Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

On 5/10/2024 at 2:38 AM, Bugl Khan said:

Dobro, oba Ronalda su puno utakmica igrala protiv jače konkurencije od Mitrovića. R9-Copa America, Kvalifikacije, SP, prijateljske. CR7-EURO, SP, LN, prijateljske. Tako da tu statistika malo vara. 

 

Igrali su veći broj utakmica protiv konkurentnih ekipa od njega ali vidi sa kojim aždajama u ekipi su pravili akcije Brazilski i Portugalski Ronaldo, a sa kakvim igračima ih pravi Mitar? Portugal je 2016. osvojio finale Eura praktično bez Ronalda u ekipi koji se povredio odmah na startu utakmice, toliko su bili jaki da bez prve zvezde pobede.

 

Lako je uporediti kvalitet igrača koji asistiraju Ronaldu za golove i kvalitet igrača koji asistiraju Mitroviću za golove. I to čini Mitrovu statistiku još impresivnijom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drago said:

 

Igrali su veći broj utakmica protiv konkurentnih ekipa od njega ali vidi sa kojim aždajama u ekipi su pravili akcije Brazilski i Portugalski Ronaldo, a sa kakvim igračima ih pravi Mitar? Portugal je 2016. osvojio finale Eura praktično bez Ronalda u ekipi koji se povredio odmah na startu utakmice, toliko su bili jaki da bez prve zvezde pobede.

 

Lako je uporediti kvalitet igrača koji asistiraju Ronaldu za golove i kvalitet igrača koji asistiraju Mitroviću za golove. I to čini Mitrovu statistiku još impresivnijom.

Portugal to finale ne bi vidio bez Ronalda, koji je bio u momčadi prvenstva, i koji je zabio ili namjestio šest (od ukupno osam) golova Portugala do finala. 

Link to comment
Share on other sites

Niko nije poredio ovde fudbalsko znanje, auru i pecat koji je Ronaldo Zuba ostavio u istoriji fudbala, sa Mitrovicem. Tu nema sta da se raspravlja. Ali itekako mozemo da poredimo to koliko su golova postigli za reprezentaciju u odnosu na to koliko su meceva odigrali, i to je jedan segment karijere svakog igraca. Mitrovic je tu u vrhu u istoriji, i to je poenta. Mozemo cak i da raspravljamo, kako nece rece, da li je Zuba imao zivotinje iza njega u vodu Ronaldinja, Rivalda, Karlosa, Kafua... koji su mu ostavili prostor da daje golove, a Mitrovic ima samo Tadica. Tacno je da je Mitrovic imao slabije protivnike, ali i Ronaldo je imao Venecuele, Bolivije, Paragvaje, Ekvadore... Ronaldo je 2002. na svetskom prvenstvu bio nezadrzivi mamojeb kakav se vise nece ponoviti, ali 1998. je bio tek 4. strelac, a 2006. u grupi od 8 igraca sa 3 gola, iza Klosea sa 5. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2024 at 9:42 PM, Fat Zadd said:

 Svilar je trenutno u najboljoj formi, od nasih golmana ima najviše prostora za dalji napred i ubedljivo najveći plafon. 

Petrović je trenutno daleko od prvog golmana reprezentacije.

 

 

Ne znam po cemu to Svilar ima visok plafon. Evo veceras protiv Atalante je branio prilicno lose.

 

Meni on izgleda kao potpuno formirani golman koji je onako, nije los, ali je prosek. VMS je konceptualno za nas tim realno mnogo bolji.

 

Jos nam samo fali golman koji je linijas na ovu nasu odbranu, da se upucamo do kraja. To sto ce da skine nesto sto ovaj nece jednom u tri utakmice nikakvu razliku ne pravi.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
46 minutes ago, diego said:

Niko nije poredio ovde fudbalsko znanje, auru i pecat koji je Ronaldo Zuba ostavio u istoriji fudbala, sa Mitrovicem. Tu nema sta da se raspravlja. Ali itekako mozemo da poredimo to koliko su golova postigli za reprezentaciju u odnosu na to koliko su meceva odigrali, i to je jedan segment karijere svakog igraca. Mitrovic je tu u vrhu u istoriji, i to je poenta. Mozemo cak i da raspravljamo, kako nece rece, da li je Zuba imao zivotinje iza njega u vodu Ronaldinja, Rivalda, Karlosa, Kafua... koji su mu ostavili prostor da daje golove, a Mitrovic ima samo Tadica. Tacno je da je Mitrovic imao slabije protivnike, ali i Ronaldo je imao Venecuele, Bolivije, Paragvaje, Ekvadore... Ronaldo je 2002. na svetskom prvenstvu bio nezadrzivi mamojeb kakav se vise nece ponoviti, ali 1998. je bio tek 4. strelac, a 2006. u grupi od 8 igraca sa 3 gola, iza Klosea sa 5. 

Suludo je i to porediti, zato što Zuba nije "rođeni" centarfor, pošto je dobar deo karijere bio krilo, a tek je više silom prilika i nabijanja kilaže prebačen u sam špic. Time ne želim da umanjim vrednost Mitrovića, samo kažem da se ne preteruje. Mitrović se može upoređivati sa igračima iz svog vremena i tu sam napisao da je u samom vrhu. A sada da ga upoređujemo sa Zubom, Gerd Milerom ili ne znam Van Bastenom je preterano.

