Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ne treba biti mnogo pametan pa uvideti da ovo kurcu ne vredi. I nije toliko problem rezultat koliko igra i koncepcija. Sto se ne vidi sta je plan kako na kratak tako na dug rok. Sto strucni stab luta sa igracima. Sto nema 'konfidensa'. Sto je trener prenervozan na terenu. Takodje je sasvim jasno da je to glavna krivica trenera. 

 

Problem je sto niko od vas ne nudi neko resenje, sem da lincujete trenera samo zato jer je vise nego jasno da je ovo njegov pecat. Ok i sta onda? Koga dovesti na pola sezone ko ce sa timom koji ne poznaje uzeti ABA ligu? Imate li neku ideju, sem ideje da Radonjic dobije dozivotni ugovor jer nijedan drugi trener na svetu ne moze da trenira Zvezdu? Ko god da dodje a da nam je novcano pristupacan, tesko da moze kapitalnu promenu da napravi. Koliko smo vec trenera promenili od Alimpijevica do danas, i da li se ta promena nekad desila? Pa nije. Problem je sto nasi treneri nemaju kontinuitet i na brzinu sa budzetom koji je manji od svih drugih klubova male su sanse za neki napredak.

I sve dok ih tako cesto budemo menjali nikada nece ni imati kontinuiteta, i ponavljace se ista prica. A ako nekome trebamo pruziti kontinuitet znate li boljeg kadra od naseg coveka, koji je od retkih koji ima evroligasko iskustvo i legenda je kluba sto bi trebalo da mu da neki kredit kod igraca, navijaca, i javnosti (forumase ne racunam jer su posebna sorta)? Ko je taj covek kome bi trebalo da pruzimo kontinuitet isti onaj koji je dobio i Radonjic? 

 

To naravno ne znaci da ne treba reagovati kao sada kada ne ide, i upravo za to bi trebalo da sluzi uprava. Trener kada dodje u ovu situaciju mora da dobije ribanje od uprave. Pa i javnu kritiku zasto da ne da bi se podstakla neka reakcija. Nije svaki odgovor otkaz. Mi konacno treba da krenemo da pravimo neki karakter, a necemo ga izgraditi lutanjem i konstantnim kadrovskim promenama. 

 

2 minutes ago, Losmi17 said:

To bas ima veze s ovom temom

 

Ima. Analogija slicnog dogadjaja u sat vremena drugog srpskog kluba. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

danas je obrajant bio najbolji igrač zvezde: kontrolisao reket, krpio koliko je mogao gomilu propusta u defanzivi spoljne linije (tako je i dobio 5x penala, tako smo i izgubili tekmu u regularnom delu nakon 10+, zbog odbrane spoljne linije), ubacio svoje poene, odlično asistirao (bolje od plejmejkera i bekova)

 

 

 

Mora se priznati da je Marcipan večeras bio najbolji visoki igrač bez ikakve sumnje.

 

1 hour ago, quentin said:

Ne znam zašto nije više minuta Uskok dobio.

 

Nije dobio zbog ovog dole:

 

57 minutes ago, kokodakalo said:

Sa njim smo i izgubili jer su nas stigli sa 14 na 2 trojkama preko igracaa koje je on trebalo da cuva

 

I sada dolazimo do ključa problema; 

 

1. bilo je očito da je mali crkao i da prvenstveno u odbrani ne može da isprati igrače

 

2. primamo preko njega poene u seriji (deset ili dvanaest čini mi se).

 

3. Obradović ga menja tek kada su ovi skinuli razliku na 2. U međuvremenu čini mi se nije bilo prekida.

 

E sada, već nakon druge primljene trojke po kretanju Uskokovića, brzini reagovanja, kretanju tela, videlo se da je lipsao i da ne može dalje kvalitetno. To sam video ja iz fotelje, verovatno i većina gledalaca za malim ekranima svojih TV prijemnika, ali jbg,

 

a) nije i Saša Obradović.

 

b) Ili jeste, pa je čekao prvu priliku da izvrši izmenu.

