Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

20 hours ago, DameTime said:

Pitanjce, mislim kao tema za diskusiju je malo bzvz, ali svejedno me kopka. Da li mislite da nas je emoji kultura doterala dotle da zapravo sve teže hvatamo niti značenja pisane reči? Naravno, emoji služe kao zamena znacima neverbalne komunikacije koji su nam na raspolaganju kada smo sa nekim face-to-face (ton glasa, facijalne ekspresije i mimika uopšteno). Međutim, ono što sam primetila kod sebe, jeste to da me je lična (prilično ekscesivna) upotreba emojija dovela do toga da mi je teže da komuniciram sa osobom koja ih ne koristi toliko. Konstantno moram sebe da podsećam na to da neko nije ljut na mene (ili me hejtuje) samo zato što nije stavio tonu emojija, nego da sagovornik prosto tako komunicira. Naravno, ovo ne važi za ljude koje poznajem mnogo godina pa nam je lako da se sporazumemo kako god.

 

P.S. Čisto da ne bude ceo upis bez emojija ✌️

Mislim da je u pitanju ubrzanje i pojednostavljenje komunikacije. Mogu da se prenesu emocije i bez emotikona, uostalom tolika književna dela su napisana bez njih pa razumemo emocije likova ili pisca, samo što to zahteva više reči i rečenica i razmišljanje o preciznosti svake a to traži vreme. Kad napišem ''hvala'' to može da izgleda formalno a ne suštinsko zahvaljivanje, pa ako želim da zaista prenesem zahvalnost staviću :heart: ili :classic_smile: pored, a rečima bih to morao da napišem kao ''mnogo ti hvala'' ili ''hvala ti, mnogo mi znači'' ili nešto slično.

 

Ja sam 🙂 shvatao kao :classic_smile:, sad vidim da sam bio u zabludi. :lol_2:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je u pitanju ubrzanje i pojednostavljenje komunikacije. Mogu da se prenesu emocije i bez emotikona, uostalom tolika književna dela su napisana bez njih pa razumemo emocije likova ili pisca, samo što to zahteva više reči i rečenica i razmišljanje o preciznosti svake a to traži vreme. Kad napišem ''hvala'' to može da izgleda formalno a ne suštinsko zahvaljivanje, pa ako želim da zaista prenesem zahvalnost staviću :heart: ili :classic_smile: pored, a rečima bih to morao da napišem kao ''mnogo ti hvala'' ili ''hvala ti, mnogo mi znači'' ili nešto slično.

 

Ja sam 🙂 shvatao kao :classic_smile:, sad vidim da sam bio u zabludi. :lol_2:

Sa  :smiley31: nema zablude.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je u pitanju ubrzanje i pojednostavljenje komunikacije. Mogu da se prenesu emocije i bez emotikona, uostalom tolika književna dela su napisana bez njih pa razumemo emocije likova ili pisca, samo što to zahteva više reči i rečenica i razmišljanje o preciznosti svake a to traži vreme. Kad napišem ''hvala'' to može da izgleda formalno a ne suštinsko zahvaljivanje, pa ako želim da zaista prenesem zahvalnost staviću :heart: ili :classic_smile: pored, a rečima bih to morao da napišem kao ''mnogo ti hvala'' ili ''hvala ti, mnogo mi znači'' ili nešto slično.

 

Ja sam 🙂 shvatao kao :classic_smile:, sad vidim da sam bio u zabludi. :lol_2:

 

Jedno je književno delo, gde imaš vremena da na 200 strana pokušavaš da razumeš fiktivnog lika, a drugo je komunikacija sa stvarnom personom gde imaš na raspolaganju nekoliko poruka. 😄 Mislim, razumem point of view i slažem se (donekle), no moramo posmatrati situaciju iz sadašnjeg vremena. Ali ovaj lični primer mi je dobar.

 

Maaa, pogledaj ih samo:

 

🙂 

vs 

:classic_smile:

 

Drugi mi ne prenosi pasivnu agresiju, dok prvi... brrrh. Ovi forumski smajliji dapače i jesu ekspresivniji nego ovi regularni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Tamburinjo said:

Inace stos kaze jel se secate prve ploce/audio kasete/cd koji ste kupili? 

Mislim da je Bajaga - Jahači magle, nekih 85% sam siguran.

 

Inače, kad je već pomenut Pečar pre par dana, pokupio sam negde trač da je on gomilu likova iz te generacije navukao na gudru i da su mnogi otišli pre njega.

