Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

uzas.

 

nego, kako bi rangirao na vecitoj listi,

-mesni narezak

-neobarene virsle

-parizer,

 

pod uslovom da je sve kvalitet u kategoriji, ne ona vuciceva sranja?

 

Neobarene viršle pa parizer, mesni narezak ne mogu da okusim koliko god da je kvalitet u kategoriji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Smrtokapa said:

Pozdrav drugovima prokrastinatorima.

DRHTxak.jpg

 

Ja na master studijama, kolorizovano.

 

Btw, bejah na nekoj svadbi za vikend, u Republici Srpskoj. Znači svadba tradicionale, sve po redu od kupovine mlade, preko bacanja sita. I ceo dan matorci naručuju pesme, kod nje kući, pa kod mladoženje, pa na slavlju, 15 x (bez preterivanja) je bila ova pesma: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mQRqVvM0ESQ

 

I u 4 ujutru ova ekipa koja je bila sa mnom, legli da spavamo, samo čuješ mene u mraku: joj plitak potok, plitak potok, a voda duboka.

 

Znači ta pesma sad živi rent free u mojoj glavi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Pozdrav drugovima prokrastinatorima.

DRHTxak.jpg

 

Večiti problem. Jedan bizaran primer:

Odem u gradsku biblioteku uzmem tri knjige, rok za vraćanje tri nedelje. Dve pročitam za nekoliko dana, poslednju čitam veče pred istek roka. Zatim je ne vratim na vreme jer znam da tolerišu nedelju dana kašnjenja. Vreme prolazi, čitam knjige online, one kupljenje pre nekoliko godina prekrivene prašinom zaborava, onu preostalu sam negde kao zaturio.

 

Šalju mi pismo da treba da vratim knjige jer je prošlo skoro tri meseca. Odlazim u biblioteku, idem kičastim, crvenim tepihom srama, bibliotekarka baca već uvežbanu doskočicu " ne morate uzimati ako već niste sposobni da pročitate ".

 

Vraćam knjige, prolazim ovaj put bez kazne od dvesta dinara jer je bibliotekarka sa ravnim šiškama i naočarima od dna pepeljare zapravo dobra teta koja je sasvim dobrodušna i popustljiva i daje mi samo usmeni prekor.

 

Uzimam ponovo tri knjige, jedna od te tri je ona koju nisam pročitao i verovatno je neću pročitati za te tri nedelje.

 

Gleda u mene sa podozrenjem dok ispisuje rok za vraćanje, levo oko joj nervozno igra, zna šta ću ponovo učiniti.

 

Napravim grč u obliku osmeha koji koristim za sve fotografije i socijalna dešavanja gde se podrazumeva da si veseo i ako ti nije ni do čega, besramno se pozdravim znajući da ću i sledeći put doći kada mi pošalju pismo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Indig0 said:

 

Večiti problem. Jedan bizaran primer:

Odem u gradsku biblioteku uzmem tri knjige, rok za vraćanje tri nedelje. Dve pročitam za nekoliko dana, poslednju čitam veče pred istek roka. Zatim je ne vratim na vreme jer znam da tolerišu nedelju dana kašnjenja. Vreme prolazi, čitam knjige online, one kupljenje pre nekoliko godina prekrivene prašinom zaborava, onu preostalu sam negde kao zaturio.

 

Šalju mi pismo da treba da vratim knjige jer je prošlo skoro tri meseca. Odlazim u biblioteku, idem kičastim, crvenim tepihom srama, bibliotekarka baca već uvežbanu doskočicu " ne morate uzimati ako već niste sposobni da pročitate ".

 

Vraćam knjige, prolazim ovaj put bez kazne od dvesta dinara jer je bibliotekarka sa ravnim šiškama i naočarima od dna pepeljare zapravo dobra teta koja je sasvim dobrodušna i popustljiva i daje mi samo usmeni prekor.

 

Uzimam ponovo tri knjige, jedna od te tri je ona koju nisam pročitao i verovatno je neću pročitati za te tri nedelje.

 

Gleda u mene sa podozrenjem dok ispisuje rok za vraćanje, levo oko joj nervozno igra, zna šta ću ponovo učiniti.

 

Napravim grč u obliku osmeha koji koristim za sve fotografije i socijalna dešavanja gde se podrazumeva da si veseo i ako ti nije ni do čega, besramno se pozdravim znajući da ću i sledeći put doći kada mi pošalju pismo.

