Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

 

 

evo ti i paralela iz zivota van kosarke:

ja vodim tim od 10-12 ljudi, taman za jednu ekipu

od svih njih licno sam birao jedno petoricu

razliciti profili ljudi, sa razlitim skillsetovima, neki vrlo dobri, neki malo slabiji, neki jedva zadovoljavajuci

neke bih zamenio odmah boljim da mogu, ali gde ne mogu ne kazem ne treba mi, posto ja odgovaram za jebeni rezultat kad se podvuce crta

pokusavam od svakoga da dobijem nesto korisno...i guess what - nesto dobijem i od najgorih

i vremenom i oni mogu da postanu korisni clanovi tima

 

Loša ti je paralela jer ti ne vodiš tim koji se takmiči sa drugima i čiji rezultatski uspeh/neuspeh je egzaktan, pretpostavljam da cilj tvog tima nije u tome da bude bolji od drugih timova/firmi u direktnom takmičenju u vezi iste stvari. 

 

Ova diskusija o selekciji, doselekciji i sličnim terminima je imho samo diskusija o nazivima. Radonjić def nije selektirao ovu ekipu ali jeste izvršio određene korekcije vezane isključivo za sužavanje (ionako glomaznog) rostera i to za igrače koji daleko od toga da su plenili igrom (kao Šilb svojevremeno, objašnjavao sam već zašto se ove korekcije rostera ne mogu podvesti pod pojam "šilbovanje"). Pratio sam pažljivo šta si pisao, pominjao si da Radonjić treba da preuzme odgovornost ukoliko ne osvoji ABA ligu, a kad te je Guru upitao šta to znači, pošto je "preuzimanje odgovornosti" jedna klasična floskula ako se ne konkretizuje, opet si dao neki apstraktan odgovor. Dakle, konkretno pitanje za tebe: ako Radonjić ne osvoji ABA ligu, da li smatraš da treba da bude otpušten ili ne?

 

Ja sam prvi koji ne voli pozivanje na "stare zasluge", pa to važi i za Dejana Radonjića koji je, slobodno možemo reći, već sad legendaran KKCZ trener. Međutim, on za sada još uvek nije fejlovao ove sezone, čak i sa frankenštajnom od tima koga je nasledio. Ja ne vidim kod njega manjak želje i energije, znamo u principu njegove vrline i mane, činjenicu da je malo krut oko nekih stvari ali isto tako da mu ekipa za završnicu sezone uvek bude fizički besprekorna i na tome najviše zasnivam optimizam kad su u pitanju rezultati na kraju sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

takmicim se sa Indijcima:), budzetom i SLA

cilj jeste da se bude bolji od drugih dostupnih opcija, i to se evaluira redovno

 

za radonju sam dao sasvim konkretan odgovor

- kao i svuda kada si na nekoj liderskoj poziciji - dajes izvestaj zasto i kako je doslo do neuspeha(a neosvajanje ABA jeste neuspeh)

- preuzimas svoj deo odgovornosti za taj neuspeh - ovde naravno nije sve 100% na njemu, zbog vec pomenutih okolnosti, ali je jako bitno da si svestan gresaka koje jesu tvoje(vec pomenute korekcije rostera na gore, krutost, nesposobnost prilagodjavanja nesto drugacijim okolnostima, preterana samouverenost da si bolji od ABA boranije, pogresna procena kvaliteta te iste ABA boranije...)

- zatim, ako imas volje znanja, dajes i predlog kako ces te stvari da ispravis, i dajes plan rada za naredni period

    - ako nemas volje i znanja da bilo sta ispravljas dajes otkaz

- onaj ko donosi odluku procenjuje tvoj izvestaj i plan rada i prihvata ga ili ne. ako ga ne prihvati dobijas otkaz 

 

Quote

Međutim, on za sada još uvek nije fejlovao ove sezone, čak i sa frankenštajnom od tima koga je nasledio.

slazem se da jos uvek nije fejlovao, i nadam se da ce uspeti da preokrene ovo sto trenutno gledamo

ne slazem se da je frankenstajn od tima odgovornost samo crnog saloa i covica, vec i radonjina(pisao sam vec i zasto)

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Cavani said:

E da, zaboravio sam da mu se prate facijalne ekspresije tokom tekme, pomocu kojih su alhemicari dosli do zakljucka da ga bole tuki. 😂

A po cemu ti zakljucujes da ga ne boli tuki.

