Jump to content

Forumas forumasu


Amigo

Recommended Posts

5 hours ago, Angelia said:

.............................

Jel imas omiljeno jelo? 😀 ako vec idemo TMI, ja spavam na levoj strani...kad ne spavam na ledjima.

 

Na cijim ledjima? Kad vec idemo u sitne detalje...

 

BTW, znam te, nisi prevelika, pa da zaspes na stomaku. I mojem i tvojem...  :roflmao:

 

edit: nista strasno, u mojim godinama osim spavanja za drugo i nisam...

Edited by zoran59
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

 

  • Pre svega porodican covek - ponosan na to. 
  •  vecinski sam Srbin
  • Navijac Crvene zvezde  Ne mrzim Partizan.
  • Umereni vernik
  • (jos uvek imam validnu USA vizu). 
  •  nisam nikada bio clan ni jedne politicke stranke, uglavnom glasac DS i njenih derivata
  • NATO - smatram da je odlicna ideja, sa uzasnom realizacijom
  • Kosovo - nazalost izgubljeno. Svakog izgubljenog kamena bi mi bilo zao.
  • Republika Srpska - region suverene drzave BIH u kojoj vecinski zive ljudi srpske nacionalnosti.
  • Ratko Mladic - komandant oruzanih snaga koje su pocinile zlocine
  • Srebrenica - uzasan, uzasan ratni zlocin - da li ga zvali masakr, genocid, ne vidim kako je to vazno
  • Ukrajina-Rusija - bez ikakve zadrske sam na strani Ukrajine. Sve i da je Rusija imala nekog realnog povoda, to ne moze biti opravdanje za agresiju i onoliko destrukcije i nastradalih. Inace, i Ukrajinu i Rusiju smatram prijateljskim drzavama i narodima, kao uostalom i sve ostale slovenske narode i nadam se da cu doziveti dan kada cemo i mi, ljudi u Srbiji, kao i u Hrvatskoj, BIH, vecinski smatrati svog komsiju za prijateljski narod/drzavu. Ne izostavljam Albaniju jer smatram da ne treba da nam bude prijateljska vec zato sto pricam ovde o slovenskim narodima. 

 

Mislim da sam pokrio sve neke teme po kojima bih mogao biti etiketiran... Ako nisam pitajte. 

 

 

 

 

...znaci tako se dozivljavas?...kad stignes napisi kako si dozivljen od str drugih.

 

Da, da - sada vidim da si napisao da je `provejavalo etiketiranje`, ali to je normalno ako i sa tvoje strane nesto provejava,

zato trebalo bi sve to izanalizirati da vidimo sta to tacno `provejava`

 

U svakom slucaju priznacu da sam malo ljubomorna jer sam mislila da sam samo ja na ovom forumu napisala bozanstvenu komediju naslovljenu

`Traktat o Sebi`, ali to je taman tamo gde i treba da bude - na knjizevnosti.

 

ps. Imam i pitanje - koji su to derivati DS kojima si naklonjen?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam što vas toliko etiketiranje vređa kad kroz to prolazimo od malih nogu. Meni je mnogo ružnije kada se neko izdrkava na nekog na forumu ili još gore kada nisu istomišljenici pa kao "dokle će se ovo dozvoljavati" dok ti uši ne poplave eto dokle. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Ko te pitao da se ispovedas ovde? 

 

Jel imas omiljeno jelo? 😀 ako vec idemo TMI, ja spavam na levoj strani...kad ne spavam na ledjima.

A jel treba neko da me pita da bih rekao sta imam da kazem, tako ovaj forum funkcionise? Cudo jedno kako onda ne vazi takvo pravilo za tebe koja se nadjes prozvana i kada nisi. Kao na primer sada. 

 

Omiljeno jelo - gibanica 🍻

 

1 hour ago, Mama_mia said:

...znaci tako se dozivljavas?...kad stignes napisi kako si dozivljen od str drugih.

