Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Meni je najzanimljivije na ovom topiku to sto smo imali prilike da pratimo Teov decline, pa smo (s pravom) skepticni u vezi njegovih partija, iako se nadamo da ce izvuci prime partije za repku kao i uvek.

 

Sa druge strane, ovi sto navijaju za Raduljicu u 12 su sigurni da ce on isporucivati "jer je uvek isporucivao".

 

Kod njega nema ni tog declinea, niti se prica o njegovim godinama, dok je malo stariji Teo vec penzioner.

 

Jako zabavno, moram priznati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Ne bih da odgovaram na nesportsku pricu, Radulja kad je motivisan je izuzetno dobar igrac a za repku je uvek motivisan, pokazao da je moze da se nosi sa NBA centrima vise puta.

 

Lucic moze na 4orku i i mozemo igrati sa 2 visoka gde je nebitno ko je nominalno 4, Jokara ce igrati ono sto i inace igra. I to nije arhaizam u FIBA kosarci, Spanci su igrali sa oba Gasola, Litvanci sad igraju sa Sabonisom i Valanciunasom itd. Znaci imamo 2 zamene za naseg glavnog igraca na poziciji 4.

 

ok sto je Radulja motivisan, ali da li to znaci da mora biti imati mesto u rosteru zauvek, ocigledno je da u ovom trenutku imamo 3 igraca koja su bolja od njega

 

da, Lucic moze na 4, ali i na 3 smo tek za nijansu manje tanki nego na 4

 

Sabonis je pf, on+Jonas je sasvim ok frontcourt 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Threekola said:

Koja je poenta sa 4 centra tj Raduljicom dok na PF imamo samo Belog ..

 

Zato što imaš 10 minuta da napadaš njihovu drugu četrvorku našom prvom peticom Jokićem ili četvrtom peticom Raduletom... a tvoja rezervna četvorka šta uradi. Verujem da u postavci Jokić/Milutinuov/Radulja vs bilo koja rezervna 4 na turniru imaš jedno 75% realizacije u napadu.

 

Tipa Bjelica 25

 

Sa dva centra 5-10

 

Simon/Luča 5-10

 

I to ti je 40 minuta na poziciji 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod
Meni su smesne price i o Teovom declineu, covek nije igrao 2 godine jer ga boli uvo da se cima, a kad zeli da se cima je uvek dobar, on je takav tip igraca da je uvek bio jadan fizicki i dominirao, tako ce i sad raditi.
 

@SunZero
Na 3 smo bogami skroz lepo popunjeni, imamo 4 igraca koji su to igrali/igraju u svojim timovima- Lucic, Gagi, Guduric, Bogi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne mislim da je on u nekom teskom kanalu, ali i godine ga stizu, ne deluje kao neko ko ce se cimati preterano, tako da ta prica ima nekog osnova.

 

Racunanje da ce Raduljica odigrati samo karijerni maksimum koji je prosao pre minimum cetiri godine u svakoj utakmici je iluzorno, ali dobro.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Meni je najzanimljivije na ovom topiku to sto smo imali prilike da pratimo Teov decline, pa smo (s pravom) skepticni u vezi njegovih partija, iako se nadamo da ce izvuci prime partije za repku kao i uvek.

 

Sa druge strane, ovi sto navijaju za Raduljicu u 12 su sigurni da ce on isporucivati "jer je uvek isporucivao".

 

Kod njega nema ni tog declinea, niti se prica o njegovim godinama, dok je malo stariji Teo vec penzioner.

 

Jako zabavno, moram priznati.

Pa kad Teu nije alternativa Bircevic, onda mozemo i da manisemo. Da je Teu alternativa, recimo, Filip - ne bi niko mario sve da se Teo iz penzije vratio da odigra prvenstvo. Edit: Ovo pod pretpostavkom da pricamo o "krpimo na 4 sa Raduljicom/Lucicem/Jokicem" scenariju, poznatijem kao "Sve, sve, samo ne Bircevic"

Edited by Casaubon
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Threekola said:

Ma samo da je tu Kalina ne bih se ja brinuo ni 3% .. ali ovako .. 