 

E sada, ako je u pitanju a), što odbijam da poverujem, to je užasno veliki previd.

 

Ukoliko je u pitanju b), pošto nema prekida, zašto nije reagovao i tražio da se napravi faul da bi se izvršila izmena? Kvalitetan trener ne bi čekao katastrofu već bi je predupredio.

 

i c) Zašto nije Uskokovića vratio u igru kada se ovaj odmorio, a prvenstveno, kada su glavni bekovi protivnika istovremno povučeni na klupu na odmor?

 

I već na ovom malom prikazu dolazimo do ključnog pitanja generalno - kakav je i koliki u stvari kvalitet Obradovića kao trenera, kada nije uspeo da ishendluje jednu ovakvu, poprilično očiglednu stvar?

 

A to je samo jedan segment, bilo ih je još gomila...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

@mmajstor šta ti znali ovo : problem je što niko od "vas" ne nudi nikakvo rešenje?  Ovde pišu ljudi frustrirani nepdstojanjem  nikakve ideje i plana u kk cz, bez ukakve izvršne funkcije u klubu. I da ponude rešenje ko bi nas poslušao?

 

pa kako neko moze da prepozna dobru ideju ako je i sam nema? 

 

pored izliva frustracija sto je potpuno razumljivo i opravdano u ovom trenutku, predlaze se smena trenera sto jeste vid resenja ali samo polovicnog. Pa ako se vec ulazi u licitiranje sta je najbolje uraditi da bi se iz ovoga izaslo onda dajte celovit a ne polovican predlog. A za nepostojanje plana i ideje u klubu sto si napisao odgovoran je menadzment kluba a ne trener. Medjutim ako se klub vise umesa onda ide onda ona kontrateza - ne pita se trener poslusnik oko tima nego Covic. Moramo da znamo sta hocemo i kad kritikujemo a ne samo ko malo dete da placemo sto nismo dobili sladoled. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Mora se priznati da je Marcipan večeras bio najbolji visoki igrač bez ikakve sumnje.

 

 

Nije dobio zbog ovog dole:

 

 

I sada dolazimo do ključa problema; 

 

1. bilo je očito da je mali crkao i da prvenstveno u odbrani ne može da isprati igrače

 

2. primamo preko njega poene u seriji (deset ili dvanaest čini mi se).

 

3. Obradović ga menja tek kada su ovi skinuli razliku na 2. U međuvremenu čini mi se nije bilo prekida.

 

E sada, već nakon druge primljene trojke po kretanju Uskokovića, brzini reagovanja, kretanju tela, videlo se da je lipsao i da ne može dalje kvalitetno. To sam video ja iz fotelje, verovatno i većina gledalaca za malim ekranima svojih TV prijemnika, ali jbg,

 

a) nije i Saša Obradović.

 

b) Ili jeste, pa je čekao prvu priliku da izvrši izmenu.

 

E sada, ako je u pitanju a), što odbijam da poverujem, to je užasno veliki previd.

 

Ukoliko je u pitanju b), pošto nema prekida, zašto nije reagovao i tražio da se napravi faul da bi se izvršila izmena? Kvalitetan trener ne bi čekao katastrofu već bi je predupredio.

 

i c) Zašto nije Uskokovića vratio u igru kada se ovaj odmorio, a prvenstveno, kada su glavni bekovi protivnika istovremno povučeni na klupu na odmor?

 

I već na ovom malom prikazu dolazimo do ključnog pitanja generalno - kakav je i koliki u stvari kvalitet Obradovića kao trenera, kada nije uspeo da ishendluje jednu ovakvu, poprilično očiglednu stvar?

 

A to je samo jedan segment, bilo ih je još gomila...

Nije mali bio umoran malo pre toga je usao. Mozda minut dva pre pocetka serije, plus dva minuta je serija trajala znaci tri cetri minuta je imao u igri. Nije to bio problem. Decko nije u stanju da na EL nivou igra ni individualnu ni kolektivnu odbranu. 