 

Imam na hardu jedno 5000 knjiga od Adolfa (zadesio se kad sam skidao) do Senoe - da bachim link na Google Drive za skidanje?

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2023 at 3:05 PM, uini said:

^ vise lici na virslu

 

da li ste nekada pojeli neobarenu virslu? odlicna je ako je kvalitetna ofc

 

Nije baš ispravno reći "neobarenu" jer ista u proizvodnji već prodje termičku obradu u atmosima, otprilike 90 minuta na 80ak stepeni. Tako da jeste već kuvana.

Link to comment
Share on other sites

Naleteh sinoć na zanimljiv thread na Velikom X.  Lik je postavio pitanje i thread je imao nekoliko hiljada komentara/odgovora, pa mi je zanimljivo videti šta narod forumski ovde misli. Da pokušam da formulišem to pitanju. U suštini, najbolja scena iz filma ili serije gde glavni junak ili villan ili neki drugi bitan lik za narativ shvata nešto, povezuje napokon neke delove, sklapa mozaik , ne kad vi kao gledalac provaljujete nešto,  nego lik iz filma ili serije. Znači tu je bitan trenutak, težina spoznaje i naravno način/kvalitet same glume.  Primer: Čaz Palminteri na kraju Dežurnih Krivaca provaljuje ono što provaljuje ( da ne spojlujem ako postoji neko ko već nije gledao dežurne krivce ).  Razmislite malo kad budete dokoni pa napišite. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Naleteh sinoć na zanimljiv thread na Velikom X.  Lik je postavio pitanje i thread je imao nekoliko hiljada komentara/odgovora, pa mi je zanimljivo videti šta narod forumski ovde misli. Da pokušam da formulišem to pitanju. U suštini, najbolja scena iz filma ili serije gde glavni junak ili villan ili neki drugi bitan lik za narativ shvata nešto, povezuje napokon neke delove, sklapa mozaik , ne kad vi kao gledalac provaljujete nešto,  nego lik iz filma ili serije. Znači tu je bitan trenutak, težina spoznaje i naravno način/kvalitet same glume.  Primer: Čaz Palminteri na kraju Dežurnih Krivaca provaljuje ono što provaljuje ( da ne spojlujem ako postoji neko ko već nije gledao dežurne krivce ).  Razmislite malo kad budete dokoni pa napišite. 

 

Dok sam čitao post, prva pomisao je naravno bio Čaz.

 

Screenshot-2023-09-26-085138.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Naleteh sinoć na zanimljiv thread na Velikom X.  Lik je postavio pitanje i thread je imao nekoliko hiljada komentara/odgovora, pa mi je zanimljivo videti šta narod forumski ovde misli. Da pokušam da formulišem to pitanju. U suštini, najbolja scena iz filma ili serije gde glavni junak ili villan ili neki drugi bitan lik za narativ shvata nešto, povezuje napokon neke delove, sklapa mozaik , ne kad vi kao gledalac provaljujete nešto,  nego lik iz filma ili serije. Znači tu je bitan trenutak, težina spoznaje i naravno način/kvalitet same glume.  Primer: Čaz Palminteri na kraju Dežurnih Krivaca provaljuje ono što provaljuje ( da ne spojlujem ako postoji neko ko već nije gledao dežurne krivce ).  Razmislite malo kad budete dokoni pa napišite. 

 

juče sam pominjao cronenbergov eXistenZ na basketaškoj opremi (ne pitajte), pa mi ova scena prva pada na pamet.

sa sve dijalogom - do you have that bridge in real life? -absolutely not, my teeth are perfect.  :lol_2:

 

 

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, advokat kuče, tečefon said:

Drugi jako čest izbor je bila scena iz Inglourious Bastards kad u kafani SS oficir provaljuje da je Fasbender u stvari preobučeni Britanac. 

Meni ovo prvo padne na pamet. :classic_smile:

 

Ima u Žici takvih momenata, recimo u petoj sezoni kad shvate kako je MekNolti izgradio ceo slučaj.

 

Nije sigurno svetski najbolja, ali meni je jaka scena u Senkama nad Balkanom kad sede u kafani i Krojaču daju sliku da pogleda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, robespierre said:

-What's in the box?!  iz reda očiglednih.

 

Vera Farmiga kad presluša cd u The Departed.

 

Sopranovi, Toni koji pretura po spavaćoj sobi najboljeg prijatelja i nakon toga scena na brodu, i emotivno još nabijenija scena, Toni i Kristofur u kolima nakon udesa. 

spacer.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...