Jump to content

  • Topics

  • Posts

    • Bas sam hteo da napisem jedan post o tome da ekipa koja zeli u top 8 i da tamo bude koliko toliko konkurentna, ne moze imati Jaga za drugog pleja. Svaka cast momku, ali ovako je najbolje i za njega i za nas, jer mi nemamo luksuz da njega preplacujemo.   Teodosic nece odigrati ni 20 utakmica u EL, tako da roster treba praviti kao da on ne postoji, inace mozemo da se slikamo u tih 10+ utakmica u kojima bude igrao.   Jos odlazak Mitra i to je to.
    • U oba slucaja telo nije bilo dobro namesteno, sto govori dosta.
    • https://streamable.com/cq3ryv   Ove mi je sanse najvise zao, to je bilo stvoreno za sut poput Italijana juce, samo da je pogodio uz dalju stativu, Smajhel nije video loptu dok nije dosla do gola, bio je totalno zaklonjen.   https://streamable.com/i0339z   I da kompletiramo katastrofalan ucinak "Saudijaca" - Tadic pravi majmunima igrace Danske, a Sergej dobacuje do Smajhela.
    • U tome je i poenta sto se retko ko odlucuje da dovede igraca kojem visi ugovor u NBA, mozda ga malo pretplati i dovede, niko nece da rizikuje vec svi dovode jedne te iste igrace, i oni to i mogu Real, Barsa, Pao, Oly, Monako, Fener, Efes, Armani, puni su love sto bi rizikovali kad mogu da pokupe koga pozele u El. Da bi se napravio neki iskorak, mora se rizikovati, jer nemoguce je sa budzetom od 10-15 mil, takmiciti se sa timovima ciji su budzeti 2-3 puta veci, ako se samo gleda na tlu evrope uvek ce imati kvalitetnije timove, jednostavno je.   Inace svi vodeci igraci u EL su bili na granici  u NBA i odlucili se za isti ili slican novac koji su dobijali tamo da u evropi igraju i ostave neki dublji trag.   Larkin, M. James, L. Braun, Boldvin, Okobo, Kampaco, Klajbunr, MIrotic, Veseli, Hezonja, Kolson, Musa, Jabari Parker ... itd   Ispljunemo lovu na pleju za JOSE ALVARADO, a na centru za SANDRO MAMUKELASHVILI, imas Ntilikinu da rizikujes sa njim, tu je Lundberg, Vanja.. pa onda mozes i da dopunis sa nekim Bongom,  Monekeom, Kornelijem.. ovako da spucas ceo budzet u 12 El igraca od kojih ni jedan nije top klasa po meni nema nekog smisla.
    • 50% tipujem jedino u slucaju vece povrede. Prosle sezone je odigrao 27 utakmica, pretprosle 26, iskreno ne verujem ako ga posluzi zdravlje da ce igrati 17 utakmica. Pogotovo zato sto verujem da ce se vise odmarati u Aba ligi i da nece guliti vece minutaze nikada u Evroligi, eventualno daleko bilo ako se CMM povredi.   Retki su slucajevi da je neki 3. plej igrao 10+ minuta ove sezone u El pa tako isto ako Teo bude igrao 10+min to jednostavno nije 3. plej kako ga ljudi zamisljaju.     Da me ne razumes pogresno voleo bi ja sad sto bolji plej da dodje al nisam siguran dal imamo novca za takvo planiranje i koliko je to realno. Drugo Cmm-u smo kapiram sigurno obecali bar 25+ minuta. Sto znaci da ako bi dosao kvalitetniji plej od Tea on bi pokrio te minute iza CMM-a a Teo bi u tom slucaju bio neki Alocen sa 12 utakmica po 8 minuta, Strazel sa 17 utakmica po 13 minuta, Long sa 9 utakmica po 8 minuta itd. Iz prostog razloga to ne vidim kao realno zato sto je Teodosic nesumnjivo puno bolji igrac od njih i bice i sa 38 godina i sto cisto sumnjam da cemo dovesti boljeg igraca od Teodosica za bek apa a on da bude 3. plej. Jedino ako nije plan od pocetka da Jago ide, da imamo puno novca i da se vec dogovorio i jos jedan kvalitetan plej i da se sa Teom dogovorila uloga 3. pleja. Po meni to nije realno, a mozda i gresim. Ja bi voleo da gresim i da dodje jos bolji plej od Tea, ali...   Ipak, do te mere sam ubedjen u to a kladio bi se samo zbog toga da ne zaboravim naredne sezone sta se ovde pisalo, da ce Teo ukoliko ga posluzi zdravlje i ne bude imao vecih povreda recimo odigrati minimum 22+ utakmica 10+ minuta a ne biti veteran koji ce mahati peskirom sa klupe i odigrati samo par utakmica ako se CMM ili igrac koji dodju povrede. Opklada u cak 50 dana bana sa foruma i to jos ovako na suvo dok ne znamo ko ce doci, cisto iz zanimljivosti radi. Ako neko prihvati sa zadovoljstvom cu se kladiti, a sad odoh na spavanje. Laku noc.
  • Popular Contributors

  • Most Contributions

×
×
  • Create New...