Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ja došao opet o festivalima da smaram 😄 Po jedno stoti put opet 2 puta do Belgije i nazad, kad budem provalio bolji kombo za veliki metal + rok/indie festival sa vrhunskom organizacijom promenićemo. Neću pisati sad detaljno kao Jurgen ili Chaos što umeju ali evo rasporeda koji sam ja imao na Graspopu, neke stvari sam hteo, neke sam samo pola, neke sam presdeo jer nije bilo šta pametnije, a na kraju u nedelju sam umro i gledao matorane sa 200m udaljenosti - https://clashfinder.com/s/graspopfestival/?user=10nc5t.dl&

 

Highlights sa main bina (ima dve) su definitivno bili Parkway Drive, Gojira, Behemoth i Tom Morello. Ove prve nisam ni hteo cele da gledam ali sam ostao zarobljen napred posle Pantere (pola Pantere?) i to ispade baš dobra odluka. Publika bila fenomenalna i bend došao da pokaže da hoće da budu glavne baje u budućnosti. Gojira vrhunska kao i uvek, sa čini mi se još malo više starijih stvari nego obično i mnogo većom produkcijom nego što sam navikao. Behemoth sam mislio da će biti loše zbog atmosfere i sunca ali sam stao bio skroz napred u prvih par redova i tu nije pravilo nikakvu razliku, jeste bilo smešno malo kako im se otopio corpse paint do kraja nastupa. Tom Morello je solirao 30 minuta od 45 što je imao, dovoljno za mene 😄

 

Sa manjih bina što mi se baš svidelo su bili Haken, Katatonia, Code Orange, Greg Puciato, Chelsea Grin i Crowbar. Dosta stvari što nisam video nikad, ili nisam video dugo vremena već. Na tim manjim binama uvek bude dobra atmosfera, niko uglavnom ne kampuje tu i dođu samo ljudi koji žele da vide taj bend. 

 

Od velikih bendova video sam sve na glavnoj. Guns N Roses, šteta što Axl ne može da peva više, ima energije i očigledno je u dobroj fizičkoj formi ali glas nema više, Slash je baš bio glavna zvezda. Machine Head, to je bilo isto dobro ali posle Gojire je delovala kao gora verzija sličnog (iako realno nije studijski). Slipknot ne volim nešto previše ali uživo je to dosta haotičnije i tvrđe što mi se dosta svidelo. Def Leppard jako dobro zvuče, samo šteta što su pesme sranje.

 

E sad poslednji pasus koji sam ostavio samo za Motley Crue, to je bio najsramotniji nastup nekog velikog benda koji sam ja video u svom životu. Imaju 60+, imali striptizete, dve ogromne naduvene ženske figure (20m velike bukvalno), između pesama samo nešto pričaju - gudra gudra žene pare. A ako Axl ne ume više da peva ja ne znam kako da nazovem to što Vince Neil radi, bukvalno nijednu reč ne izgovori kako treba, zvuči kao da će da padne u nesvest svake sekunde od nedostatka vazduha. Išao bih na Kreator umesto njih kao čovek ali nisam mogao da stojim više lepo.

 

Par slika:

 

 


l4NTFOS.jpg

d3eC947.jpg

o4f12xo.jpg

1vtlHMe.jpg

zFH49Ce.jpg

JyEeLUJ.jpg

bsrj5zW.jpg

mekhw2X.jpg

 
 

 

Edited by Nicklord
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Meni ova stvar nije bas ultra top level, ali Shaolin Cowboy uvek prija

 

Sviralo mi na poslu na random Lo-fi plejlisti, pa mi zapade za uvo, prijatna letnja tjuna, ništa više od toga 😄

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Ja došao opet o festivalima da smaram 😄 Po jedno stoti put opet 2 puta do Belgije i nazad, kad budem provalio bolji kombo za veliki metal + rok/indie festival sa vrhunskom organizacijom promenićemo. Neću pisati sad detaljno kao Jurgen ili Chaos što umeju ali evo rasporeda koji sam ja imao na Graspopu, neke stvari sam hteo, neke sam samo pola, neke sam presdeo jer nije bilo šta pametnije, a na kraju u nedelju sam umro i gledao matorane sa 200m udaljenosti - https://clashfinder.com/s/graspopfestival/?user=10nc5t.dl&

 