To je u njemu urodjeno i kada ga ponese naboj on mora tako. Pogledaj i Duska Ivanovica.

Jedino ako mu je zena rekla da izgleda smesno na TVu i da komsijama ne sme u oci da pogleda zbog toga, pa eto Radonja vezbao da ne gestikulise.

(ne shvatiti pogresno - nisam za smenu Radonje kao sto nisam bio ni za smenu Obradovica jer za svaki sistem/viziju treba vreme. Siguran sam da obojca imaju viziju ali je pitanje nekad i trenutka i odluka i naravno strpljenja)

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2021 at 11:11 AM, Chaos Is Me said:

Hajde lepo da sačekamo i vidimo kako ćemo proći u ABA ligi da bi se donosili zaključci ko je bio u pravu. Igra zaista ne izgleda naročito dobro, al sa Radonjićem nikad nismo umirali u lepoti. Ako uzme ABA ligu nadam se da će se konačno završiti elegija o Džoniju, u suprotnom kritičari dobijaju pun legitimitet.

 

Dzoni je najirelevantniji igrac za rezultat tima koji je ikad zaigrao u KKCZ. Mi ni sa njim ne bi 1 posto veci favoriti bili za bilo sta. Nego je zanimljivo da se tera kontra i kuka za likom koji je odigrao dve dobre utakmice, uglavnom se ispucavao, mrzelo ga da igra odbranu i cesce imao manji index od broja poena sto je za visokog igraca cirkus. 

20 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ocekujem da preuzme odgovornost za neuspeh i sa tom idejom izadje pred onoga ko donosi odluke

to dalje znaci i da shvati svoje neke greske koje je napravio i da ima ideju kako da to sl. put uradi bolje

ako nema ideju sta i kako da uradi bolje onda moze i da da otkaz

dakle, normalne stvari za bilo koju lidersku poziciju u bilo kojoj sferi posla/zivota

 

Trebao je tako i posle Igokee ili Cibone da uzme odgovornost, pa bi jos plivali u kompleksu zvanom KK Partizan, te nam ni jaci tim, ni veci budzet ne bi bili dovoljni da ih dobijemo. 

 

Mislim, ne znam stvarno u kom univerzumu Sasa Obradovic kao trener moze da ima isti kredit kao Dejan Radonjic, pa ni slican. 

Edited by Markoss
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2021 at 10:51 AM, svarozicslo said:

Odstranjivanje O Brajanta iz tima, u kome većina igrača nema vic u igri, dovelo je do toga da, kao što neki rekoše, često izgledamo kao "rukometna ekipa". Ne siluje O Brajant, ali zato je prinuđen da siluje Lojd ili Volden, jer drugi koš teško da mogu da daju. Ne znam čija je "ingeniozna" to ideja bila i da li su razlozi bili isključivo timski (ili možda finansijski i sl), ali je to težak zajeb. Ako je Radonjićeva, onda još manje imam razumevanja kako tim igra pred najvažnije utakmice u sezoni. Ako je Čovićeva, takođe ne abolira Radonjića koji se sa tim prećutno saglasio preuzimanjem tima (ako je ideja bila da se O Brajant, Kolom) odstrane ranije ili nakon kupa. 


A ako je O'Brajantova? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

 

Dzoni je najirelevantniji igrac za rezultat tima koji je ikad zaigrao u KKCZ. Mi ni sa njim ne bi 1 posto veci favoriti bili za bilo sta. Nego je zanimljivo da se tera kontra i kuka za likom koji je odigrao dve dobre utakmice, uglavnom se ispucavao, mrzelo ga da igra odbranu i cesce imao manji index od broja poena sto je za visokog igraca cirkus. Jos uz to ako moze da se odbrani Sasa Obradovic aka dijagnoza (nije lepo sprdati se s ovim, ali jbg, tacno je) jer je eto ledjenda kluba i nije dobio pravu sansu, hajde da spamujemo do kraja sezone sa Dzonijem. 

Bold - ovo svakako nije tacno, ali se na ovakvim postovima grade mitovi o igracima. Bilo da su afirmativni, ili ne. 

