Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

39 minutes ago, SunZero said:

glupo je porediti kako smo ispustali tekme u nasoj prvoj EL sezoni sa Radonjom gde smo bili fascinirani samim ucescem i u fazonu da igramo neku NBA turneju gde se malo pegla sa najboljima cisto zbog iskustva i ovo danas kada smo manje-vise vrlo kompetitivan ucesnik vec x godina

 

Nasa fasciniranost stvarno ali stvarno nema veze sa desavanjima na parketu.

 

Ako mislis na fasciniranost trenera, ne znam sto bi njemu oprostili fasciniranost, a nekom drugom ne bi? I Alimpije je bio fasciniran pa su navijaci hteli da ga kamenuju, a Sasa nikada nije igrao ligasku EL. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Losmi17 said:

Ja taj scenario vec vidim.

Pobeci ce kao Tomic.

Obruc se steze, nema koji portal ne pise o njemu.

Moram priznati, sve zasluzeno.

 

Ti govnjivi portali znamo iz koje kuhinje dolaze. 

 

Ako Sasa Obradovic treba da ode zasluzeno bi bilo samo da ode zajedno sa Covicem, nikako drugacije. Ne moze Covic toga da se opere, ako si pogresio (toliko puta za redom) ajd zdravo. Ako nije pogresio neka stanje iza njega kao i i za Radonjica pa nek na kraju sezone zajednicki deli ili slavu ili ostavku. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo mi možemo u EL da imamo i skor 0-15 to ne bi bilo neko odlučujuće čudo.. Ali mi u ABA imamo mučenje u zadnjih već ne znam 7-8 utakmica. To je slika da ne štima nešto. Sa ovim timom i dužinom klupe je to sramota.
S druge strane mi u EL vidimo da utakmica može da se dobije ali mi zbog faktora trener izgubimo. Umesto da bude obrnuto.
Kad kažem faktor trener, mislim na selekciju, na samopouzdanje, na same odluke na parketu, rotacije, akcije.
I to traje.. Selekcija od početka diskutabilna bez prvog pleja, pa nastavak još diskutabilniji, igra umesto da napreduje u slobodnom padu, pa i ta izvikana odbrana koja je sve gora kako vreme odmiče. Sinoć se samo čekalo da Alba krene da pogađa otvorene šuteve, sl.kao Oly. Split I Efes su pogađali od početka a da je Partizan bio na bar prosečnom šutu (mada je i bez njega bio blizu) naš skor bi bio još katastrofalniji.
Nemam snage za izmene, rotacije, nedostatak osećaja za igrača.. Mislim ok care, mi to sve ne vidimo ali onda vidimo rezultat. Da ima rezultat, nema problema prvi bih se pokrio po ušima, ćuti i ne seri previše, kakva igra o čemu pričaš..
Mislim super ta priča, strpljenje ovo, ono..
Ja ne mogu da svarim da Alba, Bajern, Žalgiris i tako ti timovi igraju takmičarsku košarku a mi pre Nikoljdana ubaci Borišu ko ga j.nemamo šta da izgubimo. Ako možemo da pobedimo ok, ako ne nije problem.. Ni Bajern nema publiku, ni Žalgiris, ni Alba, niti imaju bolje igrače.. Šta onda imaju bolje?!
Ok, ne može u EL, onda počisti u ABA sve ispod 20 razlike je sramno.. Aj ovi bolji timovi ispod deset..
Ne može ni to..
Ok, aj idemo u afirmaciju igrača pa sl.sezone.. Malo čudna je izjava napadamo vrh EL u tom slučaju ali nema veze. Afirmišemo mlađanog Simona, Lazu, Roča Kuridžu, Kuzmu... Ubaciš Uskokovića prvi minut u EL da ga voza Spanulis koji voza i Lazu i ostale po EL. Sinoć ubacuje Borišu da prelomi zadnji minut a pre toga bio 16-i igrač.
Jedna opšta mučnina.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Juce kad je igrao Uskokovic lopta je mnogo bolje kruzila, u skoro svakom napadu je svi 'opipaju'. Kada presese loptu, doda igracu, on mu je vrati, traze se resenja. 

