Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sve u svemu jos jedna sezona u Evroligi je izgubljena prerano, nije jos ni pola takmicenja a mi smo vec sigurni putnici za dno tabele. Mozda nam je bolje da Djordi ukine i to jedno mesto u Evroligi, makar cemo biti konkurentniji u tom Evrokupu. Mozda nekad i osvojimo. Mi zaista nakon Radonje ne mozemo da prismrdimo do TOP8, a ulazu se ogromne pare.

Vec dve godine gledam i slusam kako pucaju neke 'bombe' od pojacanja, a rezultati sve gori. Neko ce za ovo morati da odgovara. Drzavne pare se trose. Ne moze to tako dalje. Sto se mene tice otpustio bih Covica odmah, Obradovica bi zadrzao do kraja sezone uz dogovor sa Radonjicem da onda preuzme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mrzi me sad da citam temu posle poraza jer se zaista mnogo pise pa cu (kratko ili malo duze):

 

- Loyd ocigledno ne moze da igra sa O'Bryantom. Nije me iznenadilo sto je usao u seriju nakon sto je JOB nestao sa terena. Njegova reakcija gde bukvalno preklinje svog saigraca da mu doda, dok tuzno gleda kako JOB srlja u faul u napadu sve govori. Nije Obradovic trener koji moze lako da uklopi dva potrosaca.

- Uskokovic, sve je to lepo i krasno, ali igrac manje na terenu u odbrani. On i jeste igrac za one meceve EL gde se mi ili protivnik ne pojavimo pa onda to izgleda lepo, danas je izgledalo bas lose.

- Ne znam zasto Simanic ne igra, ali pretpostavljam zato sto trener niti hoce niti moze nesto da radi sa njim, pa daj da ne ode u Partizan ili Buducnost.

- Walden se na kraju ugasio, ne moze on da igra pleja duze vreme.

- Obradovic bas nista nije ucinio da prevali tas na vagu na nasu stranu i rezultat je taj sto smo kaznjeni.

- Nije vam malo cudno da imamo 6-0 protiv Armanija, a sanjamo pobede protiv mnogo manje kvalitetnih Albe i Zalgirisa? Toliko o "nasim velicanstvenim igrama" i rutinskim pobedama od po 15 razlike, nije mi dobro kad to vidim. Daj za promenu da pobedjujemo na misice i uz veliku borbu.

- Ako je nesto pozitivno, sto vise poraza, to vise pojacanja, daj da imamo 20 igraca pod ugovorom, to je nas san.

- Ova ekipa NIJE pravljena samo za ABA ligu, tako da ako moze bez jos jednog "ABA nema alternativu".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Ima nekih crnih slutnji na navijackom forumu o zdravstvenom stanju predsednika kluba. Ne znam da li preteruju, ali stvarno ga nema u zadnje vreme.

 

Bas sad to neko iznosi posle svih ovih neuspeha i vecerasnjeg poraza? To je verovatno totalna glupost. Pokusavaju sad da skrenu temu, da nam to poture pa da ga sazaljevamo i ne teramo iz kluba. Sad ce 'botovi' da krenu na sve strane da ga brane, ako su placeni na vreme naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

Ima nekih crnih slutnji na navijackom forumu o zdravstvenom stanju predsednika kluba. Ne znam da li preteruju, ali stvarno ga nema u zadnje vreme.

Sad bez sale,nije lepo saliti se sa takvim stvarima.Ono sto mu se desilo od sredine 90ij na ovamo je bas dribling za driblingom sa puno stresa.Plus je on strastveni pusac,tako da tobu kombinaciji svakako nije dobro.Ako je istina onda brz oporavak Čovke i da trljamo tabele ovima o na nos.👊👊👊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Ima nekih crnih slutnji na navijackom forumu o zdravstvenom stanju predsednika kluba. Ne znam da li preteruju, ali stvarno ga nema u zadnje vreme.

Ma gde ga nema, juče opet gostovao u nekom jutarnjem programu. Da ne grešim dušu, možda mu stvarno nešto fali ali partijske zadatke ispunjava bez problema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, K.Dot said:

Ma gde ga nema, juče opet gostovao u nekom jutarnjem programu. Da ne grešim dušu, možda mu stvarno nešto fali ali partijske zadatke ispunjava bez problema.

 

Nisam znao. Ok onda je verovatno bullshit, ali ne bih se sprdao na racun zdravlja u ovom trenutku, iako mi je Nebojsa kao politicar oduvek odvratan.