Bold i underline - vazi... Uzeli bi KRK bez njega, sasvim je sigurno

Italic i undeline - to jednostavno nije istina. Igrao je odbranu korektno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Inbox said:

Bold - ovo svakako nije tacno, ali se na ovakvim postovima grade mitovi o igracima. Bilo da su afirmativni, ili ne. 

Bold i underline - vazi... Uzeli bi KRK bez njega, sasvim je sigurno

Italic i undeline - to jednostavno nije istina. Igrao je odbranu korektno. 

U odbranu spada i defanzivni skok, a JoB je u tom segmentu na nivou KLS kosarkasa. Nema ko mu loptu s glave nije skidao, al dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Znači sad kad je pala u vodu priča o Dzoniju uništitelju hemije i timske igre, pucamo na to da je irelevantan? Ok, ali šta onda reći za Kuzmića, Halla, Simonovića, Kuridzu, Dobrića, Lazića? Po čemu su oni bitni?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Znači sad kad je pala u vodu priča o Dzoniju uništitelju hemije i timske igre, pucamo na to da je irelevantan? Ok, ali šta onda reći za Kuzmića, Halla, Simonovića, Kuridzu, Dobrića, Lazića? Po čemu su oni bitni?

 

Nista, isto su relevantni, al za njima se ne bi plakalo dva meseca kao za ovim. Kukalo bi se doduse i za Holom, jer je isto Saletov pulen. Pa bi bilo - jbt odrekli smo se pleja sposobnog da kreira, dobrog u odbrani, flor generala, a ostali na mucenom Uskoku. 

 

Cinjenica je da su svi isti kurac, al za ovim kukate, a ove bi slavili da odu. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Chucky said:

Ovo je vrlo teska i mucna tema Radonjic ili Obradovic. Jedan selektirao tim, drugi preuzeo tim i odgovornost koja ide sa tim. I jedan i drugi snose odgovornost i veliki deo krivice za losu igru. Istina je da smo najbolje izgledali na pocetku sezone pod Obradovicem ali to je bio period dok jos nije krenuo ubitacan raspored. Da li je neko svestan sta radi ovaj raspored igracima. Koliko se oni potrose ne samo fizicki nego i emotivno sto je mozda i opasnije. Strucni stab (ne samo Radonja ili Obradovic) morali bi da mnogo vise rade na motivaciji igraca pred utakmicu. Uz jak pristup od pocetka i kada izgubimo ne bi trebalo da pravimo problem. Nismo ni mi pretplaceni da uvek izaberemo najjaci tim i iz sezone u sezonu budemo najjaci u regionu. I drugi biraju i selektuju. Najveci budzet ne znaci uvek i najaci tim kao celina. Tesko je to predvideti.

 

 

Dok su jos svi bili zdravi i dok jos nismo odradili prvu doselekciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

 

Nista, isto su relevantni, al za njima se ne bi plakalo dva meseca kao za ovim. Kukalo bi se doduse i za Holom, jer je isto Saletov pulen. Pa bi bilo - jbt odrekli smo se pleja sposobnog da kreira, dobrog u odbrani, flor generala, a ostali na mucenom Uskoku. 

 

Cinjenica je da su svi isti kurac, al za ovim kukate, a ove bi slavili da odu. 

 

Nisu svi isti kurac, Dzoni je kvalitetniji od pomenutih i donosio je kvalitet na dosta utakmica. Ovi ostali ne doprinose nikako, osim što Ogi borbabre Dobrić ponekad pogodi neku trojku kad mu se da sloboda.

 

Inače ja ne bih zadržao Dzonija za narednu sezonu, kukam za njim više zbog igrača koje imamo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chucky said:

A po cemu ti zakljucujes da ga ne boli tuki.

 

Metodom ocinjeg vida.

Covek ucestvuje u utakmici, bodri igrace, neretko ih i izgrdi gde za razliku od Obradovica ne bira na koga ce se izdrati vec su na napetu i najbolji igraci, nervira se kad  e ide. Ja ne znam sta bi jos trebalo da uradi da forumska komisija citaca facijalnih ekspresija konstatuje prelaznu ocenu iz zalaganja uz aut liniju.