2 minutes ago, DameTime said:

Maaa, pogledaj ih samo:

 

🙂 

vs 

:classic_smile:

 

Drugi mi ne prenosi pasivnu agresiju, dok prvi... brrrh. Ovi forumski smajliji dapače i jesu ekspresivniji nego ovi regularni. 

Ma, ovi regularni su mi ogavni. Uvek glasam za  :classic_smile::lol_2::wink2::classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Luchifer89 said:
14 hours ago, Tamburinjo said:
Jbg vodio zivot sa skupim navikama emoji16.png 
 
Mislim ne smeta on meni da se razumemo niti ta ekipa samo su smaraci generalno al to me ne ugrozava direktno. 
 
Inace stos kaze jel se secate prve ploce/audio kasete/cd koji ste kupili? 
 

Prva od svojih para - ja eventtualno bih ako njega eliminišete


Hehe isto. 

 

Mada mislim da sam ipak prvo kupio neku kasetu Bekstrit bojsa 😎

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne sećam se koji sam prvi rezanac cd kupio ali se sećam prvog original cd-a (danas imam skromnu kolekciju od 500ak naslova), DEFTONES - around the fur.

 

Ovo se pazarilo jos dok nisu bili rasireni CD rezaci - pure perfection lyrics & sound.

 

Murder-Ballads-1-1024x1024.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moj ćale je već imao neke original diskove, mislim kad su se tek pojavili kao format. Naravno, uglavnom je imao vinile. Kod nas original diskovi nisu ni bili široko dostupni, do 2000e možda su se uglavnom prodavali rezanci i "bugari" (fabrička proizvodnja ali krš), što ispred SKC-a, što u radnjama (IPS, tada preteča Mamuta, a danas Vulkana je prodavao rezance). Kad sam prvi put dao 20e za original cd to mi je bilo kao otkriće vatre, jer su rezani koštali 1-5e. Posle kad sam već nabavio solidnu kolekciju originala sam pobacao sve rezance u kontejner. Na vinile se nikad nisam navukao jer skup sport, a i ja sam aljkav, mada imam 15ak komada koje sam kupio onako.

Link to comment
Share on other sites

Preslušao cijeli album. Mračni kao što jesu već poduže vrijeme. Osim Ghosts again interesantne su mi My favorite stranger, Caroline'monkey, People are good, Never let me go i Speak to me. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Luchifer89 said:

@Drug Crni

 

Čestitamo Memento mori na YT, da su pjesme žive i zdrave

Hvala,hvala..video sam da se pojavio na jucjubu.
Slusao sam ga vec jedno vreme..leak-ovao je.. Sto ga vise slusam,sve vise mi deluje kao neki "omaz" vecem delu karijere..a po samom zvuku me podseca na album "Ultra".

Inace,sinoc startovala Memento turneja u Sakramentu. Zanimljiva set-lista na kojoj i nema mnogo stvari sa MM. Medjutim,24 pesme..alal im..(zna se sta) :Hail:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@memento mori

preslusah album, nice effort sto bi se reklo, nije se sad mogao ocekivati novi violator Ili sofad ali ima dosta dobrih ideja koje kao da ipak nisu razradjene do kraja, kao sto je tako cesto i bio slucaj u post alan wilder delu karijere 

sve u svemu, moze se reci da martin jos ima muzike sto je za pohvalu nakon 40+ duge karijere kada bendovi koji I nesto izdaju samo nabijaju statistiku, hvataju na nostalgiju I izbacuju albume samo da bi imali razlog da zapocnu turneju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SunZero said:

@memento mori

preslusah album, nice effort sto bi se reklo, nije se sad mogao ocekivati novi violator Ili sofad ali ima dosta dobrih ideja koje kao da ipak nisu razradjene do kraja, kao sto je tako cesto i bio slucaj u post alan wilder delu karijere 

sve u svemu, moze se reci da martin jos ima muzike sto je za pohvalu nakon 40+ duge karijere kada bendovi koji I nesto izdaju samo nabijaju statistiku, hvataju na nostalgiju I izbacuju albume samo da bi imali razlog da zapocnu turneju

za mene najbolji album nakon dužeg vremena točnije poslije Songs of faith and devotion. preslušao više puta . jedino Soul with me ni nije nikako legla. My favourit stranger i People are good su mi mrak. pronašao sam elemenata iz Construction time again i čak A broken frame

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...