 

edit. odnosno sa realizacijom tih igrača.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Suludo je i to porediti, zato što Zuba nije "rođeni" centarfor, pošto je dobar deo karijere bio krilo, a tek je više silom prilika i nabijanja kilaže prebačen u sam špic. Time ne želim da umanjim vrednost Mitrovića, samo kažem da se ne preteruje. Mitrović se može upoređivati sa igračima iz svog vremena i tu sam napisao da je u samom vrhu. A sada da ga upoređujemo sa Zubom, Gerd Milerom ili ne znam Van Bastenom je preterano.

 

edit. odnosno sa realizacijom tih igrača.

kad je bio krilo?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Suludo je i to porediti, zato što Zuba nije "rođeni" centarfor, pošto je dobar deo karijere bio krilo, a tek je više silom prilika i nabijanja kilaže prebačen u sam špic.

 

Pa nisu ni portugalski Ronaldo, Mesi i Pele bili centarforovi, pa su dali vise golova nego bilo ko u istoriji. To sto je Ronaldo Zuba raznovrstan igrac i nije klasican centarfor ga ne "opravdava" sto nema bolji prosek od Mitrovica, kada je uvek igrao "devetku" i imao svu slobodu sveta da zavrsava akcije. On je stilom drugaciji od Mitrovica, verovatno si to hteo da kazes, jer je poput Mesija ili Maradone voleo da se vrati skroz do linije na sredini terena pa da odatle krene trk i slalom.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
37 minutes ago, Bugl Khan said:

kad je bio krilo?

Dok nije postao bucko 😁

edit. koliko mene sećanje služi, recimo u reprezemtaciji je Bebeto bio taj koji je bio najistureniji, a u Barsi negde u to vreme ili ranije Stoičkov. On se više izvlačio po strani i koristio brzinu i dribling u pokretu, gde je bio, i verovatno i ostao, jedan od najboljih. Te 1996 u Beigradu je pomerao kičmu zvezdinim bekovima.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Don Juan said:

Dok nije postao bucko 😁

edit. koliko mene sećanje služi, recimo u reprezemtaciji je Bebeto bio taj koji je bio najistureniji, a u Barsi negde u to vreme ili ranije Stoičkov. On se više izvlačio po strani i koristio brzinu i dribling u pokretu, gde je bio, i verovatno i ostao, jedan od najboljih. Te 1996 u Beigradu je pomerao kičmu zvezdinim bekovima.

pomješao si. U Barci sigurno nikome nije igrao krilo. Rasturio ligu i otišao u Inter nakon sezone. Tamo tek nije bio krilo. U PSVu nije bio krilo. Možda za Brazil koju utakmicu u 1 kvalifikacijama, ili na Copi, makar i to sumnjam. Kakva budala bi njega stavila na krilo?
To što se tijekom utakmice našao uz liniju ne znači da je igrao krilo. A i tada su svi igrali 442. Osim valjda Hrvatske.

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2024 at 10:29 PM, Don Juan said:

Mi realno imamo Mitrovića koji jeste jedan od najboljih centarfora današnjice. To što se klubovi plaše da ga angažuju zbog nekih drugih stvari, je druga priča. Po učinku i po realizaciji sam vrh. Šteta što nije gotovo ikada igrao sa vrhunskim veznim igračima iza sebe, tek bi se tada videla puna snaga.

 

 

Mitrović je spor i to je jedini razlog zašto nikada nije igrao u vrhunskom klubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Zajebo se Mile opasno. Umesto da bude backup Kurtoi, sad je cetvrti golman faking Srbije.

 

Nije da Belgija ima neki poseban potencijal sada. Gotovi su oni za vece domete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Birmančević je odigrao izvanredno poslednju utakmicu za Spartu - dva gola,prečka iz velike daljine..stvarno je bio igrač utakmice. Iskreno,pojma nemam koliko je konstantan u Češkoj..možda je ovo bio samo neki bljesak,ali ovo je bia njegova vrhunska igra.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, drgnk said:

Pavlović na širem spisku Nemačke, a Gorecka, koji je javno najviše podržavao tu njegovu odluku, izvisio. 😜

Greska i za njega i za Humelsa, nije bas da Nemci pucaju od opcija na svim pozicijama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
35 minutes ago, Drug Crni said:

Birmančević je odigrao izvanredno poslednju utakmicu za Spartu - dva gola,prečka iz velike daljine..stvarno je bio igrač utakmice. Iskreno,pojma nemam koliko je konstantan u Češkoj..možda je ovo bio samo neki bljesak,ali ovo je bia njegova vrhunska igra.

Birmančević će verovatno biti proglašen za najboljeg igrača lige.

Sramota je da nije pozvan za ove prijateljske što smo igrali proletos.

 

Edited by Polivalentni Stevica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kojoj poziciji igra u Sparti? Može li da igra desno kod nas (wingback ili krilo u zavisnosti od formacije), pošto ćemo izgleda i dalje muku mučiti sa tom pozicijom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...