Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Ovakav Frankenštajn još nije napravljen u istoriji demokratije. Partije koje su osvojile ukupno 80% glasova na izborima nemaju svoje predstavnike u vladi, a ostalo 20% drži kompletnu vlast. 1/5 drži vlast - to je sigurno zakon demokratije. Natrpali su 20 ministarstava da nahrane izdajničku svitu iz SNP-a i da Dritan ubaci kompletan vrh partije u vladu, čak je i debil od Filipa Adžića postao ministar. Hrvati nijesu uzeli ni onaj minimalni mandat od 0,3% - pocijepali se na dva tabora, ali je zato Vuksanović vaskrsao kao ministar. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Ovakav Frankenštajn još nije napravljen u istoriji demokratije. Partije koje su osvojile ukupno 80% glasova na izborima nemaju svoje predstavnike u vladi, a ostalo 20% drži kompletnu vlast. 1/5 drži vlast - to je sigurno zakon demokratije. Natrpali su 20 ministarstava da nahrane izdajničku svitu iz SNP-a i da Dritan ubaci kompletan vrh partije u vladu, čak je i debil od Filipa Adžića postao ministar. Hrvati nijesu uzeli ni onaj minimalni mandat od 0,3% - pocijepali se na dva tabora, ali je zato Vuksanović vaskrsao kao ministar. 

A i ove budale iz SNP lagano sutra mogu biti zamenjene sa SD- om budu li dizali dzevu oko nekih odluka. Svega sam se nagledao u nasim balkanskim "demokratijama", ali ovakav cirkus je nezabelezen.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosjan Willavić said:

A i ove budale iz SNP lagano sutra mogu biti zamenjene sa SD- om budu li dizali dzevu oko nekih odluka. Svega sam se nagledao u nasim balkanskim "demokratijama", ali ovakav cirkus je nezabelezen.

Ne boj se ti za njih, oni su se dobro naplatili. Dao im je i Vučić otvorenu podršku, tako reče njihov predstavnik Dragan Ivanović. Oni su zapravo Vučić - DF krilo vlasti u ovoj vladi. Nije se moglo očekivati da DF direktno uđe, pa vele neka ide SNP, ako puknu nije neka šteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, bolje je za CG da u vladi nema proistocne ljude, ali da li ce sa ovakvom vladom CG moci da se resi sistemskih problema korupcije i neefikasne drzave?

Dritan je imao leverage da postane stub borbe protiv korupcije i mafijaske drzave, a da li ce nakon ovoga preci cenzus na sledecim izborima? Ja sam se nadao da Dritan moze da raste sa podrskom povlacenjem ozbiljnih poteza na uredjenju CG, bez obzira sto bi imao Vuciceve spijune u Vladi, dok ne postane ozbilja politicka opcija, a ovom podrskom Milo mu je srozao kredibilitet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek uverenja da građani neke države zaslužuju najbolje na vlasti a ovo sa rankom krivokapićem sigurno nije dobro za građane  Crne Gore!

No izgleda da je mnogo bitnije da nije neki Srbin na značajnoj poziciji pogotovo ako nije Vučićev saradnik, koga briga za građane CG, biće droge i cigara pa će se deliti šakom i kapom sve dok su don Brano i don Milo živi 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlažu se lokalni izbori koji su bili zakazani za jun. Tu su bili uključeni i izbori u Podgorici. Novi termin bi trebao da bude oktobar. Sve je jasno koliko je popularnost ove nove vlade kad su se prepali lokalnih izbora, očekuju da ljudi zaborave za pola godine ovu prevaru.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ufff, što se tiče 43. vlade nemam velika očekivanja, pa stoga možda i iznenade.

Prvo i osnovno, očekujem da ponište ovu katastrofalnu odluku odlazeće vlade o gradnji HE na Komarnici.

Evo na ovom linku dosta toga objašnjeno. Inače, cca 100 miliona je istu snagu potrebno ako se krene u solar, plus je kraći rok i ne uništava se Komarnica koja je što se ljepote tiče u rangu Tare, samo je (za sad) nepristupačnija.

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/601315/sve-moze-kad-zakona-nema?utm_campaign=vijesti_share_counter&utm_medium=app_android&utm_source=vijesti_android

Za mene je ova odluka prethodne vlade Zdravka Krivokapića klasična izdaja državnih interesa i u konačnom zdravog razuma.

Ako obu odluku stavimo na stranu....prošla vlada nije bila loša, sem par kretena i kleronacionalista tipa Vesne Bratić i nelegalnog graditelja na mjestu ministra urbanizma Ratka Mitrovića.

Ono što mi je najviše smetalo, a to je zapošljavanje po stranačkom ključu, se neće promijeniti.

Ono što je bio problem prošle vlade je nedostatak podrške u parlamentu I prećerana povezanost sa SPC i njen uticaj na vladu. Te dvije stvari neće biti (nadam se) problem, ali mi se uticaj DPSa kroz parlamentarnu većinu ne sviđa nikako.