Inace, tesko timu koji se osloni na Obrajanta da im donese titule kad je gusto. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, drakon1 said:

Sa ili bez O'Bryanta nam je igra u k...cu. Meni je svejedno ko siluje, sama cinjenica da tako igramo je porazavajuca. Ne znamo sta se desavalo u timu i zbog cega je O'Bryant otisao, da li ga je neko oterao ili je i njimu iz bilo kojih vec razloga bio pun k....c svega. Uz to nam niko ne garantuje da bismo sa njim igrali ista bolje. Treba se setiti njegovih igara. To po meni nije bilo nista impresivno. Sivilo kao i svi ostali. Rekoh na LIVE temi, onih koje nema kujemo u nebesa, a kad su tu i zaigraju nakon klupiranja, povrede, bolesti itd. onda kukamo kako nam nedostaju neki drugi, a ovaj koji upravo igra nije vise ni za klupu. Tako sa Simanicem, Reathom, JOB, Colomom, Hallom... NEMAMO DOBRU EKIPU, to je srz problema.

 

Ocekujem da krene odredjena kuknjava i za Kuridzom, to bi bila kruna boldovanog

P.S: Glasajte, ili menjajte glasove, do pre pocetka utakmice sa Olimpijom, posle toga nece biti moguce

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Metodom ocinjeg vida.

Covek ucestvuje u utakmici, bodri igrace, neretko ih i izgrdi gde za razliku od Obradovica ne bira na koga ce se izdrati vec su na napetu i najbolji igraci, nervira se kad  e ide. Ja ne znam sta bi jos trebalo da uradi da forumska komisija citaca facijalnih ekspresija konstatuje prelaznu ocenu iz zalaganja uz aut liniju.

Inace, tesko timu koji se osloni na Obrajanta da im donese titule kad je gusto. 

Ok. Slazemo se da se ne slazemo 🙂

Moje je misljenje da covek od preko 40 godina (ili 50 - ne znam koliko ima Radonja) ne menja navike odjednom, ali ok.

Da sam video to ribanje igraca rekao bih ok. Nisam video, bar ne u dovoljnoj kolicini.

U pravu si i ti i verujem vecina foruma koja zastupa taj stav da nista ne znaci sto nedostaju ti poznati Radonjini pokreti, ali za mene kao pojedinca eto to je malo indikativno.

Sa velikom sigurnoscu mislim da ni Radonji kao ni timu kurcobolja nije ni na kraj pameti, ali mislim da ih je sezona emotivno iscedila. Nadam se da ce do pocetka plej ofa da napune baterije i daju sve od sebe, pa dokle doguramo. Nije poraz u sportu katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

“Dosad smo iskoristili 18 od mogućih 20 igrača, mislim da se u tim promenama vide određene promene u hemiji. Treneri imaju svoje želje, a mi radimo na tome da ispunimo sve u skladu s mogućnostima. Počeli smo da padamo kada su počeli da dolaze Ročesti, pa O'Brajant i onda Teri. Poremećena je bila hemija, što je verovatno uzrok ovakvih rezultata. Svi momci su dobri, ali se poremetila hemija. Optimista sam da ćemo uspeti da se vratimo. Kada je mnogo teško, odmah zamislite da je moglo da bude još gore. Ako budemo dobro radili, biće bolje“.

 

Svi navedeni su otpusteni na ovaj ili onaj nacin. Sustina je sto se ovde malo pise i zna da je predsednik i sportski direktor iznad trenera. Opet sigurno je u odstranjivanju njih troje ucestvovao i trener mada poznavajuci Radonjica da je usao u konflikt sa JOB,apsolutno ne bi igrao na kupu pa tacno sa juniorima igrali. Ostavljam sumnju da se JOB naljutio zbog odlaksa u svlacionicu i da je to prelilo casu kod Covicevog citata gore.

 

Opet ostaje nejasno ako se znalo da je Simanic bivsi sto je bilo i logicno zbog posprdnih izjava rodbine o treneru i njegovim slabim igrama,zasto nije doveden neki igrac koji bi imao preko 10+poena u rukama sto je evidentno da nemamo kod igraca, samo bih mogao garantovati za Loyda.

