Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

totalno 1996a, sedma.

 

Vrhstravicno baratanje semplovima. Ne znam koliko svesno gadja taj zvuk, ali je najntis prilicno prominent u nejgovima radovima (iako su sami semplovi uglavnom vise neka early 00's prica).

____________________________________

Ako nekome bude od koristi mozda:

 

X5_c6E1boxOQtBk1LQgU_YYpXtPKqGBWxJV78wk-

Technics EAH-A800

 

Nakon nekog perioda druzenja, mogu da kazem da sam prezadovoljan. Vrlo ozbiljan zvuk, snazan bas koji medjutim nije toliko omniprisutan da se razliva i po srednjim i visim tonovima niti 'zamagljuje' celokupan dozivljaj pesme. EQ aplikacija pruza vise nego dovoljno prostor da se zvuk prilagodi svacijim preferencijama. Vokali su kristalni i nisam primetio nikakve distorzije niti iskocenja osim pri nekom max voljumu kada svakako i nije moguce slusati jer je prosto prejako. Generalno vise nego dovoljno glasne, dovoljno ih je drzati na nekih 60% i napolju pa da se opet cuju svi detalji i ne izgubi nista. Neverovatno udobne, ova memorijska pena na jastucicima je fenomenalna. Nisu bas pero lake, ali su daleko od neke tezine koja stvara zamor ili opterecuje. Zagrevanje nikada nije takvo da pocne da se oseti i stvara nelagodu, cak ni posle nekoliko sati konstantnog koriscenja. Cup-ovi se savijaju ka unutra, a moguce ih je rotirati i tako da spoljni deo bude okrenut napolje kada se drze na vratu recimo. Baterija drzi i duze od ovih advertajzovanih 50 sati, tako da je u najgorem slucaju 10 dana sa jednim punjenjem garantovano. ANC je odlican, nije bas da odstrani svaki moguci zvuk (recimo najvise se muci sa visim tonovima i ljudskim glasom koji je bas u neposrednoj blizini), ali radi jako dobar posao. Kvalitet poziva vrhunski, a i ambient mode takodje - vrlo jasno i razgovetno, bez ikakvih problema se cuje sve sto dolazi spolja kada se on aktivira, tako da nema nikakve potrebe skidati ih npr. kad udjes u prodavnicu, sretnes nekog usput i slicno. Povezuju se bukvalno u sekundi kad se ukljuce. Sto se tice dizajna, nice touch za mene je i ovo resenje gde su aluminijumski poklopci na kojima je ispis brenda uradjeni tako da zanose na turntable. Mogu se koristiti i sa 3.5mm kablom koji dolazi sa njima u pakovanju. Tu su i standardni usb-c kabl za punjenje i vrlo fina tvrda torbica u kojoj se sve to cuva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kronostime said:

 

Podrska za dame u banovini.:classic_biggrin:

 

U ime podrške @DameTime, pratim i podižem:

 

 

I don't give a damn 'bout my reputation
You're living in the past, it's a new generation
A girl can do what she wants to do
And that's what I'm gonna do

And I don't give a damn 'bout my bad reputation
Oh no
Not me

And I don't give a damn 'bout my reputation
Never said I wanted to improve my station
And I'm only doin' good when I'm havin' fun
And I don't have to please no one

And I don't give a damn 'bout my bad reputation
Oh no
Not me
Oh no
Not me

I don't give a damn 'bout my reputation
Never been afraid of any deviation
And I don't really care if you think I'm strange
I ain't gonna change

 

And I'm never gonna care 'bout my bad reputation

Oh no
Not me
Oh no
Not me

 

Pedal, boys!

And I don't give a damn 'bout my reputation
The world's in trouble, there's no communication

And everyone can say what they wanna say
It never gets better, anyway

So why should I care about a bad reputation anyway?
Oh no
Not me
Oh no
Not me

I don't give a damn 'bout my bad reputation
You're living in the past, it's a new generation
And I only feel good when I got no pain
And that's how I'm gonna stay


And I don't give a damn 'bout my bad reputation
Oh no
Not me
Oh no
Not me
Not me
Not me!

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

@Fat Zadd, kakav ti je ovo ficjo, izgleda starije od onog kojeg sam imso tj cjale, u drugoj polovini 80ih? totalni sam duduk za kola, moderna i evergrin

 

Nažalost nije moj, neko parkirao ispred zgrade, prelep je uzivo...unutra sve "original". (moj je na selu i ceka neka bolja vremena za pocetak sređivanja). I ja sam (polu) duduk, ali ima i stariji model od ovog, vrata se otvaraju "kontra".  Ovaj ( video sam ga samo par puta u BGD, davnih dana )

 

Cf7X3Cd.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fat Zadd said:

I ja sam (polu) duduk, ali ima i stariji model od ovog, vrata se otvaraju "kontra".  Ovaj ( video sam ga samo par puta u BGD, davnih dana )

Vozio sam se nekoliko puta u njemu kao klinac :classic_smile:, pokojni teča ga je imao. Verovatno je i moj deda imao takav jer ih je promenio četiri fićka a po priči je prvi imao još šezdesetih.

 

Još se sećam svog dečjeg oduševljenja kada sam video kako se otvara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Fat Zadd said:

 

Nažalost nije moj, neko parkirao ispred zgrade, prelep je uzivo...unutra sve "original". (moj je na selu i ceka neka bolja vremena za pocetak sređivanja). I ja sam (polu) duduk, ali ima i stariji model od ovog, vrata se otvaraju "kontra".  Ovaj ( video sam ga samo par puta u BGD, davnih dana )

 

Cf7X3Cd.jpg

Italijanski model po kome su i pravljeni ovi nasi fikusi.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...