Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, Nicklord said:

Šta je poenta. Pogubio sam se, ja sam zaključio da ti ne želiš da slušaš i podržavaš napasnike (podržavam) ali nije to izgleda?

 

Tako je. E sad ti možeš da mi izvučeš gomilu primera koje ja verovatno slušam nesvesna nekih informacija; pa zato kažem nekad (kad sam ih zavolela) nisam bila u stanju da odvojim te stvari. Danas jesam i onog trenutka kad saznam takvu informaciju toeto. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je prilično infantilno to nerazdvajanje umetnosti od umetnika. Umetnost može biti božanstvena a da je autor teška šupčina. To je posledica davanja nadnaravnih sposobnosti selebritijima ili bilo kakvim umetničkim herojima pa recimo odmah neko misli da to što neko dobro svira gitaru automatski znači da je taj autoritet i za druge oblasti života. RHCP neće biti ništa manje ili više dobar ili loš bend bez obzira da li su mu članovi majke tereze ili šupčine. Generalno me smara cancel kultura i mislim da je pogrešna. Ono što svakako neću je da slavim neke umetnike kao da su bogovi, možda pišu vrhunske pesme ali su i dalje samo ljudi, nekad i veoma loši.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da već svi na ovoj temi (a i forumu generalno) znate koliko sam osetljiva na temu nasilja nad ženama. Snažno se ne slažem sa ovom Chaosovom tvrdnjom da je odvojivo. Sa faktografske strane ja to kapiram, nisu svi umetnici cool, super, dobri i plemeniti ljudi, mnogi su (bili) govna, duševno oboleli itd. Nečija umetnost neće postati manje kvalitetna zbog toga. Ali ja imam izbor da podržavam ili ne, i to je jedino o čemu je reč. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Ali ja imam izbor da podržavam ili ne, i to je jedino o čemu je reč. 

 

Naravno, samo nemoj kazes RHCP fuj nasilnici necu nikad vise da ih pustim u zivotu, al zato Aerosmith rokamo od jutra. 

 

i da dodam skromni doprinos... Sinatra, Dzoni Kes, faking Vudi Alen, Kevin Spejsi, ovaj gore Dzeri Li Luis polupani, cak je i za Brusa Springstina tako nesto bilo, Ronaldo, Kobi Brajant, and it goes on and on...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Naravno, samo nemoj kazes RHCP fuj nasilnici necu nikad vise da ih pustim u zivotu, al zato Aerosmith rokamo od jutra. 

 

i da dodam skromni doprinos... Sinatra, Dzoni Kes, faking Vudi Alen, Kevin Spejsi, ovaj gore Dzeri Li Luis polupani, cak je i za Brusa Springstina tako nesto bilo, Ronaldo, Kobi Brajant, and it goes on and on...

 

 

Zato sam rekla, čim saznam za nekog, ja ga cancelujem. Ni o Kobeu nemam bogznakakvo lepo mišljenje zbog onog slučaja silovanja i zgadilo mi se kad je zbog načina na koji je preminuo od njega napravljen nekakav svetac. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Leptejebo:

 



Inace, moja crvena linija je nesto fleksibilnija nego kod Dejm u smislu da pravim razliku kod otkazivanja da li je bilo nekih strahotnih radnji kao sto je silovanje ili je nesto blaze tipa samo je verbalno kreten prema zenama.
Isto tako, utice i to kada se slucaj desio (jer svest o time raste pa je gore sto je kasnije) kao i koliko godina ima pocinitelj (a i zrtva).

 

U tom smislu, imam ljude koje sam kenslovao trajno iako sam ih gotivio kao umetnike:
Morgan Friman, Kevin Spejsi, Vudi Alen, Bil Kozbi i kod nas naravno Branislav Lecic.

 

Kada su oni u pitanju, zaista ne vidim kako bih razdvajao lik & delo ako je lik monstruozan?

 

Kod mnogih drugih zazmurim na jedno oko, bar za sada.

 

 

 

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, deez nuts. said:

Alo bre, ovi smecari su javno, u emisiji napastvovali voditeljku. O cemu mi pricamo?

Koliko ja vidim niko ne brani pedofila Kidisa.

 

Ja samo ne kontam o čemu @DameTime priča i dalje 😄 Kontam da je na osobi koga će da kenseluje ali kako Dame priča ispade da kenseluje samo one koje i ovako ne voli 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, deez nuts. said:

Alo bre, ovi smecari su javno, u emisiji napastvovali voditeljku. O cemu mi pricamo?

Nisi ti onda video sve od njih..ako ti je ovo neprihvatljivo...

Inače,tipičan primer od buve pravljenja slona.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Marvin Ma naravski, sigurno sam i ja dosta fleksibilnija (neki bi rekli nego što bi trebalo). Takođe pokušah da objasnim gore da me ne treba hvatati na konzistentnost u smislu zašto ovo canceluješ a ovo nisi. Evo do jutros nisam ni znala za ovaj snimak RHCP i šta se desilo. Sad znam pa se ponašam accordingly. Za mene, umetnici nisu Bogovi, idoli niti uzori, ali jesu javne ličnosti koje kao takve zauzimaju određeni prostor i vrše uticaj na publiku. Super, hajde da odvojimo, pesme su im top ali su seksualni napasnici i... da li ćemo nastaviti da dajemo prostor takvim likovima? Ja to ne mogu da odredim nikom sem sebi. 

