Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

26 minutes ago, Bejbl said:

Podseća me na jednog sličnog u Srbiji od pre dvadesetak godina. 

 Taj iz Srbije je sada šef Sovereign Advisory Group Lazard banke ovdje u Parizu, uz Rotschild bez sumnje najbolja banka na svijetu za savjetovanje vlada.

Boža Đelić bije milionsku platu na godišnjem nivou kao dobar dan.

 

Ajmo malo konteksta da imamo kad nešto tvrdimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mladenvzz said:

...evo,slušam na tv da su Hrvati sve krivi,konačno i to

Koga će radikalska bagra da krivi nego Hrvate...

 

Eventualno Vatikan, Zapad, CIA-u, Albance, Bošnjake, ali Hrvati su meta No1. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

 Taj iz Srbije je sada šef Sovereign Advisory Group Lazard banke ovdje u Parizu, uz Rotschild bez sumnje najbolja banka na svijetu za savjetovanje vlada.

Boža Đelić bije milionsku platu na godišnjem nivou kao dobar dan.

 

Ajmo malo konteksta da imamo kad nešto tvrdimo.

 

Kontekst je vrlo jasan, da ne može biti jasniji.

Ko želi da ga vidi.

A ko ne želi, taj će i dalje verovati da su mladi japiji-eksperti koji napuštaju svoje dobro plaćene poslovevu inostranstvu i dolaze spašavati državnu ekonomiju, nešto najbolje što se može narodu desiti.

 

Ne interesuju me njihove službe u stranim bankama i koliko zaradjuju tamo.

Interesantno je kako lako napuštaju te poslove i dolaze da se bave politikom u ove vukojebine.

Evo i Mickey će radije biti opozicija u CG, nego da se vrati u Singapur i mlati stotine hiljada.

 

Boža Djelić je imao takodje impresivnu poslovnu biografiju i kvalifikacije, pre nego što je došao u Srbiju da bude ministar finansija.

Problem je što je došao kod tetke na trosed, a otišao posle 10 godina kao milioner. To je ono što zaista fascinira 

A nama ostavio da se sećamo tih vremena privatizacije, čiji je on bio jedan od glavnih kreatora.

 

Na stranu sve, ali kako neko ko živi u Srbiji i seća se vremena mladih eksperata Bože Djelica, Mladjana Dinkića, Vlahovica, Gorana Pitića i ostalih, danas može biti impresioniran pojavom Mickeya Spajića.

 

Edited by Bejbl
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Beonegro said:

 Taj iz Srbije je sada šef Sovereign Advisory Group Lazard banke ovdje u Parizu, uz Rotschild bez sumnje najbolja banka na svijetu za savjetovanje vlada.

Boža Đelić bije milionsku platu na godišnjem nivou kao dobar dan.

 

Ajmo malo konteksta da imamo kad nešto tvrdimo.

Posao savetnika je najbolji posao na svetu, mesto za uhljebe poput omalenog Božidara! Malo se razvlačiš po kancelarijama i glumiš eksperta sa fensi odelom! Citiraš velike mislioce, a odgovornost za rad ne postoji, jebi ga ti si samo davao savete. Ali pazi ti opisa posla, oni samo savetuju države i pravna lica povezana sa državom. Kad su takvi eksperti zašto ih ne pokupi neka velika korporacija? Kakvi genijalci, čudi me da Vučku nije napravio sličnu ekspertsku grupu da dodatno izmuze ovu jadnu državu. Lično posnajem kćerku jednog guzonje koja je završila Bokoni univerzitet, sad isto u Parizu radi pri nekoj konsultantskoj kući kao veeeliki ekspert za makroekonomiju, a u suštini ljudi su se odužili tatici za mutne poslove koje je odradio za njih. Živela u Itlaiji 5 godina, a ne zna sastaviti prostu rečenicu! Posebno ne pije vodu priča o čoveku koji je žrtvovao svoju poslovnu karijeru da bi pomogao svojoj državi da izađe iz krize! 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Liska Manjina said:

Posao savetnika je najbolji posao na svetu, mesto za uhljebe poput omalenog Božidara! 

Odmorimo malo sa krilaticama, to je privatna banka u kojoj ti je na poziciji partnera plata onolika koliko sam posla i profita doneses, ili te za godinu - najdalje dvije - nema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Odmorimo malo sa krilaticama, to je privatna banka u kojoj ti je na poziciji partnera plata onolika koliko sam posla i profita doneses, ili te za godinu - najdalje dvije - nema.

 

Što se ne može reći za posao državnog ministra finansija, gde za mnogo manju platu kontrolišeš sve novčane tokove u zemlji i nemaš nikakvu odgovornost za loše rezultate i krajnje državne bilanse. A prostora za muljanje koliko hoćeš u odnosu na posao službenika privatne banke.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi kritikuju DF, naravno opravdano, ali mnogo gora opcija se ispostavilo da su Demokrate.

Ono što su oni za godinu dana uradili sa zapošljavanjem svakog živog, na svim mogućim pozicijama, DPS-u je trebalo makar 10 godina.

Iz tog razloga, protesti koje su organizovali, prepoznati su kao branjenje fotelja, pa je samim tim na njima bilo po par stotina ljudi.

Da ne pričam da su ih organizovali na one dane kad su bile litije, i ispred hrama, ne bi li na taj način sebe povezali sa crkvom.

Za sve živo su bili uzdržani, sve dok su popunjavali najjače državne kompanije.

Kad je bilo ono sranje na Cetinju, i bečić i svi su odjednom imali koronu i morali kući.

URA, ovakva ili onakva, nikad nije bježala od odgovornosti, svidjela se njenim biračima ili ne.

Ta ista URA je izgubila brojno biračko tijelo kad je razbijala demontracije na Cetinju, gubi ih i sad kad se okrenula podršci DPS-a.

Ali nešto radi.

DPS je značajno oslabio i nikad više neće biti jak.

 

U roku od 4 godine imaćemo vjerovatno 3 Vlade. Ja sam srećan zbog toga. Srećan jer više nijednoj nije garantovano da tek tako može opstati 4 godine ma šta radila, i to je makar neki demokratski iskorak nakon 30 godina vladanja jedne partije.

 

Edited by SamoFlacko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Odmorimo malo sa krilaticama, to je privatna banka u kojoj ti je na poziciji partnera plata onolika koliko sam posla i profita doneses, ili te za godinu - najdalje dvije - nema.

Da bi dobio kredit MMF-a morate angažovati naše "stručne savetnike". Dovoljno je videti listu zaposlenih, sve "bivši" ministri i funkcioneri, oni su svoju platu odavno zaradili! Vidim da su zaposlili De Ratoa, baš probarana ekipa eksperata. 

Link to comment
Share on other sites

Meni se kod Dritana ne dopada sto toliko potencira da se on "zrtvuje" u politici,kao da ocekuje orden za to.

Preambiciozan,gotovo patoloski zeljan moci,a opet poslusan gde treba..plus odaje utisak da je demagog bez osecanja stida i empatije prema bilo kome i cemu. Voleo bih da se varam i da su ove moje (pr)ocene neutemeljene i pogresne,jer je fino startovao u celu pricu.

Link to comment
Share on other sites

CG je u upravo objavljenom The Economist-ovom Democracy Index-u za 2021. godinu preskočila iz hibridnog režima u nepotpunu demokratiju ("flawed democracy", glupo mi je da prevedem kao "felerična demokratija") i jedna je od deset zemalja na svijetu koje su u prošloj godini najviše napredovale u tom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...