Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

16 minutes ago, uini said:

 

onaj crystal skull je bedan, odgledao sam na netfliksu tokom lockdowna korone, nisam imao kud.

 

ali ovom novom se bas radujem, idemo cjera i ja da gledamo kada stigne, izgleda proper.

 

inace mi je ta triologija kamen temeljac detinjstva ( :

Izradjalo se gomila djece na Forumu, a ti gledao filmove?

cccc.

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uini said:

 

onaj crystal skull je bedan, odgledao sam na netfliksu tokom lockdowna korone, nisam imao kud.

 

ali ovom novom se bas radujem, idemo cjera i ja da gledamo kada stigne, izgleda proper.

 

inace mi je ta triologija kamen temeljac detinjstva ( :

 

Ne znam ja sam skeptican ne po prirodi nego po praksi koja je pokazala da ti nastavci posle xy godina ne valjaju nicemu. Ne mozes da gledas kroz stare naocare jer ne mozes, a ne mozes ni da se distanciras kao nov film/prica sta god jer sustinski ima neku pozadinu vec. Pa onda dobijes budalastine tipa T3, Matrix, Indijana Dzons, da ne pricam o Kumu koji je sa likovima u nekoj paralelnoj stvarnosti u odnosu na prethodnika.

Ima i nekih ok primera kao sto su Trainspoting 2, ili Blade Runner drugi deo koji je da je poseban filma pa makar iz tog kako vole populano da kazu univerzuma bio bi bas super, ovako vidis Harison Forda tamo vode kao kuce neko po scenama samo da bi se pojavio a cak i prica i ceo filing filma su odlicni. 

 

Suma sumarum i ne radujem se bas Indijani 5 nesto mnogo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok,metar je dana (skoro) otkako se druzim sa novim albumom Depeche Mode - Memento Mori,pa mogu da napišem koju reč više.
Ovo jeste najbolji post-Ultra DM album.

Produkcija je vrh,zvuk podseca baš na Ultra album..tekstovi su vrlo dobri. Memento Mori kao da je omaz njihovoj diskografiji do kraja devedesetih. Dejv i Martin vokalno su u top formi. Dejv kao da je imao nekih problema na proslom albumu (Spirit) sa glasom,ovde ne. Opet je to onaj kvalitetni bariton na kojeg nas je navikao. Na prošloj turneji kao da je zbog toga forsirao vokal. Na prvim koncertima MM turneje to je nestalo.

Što se pesama tiče..Wagging Tongue mi mnogo bolje zvuči na albumu nego kad sam je prvi put čuo na zivom nastupu. Don't Say You Love Me..daje vajb skoro pa "dzejmsbondovske" pesme. My Favorite Stranger mi je,obrnuto,bolje zvučala uzivo nego na albumu. Soul With Me..kao što već napisah sigurno najbolja pesma koju Martin peva još od Home. Caroline's Monkey veoma zanimljiva,ali iz nekog razloga mi nije skroz sela (još uvek). Before We Drown mi je br.1 definitivno. Melodija, ambijent..savršenstvo. Nadam se da će postati i singl. People Are Good mi se dopada..baš mi se dopada. Speak To Me odlična balada koa zatvara album. O ostalim pesmama sam već pisao. Nikad nisam pomislio da bih ovoliko mogao da uzivam u njihovom albumu sa toliko balada i sporijih stvari

I dalje mislim da je album trebao biti kraći za par pesama.
Poslednje 4 stvari bih malo drugačije poslozio.

Pogledao sam prve koncerte sa početka nove turneje. Deluje da su u odličnoj formi..stejdz mi se dopada..rasveta je vrhunska. Set lista isto..mada će tu svako imati neki prigovor da ulozi. Ne postoji savršena set lista,koja će svakog fana da zadovolji. Meni se izuzetno dopada..mozda bi mogli da uvrste baš Before We Drown u nju. Trenutno sviraju čak 23 pesme..međutim oni imaju naviku da to skrate za par pesama kako se turneja zahukta...

Obzirom na to kako sam reagovao na album,na set listu sa Memento Toura,sasvim je logično da sam kupio i ulaznicu..konačno!! Iako sam više ciljao Zagreb,na kraju će biti Budimpešta..mada je i Bratislava figurirala kao opcija. DM imaju izuzetno jaku fan bazu u Mađarskoj pa očekujem da 65.000 ljudi na stadionu stvori suludu energiju.