Pre nego sto ga je uveo smo upali, sa Voldenom, kao jedinicom u organizacione probleme. Tesko je nasa igra isla u napadu, ostajali smo sa igrom jedan na jedan sa nekih par sekundi do kraja, protok nikakav i reagovao je Obradovic. Uveo je Uskokovica, cini mi se na plus 11. I zaista napad je prodisao lopta je imala bolji protok, Kuridza je imao otvoren sut za tri, mislim i kasnije Davidovac, ali ti sutevi nisu usli, sa druge strane njihova igra se svodila na timske akcije koje su za cilj imale da Uskokovic falsira u odbrani i da njegovi igraci ostanu sami na sutu za tri. Uspevali su i pogadjali su. Potrefilo se da nema prekida i nije stigao da ga izvede, a sa druge strane i uveo ga je jer nije imao nekih velikih opcija pre toga. Pretpostavljam da se nadao da bi se razlika mogla nekako odrzati tecnim napadom, na ustrb jako lose odbrane.

Poenta je da je Uskokovic treci plej, kao takav je zamisljen i takvu ulogu i treba da ima. Zasto se problem ranije nije resavao, vec tek sad kad je Hall povredjen, pa nisam siguran da je do Obradovica.

Ne moze se kosarka igrati bez pleja, a mi ga nemamo, cak ni Hall nije potrban nivo, ali sa njim u Uskokovicevoj ulozi danas sam siguran da bismo dobili.

Vise Obradovicu zameram sto Uskokovica nije uvodio u ABA i na neki nacin ga spremao za klupske i individualne odbrane. Ne deluje da decko moze biti dobar, cak ni prosecan odbrambeni nivo, ali ovo danas je tragicno bilo i sigurno da moze vise od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonjica cemo u Zvezdi gledati ponovo kada Covic bude najuren/zamoljen da ode,a na celo kluba dodje i zvanicno neki SnS bot vrste Sekac iz sela Prislonica. Ne vidim jednostavno scenario u kojem Cova Sujeta priznaje gresku i vraca Radonjica.

Tek mi je ovo najurivanje Obradovica nelogicno. Mislim,i ja sam vrlo razocaran njegovim pocetkom u Zvezdi jer sam ocekivao bolje od njega,ali ne vidim smisao u otkazu..ni njegovom ni njemu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pratio sam utakmicu do 64:50. Dalje nisam stigao da ispratim, ali vec tu sam upisao pobedu, bilo je samo pitanje razlike. Najiskrennije sam ocekivao poraz pre utakmice, zato sto smo zaista ocajni, i trener je izgubio svaki kompas. Prvo sto sam pomislio kada smo poveli +15 razlike jeste da ce se ovo mucenje sa Obradovicem samo nastaviti. Kasnije sam samo proverio rezultat i kada sam video da smo izgubili nakon produzetka bio sam totalno sokiran. Da li je ovo moguce da smo mi ispustiili +15 za pola deonice?! Nema dalje zaista, Obradovic je zavrsio svoje, nikakvi izgovori me ne zanimaju, umor, plejmejkeri, i tako dalje. Imao si bajo sve vreme ovoga sveta da odradis pojacanja, pripreme, a ti si napravio ovaj brlog. Dovidjenja i prijatno. To da li je neko veliki zvezdas me apsolutno ne zanima, i mi smo ovde zvezdasi sto ne znaci da bi sad mogli da budemo treneri Zvezde. Samo me brine da 'gazda' nece htedi da mu da otkaz, jer ipak je ovaj sam platio obestecenje da bude trener Zvezde. Ispostavlja se kao promasaj veka sto nije vratio Radonjica kad mu se nudio, sad cemo da ispastamo sa kamatom. Ulaze se 30-40% vise para nego za vreme Radonjica a rezultati su za toliko losiji, i igra nam sve veci broj stranaca. Ovo je put u propast, to budite sigurni.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kokodakalo said:

Nije mali bio umoran malo pre toga je usao. Mozda minut dva pre pocetka serije, plus dva minuta je serija trajala znaci tri cetri minuta je imao u igri. Nije to bio problem. Decko nije u stanju da na EL nivou igra ni individualnu ni kolektivnu odbranu. 