Ne znam, 100 drama 7 kamenova šta ti nije jasno situejšn je u pitanju, pre 10 godina kad sam počela da slušam polovinu bendova nisam bila ni osvešćena na ove teme kao sada, nisam bila informisana, a sigurno za mnoge nisam ni danas. @Nicklord ne znam da li sam dovoljno jasna. Za mene od ovog videa nema "rehabilitacije", likovi bukvalno napastvuju devojku ispred kamere. Čime ovo treba da se objasni, kakav je ovo umetnički dojam ili interpretacija? 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Marvin said:

U tom smislu, imam ljude koje sam kenslovao trajno iako sam ih gotivio kao umetnike:

Morgan Friman, Kevin Spejsi, Vudi Alen, Bil Kozbi i kod nas naravno Branislav Lecic.

 

Kada su oni u pitanju, zaista ne vidim kako bih razdvajao lik & delo ako je lik monstruozan?

 

Ne znam, ja nemam problem da odgledam film u kom glume Branislav Lečić, Goran Jevtić ili Ludi Alen i da uživam u istom. Način na koji bih mogao da se pobunim je da ne kupim kartu za bioskop, pozorište i da ne platim striming servisu za delo gde se pojavljuju, nego ću lepo da ih piratizujem ko kad sam bio studentska sirotinja, tako da nemaju nikakav profit od mene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja pravim neke, meni lično, očigledne razlike.

ne mogu mi biti isti onaj učitelj glume, kevin spejsi, bataleka & npr ranko amortizer.

ovaj poslednji me je razočarao, ono, mačo džiber starkelja, ne gledam ga istim očima ali ne mogu da ga stavim u isti koš sa npr silovateljima i manipulatorima u cilju silovanja.

 

nije da sad smatram kako je to ispravno, samo onako usput pominjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

@Nicklord ne znam da li sam dovoljno jasna. Za mene od ovog videa nema "rehabilitacije", likovi bukvalno napastvuju devojku ispred kamere. Čime ovo treba da se objasni, kakav je ovo umetnički dojam ili interpretacija? 

 

Pa nisi bila jasna,  sad cu ti nacrtam sta buni kolegu Nika a i mene posto nikako da se nadjemo na istoj strani.  

 

DT - Dosad sam ovaj precenjeni bend puštala samo slučajno, sad više ni slučajno neću da pustim. Mrš.

Nik - Pa onda nemoj da pustis ni xy izvodjaca

DT - Možete sad da mi izvučete listu većine izvođača koji su mizogini smećari i seksualni napasnici, ali nije to poenta ovog što pišem

Nik - Šta je poenta?

DT - Onog trenutka kad saznam takvu informaciju toeto. čim saznam za nekog, ja ga cancelujem

Nik - Pa o tome ti i pricam eno i lista koga da kenselujes

DT - Ali ne razumes ne pricam o tome

 

Meni nista nije jasno, jel hoces slusas Aerosmith il neces? Ne kapiram. Meni je ok i jedno i drugo, nego na kapiram ovaj majndfak d au jednom postu kenselujes sve sto znas a u drugom pricas kako nije poenta da ti neko da listu 

i pripomogne ti koga da kenselujes. Bukvalno ne znam o cemu pises. 

 

 

Edited by Tamburinjo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Isto tako mi je utisak, otkako sam počela da se osvešćujem na teme prava žena, nasilja nad ženama, uticaja patrijarhata, našeg položaja u društvu, feminizma uopšteno, gore mi je nego ikad što se tiče žensko-muških odnosa. Ranije sam bar mogla da se zanosim romantičnim idejama koje hrani pop kultura, tipičnim za adolescentni period. Sad sam samo u fazonu wtf, živeću sa 20 mačaka i biću srećna. Ili će da me mansplainuje, ili će da bude intimidated mojim obrazovanjem i mojim interesovanjima, ili će da krene sa opravdavanjem silovanja na pomen čega meni zatitra levo oko, ili će mu instinktivni odgovor u raspravi biti previše si emotivna, da ti nisu "oni" dani hehe i sl. Naravno, ako se vratim 10 godina unazad kod mnogih momaka nisam videla sve ovo, tj. nisam bila osvešćena o tome šta je okej a šta not okej ponašanje, nisam imala informacije, slično kao sa RHCP. Tako da sve u svemu, jedna nezavidna pozicija. 

 

@Tamburinjo Zašto bi mi ti ili bilo ko drugi davao listu koga da cancelujem? 😄 Rekao si mi da ne bi trebalo nikog da slušam jer se svakom može naći nešto. Na šta sam ti ja odgovorila da nije poenta da mi sad izvlačite listu izvođača koji imaju "putera na glavi", a ti i Nicklord me upravo time bombardujete i u fazonu ste, evo i ovo canceluj, i ovo, i ovo. Tipovi seksualno napastvuju devojku ispred kamera i imamo snimak, bukvalno ne znam šta imam da objašnjavam ovde ili da "pravdam" svoj izbor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...