Jump to content

Forumas forumasu


Amigo

Recommended Posts

8 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja @Don Juan poslao poruku u pp, pre neki dan, odgovora nema :)...

Zašto je moj post odnosno  topic u okviru predloga i kritika, žalbi...bio obrisan?

Iskreno, nemam nešto mnogo vremena da se dopisujem, tako da šta da ti kažem.

Forum ti je slobodan i dostupan, izvoli doprinesi raspravi na bilo kojoj temi, ovo jurenje okolo i "zašto ovo", "zašto ono" jednostavno ne doprinosi ničemu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Iskreno, nemam nešto mnogo vremena da se dopisujem, tako da šta da ti kažem.

Forum ti je slobodan i dostupan, izvoli doprinesi raspravi na bilo kojoj temi, ovo jurenje okolo i "zašto ovo", "zašto ono" jednostavno ne doprinosi ničemu.

Nije jurenje, i dalje je nebanovan korisnik koji je vredjao na ličnoj osnovi.

Jel poštujete pravila foruma ili je autokratski forum, to me zanima.

Ne pišem ja tebi sta sam kupio u prodavnici pa da se mi dopisujemo, nego konkretno sam pitao.

Obrisan je ceo topic bez odgovora od strane modova, a odnosi se na nepoštovanje pravilnika sa vaše strane.

Link to comment
Share on other sites

Modovì nisu brisali nikakav topik, anti-spam je počistio neko đubre sa Caps Lock slovima, i to ti je to.

 

Ako imaš primedbu na neki post, izvoli Reportuj i pusti moderaciju da radi svoj posao.

 

Ovim je diskusija završena, ako nastaviš u ovom tonu tretiraće se kao flejmovanje i uslediće prvo kratko hlađenje a zatim i duže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fancy said:

Modovì nisu brisali nikakav topik, anti-spam je počistio neko đubre sa Caps Lock slovima, i to ti je to.

 

Ako imaš primedbu na neki post, izvoli Reportuj i pusti moderaciju da radi svoj posao.

 

Ovim je diskusija završena, ako nastaviš u ovom tonu tretiraće se kao flejmovanje i uslediće prvo kratko hlađenje a zatim i duže.

Koliko bespotrebno nadrkan odgovor.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Clash said:

Koliko bespotrebno nadrkan odgovor.

Pa vidiš, ne može se uopšte slobodno pisati očigledno ali neki članovi mogu da vredjaju druge.

Obrisan je i taj post člana koji je rekao MM da je smradina.

Ja stvarno ne znam koji je nick bio, ali sam skrenuo pažnju i tagovao sve relevantne modove, onda je taj topic nestao.

Neću uopšte da se ustručavam da kažem ako nešto nije uredu i to potpuno objektivno jer je po pravilima koja nisam ja pisao, a nisam se prihvatio modovanja koje mi nije ni nudjeno, da bi vodio računa o svakom postu, ali meni je jako zasmetalo kao čoveku da neko na forumu koji pratim 10 godina kaže nekome da je smradina i da to prodje tako, jer se eto dopada nekome 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Obrisan je i taj post člana koji je rekao MM da je smradina.

Još jednom ću ti reći i ovde završavam. Ako forumaš uspe da napravi paralelu između generala Patona i Ratka Mladića, a time i indirektno relativizira zločine ovog drugog onda je zaslužio ban (još je bilo svakakvih gluposti u tom postu i malo je nedostajalo da ban bude i trajni, iskreno). Ako neko reaguje na taj post i napiše to što napiše, onda po mojoj proceni nije zaslužio istu kaznu. Neverovatno je da praviš ovde neke pokušaje pobune, puča iz ko zna kojih razloga i ko zna kojih motiva, a iskreno, i da se ne lažemo, do toga ti je stalo kao do lanjskog snega. Verovatno. Još je paradokslanije da kažeš da je ovo primer kao se navodno neki forumaši štite, a taj forumaš čiji je post obrisan je i  te kako kažnjavam, i ne garantujem da neće biti kažnjavam i u budnoćnosti. Dakle totalni promašaji. Bitan je kontekst, a ne ko postuje. Iskreno i ti i on i banovani forumaš, apsolutno imate isti tretman i apsolutno će se suditi po postovima koje ostavljate.

