Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ne znam zasto je problem prihvatiti da je neko sposoban da da i 30p na utakmici, ali da u odlucujucim momentima ne da ne pogadja trojke preko ruke, nego masi i cist zicer?
to sto je choker u odlucujucim momentima samo znaci da bi lopta trebala biti manje u njegovim rukama u takvim situacijama, od njega se protivnici svakako ne smeju odvajati jer ga se plase, a neko drugi moze da proba da resi utakmicu.

 

za razliku od uvrezenog misljenja da se kao clucher radjas ili ne, moje je misljenje da se i to uci ako ima ko da te nauci. mislim da je  Jenkins dobar primer, onakav poen u onakvom trenutku protiv Fenera? 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Au, šta sve čovek ne pročita na ovoj temi...
@Placebo Lone star , shvatam te i razumem, pošto si spominjao 90-te cenim da imaš nekih godina i eventualno decu. To je baš taj osećaj kad ih voliš više od svega, a znaju da te iznerviraju da hoćeš iz sopstvene kože da iskočiš. Naravno ne ostavljaš ih, ne okrećeš im leđa zbog toga i jedva čekaš da izađu iz sobe (kazne) da vidiš da li su ok, kako su tvoju reakciju podneli. Možda samo ja to tako doživljavam, ali moj odnos sa Zvezdom je najpribližniji tome. Ja ti svakako ne zameram.@Wingwalker i ja često ispizdim kad pročitam svakakve bljuvotine ovde, ali nekako mislim da nikoga ne treba prozivati. Svako ima pravo da misli kako hoće, nekima ne treba pridavati značaj jer ili su maliciozni ili jednostavno provociraju. Verujem da imaš i pametnijeg posla nego takvima davati svoje vreme i prostor za iživljavanje ovde. Na kraju nama kao društvu nedostaje tolerancije i uvažavanja, te neke kulture dijaloga u kojoj su svi jednaki i zaštićeni od prozivki i napada. Siguran sam zbog tvojih postova koje rado čitam da te je samo ponelo kao i neke druge. Friendly remark.
Što se tiče utakmice, nikad nije prijatno kad izgubiš, ali ono sinoć je po meni isključivo posledica skraćene rotacije. Drugo poluvreme je DR trademark odbrana gde je svih pet na parketu igra bez zadrške. Problemi sa napadom nama kreću posle one prve tri-četiri utakmice u sezoni, tako da se na to ne bi osvrtao. Siguran sam da će poraditi kada bude najpotrebnije.
Šteta je za Lyoda što neće osetiti atmosferu i publiku, a da je top igrač, po meni jeste. Dobar momak, uz to timski igrač, sve radi za tim, sjajne brojke, meni sasvim dovoljno da ga posmatram kao vrhunskog igrača.
Što se Uskokovića tiče, stekao sam utisak da kako utakmica odmiče on igra bolje. Da li je to zbog neiskustva i stegnutosti u startu ne znam, ali to mora da reši jer neće imati toliku minutažu kada se svi vrate. A da ima materijala mislim da ima.
Jedno nepopularno mišljenje sada...Kuzmić koliko sve nervirao (povremeno i mene) mislim da može da profitira od ove situacije gde je jedini na 5 i podigne nivo svoje igre. Kod njega je obrnuto u odnosu na Uskokovića. On počne dobro, a kasnije pada, što pripisujem njegovoj fizičkoj nespremnosti. Iz toga proizilaze i ostali elementi na koje se to prenelo (koordinacija, eksplozivnosti, tajming). Uostalom kad god je on u igri kontrola skoka je vrhunska. Mislim da može da bude dobar bekap Noku.
O Lazu smo se svi ogrešili, evo i ja priznajem, iako ga nisam ovde pljuvao, ali sam mu svašta u sebi rekao. Pravi je primer kako se na terenu igrač podredi timu, drži odbranu (pošto volim i američki fudbal) kao najbolji lajnbeker koji predvodi pass rush.
Odužih ovo ne zamerite. Ja sam siguran da ćemo se na kraju radovati, a onda kreće (mada imam utisak da nikad ne prestane) omiljena tema nas Cigana, prelazni rok. Ako DR ostane, ja sam siguran da nas čeka uspešna i uzbudljiva sezona, kao što će i ova do kraja biti.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, đubrivo. said:

pa upravo smo pomenuli neke odlučujuće momente ove sezone gde je nemilice pogađao. ne može da se računa samo kada promašuje

mislis na utakmicu sa CSKA?
jeste dao mnooogo poena i poene za +2 minut pre kraja,
ali je 8sec pre kraja izgubio cistu loptu i to nas je za malo kostalo pobede.

ali smo dobili utakmicu pa se to zaboravilo.

