Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sa nama prilikom EL poraza + Bd, egal tekme nisu igrali samo Barsa, Fener i Efes.

Svi ostali porazi su ili na 1 loptu ili na nas pad u zadnjih 2-5 minuta.

Nekad je legitimno i biti zbunjen i nemati misljenje i posle vise decenija aktivnog pracenja srpske, reginonalne, evropske i NBA kosarke.

Da li je Terry losa doselekcija umesto Nnoka? Vrv.

Da li je Rocesti losa? Vrv.

Da li smo imali srece? Nimalo.

Da li bismo, osim Radonjom, bili zadovoljni bilo kojim drugim trenerom? Ne.

Da li je bilo razumno angazovati JOBa? Jeste. Da li je to uzjebalo hemiju? Jeste.

Da li bi vise minuta Uskokovica ista promenilo? Sinoc mozda, ali generalno ne.

 

Postoji li jednostavan zakljucak? Ni u ludilu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da gledam utakmicu sinoc. Pogledao sam snimak poslednje dve cetvrtine. Ja ne vidim zasto je ovde potop.

Alba je u velikom naletu, a mi smo igrali bez playa.

Tri i po cetvrtine smo igrali dobro i opet izgubili u finisu utakmice. Jednostavno se u ekipu uvukao gubitnicki mentalitet.

Koja je ovo utakmica da smo izgubili u poslednjih 2 minuta? Da smo dobili pola od tih bili bi u sredini tabele.

Nikada nismo zadovoljni. Kada ne igraju domaci zasto ne igraju, kada izgubimo, delom zbog njih, zasto su igrali.

Vide se pomaci u igri, posebno kod domcih igraca.

Dobric ima mnogo vise sanse. Tu je i ulaz i vise sigurnosti pri sutu za tri.

Sto se Uskokovica tice, prijatno me je iznenadio. Znao sam od ranije da ima muda i pobednicki mentalitet, ali je u napadu

odigrao sasvim korektno. O odbrani smo pricali vec u mecu sa Olimpiacosom. On ima samo 21 godinu i odbrana ce biti bolja, a ako je radan, a cini se da jeste. Bice sve bolji kako bude dobijao vremena u narednim utakmica.

Veliki broj igraca ce imati ugovor za sledecu sezonu: Hall, Walden,Uskokovic,Dobric, Lazic, Davidovac, Terry?, Nnoko, Simanic, Radanov, Kuridza, Kuzmic.

Nista, idemo dalje. Sledeca utakmica je u petak.

Link to comment
Share on other sites

Kad se ohladila glava, pogledah sinoć malo highlightse ostalih EL utakmica tek da se podsetim koja je privilegija biti u ovom EL društvu. Gledaš Albu i učini ti se da tu nema nekog kvaliteta, neki Matisek, Šnajder, Gifaj, Nikić - ali zna se ko šta radi, realno očekivao sam da nas stignu jer mi ove sezone u EL ne znamo da zadržimo prednost nikako, mislim da su nam druga poluvremena uvek lošija.

 

Neko reče da je dobro što nije uzeo sezonsku, a meni baš suprotan osećaj, malo je to i Dropkick opisao, ova ekipa bi uz publiku bila dosta bolja. Da li bi to bilo vredno jedne pobede više na kontu ili možda još koje, nije sad toliko bitno ali autsajder sa vrućim domaćim terenom poput nas definitivno puši zbog covida.

 

Za mene hajlajt utakmice kako je u produžetku Granger samo jednim pokretom tela poslao Borišu po pljeskavice i spakovao trojku. I u takvim detaljima vidiš razliku između prosečnog ali iskusnog EL igrača i večitog talenta.

 

Preko Uskokovića su nas urnisali Lo i Siva, vratili se u utakmicu a kad je već došlo do egala tu je sledovao naš standardni raspad i pogubljenost. Ovo ne kažem da bih kritikovao Aleksu jer treba da igra, posebno u ovom kontekstu, ali njemu je nekih 10ak minuta puna kapa ako se juri neki rezultat u EL. Pošto od toga nema ništa, može sad da ih dobije i više.

