Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

22 minutes ago, DameTime said:

Pršuta i dinja je najjača kombinacija na svetu... Mada ja uživam u tim slatko-slanim kombinacijama.

 

Volim i ja slano-slatko, pod uslovom da je slatki deo voćni. Nisam ljubitelj onih amerikanskih fazona burger sa sosom od meda, javorovog sirupa i smeđeg šećera.

 

Pršuta i dinja su top, samo ipak pršuta u toj varijanti treba da bude od onih blažih - znači istarska ili kraška (ili italijanska, u krajnjoj liniji), a ne užička.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Volim i ja slano-slatko, pod uslovom da je slatki deo voćni. Nisam ljubitelj onih amerikanskih fazona burger sa sosom od meda, javorovog sirupa i smeđeg šećera.

 

Pršuta i dinja su top, samo ipak pršuta u toj varijanti treba da bude od onih blažih - znači istarska ili kraška (ili italijanska, u krajnjoj liniji), a ne užička.

 

Da, da, same. Mada znam i da u slatkiše ubacim tipa slani karamel ili mleveni kikiriki 😄 

 

E mislim da ovde služe italijanski pršut :') 

Link to comment
Share on other sites

Normalno da idu prsuta i dinja, kad je dinja povrce koje jedemo kao da je voce. 

 

Ali Ananas je cisto voce (kako bih rekao - i naucno gledano i kuvarski gledano) pa je sroz druga prica kombinovati ga sa slanim jelom kao sto je pica.

 

Lubenica je po definiciji povrce.

 

Cekajte, postaje jos ludje. Paradajz je po definiciji voce, a stavljamo ga na picu... 

 

blow-mind-mind-blown.gif

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:


Kad smo kod topika žderanja u stanju pijanstva,pobedu odnosi jedan moj drugi ortak koji je,došavši janpi kući,pojeo pola šerpe sarmi. Hladnih. Fora je što su bile potpuno presne;njegova keva ih je uvila i složila u šerpu uredno sa namerom da ih skuva naredni dan. :lol_2:

 

Jebote, desilo mi se ovo sa punjenim paprikama svojevremeno. Posle izlaska, 4-5am, pijano govedo otvara frižider, snimim šerpu, džekpot. Mislim da je nisam ni izvadio iz frižidera, nego poklopac na stranu i gospodski sa dva prsta izvadio jednu papriku. Odmah zagrizao pola, namučio se sa onim pirinčem, drugu polovinu kroz prozor. 

 

Onda sam, da zavaram tragove, izvadio šerpu i poslagao ostale paprike simetrično, da se ne izvali. Bilo je izvaljeno 🫠 Majka znae.

Edited by fillam
  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Konačno sam sinoć uspeo da završim Bolanjov magnum opus, 2666. Ukratko, knjiga je bazirana na femicidima u Sijudad Huarezu devedesetih godina, gde se procenjuje da je od 1993. do 2005. stradalo oko 400 žena, u najvećem broju radnica u američko - meksičkim fabrikama na crno. Ovaj levijatan od cca 1200 strana eksploatiše teme poput mačizma u Južnoj odnosno Centralnoj Americi u odnosu na zapadnoevropsku kulturu, akademske zajednice, pisanja, potrebe za izuzetnošću, nasilja i zla i na koncu besmislesnosti svega. Naročito je mučan četvrti deo knjige, jednostavno nazvan Zločini, koji se uglavnom bazira na seriji izuzetno grafičkih izveštaja sa mesta zločina. I dalje nisam siguran kako da diseciram ovo što sam pročitao, imam osećaj da negde na dalekom horizontu vidim zloslutan crni objekat, za koji nisam siguran šta je, osim da je nešto loše. Slomljeni delić slagalice koja nema smisla. Dok sam imao poteškoće da nabavim drugi tom knjige (s obzirom da genijalci iz Lagune ne doštampavaju svoja rasprodata izdanja, a na second hand tržištu je dostupna samo u kompletu), pročitao sam Dvanaest hodočasnika od Markesa. Bolanjo u južnoameričkoj književnosti predstavlja otklon od magičnog realizma Borhesa, Markesa i ostalih. Dok se u Dvanaest hodočasnika saudađe cedi poput melase, postoje fragmenti ljubavi i nade, kod Bolanja sve to kompostira u žuč i ništavilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

pa nije prvi put da glumi neko ludilo

 

nisam u toku, samo sam skapirao da je popizdeo zbog zvuka;

okej zvuk bi trebalo da je nekakav minimum da se koncert izvede, pogotovo ako dovodiš neko ime

 

često sam se na domaćim koncertima pitao, dal je moguće da ne mogu da nameste da sve zvuči okejiš i nakon pola čuke

 

kažem, nisam se bavio konkretnim slučajem ali me je podsetilo na xy iskustava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DameTime said:

Pršuta i dinja je najjača kombinacija na svetu. U Jardin caffe-restoranu malo iznad Brankovog mosta služe neku salatu na taj fazon, bukvalno nešto najlepše što sam probala. Mada ja uživam u tim slatko-slanim kombinacijama.

 

Probaj parmezan sa medom ili krema balzamiko. Generalno sir sa medom. 

 

13 hours ago, Wingwalker said:

Suve šljive nabutane bademom i obikoljene pančetom...ultimativno toplo predjelo.
Kakav threesome užitak.

 

Već sam pisao o ovome samo umesto šljive urme. Jeo u Trebinju u restoranu Humsko. 

IMG-20220718-131504.jpg

 

Bruka! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari:

1. Ce, neko da skine ovo ljubicasto sranje?

2. Jebe mi se za tvoja/vasa iskustva iz nJemacke, gde je dobar dan u okolini Minkena da smrdi na svinju. Ja ne zelim da budem, Minkinac... Jos jedan izgovor da nas preSednik siluje...

PS, Srecom, uvek je tu PS. Picka vam materina, siledzijska!

Edited by uncletima
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...