Kada Volden igra pleja flow je nikakav, on na udvajanja ode do centra skoro umesto da doda, pa do auta da zaobidje igraca pa tek onda u dribling da smisli sta ce sa loptom. Jeste kvalitetan igrac ali nedovoljno da mu se daju kljucevi ekipe i onda to lici na ovo sto gledamo. Kada na to dodamo da imamo 2 igraca sa najvecim usage-om u celoj EL nije ni cudo sto nam timska igra lici na tuki.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Juce kad je igrao Uskokovic lopta je mnogo bolje kruzila, u skoro svakom napadu je svi 'opipaju'. Kada presese loptu, doda igracu, on mu je vrati, traze se resenja. 

Kada Volden igra pleja flow je nikakav, on na udvajanja ode do centra skoro umesto da doda, pa do auta da zaobidje igraca pa tek onda u dribling da smisli sta ce sa loptom. Jeste kvalitetan igrac ali nedovoljno da mu se daju kljucevi ekipe i onda to lici na ovo sto gledamo. Kada na to dodamo da imamo 2 igraca sa najvecim usage-om u celoj EL nije ni cudo sto nam timska igra lici na tuki.

 

 O tome i ja kenjam sve vreme. Crnsi su nam, reci to tako, egocentricni. Ali to je i ocekivano, u NBA se tako igra, prakticno igrac koji dobije prvi pas preko prelaska polovine, krece u realizaciju. Pa onda kako ko krene da pogadja ide se na njega.

 

Evropski stil je daleko vise timski orjentisan, a napad zavrsava onaj ko se nadje u najpovoljnijoj situacji nakone odredjenog kretanja lopte. Zbog toga kod nas ne funkcionise igrac kao Terry, jer njega ako ostavis samog on ne ume da postigne kos, a ranije su svi u petorci znali da poentiraju ako imaju prostora.

 

Danasnja kosarka je mnogo vise atletski orjentisana, ali i sa mnogo vecim procentom obicnih "ciglasa" koji izgledaju kao da mogu zgradu da preskoce. Ne zelim da me neko shvati, ali Janis Adetokumbo ne bi nikad smeo biti ovoliko placen. 


Ranije nije postojao igrac koji ima 50% sut za slobodna bacanja, bili si veoma retki. Danas bre bekovi sutiraju 70%.

Link to comment
Share on other sites

 Švajcarska, Švedska, Danska, Finska, Austrija, Norveška imaju stanovnika ko Srbija i BDP 300-500 milijardi $, pa im ne pada na pamet da svojim košarkaškim klubovima daju novac da kupuju neke izraubovane i trećerazredne strane košarkaše. Država Srbija treba da pruži pomoć Zvezdi i Partizanu namenski samo za domaće igrače i omladinsku školu, ako neki privatnik ima novca da se razbacuje na strance, samo neka izvoli. Možda tako ne bi bili prvaci svake godine, ali bi za 2-3 godine imali igrače poput Dončića, Avdije, Jokića, Vučević, Dragić, Mirotić, i bili bismo konkurenti za najviši plasman, mogli bismo da zaradimo od prodaje igračena Srbija bi dobila najbolje ambasadore u svetu i buduće investitore koji će višestruko da vrate uloženo. 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

sa ostatkom se uglavnom slazem, ali ovo je BS

nikome ne moze biti cilj da dobija tekme sa odredjenom razlikom

kosarka se igra za pobedu ne za kos razliku

Ma znam, možda sam i preterao, nije to cilj ali svojim kvalitetom dođeš do toga.. Ili bar na dvadesetak razlike ubaciš nekog Uskokovića pa da bar omiriše cirkus pre ringišpila, ili bar bude u kondiciji a ne lipše kao sinoć..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sa ostatkom se uglavnom slazem, ali ovo je BS

nikome ne moze biti cilj da dobija tekme sa odredjenom razlikom

kosarka se igra za pobedu ne za kos razliku

Po tom receptu bi mi trebali da gubimo u EL sa po 20-30 razlike ... zapanjuje me koliko ljudi slabo poznaju (prate) košarku,

pa i sport uopšte.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I Uskokovic i Radanov i Simanic komotno mogu da imaju minute u ovom timu, ali je najlakse siljiti kurac na njima jer su mladi i vrv jer im nista nije obecano, za razliku od nekih kojima jeste, pa ih trpimo.
 