 

JOB sinoć najbolji visoki ali opet uz neke monstruozno debilne greške, baš u najvažnijim momentima. Čovek je mašina za izgubljene lopte. 

 

Simonović nema šta više da ponudi niti da traži na ovom nivou. Bolje da gledamo i Smorišu kilavog.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

@leki bg slažem se u principu, s'tim što je moje mišljenje da smo umesto nnoka doveli i o'bryanta i terryja, pošto i ovaj prvi sve češće igra na centru o to mu sasvim solidno ide ako nisu neki centri-zmajevi a nema ih baš 15 ni u el.

 

takođe, ne slažem se da je sjebao timsku hemiju, to se vidi i po zalaganju njega da pokrije kolege i kolega da pokriju njega. vidi se i po odlučnosti da ga proigraju a i njegovoj spremnosti da menja svoju igru koju igra ceo život. na kraju krajeva, vidi se i po reakcijama na tajm autima i slično.

 

razumem ja da job nije igrač po ukusu većine, nije ni meni kada je u njegovom primarnom modeu, samo mi se ne dopada što mu pripisujemo neka opšta mesta vezana za takav tip igrača iako nije tako.

 

---

 

jeste glavni & odgovorni obradović, prosto po vokaciji tu nema diskusije. ono što takođe treba imati na umu da su npr sinoć spoljni igrači teško failovali u odbrani, da visoki osim joba nisu mogli da odgovore na dinamičnost njihovih "visokih". jebiga, čak je i naš backcourt, poslovično pouzdan defanzivno, dozvolio puno basket-termin-škola-za-negu-lepote-nedeljom-10-ujutru kontri nakon naših postignutih poena. o otvorenim trojkama da ne pričamo.

 

na kraju je jebiga sve stalo u faul davidovca. nije uspeo da zagradi čoveka, što je donekle i očekivano. odabrao je da pravi faul, što je možda bilo neophodno a možda nije. lako je kenjati iz dnevne sobe.

 

ponavljam, ništa od ovoga ne pišem da bi prao obradovića, čovek mora da podigne svoju formu, iako dosta dobro spremi meč, napravimo razliku ali negde usput to krene da se raspada. 

 

ne znam kako da mu zamerim što tri nama trenutno available igrača na beku (walden, uskoković, lloyd) ne mogu da odgovore na presing aita? možda je trebalo da zove tajm aut samo na tu temu pa da ih uči kako se razbija presing u poslednjoj četvrtini el tekme. možda je trebalo da ih spremi za to ranije, pojma nemam.

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 jer mi ove sezone u EL ne znamo da zadržimo prednost nikako, mislim da su nam druga poluvremena uvek lošija.

 

 

verovatno je cska tekma jedini izuzetak a tu smo gubili 10-15 u prvom pa su se oni opustili a lloyd zakucao

 

e da, u celom beznađu nikako da pomenem dobrića - odigrao je za njegove mogućnosti fantastičnu utakmicu, u napadu naravno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Losmi17 said:

Sasa ne prestaje s blamazom, pa u izjavi okrivljuje srpske igrace za poraz.

Apsolutno nevera sta radi na terenu i sta izjavljuje.

Ja sam od danas potpuno bez emocija sto se tice tima, a to se nije desilo ni u Alimpije sezoni.

 

Nisam mogao vjerovati da je covjek to izjavio. Krivi mu domaci igraci ( koje nije on dovodio ) a njegovi sve cvjetaju na terenu. Bolje da je rekao da od svih srpskih trenera, on sam se nalazi na dnu ljestvice uz sv. Alimpija. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, John Terry said:

Ima nekih crnih slutnji na navijackom forumu o zdravstvenom stanju predsednika kluba. Ne znam da li preteruju, ali stvarno ga nema u zadnje vreme.