Pre nego sto ga je uveo smo upali, sa Voldenom, kao jedinicom u organizacione probleme. Tesko je nasa igra isla u napadu, ostajali smo sa igrom jedan na jedan sa nekih par sekundi do kraja, protok nikakav i reagovao je Obradovic. Uveo je Uskokovica, cini mi se na plus 11. I zaista napad je prodisao lopta je imala bolji protok, Kuridza je imao otvoren sut za tri, mislim i kasnije Davidovac, ali ti sutevi nisu usli, sa druge strane njihova igra se svodila na timske akcije koje su za cilj imale da Uskokovic falsira u odbrani i da njegovi igraci ostanu sami na sutu za tri. Uspevali su i pogadjali su. Potrefilo se da nema prekida i nije stigao da ga izvede, a sa druge strane i uveo ga je jer nije imao nekih velikih opcija pre toga. Pretpostavljam da se nadao da bi se razlika mogla nekako odrzati tecnim napadom, na ustrb jako lose odbrane.

Poenta je da je Uskokovic treci plej, kao takav je zamisljen i takvu ulogu i treba da ima. Zasto se problem ranije nije resavao, vec tek sad kad je Hall povredjen, pa nisam siguran da je do Obradovica.

Ne moze se kosarka igrati bez pleja, a mi ga nemamo, cak ni Hall nije potrban nivo, ali sa njim u Uskokovicevoj ulozi danas sam siguran da bismo dobili.

Vise Obradovicu zameram sto Uskokovica nije uvodio u ABA i na neki nacin ga spremao za klupske i individualne odbrane. Ne deluje da decko moze biti dobar, cak ni prosecan odbrambeni nivo, ali ovo danas je tragicno bilo i sigurno da moze vise od toga.

 

Da li je igrač crkao ili ne najbolje vidiš kada se presamiti i hvata vazduh na škrge. Jbg, mali jeste lipsao očigledno, zašto nema više kondicije ne znam, no fakat da jeste, i to je glavni razlog što nije uspevao ništa odbrambeno da reši. On definitivno nije odbrambena zver, ali je prilikom prvog ulaska na teren dok je bio svež, sasvim korektno radio u odbrani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Radonjica cemo u Zvezdi gledati ponovo kada Covic bude najuren/zamoljen da ode,a na celo kluba dodje i zvanicno neki SnS bot vrste Sekac iz sela Prislonica. Ne vidim jednostavno scenario u kojem Cova Sujeta priznaje gresku i vraca Radonjica.

Tek mi je ovo najurivanje Obradovica nelogicno. Mislim,i ja sam vrlo razocaran njegovim pocetkom u Zvezdi jer sam ocekivao bolje od njega,ali ne vidim smisao u otkazu..ni njegovom ni njemu...

 

 

Nece Obradovic nigde, barem ne sada. Ukoliko isfula za jedno od 2 prva mesta u ABA ligi pred playoff tu mozda Nebojsa presece, ali sumnjam da ce i tada. Tako da to nam je sto nam je. Da vidimo moze li neki novi play da napravi nesto od ovog tima i da li taj Nnoko vredi rizika njegovog zdravlja, pa da uzmemo ABA-u i opet sledece godine probamo nesto u EL. Ova EL sezona je ocigledno gotova za nas. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno ne kontam šta snimaš.. Sa ovom ekipom u ovoj konkurenciji Aba i kup ne bi osvojio samo Filip Višnjić. Vau... Jesmo ga za to jurili.. Abu je osvojio Tomić sto razlike sa Filipom Čovićem protiv EL Budućnosti..
Woow el buducnost. Woow tomic.
Bas bih voleo da vidim filipa visnjica kako vodi zvezdu.
Razumem frustracije navijaca prema treneru. Isto se desilo sa svim trenerima posle Radonjica. Pobegli su zbog pritiska javnosti, navijaca. Koji nikako da svate da je radonjic imao nekoliko sezona da vodi tim, a svi ostali samo jednu sezonu

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...