Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Cudi me kako se onaj novinar Bitburger ili kako se vec zove nije jos uvek nakacio na ovu doktoricu Marijanu.

Em je u svim medijima misteriozna, em je bila prica da leci konjskom placentom.

Cudi me da nisu nasli da nije imala dozvolu za unos toga ( ili sta god da je) shodno AU propisima i da nema dozvolu da se bavi time u Australiji.

Mislim ne mora da bude nista ni blizu toga ali dovoljno da se baci udica na twiteru uz ogradu Ja ne znam sta je istina ali sta vi mislite o tome?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Clash said:

Cudi me kako se onaj novinar Bitburger ili kako se vec zove nije jos uvek nakacio na ovu doktoricu Marijanu.

Em je u svim medijima misteriozna, em je bila prica da leci konjskom placentom.

Cudi me da nisu nasli da nije imala dozvolu za unos toga ( ili sta god da je) shodno AU propisima i da nema dozvolu da se bavi time u Australiji.

Mislim ne mora da bude nista ni blizu toga ali dovoljno da se baci udica na twiteru uz ogradu Ja ne znam sta je istina ali sta vi mislite o tome?

Ne sme od Tajlija :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dracarys said:

Moze li Novak do kalendarskog slema?

 

Može.

 

Naravno, ne lako, ali to mu je cilj i verujem da je ovo ta godina.

 

Često nije uspevao da uradi nešto iz prve, ali bi na kraju uvek uspeo, i to najčešće iz drugog pokušaja.

 

Apsolutni je favorit na W, na USO će da dâ sve od sebe kao i na ovom AO, a na RG je po meni prvi favorit jer računam da Nadal neće biti na 100%. I dalje bi dobro došlo malo sreće u žrebu, npr da na RG Nadal i Alkaraz (ili ko god bude u najboljoj formi tad) budu u istoj polovini. 

Ali sve to je daleko, prvo da ga zaobidju povrede, pa da vidimo kakvo će stanje na turu biti u maju. Evo sada je "falilo pola" igrača, na ovaj ili onaj način.

15 hours ago, Dracarys said:

Moze li Novak do kalendarskog slema?

 

Edited by orionbre
Dupliran post
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nije na njemu da potvrđuje ili negira, ali ajde sad, šta je tu je. Ništa ne menja na stvari, ko neće da veruje, neće verovati ni svi snimci da se objave sa kompletnim kartonom.

 

https://www.tennis.com/news/visual-stories/charting-novak-djokovic-grand-slam-title-journey-major-race-nadal-federer

 

Ako nekog zanima, one 22 jakne su rasprodate :classic_biggrin:

https://www.tennis.com/baseline/articles/lacoste-dropped-novak-djokovic-s-22-ao-jacket-and-it-already-sold-out-online

 

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

Mislim da to nije na njemu da potvrđuje ili negira, ali ajde sad, šta je tu je. Ništa ne menja na stvari, ko neće da veruje, neće verovati ni svi snimci da se objave sa kompletnim kartonom.

 

 

 

Slazem se skroz da jednog naprimer Stevu, Tili naravno nece da ubedi ali nekog tamo "slucajnog citaoca" koji se napalio negativno nakon onih glupih tekstova oko izmisljene povrede mozda baci malo u razmisljanje u smislu da novinari umeju i da lazu i da preuvelicavaju i sl cisto da im sine u glavu da sve sto procitaju negde ne mora da bude istinito zato sto je neko negde napisao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je napravio neverovatan comeback u borbi za najvise slemova. Ovo je najbolji moguci scenario posle Rolan Garosa i sa cinjenicom da nije mogao da igra USO. Na sledeca dva dostupna slema je izdominirao, eliminisao zaostatak za Nadalom i na to sve lepo zacinio sa zavrsnim mastersom gde se izjednacio sa Rodzerom po broju titula. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih pomenutih brojki, ja bih izdvojio njegov ucinak u finalima GS turnira. Nakon trijumfa u Melburnu 2012. bio je na 5-2 (serija 4-0 na 3 razlicita GS). Nakon poraza od Nadala u finalu RG 2014. bio je na 6-7 (serija 1-5, 3 poraza u nizu). Od tada do danas stigao je do 22-11, dakle nestvarnih 16-4. U proseku na 5 odigranih finala 4 osvaja. U tom periodu vezao je 4 pobede 2015/2016 (4 GS u nizu), pa zatim 5 pobeda u periodu 2018/2020 (na 3 razlicita GS) i 3 pobede tokom 2021 (3 razlicita GS). Naravno nije izgubio u 2 uzastopna finala u tom periodu. Po turnirma to izgleda ovako:

 

AO - 6:0

RG - 2:2

W - 6-0

USO - 2-2

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Čitaš mi misli :classic_biggrin: zapravo sam baš razmišljala kad sam gledala ovaj učinak u poslednjim finalima kakav mu je tačno učinak bio pred W 2014, jer se sećam da je u tom delu karijere baš zaređao bio s porazima u finalima i da je uzeo Bekera između ostalog i da bi rešio taj problem. Pred to finale je baš bilo opipljive tenzije. Reakcija na osvajanje te titule nije bila baš kao ova poslednja, ali je olakšanje bilo i te kako vidljivo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...