Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ma tipicni srpski mitovi...

- izgubis, i odmah trazis krivca, Brankovica;

- vidis nesto kod komsija da se koprca, i odmah u tudjega tatka pogolema patka;

- nakandna i odlozena pamet, kaze se nesto na pocetku sezone, cuti se dok se to ne ostvari, i onda 'esam vam rekao';

- secanje ko u zlatne ribice + selektivna memorija...

 

Ok, i ja sam podlozan tome, moje omiljene su:

- bice bolje i bitno da smo pokazali karakter...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, 12Laki said:

S nekim stvarima se ne treba saliti i terati zajebanciju Kdote.

Moj neki životni moto je da se u životu uvek treba šaliti, što su okolnosti teže šala je potrebnija ali razumem da ukoliko je neko preležao upalu pluća može da se oseti uvređenim tako da se izvinjavam takvim osobama.

 

@Perkos2

 

Čini mi se da bi ovaj stil igre mogao da gura još par godina lagano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

 

Lazic je licio na onog Lazica iz prvog Radonjinog serijala, i to lici vec nekoliko tekmi u kontinuitetu. Opravio ga Radonja. I to je onaj Lazic kojeg bih svrstao u top 15 igraca u poslednjoj dekadi.

 

Lazic na pocetku sezone (a i gotovo prethodne dve sezone) je bio za svaku kritiku. Naravno, ne mazanje govnima ali takvi smo mi cigani, ekstermisti 😄

 

Svejedno....zasluzuje svu kritiku za doprinos ove i prethodnih sezona. Kakav je to kosarkas koji mozi da pruzi neku solidnu igru samo kod jednog trenera? A pritom za tih par godina ce da zaradi kolko nekoliko nas za zivota, pa valjda je ljudski primetiti da nesto tu nije u redu ili ne smemo ni da primetimo?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako vas, ali mene jos jede onaj poraz od juce, nekako me jos vise pece posle prospavane noci.

Rezultatski nebitno, ali posle onoliko truda da se sa sakatim rosterom vratis i onoliko dobre energije izgubis jednim skokom i promasenim zicerom najboljeg igraca, nekako mi je bas WTF, i deluje mi kao kosmicka nepravda.Bas su momci zasluzili da se raduju sinoc, ali nadajmo se da smo losu srecu istrosili ove godine u 10tak EL utakmica, i da su nasa ostala takmicenja.

Nekako mi ponovo posle par godina nas tim prirastao za srce❤

Edited by Gudura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Jebiga, promasio je. Mi smo izgubili prvenstveno jer Kuzmic nije zastitio skok nakon promasaja Gudaitisa. Dozvolio je da mu likovi 10 cm nizi skinu skok, nesto sto recimo jedan Davidovac kroz ceo kup nije dozvolio nikome.

Ovo nije tačno. Pogledaj ponovo taj detalj sa utakmice. Kuzmić je zagradio svog igrača ali upravo Davidovac nije zagradio Ponitku koji je sa suprotne strane od Kuzmića protrčao kroz reket, pokupio loptu i dodao je Pangosu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Knipex said:

Ovo nije tačno. Pogledaj ponovo taj detalj sa utakmice. Kuzmić je zagradio svog igrača ali upravo Davidovac nije zagradio Ponitku koji je sa suprotne strane od Kuzmića protrčao kroz reket, pokupio loptu i dodao je Pangosu.

Moguće, pisao sam upis na osnovu sećanja od sinoć.

 

Hvala na ispravci.

Link to comment
Share on other sites

sada se već nazire forma dogovora izmedju Čokija i Radonje:

 

,,...vidi Deki, para više nemamo ali pošto ne dovodimo više nikog oko toga ne moraš da se cimaš.

sa Ročom smo izgubili tri meseca čekajući Koloma a Valensija nam poslala Koloma i po...djubrad španska.

Zbog Joba ne spavam vikendom a košta me ko tvoj dvosezonski ugovor tako da idemo lagano onu našu...

Za Terija me ništa ne pitaj ali ABA naravno mora da se uzme. Imaš neko pitanje il da naručim predjelo?