 

Da, da - sada vidim da si napisao da je `provejavalo etiketiranje`, ali to je normalno ako i sa tvoje strane nesto provejava,

zato trebalo bi sve to izanalizirati da vidimo sta to tacno `provejava`

 

U svakom slucaju priznacu da sam malo ljubomorna jer sam mislila da sam samo ja na ovom forumu napisala bozanstvenu komediju naslovljenu

`Traktat o Sebi`, ali to je taman tamo gde i treba da bude - na knjizevnosti.

 

ps. Imam i pitanje - koji su to derivati DS kojima si naklonjen?

Kako sam dozivljen od strane drugih nije na meni da to pisem, niti mogu 100% to da znam jer osim reakcija na forumu verujem da ima onih koji imaju stav a ne iskazuju ga. Ko hoce, moze slobodno. Isto tako, do necijeg misljenja mi je vise a do necijeg misljenja mi je (ni)malo stalo. A ja ovde svakako nisam zbog nekih lajkova ili cega vec, vec radi kvalitetne diskusije (za sta je potreban i adekvatan sagovornik).

 

DS i derivati - da, mnogo ih je, ali mislio sam na ove poznatije, tipa da sam osim DS manje ili vise podrzavao i ono sto govori(o) i radi(o) DSS, DC, G17+, LDP (u pocetku dok se nije sve svelo na Cedomirov rijaliti), NDS, ZZS, PZP, SSP, NS... verovatno sam nekog i zaboravio. 

 

Svakako ne mislim na stranke preletaca tipa Vesica i to sto je SNS upio dosta DS clanova.  

 

  

13 hours ago, DJORDJE said:

A Djokovic?

Najbolji u istoriji treskanja zute loptice preko mreze, covek sa ubedjenjima (cini se o svemu) za koje se ne libi da ih javno iskaze, osim nekih, da ne talasa - to mi nekad smeta, ili cuti i budi sportista ili budi uticajna licnost u svemu (kad vec moze). Od onakvog oca jos je i dobar ispao. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

A jel treba neko da me pita da bih rekao sta imam da kazem, tako ovaj forum funkcionise? Cudo jedno kako onda ne vazi takvo pravilo za tebe koja se nadjes prozvana i kada nisi. Kao na primer sada. 

 

Omiljeno jelo - gibanica 🍻

 

 

 

Niko ne treba da se oseca prozvan da se ispoveda. Ko god da te je isprovocirao nije bio u pravu.

mozda bi skontao salu da sam dodala :classic_smile: Ne reaguj uvek ko jez, jel neki put nisi napadnut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Niko ne treba da se oseca prozvan da se ispoveda. Ko god da te je isprovocirao nije bio u pravu.

mozda bi skontao salu da sam dodala :classic_smile: Ne reaguj uvek ko jez, jel neki put nisi napadnut.

S obzirom na prethodnu komunikaciju, napisane reci bez tona i emotikona svakako mogu da se shvate drugacije. 

 

P.S. salio sam se za gibanicu (da je omiljena). Nemam omiljeno jelo, zena kuva vrhunski pa je tesko izabrati jedno. I neke stvari koje kao nisam voleo sada volim 😄 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

S obzirom na prethodnu komunikaciju, napisane reci bez tona i emotikona svakako mogu da se shvate drugacije. 

 

P.S. salio sam se za gibanicu (da je omiljena). Nemam omiljeno jelo, zena kuva vrhunski pa je tesko izabrati jedno. I neke stvari koje kao nisam voleo sada volim 😄 

Ne obracam paznju na prethodnu komunikaciju. Ne moramo oko svega da se slozimo, ali mozemo da tretiramo jedni druge pristojno.

Etiketiranje kao mamac za pravdanje i diskvalifikacija protivnika je nepristojno po meni, i ne treba padati na te fore.

Sto ne znaci da se nije i meni desavalo, ali ti si bas napisao traktat :classic_biggrin:

9 hours ago, zoran59 said:

 

Na cijim ledjima? Kad vec idemo u sitne detalje...

 

BTW, znam te, nisi prevelika, pa da zaspes na stomaku. I mojem i tvojem...  :roflmao:

 

edit: nista strasno, u mojim godinama osim spavanja za drugo i nisam...

i otrov se pakuje u male bocice :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

S obzirom na prethodnu komunikaciju, napisane reci bez tona i emotikona svakako mogu da se shvate drugacije. 