Drago mi je zbog role Uskokovica. Ali je meni neverovatno da ako je u stanju ovako da odigra nije ranije dobio sansu, cak ni na nekim ABA laganim tekmama, to mi dovoljno govori da je totalno nebitno sta ko radi na treninzima, vec da je Obradovic sebi u notes napisao ko mora da igra i koliko i da tu nema menjanja. 


Obradovic bolje da pocne da se bavi introspekcijom tima koji trenira, umesto sto ce po cetvrti put da mu vrse doselekciju na tim koji nije nimalo jeftin. Nece nam Kolom nista doneti, kao sto nije ni JoB. Noko isto nije trenirao ne zna ni on od kad. Hemija u timu ne postoji, bezlicni smo, svako igra za sebe, kao da je prosla sezona nastavljena. Ne licimo na tim koji je sposoban da pobedi u finalu bilo cega, a to se ne resava doselekcijama, vec time sto ce trener da utegne ekipu, napravi krvaviji pristup i motivise igrace, no, Obradovicu to stvarno ne polazi za rukom. 

 

Ovo nije nikako slucaj kao kod Radonje kad su nam falili poeni, pa je doveden Kvinsi koji je okrenuo sezonu. Ovaj tim nema ni glavu ni rep, Obradovic ni sad ne zna ko mu ima kakvu ulogu, a toliko nema osecaja da je i jedinu kristalno jasnu stvar doveo u pitanje - glavni igrac, jer JoB uzima poprilicno suteve Lojdu koji je od njega za 2 klase bolji igrac, a doticni je doselektiran. 

 

Ako ce da ostane trener, onda se nadam da mu nece vise dovesti nijednog igraca. Takodje i od ovog Terija ce da napravi legitimnog clana rotacije, kad je pre samo tri meseca agitovao da doticni bude doveden, molim lepo. A ne da se igra prelaznog roka cele godine, pa nije ti ovo Lokomotiva Kubanj rodjace. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sa ostatkom se uglavnom slazem, ali ovo je BS

nikome ne moze biti cilj da dobija tekme sa odredjenom razlikom

kosarka se igra za pobedu ne za kos razliku

 

Covek hoce da kaze da smo realno toliko dominantni kvalitetom da bismo trebali sve dobijati najmanje sa 10 razlike, bez po muke... i ja se slazem. Ono mucenje sa Splitom je bukvalno bilo za novcanu kaznu. Ej bre, Split...

3 minutes ago, Armata said:

 Švajcarska, Švedska, Danska, Finska, Austrija, Norveška imaju stanovnika ko Srbija i BDP 300-500 milijardi $, pa im ne pada na pamet da svojim košarkaškim klubovima daju novac da kupuju neke izraubovane i trećerazredne strane košarkaše. Država Srbija treba da pruži pomoć Zvezdi i Partizanu namenski samo za domaće igrače i omladinsku školu, ako neki privatnik ima novca da se razbacuje na strance, samo neka izvoli. Možda tako ne bi bili prvaci svake godine, ali bi za 2-3 godine imali igrače poput Dončića, Avdije, Jokića, Vučević, Dragić, Mirotić, i bili bismo konkurenti za najviši plasman, mogli bismo da zaradimo od prodaje igračena Srbija bi dobila najbolje ambasadore u svetu i buduće investitore koji će višestruko da vrate uloženo. 