Kako nema? Bio je na tribinama protiv Oly, a i u Zelezniku sam ga protiv FMP-a video.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

 

A kakvu to gresku treba da prizna da bi ga vratio??

 

I ja ne vidim tu "gresku" Covica, iako sam zalio za Radonjicevim odlaskom i za tim da se nije do sada vratio. Radonjic je otisao jer nije hteo (iz kojih razloga vec) da ostane. Legitimno je bilo od njega da ode i legitimno je da Covic nece ili nije hteo da ga vrati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NMX said:

Već pravimo tim za sledeću sezonu? :79:

Nadam se da se pravi tim za vise sezona, a ne samo za narednu, a to sto u Srbiji svi hoce sve odmah i istog trenutka, to nam je mana kao naciji. Nije ovo samo u kosarci i u poslu ljudi hoce da zarade mnogo para sutra ako je moguce ili zatvaraju, a u svetu je normalno da je potrebno minimum 3 godine da neki posao pocinje da donosi profit.

Malo strpljenja nije na odmet 🙂

Mi smo vise kao Del Boy: next time this year......  🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da treba jos dosta vode da protekne rekama da bismo bili u situaciji da onako pravo rastemo, kao klub prevashodno, onda i ekipa predvodjena trenerom koji zna sta radi i razvija sistem i to ne samo igre i parketa, vec mnogo sire i dublje obavlja svoj posao.

One price sa pocetka svake post-Radonja sezone kako valja ganjati top 8 u ovoj ili nekoj prosloj El je ustvari navijacka, subjektivna zelja, nesto apstraktno i ne tako lako dostizno. Naravno, treba pogledati budzete i ulaganja u klubovima koji pretenduju na visok plasman koliko god je kosarka "neprofitabilna" u odnosu na fudbal npr, ali i kompletan rad struktura klubova koji ujedno drugacije gledaju na ulaganja, marketing, obrtanje kinte sa A licencom u dzepu.

Ide ona stara "sirotinjo, i Bogu si teska", e to jeste u neku ruku tacno kad je nas kk u pitanju. A onda se postavlja pitanje jedine prave strategije rasta i rezultata koji to prate, sistem koji se gradi u i oko tima sa strukom koja tu pricu vodi, jer sa aspekta kinte, znacaja i uticaja ne mozemo da se takmicimo sa alama evro-kosarke, nikad i nigde.

Ove sezone na startu je delovalo da konacno idemo u nekom pozitivnom smeru, a Sale (necu ga nikad nazivati pogrdnim imenima i pljuvati onako ruzno po njemu, jer je na neki nacin heroj mog detinjstva) davao naznake da moze i zna.

Definitivno mu je data palica u ruke, sastavio je ekipu, sa svojim ljudima skautirao i birao igrace shodno nasim mogucnostima, zato i snosi ozbiljan i najveciu deo odgovornosti sto smo vec sad na ledu u El, uz kontataciju da prica o sampionu Abe kao sigurnom ucesniku sl sezone vise ne pije vodu.

Elem, sve sto se sad radi je krpljenje, koje nam nije nepoznato, ali je ipak drugacije sa naseg navijackog aspekta u odnosu na Alimpijevu ili Tomicevu sezonu. Ovde smo imali i veca ocekivanja, pa nam je i razocarenje vece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje nevjerovatno da je Walden uzeo onaj zadnji napad pored zivog Loyda. Da je promasio otvoren sut pa ok, ali klasika njegov napad kad je na pleju, tapkanje 20 sekundi i polagadnje lijevom rukom preko dvojice. Nestvarno glup potez. SBBKBB ali vjerujem da bi Loyd onako zapaljen zakucao tekmu.