Procena je moja i batali te krstaške ratove, nego izvoli, kao što sam već rekao, doprinesi forumu, naravno ako želiš. Ako ne, tu ja ništa ne mogu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Don Juan said:

Još jednom ću ti reći i ovde završavam. Ako forumaš uspe da napravi paralelu između generala Patona i Ratka Mladića, a time i indirektno relativizira zločine ovog drugog onda je zaslužio ban (još je bilo svakakvih gluposti u tom postu i malo je nedostajalo da ban bude i trajni, iskreno). Ako neko reaguje na taj post i napiše to što napiše, onda po mojoj proceni nije zaslužio istu kaznu. Neverovatno je da praviš ovde neke pokušaje pobune, puča iz ko zna kojih razloga i ko zna kojih motiva, a iskreno, i da se ne lažemo, do toga ti je stalo kao do lanjskog snega. Verovatno. Još je paradokslanije da kažeš da je ovo primer kao se navodno neki forumaši štite, a taj forumaš čiji je post obrisan je i  te kako kažnjavam, i ne garantujem da neće biti kažnjavam i u budnoćnosti. Dakle totalni promašaji. Bitan je kontekst, a ne ko postuje. Iskreno i ti i on i banovani forumaš, apsolutno imate isti tretman i apsolutno će se suditi po postovima koje ostavljate.

Procena je moja i batali te krstaške ratove, nego izvoli, kao što sam već rekao, doprinesi forumu, naravno ako želiš. Ako ne, tu ja ništa ne mogu.

Pobune, ratovi, puč....Pa nismo valjda na Hepiju?

Ja ti kažem da mene kao čovek lično pogadjaju uvrede i da mi se jako dopada što su zabranjene na ovom forumu i želeo bih da tako bude i u buduće, bez obzira što i ja smatram da je poredjenje više nego bezobrazno, ne bih ga uvredio zbog toga.

Doprinosim smatram i ovim putem, a i svakodnevnim čitanjem i pisanjem nečega korisnog kada god imam nešto da kažem, trudim se da ne pričam tek da bi se pričalo/pisalo❤️

Link to comment
Share on other sites

 

 

5 hours ago, Don Juan said:

Ako forumaš uspe da napravi paralelu između generala Patona i Ratka Mladića, a time i indirektno relativizira zločine ovog drugog onda je zaslužio ban (još je bilo svakakvih gluposti u tom postu i malo je nedostajalo da ban bude i trajni, iskreno). Ako neko reaguje na taj post i napiše to što napiše, onda po mojoj proceni nije zaslužio istu kaznu.

 

Izvini što ne citiram ceo tvoj post već samo ovaj deo..

 

OK- neko relativizira zločine i piše gluposti i dobije ban. Podržavam. 

 

Bold:  Ne mora da bude ista kazna za drugog forumaša koji je reagovao na taj post, ali može da bude blaža, jer u Pravilniku iz 2020.godine stoji ovo: 

 

Zabranjeno je

 

7.8. Vređanje ostalih članova Foruma, uključujući i moderaciju i administraciju.

 

 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 7:46 PM, Devil In My Pants said:

Pitanjee je ko su tvoji? :roflmao:😅

Sve i svi, al ti koji slovo držiš na topiku RUU, a od vojne obuke imaš dve partije riziko a od  taktike AJMO NAPRED, AJMO URA, i na pomen Amerike mikroorgazme doživljavaš, e da se ti smiješ nekom...kako bih rekla-ti si smešan🐓

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

Sve i svi, al ti koji slovo držiš na topiku RUU, a od vojne obuke imaš dve partije riziko a od  taktike AJMO NAPRED, AJMO URA, i na pomen Amerike mikroorgazme doživljavaš, e da se ti smiješ nekom...kako bih rekla-ti si smešan🐓

 

Smesan sam, u pravu si i izvini ako sam izazvao losa osecanja kod tebe. Ti si meni  posebno draga i nemoj da se nerviras.

Link to comment
Share on other sites

Ostavicu ovde post,da ne bih trolovao druge topike

 

On 8/6/2022 at 12:18 PM, DameTime said:

 

Upravo tako. Na relativizaciju ukazuju dve stvari: kontekst (odmah iza Miličinog upisa) i ko ih je okačio (čije stavove nforumaši a temu stradanja Srba već znamo). Da je okačeno bez Miličinog posta, sve kul, no problem. No neka ne brinu, mislim da niko od nas nije zaboravio ni ove Šešelj-Vučić gadosti, jer je to nemoguće. 