Za kraj zelim da se zahvalim @Nicklordi @Ta'verenšto su mi pomogli savetima,mišljenjima i instrukcijama oko izbora grada i same kupovine ulaznice. Znam da sam vam dosađivao malo,ali cenim vašu pomoć :thumbsup:
 

 

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko je jutro pametnije od veceri.

 

Vatalo me sinoc i musko i zensko. Ne znam samo otkud ljudima pravo da hvataju za kukove, kao sorry, prolazim. Ja kad prolazim ruke podignem, da mi ne poleti negde ruka.

A ima i riba koje trljaju guzice o tebe, kao nema prostora, sorry lice nema mesta, to ti je, sto ti je.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dracarys said:

Koliko je jutro pametnije od veceri.

 

Vatalo me sinoc i musko i zensko. Ne znam samo otkud ljudima pravo da hvataju za kukove, kao sorry, prolazim. Ja kad prolazim ruke podignem, da mi ne poleti negde ruka.

A ima i riba koje trljaju guzice o tebe, kao nema prostora, sorry lice nema mesta, to ti je, sto ti je.

A5WUod9.gif

Ovo zadnje je presudilo.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Draki u fazonu i dalje me žele.

Zašto ljude lišiti zadovoljstva susreta sa tvojim pazuhom? :classic_biggrin:

E pa ja sam neko ko je pedantan. Uvek obrijan i gore i dole. Ne znojim se jako, pa mi i to igra ulogu. Devojke cim primete da lepo mirises i izgledas, to je 90% posla.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uvrnuto said:

Ima li neko da preporuči neki kamp za rafting? Drina-Tara. 

 

Da nije teška komercijala i rke koke


Vidim nitko ne odgovara, nisam siguran da je išao na rafting i da kampira ali znam da je @duško matić ostavljao lijepe fotke planina, jezera, možda i rijeka u Srbiji koje je obilazio pa reko’ ajd’ da mu javim, jes’ da je ovo BiH koliko znam al je blizu. Mislim da ne zalazi često ovdje a možda bi mogao znati…

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

Ima li neko da preporuči neki kamp za rafting? Drina-Tara. 

 

Da nije teška komercijala i rke koke

 

Mogao bih ja provjeriti sa puncem gdje je on bio kad je isao s drustvom, a jos ti mogu predloziti i rafting na Neretvi. Jedan poznanik radi tamo kao skiper i koliko se sjecam poprilicno je jeftino. Imas jos i Unu ako ti se da malo dalje potegnuti. Taj rafting nije neka pretjerana avantura al Krajina i Una su u tom dijelu predivni. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je rafting na Neretvi ostavilo mnogo bolji utiak od raftinga na Tari i Drini, priroda je prelepa. Od svih kampova jedino se sećam ovog na Neretvi, Tajo raft mislim da se zove. Super usluga, skiper i sve što ide uz to.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 4th and Goal said:


Vidim nitko ne odgovara, nisam siguran da je išao na rafting i da kampira ali znam da je @duško matić ostavljao lijepe fotke planina, jezera, možda i rijeka u Srbiji koje je obilazio pa reko’ ajd’ da mu javim, jes’ da je ovo BiH koliko znam al je blizu. Mislim da ne zalazi često ovdje a možda bi mogao znati…

Išao sam sa firmon na rafting Drina-Tara, bili smo u dva kampa različita dve godine, oba su bila ok, pitaću u firmi kako su se zvali kampovi, da me ubiješ sad se ne bi setio.

 

@uvrnutoDobar je rafting, gledaj da ideš kad je brža reka ali ne baš previše brza, jun je ok npr.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, duško matić said:

Išao sam sa firmon na rafting Drina-Tara, bili smo u dva kampa različita dve godine, oba su bila ok, pitaću u firmi kako su se zvali kampovi, da me ubiješ sad se ne bi setio.

 

@uvrnutoDobar je rafting, gledaj da ideš kad je brža reka ali ne baš previše brza, jun je ok npr.

 

I idemo prve nedelje juna. Bio sam već, bilo super, samo previše rke koke. U kampu pored je bilo top i tamo smo većinu vremena blejali. Highlander se zove. Ali nemaju mesta za termin kad nama odgovara. 

Link to comment
Share on other sites

U onome (Wetsuit) nikada nije ladno. Nisam verovao dok nisam otišao prvi put na rafting-Lagano pola sata-sat u Tari od 7 stepeni. Možda je samo do mene, ali ne bi trebalo s' obzirom koliko su se i drugi ljudi kupali

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...