...e,da...aj živeli i dobro ti nama doš'o.''

 

 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Jeste užasno teško biti game winner. Ali i ti retki kojima to uspeva u dobrom procentu, ne znači da mogu svaki put iznova biti game winner. A problem je što mi ovde Loyda proglašavamo chokerom, a Pangosa clutcherom, na jako malom uzorku. Što je svakako nefer a isto bi reko i da je obrnuto.

 

Pa nije ni toliko mali uzorak. I istina, jako je teško biti game winer o tome i pričam na kraju krajeva. Čoker je ružan izraz (jbg ne znam drugi) i voleo bih da ga ne koristim, ali kako god ga okreneš tu ima elemenata tog pojma. 

 

Recimo, uzmimo tu situaciju na tri sekunde do kraja kada je omašio polaganje - ima li nekog ko smatra da bi promašio to da je umesto tri sekunde do kraja to bilo u nekom 16. ili 37. minutu? Ja mislim da ne bi, da bi ga dao u 99/100 slučajeva.

 

Meni je čovek beskrajno drag, ali da ima sve osobine koje mu se pripisuju ovde na forumu sad bi igrao u NBA ili u najmanju ruku u Realu ili Barsi. Npr, meni Volden deluje kao neko (sa beskrajno manje skila) kome bi pre dao zadnju loptu u ruke nego Lojdu. Moja lična opservacija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Svejedno....zasluzuje svu kritiku za doprinos ove i prethodnih sezona. Kakav je to kosarkas koji mozi da pruzi neku solidnu igru samo kod jednog trenera? A pritom za tih par godina ce da zaradi kolko nekoliko nas za zivota, pa valjda je ljudski primetiti da nesto tu nije u redu ili ne smemo ni da primetimo?

Pa to sam i ja rekao zar ne? Zasluzuje kritiku, a za poslednje utakmice ne jer je odigrao ono sto od njega ocekujemo. 

 

E sad kakav je to igrac koji to radi samo kod jednog trenera, moze se pitati i kakvi su to treneri koji to nisu izvukli iz njega a jedan jeste, zar ne? Ne moze on malo da zna kako da igra pa malo da zaboravi, pa onda opet malo zna... dosli vanzemaljci pa mu uzeli talenat a onda mu Dusko Dugousko vratio? 😄

 

A za platu ne bih komentarisao - ne znam koliki mu je (saldo na racunu iz meseca u mesec). A da vrlo verovatno prethodnih 2 godine nije tu platu zasluzio - slazemo se da nije, bez obzira na trenera koji nije izvukao i njega sta je trebalo. 

Link to comment
Share on other sites

Meni prosao sinoc flesh kad je Macvan gradio kod promasenog slobodnog a Kalinic sa druge strane ubacio u kos, ovde je malo bilo drugacije ali  da ima elemenata ima.

Beskrajno mi je drago da sam opet gledao Zvezdu kako igra umesto onog bizona nabijaca statistike.

Svaka cast na onome sto je pruzio u finalu KRK ali ocigledno je to uloga u kojoj ne vidi sebe u timu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da se i danas raspreda za Lojda da je choker. Momak svaku utakmicu zabode 20+, krpi na pleju jer ga nemamo, tuku ga ko vola a ne stedi se ni u odbrani. I njegov stil igre je takav da se ne stedi, posle svakog slaloma zavrsi u reklame, imao je koronu i jos nije u punom trenaznom procesu. 

Opet kazem, ko ima mogucnosti da vrati utakmicu, neka vrati na Lojdov intervju na poluvremenu, znam da sam tad pomislio kako je ozbiljno crkao a to je bilo pred pocetak drugog poluvremena, znaci nakon pauze. Do poluvremena je dao 17, a u drugom samo 4.

Da, slazem se da bi ga pre dao u 16-om minuta nego u 40-om, ali samo jer bi tada imao vise snage.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 12Laki said:

E pa u ovome lezi grm.Eto meni nije svejedno kad gledam kako se ekipa ne bori i gubi 20 razlike.To moze pogotovo da se odrazi kada bude bitno jer ako krene lose ekipa moze odmah da se preda i spusti koplja jer su na to navikli i stekli taj mentalitet tokom sezone.Ovako ova borba i ti tesni porazi ima da se vrate kada bude najpotrebnije.Jer ekipa koja se bori i trudi bude uglavnom nagradjena.Valjda je to jasno.

