Jump to content

Forumas forumasu


Amigo

Recommended Posts

Ne, nego da Milenko ne vetruši unaokolo i da se ne dere "kad ja dunem, i vetar sunem, srušiću vam kuću" kad god neko napiše nešto što mu se ne sviđa (po Harmonikinoj pretpostavci) :lol_2:

 

 

Naravno da to nije baš tako. Neće niko da duva i vetar suva ako se kritikuje civilizacija da bi bila bolja. Ali ako se krene sa kritikom civilizacije kao takve...

 

Evo da opet iznenadim Harmoniku, u pravu je. Ovo što je rekao o meni u prvom postu na ovoj strani me podsetilo na situaciju kad sam jednom sarađivao sa nekim likom koji je bio 10ak cm viši od mene. Ja sam za ovdašnje uslove standardne visine, 180+ par cm. I sad, na ulici smo nešto dogovarali. I u jednom trenutku sam uhvatio sebe kako se dok govorim penjem na neki ivičnjak ili stepenik, ne znam, da bih bio viši od njega. I sećam se da sam pomislio, ili se to može zvati "epiphany".

 

Ono kao, ničim izazvano shvatanje velike istine. Pomislio sam, kao, "jebote, vidi me šta radim; sve isto kao ostali primati i druge životinje; pokušavam da se postavim u alfa status u odnosu na ovog lika, penjući se na kamen, kakva budala..."  

 

Shvatam da je ovo što sam napisao isto priča "ja pa ja" nego eto, računam, ako priznam sopstvenu budalaštinu, možda i nije baš "ja pa ja" do koske :classic_unsure:

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Milenko, moj problem sa tobom, izmedju ostalog, jeste upravo to vezano za civlizaciju: ti mislis da civilizacija ima samo i iskljucivo smisla, i da treba biti onakkva kakvom je ti zamisljas..a ako se nesto, bilo sta, kosi sa tvojim tumacenjem civlizacije, to onda treba satrti, to nista ne valja, to treba napadati najostrijim recima, jezikom mrznje, itd, itd..ja to ne volim kod ljudi, tj. ne podnosim bez obzira kakvih inace stavova bili..vilhemina ti je mnogo bolje  objasnila na temi o RT..nije samo to, ali, izmedju ostalog je to..sa tvroglavim svetom, bili oni levo desno, rudofili, natofili, ja ne mogu sa takvima..ali, nisi ti jedini, vise  forumasa su ovde takvi..i pritom, svakom neistomisljeniku ucitavate ili cetnistvo, ili lozenje na Putina, pa i zardjale kasike, sto smatram vrhuncem..ne znam ni zasto ti ovo pisem, nije d amislim da ce doprti do tebe..ali neuobicajeno se fino ponasas veceras, kako umes:classic_biggrin:..prviput vidim da sa nekim koliko toliko mirno debatujes, bez ostrih reci, ne mogu da te prepoznam..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Harmonika said:

ali neuobicajeno se fino ponasas veceras, kako umes:classic_biggrin:..prviput vidim da sa nekim koliko toliko mirno debatujes, bez ostrih reci, ne mogu da te prepoznam..

 

Ne boj se, proći će ga.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je MP top lik, iako mi je "patriotski blok" ovog foruma blizi po ideologiji. Msm, suludo je uopste i pomisljati da bi politicke nesuglasice mogle da uticu na sud o coveku, jel?

Ima dobar tok misli, pomalo politicki nekorektan (sto je retkost i osvezenje u ovom ludom dobu u kom svi neguju hipersenzitivnost, pa smo usvojili molbu da se svima titra i pazi da se ne povrede tanana osecanja) a opet drzi verbijazu na ok nivou, ocito obrazovan i pametan, suzdrzi se kad nema sta pametno da kaze i generalno je bas autentican forumas.

Po meni, skroz friendable lik 🍺

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cyber said:

 

Ova informacija nije tacna na vise nivoa:

1. Maske nisu obavezne u svim zdravstvenim ustanovama u Svedskoj.

2. O nosenju maski u zdravstvenim ustanovama odlucuju regioni (lokalna samouprava) a NE ministarstvo (centralna uprava). Ministarstvo nema ustavni mandat da ”propisuje” bilo sta lokalno pa tako ni maske ”kao obavezne u sopstvenim ustanovama” (pa jos i da "sve vreme insistira"? gde to?). 