 

I veliko je pitanje kako ce se Lucic snaci na 4 jer on i nije puno igrao to u karijeri .. U Bayernu pogotovo .. 

 

Pa dobro, igraće Simon 3 minuta, ova 3 12 na Bjelicinih 25... utakmica živa stvar... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su sva 4 centra must: Jokić jer Jokić, Milutinov jer je zver u odbrani i zahvalan u napadu/skoku, Bobi jer je cheat ako ga krene da unakazi a Radulja jer se fizički utegao skroz i ima jako raznovrstan napadački reportoar. 

 

A Tea vidim kao 15 mins igrača, i to ne nužno sve na kecu. 

Edited by Južni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da, na trojci nismo slabi, danas se dosta igra sa 3 beka, to ce se popuniti bez problema. Cetvorka jeste upitna, nisam ni ja odusevljen sa idejom o 4 centra i jednim klasicnim krilnim centrom, ali Bircevica stvarno ne mogu da gledam, a Lucica mi je greota gurati na cetiri. Sa druge strane, mi do eventualnog cetvrtfinala imamo dve jake utakmice. Da se ne pravimo lazni skromni, Angolu i Filipine cemo dobiti sa pola gasa, kao i drugu ekipu iz grupe gde su Spanci. To znaci da do eventualnog cetvrtfinala (10. septembar) imamo dve jake utakmice (Italija i Spanija) i ne vidim zasto Bjelica tu ne bi gulio 30 minuta i malo jace, a za ostalo cemo se vec snaci. Plus, mi ako prodjemo u 1/4 finale, igramo 10., a onda eventualno polufinale 13., znaci ne vidim zasto Bjelica ne bi izgurao 30+ minuta bez problema, narocito ako je nikad spremniji.

Edited by Del Piero
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ni ja ne mislim da je on u nekom teskom kanalu, ali i godine ga stizu, ne deluje kao neko ko ce se cimati preterano, tako da ta prica ima nekog osnova.

 

Racunanje da ce Raduljica odigrati samo karijerni maksimum koji je prosao pre minimum cetiri godine u svakoj utakmici je iluzorno, ali dobro.

 

Raduljicin karijerni maksimum, kada je repka u pitanju, je onih solidnih 15 ppg sa 60% šuta sa OI 2016 i to naravno niko ne očekuje, jer će i ako bude išao, biti četvrta opcija među visokim igračima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Južni said:

Mislim da su sva 4 centra must: Jokić jer Jokić, Milutinov jer je zver u odbrani i zahvalan u napadu/skoku, Bobi jer je cheat ako ga krene da unakazi a Radulja jer se fizički utegao skroz i ima jako raznovrstan napadački reportoar. 

 

Hvala ti Birča, ali bi pre vodio četvrtog centra, nego da gledam kako ga razgrću i hvataju mu lopte u našem reketu. Da je barem iz drugog plana zaštitnik... još jednom hvala brate Birčeviću, al da se ne ljubimo... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sa priblizavanjem prvenstva i kristalisanjem  12 koji ce da idu, sve vise bode oci nedostatak Kaline. Jeste sto puta ispricana prica, ali koji je to takticki razlog presudio...

Jos samo fali Birca da bude medju putnicima za Kinu...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Meni je najzanimljivije na ovom topiku to sto smo imali prilike da pratimo Teov decline, pa smo (s pravom) skepticni u vezi njegovih partija, iako se nadamo da ce izvuci prime partije za repku kao i uvek.

 

Sa druge strane, ovi sto navijaju za Raduljicu u 12 su sigurni da ce on isporucivati "jer je uvek isporucivao".

 

Kod njega nema ni tog declinea, niti se prica o njegovim godinama, dok je malo stariji Teo vec penzioner.

 

Jako zabavno, moram priznati.