 

Takodje mi je neobjasnjivo zbog cega je zaboravio Rita i ubacio Kuridzu na 5. Nisam ispratio do kraja produzetak od nervoze ali sam stekao utisak da su nas ubili preko njega.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne moze ni Lojd na brzinu da sutne preko cuvara za tako kratko vreme. Njemu treba prostora zbog onog njegovog izbacaja gde mu ruke stoje ispred tela. Zato se tesko nosi sa situacijama gde se cuvar prilepi za njega, jer nije u mogucnosti da sutira vec samo da ide na ulaz. Nemamo mi takvu haubicu kao sto su bili Beron ili Panter prosle sezone koji mogu da sutnu preko ruke sa visokim procentom.  

Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno kako je Volden potrosio predzadnji napad. Sad da se vratimo u neku ozbiljnu pricu za plej of postoji samo teorijski jer smo morali da dobijemo Albu i Olimpijakos. Kad je vec tako bolje da se da sansa domacim igracima da vise igraju EL pa makar bili i poslednji na kraju.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mmajstor said:

Ma ne moze ni Lojd na brzinu da sutne preko cuvara za tako kratko vreme. Njemu treba prostora zbog onog njegovog izbacaja gde mu ruke stoje ispred tela. Zato se tesko nosi sa situacijama gde se cuvar prilepi za njega, jer nije u mogucnosti da sutira vec samo da ide na ulaz. Nemamo mi takvu haubicu kao sto su bili Beron ili Panter prosle sezone koji mogu da sutnu preko ruke sa visokim procentom.  

 

13 minutes ago, Zvezdinho said:

Meni je neverovatno kako je Volden potrosio predzadnji napad. Sad da se vratimo u neku ozbiljnu pricu za plej of postoji samo teorijski jer smo morali da dobijemo Albu i Olimpijakos. Kad je vec tako bolje da se da sansa domacim igracima da vise igraju EL pa makar bili i poslednji na kraju.

 

I mislio sam na predzadnji napad. Izuzno glup hero ball Waldena, cak ne znam da li se moze Sasa kriviti za taj detalj. Kosarkaski IQ ekipe generalno je bas klimav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi zavrsnica u kojima gubimo. Evo prvih 20 utakmica Radonjica u EL. Obelezio sam ono sto smatram neizvesnom zavrsnicom ili aktivnim rezultatom (3-5 poena razlike) u poslednjih 5 minuta, nebitno na cijoj je strani prednost.

Protiv Lokomotive prvo kolo nisam belezio jer, iako je bilo samo 3 razlike na kraju, odradili su nas ranije, pa nismo ni imali sanse.

Jeste, Dejan Radonjic nije imao EL iskustvo, ali opet, nije bio ni trener pocetnik. Da ne ponavljam da je publika bila faktor : D jer su ovo nase prve dve sezone u EL gde su hale obicno bile dupke pune.

Znaju ovde mnogi da sam fan Radonjica i da botujem za njega dosta, ali ovo su cinjenice. Secam se da smo tada, ako je aktivan rezultat pred kraj, po automatizmu gubili, a da je jedina sansa za pobedu ako imamo znacajnu prednost pre zavrsnice. O tome se vrlo opsirno pisalo na forumu, s razlogom.

1/9 skor u tim situacijama. Ako sam negde omanuo u brzini, izvinjavam se, to moze biti max jedna utakmica.

Nzfc4Dk.png

QYWM2Ma.png

 

I kao bonus, pogledajte skor iz top 16 Markus, Kalina, Bobi sezone : D

Ovo je cisto onako, ne ulazi u argumentaciju, ali posto smo trenutno odigrali 14 kola : )
 

Spoiler

BIIUc3I.png

Dejan Radonjic se iz ovih situacija izvukao i potom postao to sto jeste. Ovo ne znaci da bi Obradovic imao slican put i da nas sa njim cekaju veliki uspesi za 2 godine, samo sam primetio neke slicnosti i zasto pitanje trenera ne treba bas lomiti preko kolena.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

glupo je porediti kako smo ispustali tekme u nasoj prvoj EL sezoni sa Radonjom gde smo bili fascinirani samim ucescem i u fazonu da igramo neku NBA turneju gde se malo pegla sa najboljima cisto zbog iskustva i ovo danas kada smo manje-vise vrlo kompetitivan ucesnik vec x godina