3. Neki regioni su bili ukinuli pa opet uveli obavezne maske u z. ustanovama, u nekima obavezu nisu ni ukidali itd. 

4. Zvanicno: U mom regionu se maske u zdravstvenim ustanovama preporucuju. Info na sajtu. 

5. Iskustveno: Vidim, negde nose a negde ne. U svakom slucaju, svuda su dostupne posetiocima ako zele. Ni zdravstveni radnici ne nose bas unizono, ali kad te vide maskiranog obicno pitaju da li zelis da stave masku. A mozes i sam da zatrazis da [ti] izadju u susret, nije nikakav problem.  

6. Uzorak: 3 razlicite zdravstvene ustanove i dve laboratorije u poslednje vreme.


Hoce li ti ikad dosaditi da me proganjas po topicima i ispravljas svaku mogucu nepreciznost u mojim postovima, gde se pominje Svedska? Ja ovde zivim 18 godina i naravno da znam kako je organizovana i kako funkcionise, tim pre sto radim u javnom sektoru. Ako sam nekad neprecizna, to je zato sto znam da ljude koji su vecinom iz Srbije ne zanimaju takvi detalji, i tako nameravam i da nastavim. Tacno je da sam godinama pazila na svaku rec, da ne dodje Cyber da me ispravlja, sa sve boldovima, delovima u razlicitim bojama, podcrtanim delovima i uzvicnicima, ali ne mislim vise to da radim. Ti slobodno nastavi ako ti je toliko vazno. Ja licno mislim da je to malo cudno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Kronsotime:

 

Kada bi se novac utrosen za naoruzavanje svih zemalja sveta u samo jednoj godini usmerio u nauku, zdravstvo i projekte vezane za zastitu okoline i poljoprivredu - svet bi bio mnogo bolje mesto za zivot.:heart:


Kronosa za Mis Univerzuma!

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:


Kronosa za Mis Univerzuma!

 

Kada je to napisao, a post pre njega amigo u istom stilu htedoh da napišem :

 

"Ja sam za mir u svetu i da sva deca imaju srećno detinjstvo"

 

ali obrisah da ne trolujem tamo temu😉

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 5:53 AM, vilhelmina said:

Hoce li ti ikad dosaditi da me proganjas po topicima i ispravljas svaku mogucu nepreciznost u mojim postovima, gde se pominje Svedska? Ja ovde zivim 18 godina i naravno da znam kako je organizovana i kako funkcionise, tim pre sto radim u javnom sektoru. Ako sam nekad neprecizna, to je zato sto znam da ljude koji su vecinom iz Srbije ne zanimaju takvi detalji, i tako nameravam i da nastavim. Tacno je da sam godinama pazila na svaku rec, da ne dodje Cyber da me ispravlja, sa sve boldovima, delovima u razlicitim bojama, podcrtanim delovima i uzvicnicima, ali ne mislim vise to da radim. Ti slobodno nastavi ako ti je toliko vazno. Ja licno mislim da je to malo cudno.

 

  • Dala si skroz pogresnu informaciju na topiku na kome se inace razmenjuju informacije. Ja sam skroz plauzibilno dala tacnu informaciju. Klick!
  • Poslednji put kad sam se uopste nasla u tvojoj blizini je bilo onomad kad si se isto ovako neosnovano zaletela na mene pa ti moderator ukazao na to da ja tebe na ovom forumu nikad nisam uvredila... Klick!
  • ... niti sam ti se ikada obratila ovako pijacarski. Klick!
  • Jednim klikom se da videti gde, sta i kako pisem na ovom forumu. Klick!
  • Reagujem da bih te po drugi put zamolila da to sebi vise ne radis. 
  • Slucaj smatram ad acta. 
Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Klotzen said:

Kada je to napisao, a post pre njega amigo u istom stilu htedoh da napišem :

 

"Ja sam za mir u svetu i da sva deca imaju srećno detinjstvo"

 

ali obrisah da ne trolujem tamo temu😉

 

16 hours ago, Neme said:

E jbg, zakasnio si. :classic_smile:

 

8 hours ago, mare80 said:

...i volim sve što vole mladi ... 😛

 

Sto bi rekli, svak se cese gde ga svrbi ili sit gladnom ne veruje.

Tako i ovde ljudi vise vole da prate ratove, ko gde napreduje, ko je koga vise pobio, navijaju i slicno, nego one osnovne zivotne probleme i bolest koju moze svako da dobije i  koja ce da promeni zivot iz korena, ako uopste ostane bilo sta od zivota.
Zbog toga sam to i napisao, mada je jasno da od toga nema nista, jer ljudi su generalno glupi u mnogim segmentima, zbog toga ima samo Imagine

 

Razumem ja i zajebanciju, nemam nista protiv toga, treba se zajebavat, sto da ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...