Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Lepo zvuci kad tako romansirano napises kao pismeni za cetvrti razred.Glupo mi je da ti pisem istoriju ljubavi mene i nje jer bi zvucalo kao dokazivanje ljubavi.Ne dokazujem svojoj deci da ih volim pa necu ni tebi koliko volim ovaj klub.Opet ti kazem nemam problem sto smo losi,bili smo mnogo losiji pa sam prelazio hiljade km da je gledam.Problem je pozadina naseg SD zadnjih 9 godina.Kresendo je bio sinoc sa vredjanjem onih povlascenih koji vredjaju Ibrahimovica.Kad dodje Alek za trenera verovatno ce i meni i Radonji biti svejedno.Ako mislis da "baratamo" poluinformacijama sto se tice SNS a i SD Crvena Zvezda videces da nisu poluinformacije kad Alek i sad prepodobni Nebojsa odu sa vlasti.Sportski pozdrav

Brate mili, pa 1945. su komunisti pobili hiljade ljudi, neka istraživanja popisuju 60 hiljada imena i ti isti ako ne osnivaju onda bar imaju debelog uticaja u rukovodstvu svakog jebenog sportskog kluba u SFRJ pa i Zvezde. I tom logikom ti si imao istoriju ljubavi sa takvim timom. I sad u zadnjih 9 godina su frustracije prekipele.. Jednostavno je, racio i emocije su dva sveta.

Nema veze s razumom, politikom, lopovlukom, to su druge stvari, protiv kojih se naravno bori ali ne odustajanjem.

Naravno da ništa ne treba da dokazuješ, ok si mi forumaš a i ja sam večeras poludeo, osetio sam to zvezdaštvo na parketu, oslabljeni, bez igrača, navijača, protiv jačeg i skupljeg tima, kome pobeda više znači, nama gotovo ništa.. E baš večeras mi je taj neki inat i emocija proradila i onda dođe jedan onakav post i pogodi me u žicu.

Čista emocija, ko hoće s nama grlimo ga kao brata, ne gledamo kolika sila nas napada nego kakvu svetinju branimo, ko neće široko mu polje..

Što reče znameniti navijač na travi Marakane posle ulaska u finale, "sve ludaci aaaaa"...

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Naravno. Meni je to i glavni čar sporta. Gledati kako tim zajedno raste i kako se bori i kako ponekad odigra preko sovjih realnih mogučnosti. 
 
Preneti če se, sigurno. Pa svaki put kad je kamera prikazala Waldena u drugom poluvremenu, jedva se je zadržavao da ne uskoči na teren.
Apsolutno i zato je bila privilegija gledati Zvezdu kada je Radonja bio trener u EL i kako su ti timovi napredovali.



Inace, slezu mi se nekako utisci o Radanovu i Uskokovicu i onome sto su prikazali u prethodnom periodu.
Za Radanova sam nekako ubedjen da on moze postati u najmanju ruku dobar rotacijski igrac kao Davidovac i Dobric, a prilicno sam siguran da ima potencijal i za nesto vise.
Sto se tice Uskokovica sve vise sam ubedjen da ce tesko on dotle ubaciti. Ima decko plejmejkerski nacin razmisljanja (sto je mozda i najvaznije), ali ima previse nedostataka (slab sut iz daljine, nedovoljna dobra kontrola lopte, nedovoljna visina i brzina) za igraca koji u perspektivi moze da popunjava mesto 12 u EL ekipi. Bas tu vidim neke slicnosti sa Rebom bebom koji je po meni bio i dosta veci talenat, a takodje nije mogao da dobaci so te uloge. Nadam se iz srca da ce me Uskok demantovati jer se stvarno vidi da se decko srcem bori.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne postoji trener koji bi iz ovog tima izvukao bolju partiju od Radonjica. Kad Loyd nije na parketu tesko je naci igraca koji zna da spusti loptu na parket, a kamo li da postigne kos nakon tog poduhvata. Cista radonjicevska partija sa dobro izgrebanim koljenima i teska je nepravda da smo ovo pukli. 

 

Ova sezona u EL je bas frustrirajuca. Imamo 7 pobjeda i bar jos toliko izgubljenih u ovakvoj zavrsnici. Najradje bih sve premotao do plej ofa. 