 

Naravno da je bolje kad odigras dobro u porazu nego kad se raspadnes, ja sam vise mislio da taj osjecaj nakon poraza. Kad nas oderu 20 jbg nekako ne zalim za tom utakmicom. Ali kad ovako gubimo maltene redovno u EL to bas boli. Volio bih ako nista da dostignemo broj pobjeda koji je imao Alimpije, utisak je da smo zasluzili dosta vise od ovih 7 iako je jasno da za neku top8 borbu ove sezone jednostavno nismo imali dovoljno kvaliteta. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

E sad kakav je to igrac koji to radi samo kod jednog trenera, moze se pitati i kakvi su to treneri koji to nisu izvukli iz njega a jedan jeste, zar ne? Ne moze on malo da zna kako da igra pa malo da zaboravi, pa onda opet malo zna... dosli vanzemaljci pa mu uzeli talenat a onda mu Dusko Dugousko vratio? 😄

 

Pa to je stvarno fenomen i slucaj za razmatranje. Ajd za odbranu bi mozda mogli da objasnimo razlicitim trenerskim pristupima ali kako mozes sa 4 trenera da masis vecinu otvorenih suteva za 3 a samo sa jednim da imas vise nego dobar procenat?

Ja ipak mislim da je to stvar u njegovoj glavi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

i meni je drago sto sam konacno gledao pravu zvezdu

u kojoj loyd uzima 15 suteva

umesto one u kojoj loyd uzme 8-9 a bizon nabijac statistike 7-8

kako se odmah rasplamsala timska igra cim smo oterali stetocinu

:smiley33: kakav post...
mislim nije da moramo sve da se slazemo, ali valjda je ovo skolski airball.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

i meni je drago sto sam konacno gledao pravu zvezdu

u kojoj loyd uzima 15 suteva

umesto one u kojoj loyd uzme 8-9 a bizon nabijac statistike 7-8

kako se odmah rasplamsala timska igra cim smo oterali stetocinu

 

Aj što smo prodisali otkad smo se rešili JOBa... Krajnje se nekorektno poneo prema klubu, odigrao kup samo da bi pridodao još jedan trofej i tako našao bolji angažman, a bio je mažen i pažen sa naše strane...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profaarmor said:

Meni prosao sinoc flesh kad je Macvan gradio kod promasenog slobodnog a Kalinic sa druge strane ubacio u kos, ovde je malo bilo drugacije ali  da ima elemenata ima.

Beskrajno mi je drago da sam opet gledao Zvezdu kako igra umesto onog bizona nabijaca statistike.

Svaka cast na onome sto je pruzio u finalu KRK ali ocigledno je to uloga u kojoj ne vidi sebe u timu

Odlicna observacija. Ili Kalinin putback u Podgorici, za pobedu posle xy godina. U oba slucaja isti igrac uzima skok na snalazljivost i anticipaciju odbijanja lopte (ili kocku?)

Hm, gradjenje kosa posle bacanja deluje trivijalno, ali ni malo nije... Svakako da ovo nije ona situacija 'Novica skida skok metiljavom Tadiji sa glave', vec cudnija...

Ovako, po secanju (vratio sam je samo jednom na motanje), Kuz je svoj posao odradio solidno sklanjajuci Guaitisa. Da li je trebalo da bolje proceni odbijanje lopte - verovatno jeste. S njegovim gradjenjem i pometanjem je desna strana kosa ostala gola. Al opet, 'svog' igraca je zadrzao na ledjima. Kriviti njega je bzvz. Deki je svog izgubio i gledao loptu (hteo da lovi skok, sto nikako nije pametno). Cak sam sklon da kazem da je ovo u nekoj meri i Dobricev kiks, kao treceg coveka na skoku, koji je ostao ukopan.

Nemam pojma, mozda da okaci neko gif, moguce da sam i ja lose skontao situaciju?

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...