Link to comment
Share on other sites

Posle svake utakmice mi ona izjava Covica o napadanju samog vrha Evrolige deluje sve urnebesnija. Mislim da cu do kraja sezone da placem od smeha. Ne znam ni sam zasto je to uopste izjavio, ne lici to na njega. Stekao je ocito lazan utisak i mnogo se zeznuo. Mozda je ocekivao da ce ovaj virus da pokosi sve timove osim nas pa da cemo tako biti u vrhu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Crni Bombarder said:

Radonjica cemo u Zvezdi gledati ponovo kada Covic bude najuren/zamoljen da ode,a na celo kluba dodje i zvanicno neki SnS bot vrste Sekac iz sela Prislonica. Ne vidim jednostavno scenario u kojem Cova Sujeta priznaje gresku i vraca Radonjica.


A inače Covic nije Vučićev bot nego je lep pa zato svaki dan gostuje na pinku i happy, a ponekad upadne i na poslednju i exb92

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:


A inače Covic nije Vučićev bot nego je lep pa zato svaki dan gostuje na pinku i happy, a ponekad upadne i na poslednju i exb92 😄

Deluje da iza Covica stoji DB..da je njihov kadar..kako inace objasniti da je uz vlast vec bezmalo 30 godina?

Vise je on od obicne botine i sendvicara,sto ne nikako ne potire cinjenicu da po potrebi "zakazuje" gostovanja na navedenim tv stanicama..ali da ne sirim pricu vise na ovom topiku.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U petak sam, usred lošeg psihofizičkog (više fizičkog) stanja koje je izazvala utakmica, rešio da je sa takvim nerviranje ove sezone gotovo pa sam ovu utakmicu odgledao mirno. Doduše premotavanjem na EONu, neznajuci rezultat do poluvremena, kada sam video da je na jednoj Viber grupi drug napisao “Odmah bih mu da otkaz” te mi je bilo jasno šta se desilo. 
U svakom slučaju prija za promenu kad se ne nerviras, mada sam bio u neverici kada smo poveli +14, kako je i da li je moguće da smo i to prokockali. Nažalost moguće je...

 

Posle utakmice sa Olimpijakosom sam napisao da je dugorocno veći problem od sudijske kradje to sto je ekipa razvila luzerski karakter, sto je izgubljeno svako samopouzdanje i sigurnost pa u ovim neizvesnim zavrsnicama nastaje panika. Problem još većim čini to sto je po svemu sudeći i trener izgubio samopouzdanje, te upao u stanje koje se kreće između panike i očajanja tako da i kad nešto dobro krene da se dešava on iz nesigurnosti uspe i to da pokvari jer veruje samo u nekoliko igrača, Lojda, JOBa, Voldena i Kuridzu.

Dvojica od pomenute četvorke su bili kriminalni večeras i dobrano kumovali ekspresnom povratku Albe. Doduše pre svega zbog svoje ofanzivne igre, a sa druge strane terena je sve krenulo jer je Obradović previše zakasnio sa izvlačenjem Uskokovića preko koga smo primili 3 trojke maltene bez odbrane. 
Sto je bas velika šteta s obzirom da je momak pre toga bio pravo osveženje i jedan od glavnih razloga zašto se nešto i konačno dešavalo dobro veceras. On, Dobric, Rit, Simanic... Medjutim, kao sto pomenuh, da li zbog panike, nesigurnosti ili straha trener nije mnogo verovao u njih, izuzev donekle u Dobrića.

Koliko nam je potrebna igra koju će voditi plej koji ume da zavrti pik pokazala je ta sekvenca sa Uskokovicem. Dečko je nekoliko puta postavio strpljivo napad iz pika i odmah je sve izgledalo mnogo bolje...

 

Šta sada ciniti? Šta i da li menjati?

Bilo je priče da sačekamo eto decembar da prodje pa da dajemo ocenu i procenu Obradovicevog rada... Na polovini smo decembra i što se mene tiče neće mi se bitno promeniti mišljenje u ovih 15ak dana ma šta se zbivalo. Posebno jer ni nakon prvih nekoliko utakmica nisam bio medju najodusevljenijima kako se vodi ekipa i kako se uspostavlja igra. I nisu toliko problem rezultati već to što ne vidim na čemu možemo bazirati verovanje da će se stvari preokrenuti, a na kraju krajeva ti loši rezultati su plod jednog lošeg sistematskog rada. Malo toga od kvalitetnih košarkaških principa je implementirano u našoj igri, i sto je još losije, na malo toga se insistira(lo) i potencira(lo) tako da sam ja zaista veliki skeptik u pogledu budućnosti KKCZ i Saše Obradovića. Stoga mi ne bi bilo žao da pročitam sutra kako više nije trener Zvezde.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Kako smo polivali mucenog Alimpijevica, malo srece i boljeg sudjenja mu je trebalo za jednu korektnu sezonu. U odnosu na ovo blamiranje kluba. 