  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Cemi takvi postovi Laki? Jel zbog toga sto Radanov nije igrao vise?

 

Ne, to je samo trešnjica na vrhu.

 

A ona grafika je mala ironija kojom sam želeo da se nadovežem na svoj post od pre par meseci, gde sam napisao da Lojd nije vrhunski EL igrač. Odličan da, vrhunski ne.

 

Ono što čini malobrojnu skupinu vrhunskih igrača nije skill ni atletika (mada su jako bitni), već glava. Imali smo pokaznu vežbu večeras kako izgleda vrhunski igrač (ali na žalost na protivničkoj strani) - Pangos.

 

Vrhunski igrač je vrhunski igrač jer je sve spojeno u jednu celinu - i veština i atletika i glava.

 

Kad se to spoji, dobije se neko kao on, npr.

 

Vrhunski igrač u odsutnom momentu (skoro uvek) pogađa. Zato što ima vrhunsko samopouzdanje i veru u sebe koja mu u ključnom momentu ne zaustave ruku i kretnju, on VERUJE da će pogoditi i zato i pogađa.

 

Lojd, ma koliko ga voleo kao sportistu, kao sjajnu ljudsku osobu (jer on to jeste), ipak to nije. Sa time se uglavnom rađaš ili ne i to je onaj mali tas na vagi koji odvaja šampione iz gomile drugih. Bio bih presretan da je drugačije, ali na žalost nije.

 

Da me neko ne shvati pogrešno - ne pišem ovo iz neke ljutnje i ojađenosti, ovaj promašaj večeras (a nije prvi u sličnim situacijama) mi je samo potvrdio već oformljen zaključak.

 

I dalje ću uživati gledajući još kratko vreme Lojda u našem dresu, a jedina promena koju bih voleo da vidim je da u ključnim momentima lopta buda manje kod njega. To je sve što sam želeo da kažem.

 

PS

 

Zaboravih početak posta i onu grafiku...

 

Zagorac se tu nalazi jer je on doslovno paradigma ogromnog talenta i nepostojeće glave. Mogao sam i Borišu da turim ako bi nekome bilo lakše zbog toga.

Edited by Laki21
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao tekmu - kao što sam se i zarekao - drago mi je da sam sačuvao živce, a još mi draže što vi pišete da su ostavili srce na terenu. Jedva čekam sledeću u ABA ligi, taman i tim da kompletira.

Nego, nisam primetio da neko komentariše koliko je @Chaos Is Me izbaksuzirao? 🤨 

Link to comment
Share on other sites

Lojd je promasio ono jer je crkao, ne pamtim da sam ga video onako zadihanog kao na poluvremenu. Prelezao je skoro i koronu, mozda mu se telo jos uvek oporavlja. Jbg jedini je koji ume nesto sa loptom i mora da daje 20+ u kontinuitetu da bi ovom timu dao sansu da pobedi. Mozda nije top 10 igrac EL, ali top 20 svakako jeste, a uz to je i sjajan karakter.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji klub u EL koji ima veću razliku u klasi izmedju prve violine i ostatka rostera a da isti košta max 500k. Zo, Punter i Bili sada igraju za po 700-800k a prošle sezone je svako od njih odradio ozbiljan deo posla. Sada smo spali samo na Lojda koji je opet morao desetak puta da prebacuje u reli i spašava Uskoka i Dedu kad prerano zaustave dribling umesto da kao Beron šteka snagu za pravi trenutak kada će se demarkirati i dobiti pas za šut spolja od pleja kojeg nemamo. Upravo Pengos je duplo ,,teži'' igrač od Lojda a to je zbir ugovora Dede, Kureta, Dobrivoja, Lazića i Radanova. Drugi put uživo dobijamo objašnjenje zašto a nije slučajno metno tu trojku, nije ni Paskval nacrtao tu akciju...a nosi Zenit cele sezone na tim ramencima. Čista klasa. Ili se pomiriš sa tim poretkom ili će uvek neka nepravda da nam visi nad glavom.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nikako mi nece biti jasno razmisljanje navijaca da je neko ko ubaci 21 poen, ali ne da odlucjuci kos - choker, jajara, bezmudas. Ali zato neko ko bi u teoriji do tad ubacio 0 poena, i dao trojku na kraju - bio pobednik, mudonja i slicno. 