 

jos jednom, samo kazem, ako je to dozvoljeno na ovom forumu,

da to sto neko ima skilla da postize po 30+ poena po utakmici ne znaci da mu ruka nece zadrhtati u ogromnom broju odlucujucih momenata.

primera je toliko, da je besmisleno da ih navodim,

ali je posao trenera da prepozna ko je Loyd a ko je Rade fckng Milutinovic.

 

ako jos uvek nije jasno sta kazem, eno polufinala iz Laktasa pa se da uporediti sta je odigrao Rakocevic a sta Lazic.

 

i sto se mene tice, svaka dalja prica ovde staje, samo mi jos treba da mi se ucitavaju svakakve gluposti i da me neko proglasi za malicioznog a Loyd mi je svakako jedan od najdrazih stranaca u klubu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

pa upravo smo pomenuli neke odlučujuće momente ove sezone gde je nemilice pogađao. ne može da se računa samo kada promašuje

ovde se racuna samo poslednja utakmica

 

 

sem kad je dzoni u pitanju, njemu se racuna i onaj fejdavej sto je uzo u poslednja 3min 3.cetvrtine protiv krke u novembru

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, 12Laki said:

I sad nije veliki igrac jer eto promasi taj zadnji sut al zato nema veze sto nas je sa svojih 30+ poena doveo do toga da imamo taj sut za pobedu?

koja je razlika? izgubili pa izgubili. mislim na kkcz?

za njegovu statistiku je svakako ocigledana razlika.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

koja je razlika? izgubili pa izgubili. mislim na kkcz?

za njegovu statistiku je svakako ocigledana razlika.

Kakva je razlika izmedju utakmice na 1 loptu i utakmice koja je zavrsena sa +20 za protivnika?U prvom slucaju imas sanse za pobedu dok u drugom slucaju....

Link to comment
Share on other sites

ovde se racuna samo poslednja utakmica
 
 
sem kad je dzoni u pitanju, njemu se racuna i onaj fejdavej sto je uzo u poslednja 3min 3.cetvrtine protiv krke u novembru
Daleko mu lepa kuca, da moje oci vise ne vide. Klasican privatnik, koji igra za sebe, a ne za tim.
Jbt kad pogledas Lojda ili Voldena i koliko riljaju po terenu, odmah se vidi da oni mogu da igraju u pobednickom timu i da daju dooprinos shodno svojim kvalitetima.

Evo ja bih sada dao 5 Dzonija za jednog Fajea lagano. I nije da ja volim samo igrace koji riljaju i krvave kolena, vec da svaki igrac mora da igra za tim prvenstveno, a da mu je uloga u skladu sa kvalitetom.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nazalost isti je djavo, na tabeli ostaje 7 pobjeda a porazi u zadnjim sekundama se ne boduju. Sta vise neuporedivo mi lakse pada kad nas nabiju nego da svako malo gledamo ovakve poraze u EL. 

 

Ono sto raduje jeste da Radonjic polako uspostavlja svoju igru i sve manje brinem za aba ligu kako vrijeme odmice. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

Nazalost isti je djavo, na tabeli ostaje 7 pobjeda a porazi u zadnjim sekundama se ne boduju. Sta vise neuporedivo mi lakse pada kad nas nabiju nego da svako malo gledamo ovakve poraze u EL. 

 

Ono sto raduje jeste da Radonjic polako uspostavlja svoju igru i sve manje brinem za aba ligu kako vrijeme odmice. 

E pa u ovome lezi grm.Eto meni nije svejedno kad gledam kako se ekipa ne bori i gubi 20 razlike.To moze pogotovo da se odrazi kada bude bitno jer ako krene lose ekipa moze odmah da se preda i spusti koplja jer su na to navikli i stekli taj mentalitet tokom sezone.Ovako ova borba i ti tesni porazi ima da se vrate kada bude najpotrebnije.Jer ekipa koja se bori i trudi bude uglavnom nagradjena.Valjda je to jasno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

mislis na utakmicu sa CSKA?
jeste dao mnooogo poena i poene za +2 minut pre kraja,
ali je 8sec pre kraja izgubio cistu loptu i to nas je za malo kostalo pobede.

ali smo dobili utakmicu pa se to zaboravilo.

 

 

Clutch time is the final 5 minutes with the score within 5 points. https://t.co/DZdQMgKmeU. — ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) March 30, 2020. 