 

 

Za bezmalo 10 godina forumaskog staza,mislim da je ovo najgnusnija podmetacina sa kojom sam se sreo,a tice se mog opusa. Niko nikada (ukljucujuci i PDF Politiku na fb92) nije izneo ovako bezobraznu tvrdnju ili ocenu mojih stavova..ni blizu..:puke:
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ostavicu ovde post,da ne bih trolovao druge topike

 

Za bezmalo 10 godina forumaskog staza,mislim da je ovo najgnusnija podmetacina sa kojom sam se sreo,a tice se mog opusa. Niko nikada (ukljucujuci i PDF Politiku na fb92) nije izneo ovako bezobraznu tvrdnju ili ocenu mojih stavova..ni blizu..:puke:
 

Druže Crni ne brini tu su drug Marko i drug Stari koji brinu o tvojoj reputaciji da ostane neukaljana. Za ono što si zloupotrebio temu "da se ne zaboravi" i skrenuo pažnju sa "oluje" trebalo bi da te makar malo stid ako znaš za tu reč. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On zloupotrebio temu, perkose? Sram da te bude. Zna se kako je nastala i čemu je uvek služila ta tema, a zloupotrebili ste je jedino vi koji stalno kukate i jadikujete nad zloslutnom sudbom srbskoga roda. I još se javljaš ti, licemerni stvore, ti koji si na najgnusniji način tu temu okaljao, šireći svoje laži i propagandu dostojnu tog Šešelja. Pa si posle kukao kako ti zli Edardd edituje postove. Sram. Te. Bilo. 

 

Drugo, ovo o čemu se priča nije nikakva relativizacija, već stavljanje stvari u kontekst koji vi već 30 godina imate problem da svarite. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Jbg, ti iznosiš bezobrazne tvrdnje i ocenjuješ stavove drugih forumaša, neko tvoje, the circle of life. Prijavi me moderaciji, stavi na IL or deal with it. Ove emocionalne manipulacije su smešne. 

Vidi..to sto ti ne zelis/ne mozes da razumes o cemu ja pisem..ili u krajnjoj liniji se ne slazes sa mojim stavovima i/ili pogledima,i dalje ti ne daje za pravo da izvrces, manipulises i podvaljujes neistine.

Nije ti prvi put;naprotiv. Vec si to radila i manje vise ti je prolazilo. Samo,kad ovako bestidno slazes glede mene,tad cu da reagujem.

 

 

2 hours ago, Perkos2 said:

Druže Crni ne brini tu su drug Marko i drug Stari koji brinu o tvojoj reputaciji da ostane neukaljana. Za ono što si zloupotrebio temu "da se ne zaboravi" i skrenuo pažnju sa "oluje" trebalo bi da te makar malo stid ako znaš za tu reč. 

"Brinu o mojoj reputaciji"..ma,sta mi rece?

Za skoro 10 godina bivstvovanja na oba foruma,NIJEDNOM nisam banovan. Nijednom. A umeo sam da budem i ostar i mozda neprijatan (sadrzinski,ne ad hominem) u raspravama..i da argumentovano branim svoje stavove i pozicije..pa,nije valjda,majku mu,da me cirka 30-ak razlicitih moderatora (koliko se sigurno u ovom periodu izmenjalo na raznim pdf) "stitila"? Da sam bas svaciji mezimac (bio)?

Sto se poslednje recenice tice - procitaj moj odgovor forumasici. Komotno se odnosi i na tebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Vidi..to sto ti ne zelis/ne mozes da razumes o cemu ja pisem..ili u krajnjoj liniji se ne slazes sa mojim stavovima i/ili pogledima,i dalje ti ne daje za pravo da izvrces, manipulises i podvaljujes neistine.

Nije ti prvi put;naprotiv. Vec si to radila i manje vise ti je prolazilo. Samo,kad ovako bestidno slazes glede mene,tad cu da reagujem.

 

Isto tako za tvoje tumačenje tuđih upisa, kao i bilo čije tumačenje ovde, može da se kaže ne želiš ili ne možeš da razumeš šta taj neko piše. Nije ovde uopšte poenta da se ja ne slažem sa tobom - naprotiv, češće ću se složiti oko nekih stvari nego što ne, ali ne dopada mi se uvijeno-bezobrazni način komunikacije koji praktikuješ. To tebi možda ne imponuje, ali ja tvoje pisanje tako vidim - i na njega reagujem.

 

Koga sam ja manipulisala i podvaljivala neistine? Napisao si klasičnu relativizaciju za koju svoje neistomišljenike vrlo često optužuješ i ja sam ti na istu ukazala. Na PDF žalbe i kritike sam objasnila zašto je to školski primer relativizacije. Da moderacija poštuje pravilnik ti bi druže dobio ban kao i svi drugi što su dobijali za svoje relativizacije; ali pošto tamo žari i pali fancy koji voli tvoje pisanije i deli mišljenje, tvoj i upis drugog forumaša je ostao, a naši su obrisani. Poštujem, neka ti reputacija ovde ostane neukaljana kad ti je već do iste toliko stalo, ali mene zaobiđi i ne poteži ovo što smo zatvorili pre par dana, jer te ego radi. Pozdrav.