 

Da nema ovog Lojda, izgubili bi bar jedno 4,5 utakmica u EL. Vrhunski igrac za EL, a to dal je choker ce pokazati u utakmicama koje su bitne kao sto su one u ABA, mi smo u EL ispustili jos pre dva meseca. 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, K.Dot said:

Da se mene nešto pita, ostavio bih Koloma u korona izolaciji. Neka Hall, Uskoković i Volden dele minute na kecu i samo rokaj. 

 

A sto ne bi pritom i pomerili Voldena na 2 da menja Lojda kome se pritom moze malo i smanjiti minutaza da bi bio manje zadihan za ovakve situacije u finisu a takodje mozemo probati da igramo i sa 3 beka?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mister-no said:

Brate mili, pa 1945. su komunisti pobili hiljade ljudi, neka istraživanja popisuju 60 hiljada imena i ti isti ako ne osnivaju onda bar imaju debelog uticaja u rukovodstvu svakog jebenog sportskog kluba u SFRJ pa i Zvezde. I tom logikom ti si imao istoriju ljubavi sa takvim timom. I sad u zadnjih 9 godina su frustracije prekipele.. Jednostavno je, racio i emocije su dva sveta.

Nema veze s razumom, politikom, lopovlukom, to su druge stvari, protiv kojih se naravno bori ali ne odustajanjem.

Naravno da ništa ne treba da dokazuješ, ok si mi forumaš a i ja sam večeras poludeo, osetio sam to zvezdaštvo na parketu, oslabljeni, bez igrača, navijača, protiv jačeg i skupljeg tima, kome pobeda više znači, nama gotovo ništa.. E baš večeras mi je taj neki inat i emocija proradila i onda dođe jedan onakav post i pogodi me u žicu.

Čista emocija, ko hoće s nama grlimo ga kao brata, ne gledamo kolika sila nas napada nego kakvu svetinju branimo, ko neće široko mu polje..

Što reče znameniti navijač na travi Marakane posle ulaska u finale, "sve 

Jesam emotivno odregovao i nekako pokusavao da nadjem krivca da iskalim bes zbog svega sto se desava.Prvo me razbesnelo ono sa Ibrahimovicem covekom koji ne daje nikakvog povoda za onakvo ponasanje onih glupih desnicara.Razocaran skautingom i bestidnim displinskim kaznama,pretrpavanje rostera i otpustanje istog bez ideje kako da se resi goruci problem na kecu.JBG Silb,JOB,D Brown,kazna Mileru po isteku sezone i jos gomila slicnih slucajeva gde jajarimo i urusavamo ugled kluba.Zadnjih godina na Aba ligi nas je sramotno malo tako da i kao navijaci smo prilicno zakazali.Bila je bolja atmosfera sa Uvalinom nego par zadnjih sezona u Pioniru.Da ne spominjem da nas je u Alimpijevov sezoni  bilo po par sramotnih hiljada u sablasnoj Areni.Slucajeve Omic,papci,Rakicevic,FC3,gusle necu ni da komentarisem.

Ne nisam najmoralniji covek na planeti,nisam ni blizu ali postujem ugovore koje sam potpisao.

Opskurnij je gledati Covica na dekadentnoj Happy televiziji sto vazi i za pink gde mrsi muda i prica o postenju.

Ja sam svakako preterao i napisao neke stvari koje ne mislim.Veruj mi da te apsolutno razumem i da je bes isto neracionalna emocija.A upravo je bes govorio iz mene.Avatar cacka nos i nema dublje znacenje pogotovo ne politicko opredeljenje.@Ulicnibasketas.😉

2 hours ago, Laki21 said:

Gledam sad snimak meča sa Gruzijom, Petrušev, ne sećam kad sam video mekše ruke u centra. A onda se setim Kuzmare Bunyan-a.

 

I tako...

Kakav igrac,kakva brzina,kakve brze ruke...Prijem lopte u kontri kao da je bek u najmanju ruku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Dies at the End said:

 

Mogu sve da razumem.. da je neko ogorcen klubom, trenerom,  igracima... sa pravom s kritikuje iste, ne zeli da prati klub I itd... ali mi nikako ne ide da neko , ( pa to bilo i na jbenom 4umu) glumi kakvu moralnu velicinu ( ne kazem da nisi) , a na profilnoj mu je ubica i zločinac,  kvazi i satro revolucionar...