Teo je kljuc za nas dobar rezultat, ako on ne isporuci svoje ili makar 80 posto, sigurno nemamo sta da trazimo protiv Amera, a verovatno necemo ni doci do njih. Njegovih 15-20 minuta su kljuc.

 

Radulja je tu da uskoci na 4 ili 5 na nekih 5 minuta, vise samo ako ga ide.

 

Teo je i dalje po talentu nas najbolji plej, Radulja je smesan za Bjelicu na 4 i za Jokica pa i za Marjanovica i Milutinova na 5. Da ne idu na primer Jokic, Marjanovic i Bjelica, mnogo bi veca bila panika oko Raduljice i da li.moze da isporuci ono sto.je nekad mogao.

Link to comment
Share on other sites



Sa priblizavanjem prvenstva i kristalisanjem  12 koji ce da idu, sve vise bode oci nedostatak Kaline. Jeste sto puta ispricana prica, ali koji je to takticki razlog presudio...
Jos samo fali Birca da bude medju putnicima za Kinu...


Upravo to, time bi negativna selekcija dostigla vrhunac. Sve je u drugom planu, ne može ni da se razmišlja o (nakaradnoj) postavci igre sa četiri centra i jednom četvorkom. Praviti se da je sve u redu je potpuno pogrešan pristup.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elem, što se tiče Lučića na 4 - ljudi ne pričamo tu o nekom trajnom rešenju, pričamo o tipa 7-8 minuta po tekmi. 

 

Koliko reprezentacija ima na back-up četvorci nekog igrača koji je u suštini bliže krilu? Italijanima je četvorka Datome sa 202, recimo Francuzima Moerman isto 202. Da ne pričamo o ovim slabijim timovima. Jedino Španija ima teškaše na 4.

 

Ali nešto drugo mi tu smeta:

 

Kada spomenemo igru sa dva centra - joj, kako ćemo da branimo lake četvorke sa šutem, etc...

Onda neko spomene Luču na četiri - joj, kako ćemo da branimo teške četvorke, hoće li ispaštati skok, etc...

 

Kako god okreneš, mi smo naebali, a protivnicima super. Kako da ne. Svaki taj argument, sa potpuno istim pravom, važi i u kontra smeru.

 

I ne samo to, nego će protivnički treneri morati da svoja najbolja rešenja na 4,  čuvaju za Bjelicu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

I ne samo to, nego će protivnički treneri morati da svoja najbolja rešenja na 4,  čuvaju za Bjelicu.

 

Ovo pogotovo.

 

Al nije poenta ovih upisa da se zakuka na igru, nego što nema Kaline jer on je ta teško-laka, visoko-brza, nisko-agresivna... karika koja fali da zakrpi to što fali ovim drugima.

 

 

Kao da se neće u drugoj fazi koristiti tipa 10 igrača od kojih će jedan biti Bjelica koji igra laganih 35 minuta, pa ti se protivniče snalazi kako znaš i umeš, a reče @Mairosu da je Nemanjdża Bdželika zategnut kao praćka i jedva čekam da ga vidim kako kida.

Link to comment
Share on other sites

Lucicev najveci problem (odnosno pre ljudi koji ga gledaju nego njegov) je taj sto izgleda mnogo snaznije, skocnije i agilnije nego sto jeste.


Recimo Kalinic sa svojim frameom i fizikalijama izgleda kao lik koji je stukao dva zidarca pa ajmo malo na basket, a Lucic sav kao sajla. A u realnosti, Kalinic ga delje u svakom segmentu, i brzi je i jaci je i bolji je u skoku.