Edited by DameTime
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Vidi..to sto ti ne zelis/ne mozes da razumes o cemu ja pisem..ili u krajnjoj liniji se ne slazes sa mojim stavovima i/ili pogledima,i dalje ti ne daje za pravo da izvrces, manipulises i podvaljujes neistine.

Nije ti prvi put;naprotiv. Vec si to radila i manje vise ti je prolazilo. Samo,kad ovako bestidno slazes glede mene,tad cu da reagujem.

 

 

"Brinu o mojoj reputaciji"..ma,sta mi rece?

Za skoro 10 godina bivstvovanja na oba foruma,NIJEDNOM nisam banovan. Nijednom. A umeo sam da budem i ostar i mozda neprijatan (sadrzinski,ne ad hominem) u raspravama..i da argumentovano branim svoje stavove i pozicije..pa,nije valjda,majku mu,da me cirka 30-ak razlicitih moderatora (koliko se sigurno u ovom periodu izmenjalo na raznim pdf) "stitila"? Da sam bas svaciji mezimac (bio)?

Sto se poslednje recenice tice - procitaj moj odgovor forumasici. Komotno se odnosi i na tebe.

Evo se javio drug Marko da pojasni situaciju, i pojasnio je do koske što bi rekli. Istina najvise boli!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Koga sam ja manipulisala i podvaljivala neistine?

Pa,podvukao sam ti vec (boldovani deo).."cije stavove (jasno se misli na mene) o stradanju Srba vec znamo"..ti ih svakako ne znas,kao sto ne umes da razlikujes neke stvari..

 

 

12 minutes ago, Perkos2 said:

Evo se javio drug Marko da pojasni situaciju,

Javio se Edd..na svoju ruku..ne mislis valjda da mi je advokat?

12 minutes ago, Perkos2 said:

Istina najvise boli!

Perkose, ne moramo se slagati (kao sto se i ne slazemo) oko niza politickih situacija i pitanja,ali nema potrebe da se sipaju ovakve parole..rekao si sta si imao,rekao sam i ja..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Pa,podvukao sam ti vec (boldovani deo).."cije stavove (jasno se misli na mene) o stradanju Srba vec znamo"..ti ih svakako ne znas,kao sto ne umes da razlikujes neke stvari..

 

Da, mislila sam na tebe i drugog forumaša, jer čitam većinu tema (ne stalkujem vas, jednostavno se kod svakog od nas primeti kakvi su nam stavovi i u kom pravcu idu i to se mora uzeti u obzir pri diskusiji). Ako misliš da ja pogrešno vidim tvoj stav prema stradanju srpskog naroda - slobodan si da pobiješ moju interpretaciju ukoliko ti je stalo.

 

Nisam zlopamtilo, nisam od onih koji su u fazonu sad se nismo složili i nećemo više nikad (sem ako nešto ne gađa moje fundamentalne vrednosti), i dalje ako napišeš nešto što smatram zanimljivim, tačnim, inteligentnim - daću pozitivnu reakciju ovde. Za mene je naša diskusija završena u nedelju kad smo je i imali, pa je pitanje za tebe zašto si je sada potegao ovo i na ovoj temi. Mislim izvinjavam se što je za tvoj decenijski staž na forumu moja interpretacija najgora, neko mora da nosi i taj krst 🙂 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

pošto tamo žari i pali fancy koji voli tvoje pisanije i deli mišljenje, tvoj i upis drugog forumaša je ostao, a naši su obrisani.

 

Hvala za "žari i pali", trudim se i uvek mi je drago kad vidim da moj trud ne prolazi nezapaženo.

:wink2:

 

E, sad, istine radi, u diskusiji o kojoj se ovde priča postovi su sakriveni ne iz razloga koji navodiš nego zato što su van teme topika.

 

Negde mi je ostalo u glavi da ti je to u nekoj ranijoj poruci čak i Perkos objasnio (za dogovoreni kriterijum "brisanja" postova na toj temi) i da si to prihvatila, tako da je ova prozivka neiskrena.

 

I konačno, tačan spisak forumaša čiji su postovi sakriveni je:

@Milenko Puzigaca

@Big Ticket

@DameTime

@Drug Crni

@Perkos2 i 

@Milica (ćirilicom)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...