 

P.S. salio sam se za gibanicu (da je omiljena). Nemam omiljeno jelo, zena kuva vrhunski pa je tesko izabrati jedno. I neke stvari koje kao nisam voleo sada volim 😄 

BTW osim sto sam htela da se nasalim pa ispalo suprotno jer nisam dodala 😀 mislila sam da je zezanje sa tmi dovoljno, stvarno me interesovalo sta te toliko isprovociralo

 

Ono kad si kod jela, meni rodjena majka 15 godina ne moze da seti mog omiljenog jela 😀 svaki put me saceka sa sarmom..omiljeno jelo moje sestre 😞 da nisam sigurna da sestra dobija sarmu redovno, zabrinula bi se 😄 kockar je mama...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

BTW osim sto sam htela da se nasalim pa ispalo suprotno jer nisam dodala 😀 mislila sam da je zezanje sa tmi dovoljno, stvarno me interesovalo sta te toliko isprovociralo

 

Zbog konkretnih predrasuda i ucitavanja (tipa - aha, navija za Zvezdu - taj je desnicar/rusofil/i sta vec jos se prilepljuje). Ili kada ja reagujem na nesto a jos imam i posebnog licnog motiva za to (mozes da procitas u mom "traktatu o sebi" - tipa sprdanje sa realnoscu da NATO kod nas izaziva itekako lose i tuzne emocije... likovima kao nije jasno kako je to moguce?!) pa bude obrisana diskusija umesto nekog upozorenja ili sankcije za onog ko se sprdao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Super_Interface said:

Dobar dan svima. Ja sam novi član, moram li se predstaviti u nekom threadu?

Bilo bi pozeljno i mozes to da ucinis na posebnom topiku..mada nije obavezno,a nije ni zazivelo na ovom forumu..po meni - steta sto nije..jer to jeste nekakav "red"..
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Super_Interface said:

Dobar dan svima. Ja sam novi član, moram li se predstaviti u nekom threadu?

 

@Drug Crni ti je dao link a evo izvoli upitnik koji treba popuniti: 

 

- Starosna dob (okvirno)?

- Nacionalnost?

- Gde si rodjen, gde sada zivis?

- Bracno stanje?

- Zvezda ili Partizan?

- Hvala Bogu ili hvala Bobu?

- Obrazovanje/posao? 

- Politicka opredeljenost?

- Zapad ili Rusija/Kina/Arapi? 

- Sta mislis o USA?

- Sta mislis o NATO?

- Sta mislis o NATO bombardovanju 99.? 

- Kosovo?

- Republika Srpska? 

- Ratko Mladic? 

- Srebrenica?

- Ukrajina ili Rusija?

- Izrael ili Palestina?

- LGBT? 

 

🍻

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

@Drug Crni ti je dao link a evo izvoli upitnik koji treba popuniti: 

 

- Starosna dob (okvirno)?

- Nacionalnost?

- Gde si rodjen, gde sada zivis?

- Bracno stanje?

- Zvezda ili Partizan?

- Hvala Bogu ili hvala Bobu?

- Obrazovanje/posao? 

- Politicka opredeljenost?

- Zapad ili Rusija/Kina/Arapi? 

- Sta mislis o USA?

- Sta mislis o NATO?

- Sta mislis o NATO bombardovanju 99.? 

- Kosovo?

- Republika Srpska? 

- Ratko Mladic? 

- Srebrenica?

- Ukrajina ili Rusija?

- Izrael ili Palestina?

- LGBT? 

 

🍻

Ako si član SNS ne mora ništa od ovoga, samo kažeš poslalo me iz centrale.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kooineeperk said:

  mislio sam na ove poznatije,

tipa da sam osim DS manje ili vise podrzavao i ono sto govori(o) i radi(o) DSS..... LDP....