Highlights sa main bina (ima dve) su definitivno bili Parkway Drive, Gojira, Behemoth i Tom Morello. Ove prve nisam ni hteo cele da gledam ali sam ostao zarobljen napred posle Pantere (pola Pantere?) i to ispade baš dobra odluka. Publika bila fenomenalna i bend došao da pokaže da hoće da budu glavne baje u budućnosti. Gojira vrhunska kao i uvek, sa čini mi se još malo više starijih stvari nego obično i mnogo većom produkcijom nego što sam navikao. Behemoth sam mislio da će biti loše zbog atmosfere i sunca ali sam stao bio skroz napred u prvih par redova i tu nije pravilo nikakvu razliku, jeste bilo smešno malo kako im se otopio corpse paint do kraja nastupa. Tom Morello je solirao 30 minuta od 45 što je imao, dovoljno za mene 😄

 

Sa manjih bina što mi se baš svidelo su bili Haken, Katatonia, Code Orange, Greg Puciato, Chelsea Grin i Crowbar. Dosta stvari što nisam video nikad, ili nisam video dugo vremena već. Na tim manjim binama uvek bude dobra atmosfera, niko uglavnom ne kampuje tu i dođu samo ljudi koji žele da vide taj bend. 

 

Od velikih bendova video sam sve na glavnoj. Guns N Roses, šteta što Axl ne može da peva više, ima energije i očigledno je u dobroj fizičkoj formi ali glas nema više, Slash je baš bio glavna zvezda. Machine Head, to je bilo isto dobro ali posle Gojire je delovala kao gora verzija sličnog (iako realno nije studijski). Slipknot ne volim nešto previše ali uživo je to dosta haotičnije i tvrđe što mi se dosta svidelo. Def Leppard jako dobro zvuče, samo šteta što su pesme sranje.

 

E sad poslednji pasus koji sam ostavio samo za Motley Crue, to je bio najsramotniji nastup nekog velikog benda koji sam ja video u svom životu. Imaju 60+, imali striptizete, dve ogromne naduvene ženske figure (20m velike bukvalno), između pesama samo nešto pričaju - gudra gudra žene pare. A ako Axl ne ume više da peva ja ne znam kako da nazovem to što Vince Neil radi, bukvalno nijednu reč ne izgovori kako treba, zvuči kao da će da padne u nesvest svake sekunde od nedostatka vazduha. Išao bih na Kreator umesto njih kao čovek ali nisam mogao da stojim više lepo.

 

Par slika:

  Reveal hidden contents

 


l4NTFOS.jpg

d3eC947.jpg

o4f12xo.jpg

1vtlHMe.jpg

zFH49Ce.jpg

JyEeLUJ.jpg

bsrj5zW.jpg

mekhw2X.jpg

 
 

 

 

Super što si (opet) bio mada meni su ti veliki festivali totalni turn off. Za mene su ili manji do mid festivali ili solo nastupi. Od ovih velikih, Hellfest je imao 100 puta bolji line up od Graspopa ove godine imho. Kakva je bila ova polovna Pantera?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Super što si (opet) bio mada meni su ti veliki festivali totalni turn off. Za mene su ili manji do mid festivali ili solo nastupi. Od ovih velikih, Hellfest je imao 100 puta bolji line up od Graspopa ove godine imho. Kakva je bila ova polovna Pantera?

Ja bih išao na Hellfest bar jednom ali znam nekoliko ljudi koji su bili i svi kažu da je dosta veća gužva zbog toga kako su raspoređene bine i zbog same lokacije - a moja žena a i moja sestra su IZRAZITO protiv toga 😄 Do Graspopa je isto mnogo lakše stići, sat vremena avion + sat vremena bus. 

 

Što se tiče lineupa meni je Hellfest bio bolji na manjim binama ali mi je glavna bina bila bolja na Graspopu tako da sam zadovoljan izborom ove godine. Iako je ovo 60k festival, vrlo često ne izgleda tako jer možeš veoma lako u prvim redovima da završiš a tu nije bitno koliko ljudi je iza tebe, starija je malo ekipa koja ni ne želi da se gura ili bilo šta + security i svi radnici su jako fini pa se i osećaš generalno bolje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledajuci satnice iz prosle i ove godine, vise stvari bih cuo na Graspopu, mada su i oni imali situacije kada su 3-4 benda u isto terminu, pa 4 sata manje interesantnih bendova, pa opet mora da se bira. Petak i sukoba pakao, mada na oba festivala smor jer jedno vece su glavne zvezde matorci, a alternativa u rasporedu nikakva.