Clutch scoring is more than game-winners and overtime makes. It involves any shot in the closing minute of a close game.Mar 30, 2020.

 

daklem, nije "clutch" samo poslednji napad. 

 

prozivati lika da je choker za mene lično nije fer. što ne znači da ti ne treba da misliš drugačije, narafski.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Choker je pre svega onaj koji ne sme da preuzme odgovornost u odlucujucim trenucima, a ne neko ko je promasio. Uzasno je tesko biti game winner, takvih je strasno malo.

 

Uglavnom, sinoc je trebalo ici na neki dobar sut za tri, siguran sam bio da bi Dobric pogodio, ova sezona ma lici na onu gde je izresetao u sutu. 

 

Prodor ka kosu u zadnjem napadu je rizican jer se ipak dozvoljavaju malo jaci kontakti. Ne mogu sad da se setim tacnog polozaja Lojda, ali cini mi se i da je malo prerano izbacio loptu, samim tim je polaganje bilo jace. Hteo je da izbegne blokadu, ali se onda baca visoki luk a ne da zbrzas sut.

 

Jebiga, promasio je. Mi smo izgubili prvenstveno jer Kuzmic nije zastitio skok nakon promasaja Gudaitisa. Dozvolio je da mu likovi 10 cm nizi skinu skok, nesto sto recimo jedan Davidovac kroz ceo kup nije dozvolio nikome.

 

Mozda sam ja malo i pristrasan jer mi je Jordan bas bas gotivan lik i bio bih presrecan da ostane i sledece sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Kako je Lazić igrao odbranu večeras, svako moguće poštovanje zaslužuje. Nema igrača koji toliko žrtvuje svoje tijelo u odbrani. Stane kao zid uz Gudaitisa, onda isprovocira faul u napadu Ponitke, posle jurio Pangosa kao bijesni pas.

 

2 hours ago, big bad bruin said:


O Lazu smo se svi ogrešili, evo i ja priznajem, iako ga nisam ovde pljuvao, ali sam mu svašta u sebi rekao. Pravi je primer kako se na terenu igrač podredi timu, drži odbranu (pošto volim i američki fudbal) kao najbolji lajnbeker koji predvodi pass rush.
 

 

Lazic je licio na onog Lazica iz prvog Radonjinog serijala, i to lici vec nekoliko tekmi u kontinuitetu. Opravio ga Radonja. I to je onaj Lazic kojeg bih svrstao u top 15 igraca u poslednjoj dekadi.

 

Lazic na pocetku sezone (a i gotovo prethodne dve sezone) je bio za svaku kritiku. Naravno, ne mazanje govnima ali takvi smo mi cigani, ekstermisti 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, John Terry said:

Choker je pre svega onaj koji ne sme da preuzme odgovornost u odlucujucim trenucima, a ne neko ko je promasio. Uzasno je tesko biti game winner, takvih je strasno malo.

 

...

 

Jeste užasno teško biti game winner. Ali i ti retki kojima to uspeva u dobrom procentu, ne znači da mogu svaki put iznova biti game winner. A problem je što mi ovde Loyda proglašavamo chokerom, a Pangosa clutcherom, na jako malom uzorku. Što je svakako nefer a isto bi reko i da je obrnuto.

Edited by L' Imperatore
  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, K.Dot said:

Ali koliko Simon igra rekreativno ovu sezonu, sve mu je nešto šala zabava komika, ne cima se previše, namiguje, dopisuje se sa Radonjom u sitne sate, preležao upalu pluća i sada živi život punim plućima što se kaže.

S nekim stvarima se ne treba saliti i terati zajebanciju Kdote.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

Ali koliko Simon igra rekreativno ovu sezonu, sve mu je nešto šala zabava komika, ne cima se previše, namiguje, dopisuje se sa Radonjom u sitne sate, preležao upalu pluća i sada živi život punim plućima što se kaže.

I takav zustavi Tomasa bez da se oznoji

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, djura.net said:

'ajd' da se slozim sa ovim,

inace ja nisam govorio o clutch timeu, pomesao si me sa nekim.

 

govorio si da je choker, pa sam ja pomenuo tekmu sa cska kao najo;igledniji primer, gde nas je bukvalno kroy ceo taj definisani clutch time nosio a ti mu na konto iygubljene lopte u poslednjem napadu i ovog aktuelnog zicera prisijes pridev choker sa kojim se ja ne slazem, pa zato. uostalom, on je lik koji po prirodi rostera uzima 90% kljucnih suteva u zavrsnicama i normalno je da nesto od toga udje a nesto i ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...