 

Obradovic

Spoiler

HsphPMD.png

vs.

Alimpijevic

 

Spoiler

KJhz3H8.png

 

Ako uporedimo, to je jedna pobeda razlike u prvih 14 kola. Alimpije neiskusniji, ali smo dobili bar 2 utakmice na prisustvo publike. Pun Pionir protiv Barse i 8-9k protiv Makabija npr. u Areni.

 

Ne zelim da branim Obradovica, jer je zasluzio dosta kritika i sve ovo ne izgleda dobro, ali da se ne zajebavamo sa nekim prizivanjem Nelimpija. (ne ti konkretno)

I Obradovic je imao poraze zbog srece ili sudija, a potpisujem bar 2 pobede vise da smo igrali sa navijacima. Ove sezone se sve igra na suv kvalitet, nema zabusavanja i nema ko da pogura i ubaci adrenalin kad ne ide ili kada nas krene da pomogne da meljemo. Navijanje moze da zamaskira propuste trenera i manjkavost kvaliteta u igrackom kadru, a mi smo tim koji je prethodnih sezona mnogo zavisio od toga.
Npr, na ovih 14 razlike da imamo publiku, bukvalno bi bila prelomljena tekma i pre bi otislo na 20 razlike, nego da nas stignu. Pricam teoretski, ko zna koliko bi na ovu utakmicu doslo ljudi, ali na neke prethodne sigurno.

 

Sve ovo ne znaci da radimo dobro, ali eto nema navijaca, zla sudbina, vec mogu misliti kako bi izgledali sa Alimpijem da je bio u ovim uslovima. 
Na stranu kradja u Podgorici, ja mu te sezone najvise zameram prvu tekmu finala protiv Buducnosti. Cele godine treniras i igras na jedan nacin, onda odlucis u finalu da centar na piku preuzima uvek i imas u svakom napadu mismatch i to je direktan razlog poraza i gubljenja finalne serije. Podjednak kao kradja u trecoj tekmi.

 

Ako u jednacinu ubacimo i Radonjica, to izgleda ovako. Naravno, ne ocekujem da cemo sad napraviti Radonjin niz, ali izgleda da mi svake sezone pocinjemo losim skorom.

Spoiler

2diA2tp.png

 

Prosle sezone

Spoiler

47fhxJ7.png

 

Za kraj, stvarno deluje da je Sasa izgubio konce i da ne zna gde bije trenutno i ne izgleda da moze da se izvadi iz govana, a tezi protivnici tek stizu.

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

 

  Hide contents

 

 

 

Hvala na ovom uporednom prikazu.

 

Znaci imamo losiji start za 1 pobedu od Alimpijeve kao i prosle sezone, i 2 pobede u odnosu na Radonjinu sezonu. S obzirom da igramo bez glavnog igraca - publike, i nije tako lose, ali bi svakako morali bolje posto mi se cini da smo ove sezone imali najvise slobode po pitanju pojacanja. Takodje nismo imali ni peh sa koronom, sto ce biti jako tesko odrzati do kraja sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

A kakvu to gresku treba da prizna da bi ga vratio??

 

Ma to su fore, Covicu priznaj gresku da bi se Radonjic vratio. A kada bi se Radonjic vratio, ne bi upola dobre rezultate imao kao pre. Bolje da ostane u lepom secanju nego da ga teraju isti ti navijaci koji ga prizivaju..

Link to comment
Share on other sites

Problem je kao i prošle godine selekcija. Ne znam šta je teško da se kaže imamo Dobrića, Lazića, DeDu na tri. Znači treba nam pet bekova, dva pleja, dve klasične dvojke i jedan kombo. Ako je Kuzmić centar , a Kuridža četiri treba nam startni centar i startni krilni centar. 

Znači sledeće:

Dovedeš 5 stranaca, ako nema domaćih, na beka i pleja. Ne 4, ne daj bože tri već 5 . Mi imamo 4 igrača ( Ročesti ili sad Kolom je 4.) na tim pozicijama i kad je jedan od njih povređen dođemo u ovu ne daj bože situaciju.

Dalje,  imamo rezervnog centra i pun kurac rezervnih četvorki i imamo startnog KC mučenog Obrajnta a, doselektovali smo  i još jednog rezervnog centra, Terija.