 

Oba festivala treba obici, u to nemam nikakve sumnje.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Super što si (opet) bio mada meni su ti veliki festivali totalni turn off. Za mene su ili manji do mid festivali ili solo nastupi. Od ovih velikih, Hellfest je imao 100 puta bolji line up od Graspopa ove godine imho. Kakva je bila ova polovna Pantera?

Sad sam shvatio da nisam napisao za Panteru. Iznenađujuće je bilo dobro sa muzičke strane - Zakk Wylde nije divljao i podredio se bendu skroz, bas i bubanj na mestu i plus Anselmo koji zvuči bolje nego što je u poslednjih 20 godina verovatno, mada mu sad fali baš mnogo energije iz 90ih. Malo je bio ovaj mim što se tiče publike + su nekoliko videa imali o braći, još je Anselmo par puta to pominjao i na kraju nije delovalo kao da se odaje počast njima nego kao da hoće da naprave neko opravdanje za reunion. Sve u svemu je bilo jako solidno

 

7q05d1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, od sutra vec krece da kraca dan, jebem li ti supu masnu, sta smo imali od produzenja dana, sneg u aprilu i kisetinu od prvog maja do 17. juna, sad idu dva meseca toplijeg vremena i malo duzeg dana, i vec od septembra krece opet mrakača i umesto the best west coast hip hop remix mozak kreće sam da pušta neki depra rokić, tragedija.

Prihvatio bih da SD Crvena Zvezda osvaja sve titule u košarci, fudbalu, odbojci, boćanju do kraja sveta samo da nam obdanica traje do 21.00. Ima da se preselim negde na zapad Španije, da do deset uveče završim sve što mi treba po danu, inače bi me i Vučić teško isterao odavde. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

R'n'b kidalica, Sara Jo je izbacila nov album na kom je sarađivala sa različitim muzičkim stvaraocima i umetnicima: Aleksandra Kovač, Bojana Vunturišević, Nikola Kirćanski, Coby itd. Čuje se baš dosta r'n'b uticaja iz 90ih i sa početka 2000ih. 

 

 

 

 

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

Meni je ona potpuno bezveze, moderna Ana Stanic - osoba bez harizme i muzickog identiteta a sa vrlo organicenim glasovnim mogucnostima. Pa onda fura sta je aktuelno. Ali OK, i to je za ljude 🙂

Cenim trud koji ulaze u produkciju, ima i talenat za ples, skontala je koliko je vazno da ima dobre autore. tako da na kraju proizvod nije tako los samo apsolutno nije moja solja caja. Sori Dejm 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Meni je ona potpuno bezveze, moderna Ana Stanic - osoba bez harizme i muzickog identiteta a sa vrlo organicenim glasovnim mogucnostima. Pa onda fura sta je aktuelno. Ali OK, i to je za ljude 🙂

Cenim trud koji ulaze u produkciju, ima i talenat za ples, skontala je koliko je vazno da ima dobre autore. tako da na kraju proizvod nije tako los samo apsolutno nije moja solja caja. Sori Dejm 🙂

 

Poštujem tvoje mišljenje. Meni je Sara Jo kao performerka dosta loša, tu dolazi do izražaja taj nedostatak harizme, jer očajnički pokušava da bude bad girl RiRi. Zbog toga ne bih otišla na njen koncert. Ali ovako njene pesme su mi često kul i verovatno ću ih ponovo pustiti (intentionally) više puta. Slažem se oko produkcije, samo se ne bih složila oko muzičkog identiteta. Mislim da ga ima i da nije mejnstrim, a ne može više da progura to zbog prvopomenutog izostanka harizme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Marvin said:

Ana Stanić 

 

Svojevremeno sam uhvatio da su je u nekoj emisiji predstavili kao "pop zvezdu", sada svaki put kada naletim na njeno ime izgovorim u sebi "Pop zvezda - Ana Stanić" i svaki put mi je sve smešnije.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2023 at 11:25 AM, Chaos Is Me said:

Dobar Vojkov spot ali zato pesma buljčina. Sve što ne valja sa današnjom mejnstrim muzikom.

 

Pa Vojko nije mejnstrim, bukvalno čovjek pravi fora pjesme, dje do izražaja dolaze zabavne rime i neki njegov stil.

Do kraja je ostao vjeran sebi i svom stilu, ako ništa drugo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...