 

Tako da taj appearance samo skodi u oceni njegovih sposobnosti na cetvorci.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Ma da, na trojci nismo slabi, danas se dosta igra sa 3 beka, to ce se popuniti bez problema. Cetvorka jeste upitna, nisam ni ja odusevljen sa idejom o 4 centra i jednim klasicnim krilnim centrom, ali Bircevica stvarno ne mogu da gledam, a Lucica mi je greota gurati na cetiri. Sa druge strane, mi do eventualnog cetvrtfinala imamo dve jake utakmice. Da se ne pravimo lazni skromni, Angolu i Filipine cemo dobiti sa pola gasa, kao i drugu ekipu iz grupe gde su Spanci. To znaci da do eventualnog cetvrtfinala (10. septembar) imamo dve jake utakmice (Italija i Spanija) i ne vidim zasto Bjelica tu ne bi gulio 30 minuta i malo jace, a za ostalo cemo se vec snaci. Plus, mi ako prodjemo u 1/4 finale, igramo 10., a onda eventualno polufinale 13., znaci ne vidim zasto Bjelica ne bi izgurao 30+ minuta bez problema, narocito ako je nikad spremniji.

 

Upravo. Stičem utisak da smo prilikom ovih analiza svi u fazonu da će reprezentacija da gura čitavu sezonu od 50ak utakmica u ovom sastavu, pa kao kako ćemo sve da pokrijemo. Realno, prvenstvo traje 15 dana, od toga prvih 10 dana imamo 3 utakmice koje ne bi trebale da nam budu osjetno teže od meča sa Finskom sinoć (dobro, pretjerujem malo, ali kapirate poentu), a opet sa druge strane nismo u poziciji kao na EP da nam apsolutno sve polazi od Bogdana (koji na kraju jednostavno nije imao daha da povuče), već smo daleeeeko raznovrsniji i imamo legitimne prijetnje na svakoj poziciji.

 

 Samo da mi ostanemo zdravi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Lucicev najveci problem (odnosno pre ljudi koji ga gledaju nego njegov) je taj sto izgleda mnogo snaznije, skocnije i agilnije nego sto jeste.


Recimo Kalinic sa svojim frameom i fizikalijama izgleda kao lik koji je stukao dva zidarca pa ajmo malo na basket, a Lucic sav kao sajla. A u realnosti, Kalinic ga delje u svakom segmentu, i brzi je i jaci je i bolji je u skoku.

 

Tako da taj appearance samo skodi u oceni njegovih sposobnosti na cetvorci.

 

Ako imaš nekoga ko je igrao sa Lučićem, pitaj ga za ovo, reći će ti tačno suprotno od ovoga što si ti napisao. 

 

On jeste "peechka izdefinisana" ali je dosta mršav i deluje lak za ugurati. A u stvari je izuzetno čvrst. Kalina jeste mnogo jači, on može i peticama da se ukopa, ali brži nije ni blizu.

 

Kako god, pričamo o tome, da tih nekih 5 min po tekmi, neka bekap četvorka, neće moći to da kazni u nekoj značajnoj meri. "Popularnost" centara i leđne tehnike i jeste opala zato što je prednost u tom segmentu, postala mnogo teža za realizaciju, nego neke druge opcije, barem protiv defanzivno organizovanih ekipa.

 

Od svih ekipa, ne znam da li iko osim Španije, ima neku teškašku bekap četvorku. Čak i kod Španaca su to igrači koji nisu baš ubice na postu. Osim toga, daleko od toga da nemamo opciju za odgovor na "teškašku" igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Del Piero said:

 To znaci da do eventualnog cetvrtfinala (10. septembar) imamo dve jake utakmice (Italija i Spanija) i ne vidim zasto Bjelica tu ne bi gulio 30 minuta i malo jace, a za ostalo cemo se vec snaci. Plus, mi ako prodjemo u 1/4 finale, igramo 10., a onda eventualno polufinale 13., znaci ne vidim zasto Bjelica ne bi izgurao 30+ minuta bez problema, narocito ako je nikad spremniji.

 

Bjelkan je prošle sezone odigrao 77 tekmi sa po 22 minuta u proseku. U dobrom delu sezone je bio na 25mpg na svaka 2-3 dana.

 

Što kažeš, sada treba da odigra za 10 dve tekme po 30 minuta.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...