pravca i ako ih se vec resavas, ubaci neke mlade igrace, pa ako su dobri daj im sansu sledece sezone.

 

Ovaj Partizan je sa ovakvim Perkinsom bas los tim, a opet su ga kao doveli zbog nekih rezultata. Kao golman kad ostane na pola puta izmedju lopte i gola.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Wingwalker said:

Skauting komšija je izgubio tesnu završnicu. Preforsirali su pritisak na Lojdu koji će sve jedno svojih dvadesetak isporučiti na kvantitet i kad mu je ladna ruka...tako su i napravili presudni faul. Jare je sigurno pola sata efektivno jurio Lojda a u napadu bio prva opcija. Rezultat: Dedu je faulirao u zadnjem minutu tako što su ga noge izdale: obema rukama kontakt na telo i nastavlja da gura dok obojica nisu pali. Klasičan otkaz motorike. Ne razumem zašto Deda nije ganjan u prenosu. Bez bloka je prenosio loptu u zadnjoj četvrtini...iščeprkali bi mu bar jedan posed ili bi umoran promašio bacanje. Uskoka na dijetu...na tajm autu guta vazduh. Dobrivoje se baš isprepadao. Ona bacanja su sramota za krilo meke ruke sa tim stažom u timu. Derbi majkumu.

 

 

 

 

 

 

ja se izvinjavam komšiluku...tek sad vidim da sam ovde okačio post namenjen drugoj strani brda.

imajte razumevanja, ne osvajamo kup svake godine. 

pogreši čovek.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

A ako se napravi ugovor po kom klub može na kraju bilo kog meseca raskinuti ugovor uz neku simboličnu naknadu?

 

 

Je l' ovo bio faul nad MIkom u skoku, tj. jedan pre skoka i jedan u toku borbe za loptu?

Takav ugovor se moze napraviti sa nekim ko dolazi iz KK Zitoradja. To je prica za malu decu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokodakalo said:

Takav ugovor se moze napraviti sa nekim ko dolazi iz KK Zitoradja. To je prica za malu decu.

 

Nisi bas u pravu... Npr Igokea je potpisivala "dobre" strance na otvoreni ugovor , iako nije bas dobar primer i Mega takodje + imas pregršt ugovora na mesec-dva-tri, pa ako su obe strane zadovoljne, ugovor se produzuje do kraja sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Zar ne potpisuju strance ponekad tako?

Ne znam na koje strance mislis i na koje klubove. Ja sam mislio na CMM. Mislim da ne postoji sansa ni 1% da je on tako potpisan. Realno, tako sta potpisuje Baskonija, u poslednje vreme i PAO. Razlika izmedju te dve price je sto oni za ta dva meseca izdvoje gotovo koliko Partizan za ceo ugovor za CMM. U tom slucaju igrac ima interes da tako sta potpise, plus se prezentuje na velikoj sceni (mislim na EL). Partizan, a i Zvezda tesko da mogu da potpisuju takve ugovore, prijatno sam se iznenadio za Roca i njegov dvomesecni ugovor, ali njegovo takmicarsko stanje je pokazalo zasto je on pristao na takav ugovor. 

2 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Nisi bas u pravu... Npr Igokea je potpisivala "dobre" strance na otvoreni ugovor , iako nije bas dobar primer i Mega takodje + imas pregršt ugovora na mesec-dva-tri, pa ako su obe strane zadovoljne, ugovor se produzuje do kraja sezone.

Igokea je porpisivala strance na otvoreni ugovor, ali na svoju stetu. Ugovore iz kojih su igraci mogli izaci, a pritom su ti igraci bili neafirmisani. CMM nije taj tip igraca. Perkins bi mozda i potpisao tako sta jer je Partizan za njega velika prilika. CMM je imao svoju priliku za prezentaciju u Cedeviti i reklo bi se da ju je solidno iskoristio. Apsolutno nije imao interes da potpisuje takvu vrstu ugovora. Pa jedan Hall ima stabilan ugovor u Zvezdi, a svakako je manje afirmisan od CMM. Tesko da nasi klubovi mogu potpisivati takve ugovore. Ispravka, mogu, ali je pitanje sa kakvim igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu CMM, menjali su i naši klubovi ranijih sezona često strance tokom sezone, nemoguće je da su sa svima nalazili zajednički jezik čak i kada ovi ne zadovolje. Kad dovedeš Torija Tomasa ili Frenka Robinsona, ne daješ mu ugovor na tri sezone blanko, ima tu raznih ograda, uslova i "prolaznih vremena".

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Na stranu CMM, menjali su i naši klubovi ranijih sezona često strance tokom sezone, nemoguće je da su sa svima nalazili zajednički jezik čak i kada ovi ne zadovolje. Kad dovedeš Torija Tomasa ili Frenka Robinsona, ne daješ mu ugovor na tri sezone blanko, ima tu raznih ograda, uslova i "prolaznih vremena".

Menjali jesu, ali i kasnije godinama otplacivali te ugovore u celosti. U sustini sporazumni raskid je najbolja opcija po obe strane, ali da bi do istog doslo igrac mora da ima rezervnu opciju koja bi preuzela njegove obaveze iz ugovora, ako ne u potpunosti onda bar priblizno. Sve je to individualna stvar i zavisi ponajvise od igraca i njegovih stavova, ali na sve to ne treba racunati. Pritom treba imati u vidu da su sportske karijere relativno kratke i da igraci moraju misliti na sebe i porodicu. Ne traje njima karijera 40 godina kao zaposlenima u privredi. Oni imaju nekih 10-tak godina profi karijere i potrebno je zaraditi i za zivot posle. Pogotovo kada se zaradjuje kao kod nasih klubova, a kasnije se zivi u USA, gde je zivot visestruko skuplji. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...