Hvala za ovo!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

publika jeste faktor, bilo bi pomalo jajarski da se to ignorise, ali nije bas toliki faktor da ne mozes da dobijes nikoga jer se igra bez navijaca. dobijali smo mi i tekme na strani a ne iskljucivo u pioniru/areni, na kraju krajeva i ostali ucesnici EL su izgubili domaci teren kao i mi tako da to i nije neki argument iza kog bi Obradovic mogao da se zakloni sa svim svojim fejlovima. nesto mi se cini da ce sa njim biti slican scenario kao sa tomicem, jos malo cemo se vuci ovakvi bagavi a onda ce Salo ll odluciti da ne moze vise ovako i zapaliti u slobodu.

 

i ovo je na neki način pipava tema, pogotovo za zvezdaše koji misle da ih u startu sudija uništava: činjenica je da na našoj regulare-publika atmosferi čak i sudija sa zlom namerom neće da sudi svakakve idiotarije a da ne pričamo o proseku suđenja. mi bi dobili makar pola tesnih tekmi doma samo na to da je publika sudijin reality check

 

ali jebiga, zato možeš da dobiješ i neke tekme na strani, otprilike se izniveliše to, mada nama fakat znači domaći teren, kao i turcima, grcima

Link to comment
Share on other sites

Lose igre u ABA ligi su posledica umora tima od igranja u EL, ali upravo zbog toga u ABA ligi trebaju vise da igraju Uskokovic, Radanov , Simanic, Dobric. Niko ne moze da me ubedi da ne bismo pobedjivali sa njima Split, Krku, Cibonu i ostale slicne timove.

 

Jedino ako ovi stranci imaju u ugovoru kolika mora minimalna minutaza da im bude i da se placaju nekakvi penali ako ne igraju nesto slicno ima u fudbali , al sumnjam da to postoji u kosarci.

 

Vidim neko spominje Tomica, Tomic je sam otisao na vreme kao gospodin covek, osvojio ABA ligu sa Covicem na pleju izvukao iz domacih igraca maksimum i nije se stalno dernjao na igrace na svaku njihovu gresku.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi bre navijaci, kurci palci... laik vidi da smo mi bezidejni u napadu, obican laik. Silujemo dve do tri fore u napadu, ili se spusta na low post Johnyu, ili se igra neka krnja izolacija za Lojda, i to kontinualno tako. I onda dok protivnik promasuje ili igramo dobru odbranu, ide nekako. Cim krene procenat da skace, mi smo najebali.

 

Mi smo Partizan dobili SAMO zato sto su sutirali kao da su slepi, a zadnji njihov napad nam je bukvalno bog pomogao, posebno da Mozil promasi skok, to se desilo nije do sada.

 

Kakvi bre navijaci, mi nemamo bre veze sa uigranoscu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mister-no said:
20 minutes ago, Kankkunen said:
Po tom receptu bi mi trebali da gubimo u EL sa po 20-30 razlike ... zapanjuje me koliko ljudi slabo poznaju (prate) košarku,
pa i sport uopšte.

Dobro poznavaoče znači Alba je od nas bolja 30 razlike ali zahvaljujući Saši mi smo nekako izborili produžetak!

Baš tako :classic_biggrin:  ajde, ne moj da se cveljaš, nisi deca od sedam godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Ma kakvi bre navijaci, kurci palci... laik vidi da smo mi bezidejni u napadu, obican laik. Silujemo dve do tri fore u napadu, ili se spusta na low post Johnyu, ili se igra neka krnja izolacija za Lojda,

 

a kod radonjića je bila plethora napadačkih akcija, prosto nisam znao gde da gledam

 

radonja cepa na bobija, radonja daje quincey milleru da radi šta hoće, radonja pusti mwilla da izmišlja nešto - sve vrhunski setovi, za pamćenje

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

a kod radonjića je bila plethora napadačkih akcija, prosto nisam znao gde da gledam

 

radonja cepa na bobija, radonja daje quincey milleru da radi šta hoće, radonja pusti mwilla da izmišlja nešto - sve vrhunski setovi, za pamćenje

 

A gde sam ja to poredio nesto? Ja kazem kako izgledamo nisam nikog poredio. Mi smo stvarno laki za citanje.

 

A posto si vec pomenuo Radonjica, njegova je odbrana bila dve klase iznad Obradoviceve.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...