 

 

 

 Gap izmedju dss i ldp je nepremostiv

...izmedju njih stoji crna rupa pa je samim tim naucno-fantasticno podrzavati tj.simpatisati i jedne i druge

 

ali zato sada bar postoji objasnjenje za ono kada nekad nesto `provejava` -

jer kad proveje nesto od dss stavova to moze da izazove vejavicu od strane ldp i obratno. Sto nije otkrice neke velike tajne

naprotiv, bas je vidljivo.

 

Zato hvala ti M_mia sto si pitala :classic_love:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

@Drug Crni ti je dao link a evo izvoli upitnik koji treba popuniti: 

 

- Starosna dob (okvirno)?

- Nacionalnost?

- Gde si rodjen, gde sada zivis?

- Bracno stanje?

- Zvezda ili Partizan?

- Hvala Bogu ili hvala Bobu?

- Obrazovanje/posao? 

- Politicka opredeljenost?

- Zapad ili Rusija/Kina/Arapi? 

- Sta mislis o USA?

- Sta mislis o NATO?

- Sta mislis o NATO bombardovanju 99.? 

- Kosovo?

- Republika Srpska? 

- Ratko Mladic? 

- Srebrenica?

- Ukrajina ili Rusija?

- Izrael ili Palestina?

- LGBT? 

 

🍻

 

#pravda za crno ili belo kod eurokrema?

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mama_mia said:

Gap izmedju dss i ldp je nepremostiv

Zato sam lepo i napisao "manje ili vise podrzavao" - ko zeli da procita, on procita. Ko zeli da shvati, on shvati ovako proste stvari. 


Nije nista nepremostivo ako razmisljas pozitivno i trazis pozitivne stvari u ljudima. Moja razmisljanja nisu binarna, crno-bela (pun intended), vec uvek gledam da sagledam stvari iz barem 2 ako ne i vise uglova. 

 

Konkretno DSSu/Kostunici pozitivno pripisujem to neko zalaganje za legalizam, negativno je neka tromost da se obracuna sa nekim negativnim pojavama tokom njegove vladavine. LDPu svakako pozitivno izvlacim ono sto su definisali u onoj Povelji Slobode. U principu iz svakoga (ako zelis, ako nisi dominantno negativna osoba) mozes da izvuces nesto pozitivno, pa cak i SNS-u (organizovanost) i SPS-u (istrajnost). Misi Vacicu mogu da istaknem "bezblamnost" - ne znam da li je to u njegovom slucaju bas pozitivno 🙂 ali definitivno bezblamnost moze nekada biti pozitivna stvar. 

 

 

I evo jedan free tip, prijateljski - racunari i mobilni uredjaji sami prelamaju tekst u sledeci red. Nema potrebe da pritisnes enter kad dodjes do ivice, kao sto je to bio slucaj na pisacoj masini. 🍻 Hvala Kole! 🍻 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

Zato sam lepo i napisao "manje ili vise podrzavao"


Nije nista nepremostivo ako razmisljas pozitivno i trazis pozitivne stvari

Konkretno DSSu/Kostunici pozitivno pripisujem

 

Nisi razumeo poentu mog odgovora i ona se ne sastoji u tome da ti objasnjavam oko politickih opcija, vec ti upravo na politickim opcijama koje si dotakao, objasnjavam zbog cega je moguce da se dogodi `provejavanja etiketiranja` koje si sam, svojerucno izbacio

 

i zato kazem da je to tako zbog nepremostivosti, zbog crne dss rupe, koja vidim jos uvek zjapi i guta `nevernike`...

 

Inace nema nista pozivitno u tome (dss-u). Bas nista.

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

  

8 hours ago, goldberg said:

Inace, citao sam one stavke na kojim si se izjasnjavao i taj politicki profil mi deluje negde izmedju DS i DSS pa razumem zasto je na pitanje o politickim strankama odgovoreno sa "derivati DS".

 

S tim sto nikada nisam glasao za DSS a jesam jednom za LDP 🙂 

Kao sto sam pomenuo vec iznad, od DSS-a (Kostunice) cenim to zalaganje za legalizam. Ovaj sadasnji DSS mi je jos "straniji" nego Kostunicin, ali bi bio dobar koalicioni partner neke sire demokratske opcije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...