 

(eto, morao sam to da napišem 😄 )

 

Sorry za off

Avatar je Che koji cacka nos,stavljen sprdnje radi i be odrazava politicko misljenje.😇

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I jebo Pengos svakog ko ovde opet zakuka za njim. Ode nam cela sezona u grdjenju lica i valjanju po zemlji što i ciganija ukleta nema milionskog igrača, kao da smo ga nekad i imali, nego moramo da se patimo sa Lojdom koji nume zicera. I Zo nam nije valjao kada je usporio nakon šlepanja onog odrona od rostera više od pola sezone. Njega smo opremili sa Filipom najboljim domaćim plejem ali Lojd eto ima reprezentativca Španije i višestruke evropske vice šampione Kuza i Simketa. Zvezda prvi put ima kompletnog igrača, beka top šutera, vrhunskog ball handlera koji kada je vreo trpa, kada mu stane šut ide u meso kao da nema sutra a odbranu igra iz sve snage od početka sezone. Kada planiramo da prihvatimo da je i Lojd milionska klasa ali to se adekvatno plati i racionalno eksploatiše tek kada potpiše za milionerski klub gde će umesto hausmajstor uloge igrati samo svoju igru pa će sa 20 poena za 20 minuta biti baja. Kod nas iako je od 19 EL duela 12 odigrao u okvirnih 30 minuta, ipak sinoć je čouker jer nam je prodao tekmu za bitnu osmu pobedu u EL. Kada on misli da stignemo Alimpijevih jedanajs? To je sindrom ovih vaučeraca kojima država pokloni 5k dinara za letovanje a oni fejkuju još par komada i sa empirijom od deset godina porodične Paralije i još toliko sa oblajavanjem po odmaralištima Sutomora sa radničkim igrama sada po Sokobanjama jebavaju rentijere što u apartmanu od 4 zvezdice nema plitkog tiganja za palačinke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Ne, to je samo trešnjica na vrhu.

 

A ona grafika je mala ironija kojom sam želeo da se nadovežem na svoj post od pre par meseci, gde sam napisao da Lojd nije vrhunski EL igrač. Odličan da, vrhunski ne.

 

Ono što čini malobrojnu skupinu vrhunskih igrača nije skill ni atletika (mada su jako bitni), već glava. Imali smo pokaznu vežbu večeras kako izgleda vrhunski igrač (ali na žalost na protivničkoj strani) - Pangos.

 

Vrhunski igrač je vrhunski igrač jer je sve spojeno u jednu celinu - i veština i atletika i glava.

 

Kad se to spoji, dobije se neko kao on, npr.

 

Vrhunski igrač u odsutnom momentu (skoro uvek) pogađa. Zato što ima vrhunsko samopouzdanje i veru u sebe koja mu u ključnom momentu ne zaustave ruku i kretnju, on VERUJE da će pogoditi i zato i pogađa.

 

Lojd, ma koliko ga voleo kao sportistu, kao sjajnu ljudsku osobu (jer on to jeste), ipak to nije. Sa time se uglavnom rađaš ili ne i to je onaj mali tas na vagi koji odvaja šampione iz gomile drugih. Bio bih presretan da je drugačije, ali na žalost nije.

 

Da me neko ne shvati pogrešno - ne pišem ovo iz neke ljutnje i ojađenosti, ovaj promašaj večeras (a nije prvi u sličnim situacijama) mi je samo potvrdio već oformljen zaključak.

 

I dalje ću uživati gledajući još kratko vreme Lojda u našem dresu, a jedina promena koju bih voleo da vidim je da u ključnim momentima lopta buda manje kod njega. To je sve što sam želeo da kažem.

 

PS

 

Zaboravih početak posta i onu grafiku...

 

Zagorac se tu nalazi jer je on doslovno paradigma ogromnog talenta i nepostojeće glave. Mogao sam i Borišu da turim ako bi nekome bilo lakše zbog toga.