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SunZero said:

glupo je porediti kako smo ispustali tekme u nasoj prvoj EL sezoni sa Radonjom gde smo bili fascinirani samim ucescem i u fazonu da igramo neku NBA turneju gde se malo pegla sa najboljima cisto zbog iskustva i ovo danas kada smo manje-vise vrlo kompetitivan ucesnik vec x godina

Pritom ne moze da se poredi Radonja bez EL iskustva i Obrad sa iskustvom.

Publika je neki eventualni faktor...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

SO je ako se ne varam najavljen od strane kluba ( gazde ) kao ogromno pojačanje. DR je u klub došao kao trener koji je odlično radio u ekipi future. SO je u došao u klub koji ima već ogromno iskustvo u igranju EL. DR je u klub došao kada nije imao skoro nikakvo iskustvo u igranju EL. Iako se teškom mukom slažem da vreme može pokazati da grešim u vezi SO , kao što sam grešio u vezi DR, mislim da nije previše za poređenje. Faktor publike svakako utiče i mnogo fali. Ova ekipa bi bila 20% bolja u to sam sto posto siguran. Jednostavno moralo je mnogo bolje, i od selekcije, i od trenera, i od gazde i svih u klubu. Jedino Neša Ilić nije izdao i dalje skače na svaku odluku :) . 

Link to comment
Share on other sites

publika jeste faktor, bilo bi pomalo jajarski da se to ignorise, ali nije bas toliki faktor da ne mozes da dobijes nikoga jer se igra bez navijaca. dobijali smo mi i tekme na strani a ne iskljucivo u pioniru/areni, na kraju krajeva i ostali ucesnici EL su izgubili domaci teren kao i mi tako da to i nije neki argument iza kog bi Obradovic mogao da se zakloni sa svim svojim fejlovima. nesto mi se cini da ce sa njim biti slican scenario kao sa tomicem, jos malo cemo se vuci ovakvi bagavi a onda ce Salo ll odluciti da ne moze vise ovako i zapaliti u slobodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SunZero said:

glupo je porediti kako smo ispustali tekme u nasoj prvoj EL sezoni sa Radonjom gde smo bili fascinirani samim ucescem i u fazonu da igramo neku NBA turneju gde se malo pegla sa najboljima cisto zbog iskustva i ovo danas kada smo manje-vise vrlo kompetitivan ucesnik vec x godina

 

15 minutes ago, Losmi17 said:

Pritom ne moze da se poredi Radonja bez EL iskustva i Obrad sa iskustvom.

Publika je neki eventualni faktor...

Pa eto, stavio sam i drugu EL sezonu, gde ne bi trebalo da budemo impresionirani i gde je Radonjic imao EL iskustva : )

Edited by Dropkick Murphys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SunZero said:

publika jeste faktor, bilo bi pomalo jajarski da se to ignorise, ali nije bas toliki faktor da ne mozes da dobijes nikoga jer se igra bez navijaca. dobijali smo mi i tekme na strani a ne iskljucivo u pioniru/areni, na kraju krajeva i ostali ucesnici EL su izgubili domaci teren kao i mi tako da to i nije neki argument iza kog bi Obradovic mogao da se zakloni sa svim svojim fejlovima. nesto mi se cini da ce sa njim biti slican scenario kao sa tomicem, jos malo cemo se vuci ovakvi bagavi a onda ce Salo ll odluciti da ne moze vise ovako i zapaliti u slobodu.

Ja taj scenario vec vidim.

Pobeci ce kao Tomic.

Obruc se steze, nema koji portal ne pise o njemu.

Moram priznati, sve zasluzeno.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...