 

U principu mi smo potrosili ogromnu svotu novca za tih famoznih 18 igraca, gde ulaze i juniori sa  novim ugovorima, plus sin i ko zna ko jos u FMP-u. Imamo dva strucna staba i verovatno nismo najbolje prosli u oprastanju sa nekim igracima.

 

Na sve to je i Kolom out, kome bi svi videli ledja, ali da je doveden krsten plej, svakako od svih trenutnih PG, on jedini lici na PG koji ima visok ABA nivo i apsolutno najvece iskustvo i kosarkaski IQ.

 

Nama je jos i najmanji problem ova sezona, imamo dosta ugovora i za sledecu sezonu koju je uprava potpisivala nevervatno lako na dve godine. Razumem da nema mnogo domacih igraca u opticiju, ali ne znam cega se boje u ABA okvirima i da se tim pravi za tipa sl tri sezone da napadne sam vrh EL. Ovako sledece godine opet remont,a jos gore ako ga uopste ne bude ni bilo. Duo Obradovic i Covic su napravili jezive probleme, ne samo za ovu sezonu vec i za sledece i to je ono sto nam ne daje neki optimizam.

 

Forsiramo godinama neke igrace koji nemaju kapacitet da kao roll playeri odigraju bilo kakvu ulogu koja ce nam doneti  potrebnu energiju za visok plasman cak i u ABA ligi. Jedina neka sreca da ostanu Volden i Nkoko i da na t dovedemo 2-3 igraca ranga Loyda da bi se posteno posibali za F8 na sve to da neke igrace koji su vremenski otisli u qrac kao Simon, Kuzmic, Kuridza zamenimo sa mladim prospektima, nebitno da su iz nase zemlje.

 

Da mi imamo stvarno ozbiljne planove,ciljali bi Smajlagica, Simonovica iz Mege  pa cak i Ivanovicu iz Buducnosti ponuditi ugovor koji ne moze odbiti...to je vec neka konstrukcija koja bi imala smisla. Mi nimalo ne koristimo u nasim ABA okvirima to sto igramo EL, vec trazimo nesto u FMP-u koji posle Dobrica se raspada da izbaci nekog igraca koji bi imao smisljenu ulogu u KKCZ. Da bi uopste dosao u priliku da igras iz FMP-a u Zvezdi, moras biti tamo dominantan kao sto su bili Dobric i Guduric a to ce kroz borbu u ABA ligi biti jako tesko.

 

Sedlacek je jedan od sportskih radnika koji bi uz ovakve budzete mogao da privoli tonu mladih kvalitetnih igraca da dodju u klub i to uz poprilicno dobar odnos cene i kvaliteta, ali eto mi imamo Karacica, Nesu Ilica....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolom, Uskok, Hol.... pa ajd opet u krug. Nikom pa cak ni njima trojici nije jasno ko je  drugi plej, ko treci, a ko je za tribinu. 

 

Kolom izgleda kao da bi dobro dosao da pomogne Borcu iz Cacka, a posto se i dalje hvatamo za njega kao za neku slamku spasa, govori u kakvoj smo trenutno situaciji na toj poziciji. 

 

Ako bi i usao kao neko zaboravljeno osvezenje, dao jednu trojku i podelio 2 pcnroll pasova, digao bi se maksimalan hajp bez obzira na standardne 3-4 izgubljene lopte i livade u odbrani, dok bi ga posle nekoliko utakmica opet mazali govnima kada postane jasno da je to maksimum njegovog outputa. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sedlacek je jedan od sportskih radnika koji bi uz ovakve budzete mogao da privoli tonu mladih kvalitetnih igraca da dodju u klub i to uz poprilicno dobar odnos cene i kvaliteta, ali eto mi imamo Karacica, Nesu Ilica....

 

Nije Sedlacek lud da se sa nama zajebava za male pare kada je trazen koliko je trazen. Nesa Ilic je profesionalni tapsac po dupetu i nisam siguran da boljeg za tu ulogu mozemo da nadjemo. 

 

Bolje staviti Karija kao GM-a, i da on hendluje Radonjica, i trenere juniorske i kadetske ekipe, a da se Covic (ili ko god da ga nasledi) se bakce sa politicarima u obezbedjenju budzeta. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...