Na tri smo zaglavili sa Lazom, Dedom i Dobrim i to je solidno, ne po mom ukusu, ali njih trojica mogu to da pokrpe i zajedno imaju kvalitete jedne dobre trojke. Simona sam zaboravio, on nek maše peškirima.

 

Mrtav ladan bih obećao po 20 minuta Petruševu i Simonoviću iz mege i poslao Simanića, Radnova , Terija i koga god još treba samo da dođu na pozajmicu.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

 

Obradovic

vs.

Alimpijevic

 

Nije mi namjera bila da prizivam Alimpija, samo mi je dopadljivija kosarka bila sa njim na klupi nego ovo sto igramo sa Sasom. A tesko da smo imali kvalitetniju ekipu.

 

Cak i da nisam u pravu, tesko da moze neko da tvrdi da je ovo bolje u odnosu na Alimpija, a ne mozemo porediti trenerski CV Sase i jednog pocetnika.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nesrećan poraz. Kritike su delimično osnovane jer loše stojimo na tabeli ali videsmo i pozitivne promene u igri. Dobili smo prve tri četvrtine i relativno kontrolisali rezultat u okolnostima bez Hola i Terija sa pruženom šansom Uskokoviću i Simaniću, što je za svaku pohvalu, a onda se desio košmar i neverovatan energetski pad. Nekoliko lepih akcija u kojima je učestvovala cela petorka i igra JOB bliže košu bez prevelikog broja nerezonskih šuteva su takođe pomak. Neverovatan je broj kombinacija različitih petorki sa kojima igramo, trener eksperimentiše, rizikuje ali traži dobitnu formulu i sinoć su ga jedan skok Sikme i nezagrađivanje Davidovca i Lojda na 1.3 sekunde pre kraja, delili od pobede.

 

Zašto su igrači Albe imali snage za presing i leteli po terenu u poslednjih 10 minuta dok naši igrači sa rukama na kolenima hvataju dah na pauzama je zaista veliko pitanje. Recimo, mlađani Uskoković odličan ali potpuno bez snage za odbranu u poslednjoj četvrtini, kao da je igrao 30 minuta pre toga. Generalno, imamo nekoliko igrača sa jako lošom kondicijom, ko je zapravo kondicioni?

 

I da, opet utisak, da je Laza igrao odbranu na njihovim bekovima poslednjih pet minuta, ne bi se onako šetkali kroz reket i šutirali ko na treningu.  

Edited by Mikel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve koji vicu da je Uskokovic nekakav igrac manje, on je juce na terenu bio od starta poluvremena do 35. minuta. Igrao je u kontinuitetu do 28. minuta, izasao malo i vratio se u 31. minutu. Za sve kojima treba prevod, to je odigranih oko 12 od 15 minuta poluvremena i dok je imao snage mi smo igrali najbolju kosarku na utakmici, otisli na +14, a onda ispustili to vrlo brzo jer momak nije mogao da hoda. Ako se nekl pita zasto momak nema kondicije, pa jedan od razloga je sto je on do Olimpijakosa odigrao JEDAN JEDINI mec u sezoni. Igracima su potrebne utakmice, a on je blejao na klupi ili pored iste cak i kad smo dobijali po 40 razlike u ABA ligi za njega nije bilo mesta.

 

Bilo je potrebno da ostanemo bez ijednog plejmejkera da bi on dobio sansu i na sramotu celog strucnog staba on bez problema moze da izgura u delovima i Evroligu, a da ne pricamo o ABA ligi. I ja ne znam gde su bile oci Obradovicu i sta se desava tamo na treninzima, ali sledeci put kad budemo pricali o mladim igracima ja cu se setiti ovog slucaja i dobro se zapitati ko je tu kriv sto igrac ne igra. Sramota je u sta smo se pretvorili, cak mi dodje i Radanova i Borisu da branim.

 

A sto se tice postova koji ce mi reci da oladim sa Uskokovicem, neka sacekaju. Ja ne mislim da je mali nas prvi plej, niti da ce biti veliki igrac. Niti da treba da igra po 20 minuts u EL. Ali treba da dobija sansu u EL, treba da dobija sansu u ABA ligi, zato sto klinac ne jebe nista, ima samopouzdanje i najvaznije ima sjajno citanje igre. Meni nisu bitne one dve trojke sinoc, vec kako resava iskakanje na pnru i kako ne zadrzava loptu, napad ima tecnost sa njim. Mozda mu neka druga odbrana pika kao sto je drop manje odgovara, ali nista mi to necemo znati dok on ne izadje na teren i pokaze sta moze a sta ne moze, ali nama on sedi tri meseca sa strane iz ne znam kakvog razloga.

Edited by Del Piero
  • Like 27
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...