 

Kad pričamo o glavi i mentalnoj snazi. Daj da se podsetimo Loydovog šuta za 3 poena sa kupa, koji je završen nedavno. To ne da je bila kriza, nego ozbiljan raspad, gde on nije uspevao obruč dobro da pogodi, čak iz otvorenih pozicija. Ni sedam dana posle toga, ni traga ni glasa o toj šuterskoj krizi. Ja bi mu recimo tu dao plus u kategoriji "glava", jer svakako moraš da budeš mentalno jak i spreman da se izboriš sa tim padovima i pronađeš formu nazad tako brzo.

 

Što se tiče clutchovanja. Ok promašio je to polaganje, možda je promašio šut još u kojoj utakmici (ja mu nebi zamerao onaj stepback protiv Asvela nešto puno), Pangos je pogodio... Ali mislim da je malo nepravedno suditi igračima na osnovu par utakmica ko je pobjednik ko je luzer. Kad mi to nebi uzelo pola života, premotavao bi nazad Pangosove utakmice u evropi i brojao koliko puta je on promašivao u bitnim situacijama. Siguran sam da bi mogle da se nađu situacije, gde bi se moglo reči da je chokovao. Naravno da ne govorim o tome da je on choker i luzer. Ali nije ni Loyd. Nego takva ti je košarka. Nekad ubaciš taj šut, nekad ne.

 

8 hours ago, Cavani said:

Lojd je promasio ono jer je crkao, ne pamtim da sam ga video onako zadihanog kao na poluvremenu. Prelezao je skoro i koronu, mozda mu se telo jos uvek oporavlja. Jbg jedini je koji ume nesto sa loptom i mora da daje 20+ u kontinuitetu da bi ovom timu dao sansu da pobedi. Mozda nije top 10 igrac EL, ali top 20 svakako jeste, a uz to je i sjajan karakter.

 

Tačno tako. Ne samo da su ga tukli, vukli, udarali prilikom demarkacije. Trošio se je i tako što je lopta stvarno puno bila kod njega (sa onom životnjim Hollinsom za vratom) a da se pri tome ni malo nije štedeo na drugoj strani terena. Jbt, kakav paket. Stranac, nemilosrdan trpač, najplačeniji u ekipi, a spreman da pogine za tim. Kakva čast ga je gledati u našem dresu ❤️

 

A biče još i bolji. Ova kriza sa plejmejkerima je rezultirala tako što on mora da se troši tamo gde nebi trebalo. Slično ko Baron prošle godine kad je u jednom delu sezone stvarno imao puno loptu u rukama, pa mu je to onda uticalo i na one stvari koje on radi najbolje. Iako Loyd to može, opet su mu te neke situacije dosta neprirodne, i bezveze ga je trošiti tu. Kad se vrate plejevi, cenim da če biti još ubojitiji i efikasniji.

 

8 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Mnogo je 32 minuta Simona na terenu čak i u ovakvim okolnostima. Kakvo je ono bilo pomračenje uma kad se zaletio kao junac na centar i napravio faul, sve to na 4 sekunde do kraja napada.

 

Nebi mu zamerao ono stvarno. Povukla ga je lopta. Ugušili smo jih ko zmija žabu u tom napadu, znao je gde če da poda onaj igrač koji je izgubio dribling, rizikovao da bi ubacio lagane poene, ali ovaj put zakasnio za milisekund. Ali ne treba nikome to zamerati. To su naše situacije, iz kojih proizvedemo dosta poena, a pre svega energiju i samopouzdanje za dalji tok utakmice.

 

Btw po meni odlična utakmica Simona. Posao na Thomasu dole če mnogi treneri budučih Zenitovih protivnika pokazivaati svojim igračima, kao primer kako se to radi.

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan je Lojd ali mora  u završnici meča da imamo još neku opciju. Protivnici znaju da lopta ide njemu u ruke pa bi trebalo da probamo još nekog da realizuje zadnji napad. Nemamo opterećenje plasmana u EL pa što ne bi Davidovac ili Volden probali iz neke uvezbane akcije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, đubrivo. said:

jednu opciju smo pre par dana poslali u aut. 

 

što se lojda tiče, imao je on tekme gde je clutchovao po 5min u kontinuitetu, protiv cska je valjda naočigledniji primer 

 

nema igrača koji uvek pogađa 

Igrac treba uvek da pogadja da bi bio veliki igrac!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...