Put ka EU je bio potpuno stao zbog nesnalaženja, užasnog odnosa i međusobnih opstrukcija vlade i parlamenta. Tu očekujem ubrzanje, kao i nastavak hapšenja, da se sudstvo i tužilaštvo reformišu (slijedi izbor nekih članova sudskog savjeta i promjene u Ustavnom sudu) i donošenje zakona o porijeklu imovine (poglavlja 23 i 24).

Dio prethodne parlamentarne većine je bio pod kontrolom AV i pod ruskim uticajem, toga sada neće biti i to je dobro.

Generalni zaključak je da nemam velika očekivanja, ali kad vidim da po mrežama plaču i komite i kleronacionalisti, računam možda i nije toliko loše.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vlada Crne Gore, kao i ostalih banana kvazi-suverenih drzavica, bi trebala da ima samo jedan zadatak, da se bore protiv korupcije.

Ako to nisu u stanju da urade, onda je sve ostalo uzalud.

Po broju ministara, tje uhljeba, nisam optimista. Pa Americka vlada ima samo 15 ministara, a crnogorska 20.

Cuj ministar bez portfelja, to kao ono daj uvali mi malog negdje na drzavne jasle.

Link to comment
Share on other sites

Crna Gora je samom višedecenijskom vladavinom jednog čoveka potkopala vlastiti demokratski karakter, a sada je potkopan i demokratski potencijal kada je ozvaničeno i atestirano da tamo rezultati izbora ne znače ama baš ništa.

 

Izbori su, dakle, sami po sebi nevažni, a od onoga - demos kratos - napravljena je splačina koja se retko viđa i izvan granica Evrope, a kamoli unutar nje, u državi koja barem načelno baštini evroatlantske principe.  

 

Evropa je na taj način aminovala karibizaciju jednog dela njenog prostora, a da nam je to rekao neko u vreme dok smo Evropu posmatrali kao pijemont borbe za ljudska prava, sa bezuslovnom nadom da ćemo ulaskom u porodicu evropskih naroda postati slobodni ljudi, ne bismo u to nikada poverovali.

 

Ali ta je ideja sada u nekom ćošku sociološkog kazamata, kao izmrcvareni svedok vladavina raznih đukanovića, orbana, vučića, rama i borisova, koji su, kao rado prihvaćeni partneri, toj Evropi kojoj smo stremili bili draži nego demokratija i prosperitet građana na njenim prostorima. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nevjerovatno da se od svega najmanje spominje korupcija, koja je daleko najveci problem u cijelog regionu.

Ovo ostalo je samo spinovanje i zamajavanje gradjanja Crne Gore.

Ja sam ubjedjen da kada bi se rjesila korupcija, da bi se ostali problemi vrlo lako rjesili. Pa Milo je i poceo ovo spinovanje sa SPC, samo da se sto manje price o kriminalu same drzavne vlasti.

Link to comment
Share on other sites

To mozda delimicno, ali ne 100%  moze da bude reseno na mestu gde je odozdo, iz mase, nepristojno kupovati skupe stvari ili na primer voziti džipove. Kao na severu Evrope. Tamo gde ogromna većina ljudi nisu iskompleksirani čovečuljci. Na "tim prostorima", mrka kapa. 

 

A što se tice demokratije i slobode, i kako se nekad na to gledalo, pa tada se nije znalo da na"tim prostorima" postoje ovoliki anticivilizacijski nevoljnici i teeeeeške budale, pa ako je ta sloboda da legitimna opcija bude celodnevno dranje protiv civilizacije, onda neka se ona malo nosi. Nije to za te prostore, a ove nesrećnike neko neka vrati tamo gde su bili pre 1989 kako zna i ume, moze i bičem, i sve će biti u redu.

 

Eto u Crnoj Gori, da nije bio pop Amfilohije, ne bi ni izlazili iz rupa, i ne bi bilo te dve, tri godine dranja, pa šta.

Link to comment
Share on other sites

Koji državni kriminal, što sisatelji i tamo i ovde sisaju državnu sisu da bi upropašćavali svoje zemlje i otvoreno zagovarali izdaju? Ne vidim nikakav problem sa nasilnim civilizovanjem toga. Jel bi dao ti takvima, bilo kome od njih, da ti čuva nacrtanu ovcu? Ne bih ni ja. Onaj ko takve silom civilizuje, što je trebalo odmah posle pada miloševića da bude prioritet svuda gde je taj i bagra koja je bila iza njega imao uticaj, taj neka sam sebe proglasi za faraona ako hoće. Da li će to uraditi sam ili zbog guženja spolja, bolje ovo drugo. A izdajnike koji brinu brige o tome šta od njih očekuje Putin, a ne koriste svoje veliko znanje za koje je "narod" plaćao da ga steknu da svojoj zemlji donesu neku korist, naročito civilizacijsku, ekonomsku ima ko će doneti, spakovati sve komplet, pa kod istog, u prve borbene redove. Sve do poslednjeg, koliko god da imaju godina. Što je veći naučnik i pisac ili šta već za sebe tvrde da su, a naročito ovi iz "medija",  to bolju poziciju da zauzmu u prvim borbenim redovima druga Putina. Tamo je njima mesto.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...